» »

Pomivalni stroj - vgradnja v ne-standardno odprtino

Pomivalni stroj - vgradnja v ne-standardno odprtino

predi ::

Torej, že nekaj časa se odločam za nakup pomivalnega stroja, za enega Boscha sem se že odločil, potem pa sem z malo natančnejšim prebiranjem navodil in meritvami odprtine ugotovil, da naša pač ni standardne širine. V navodilih je na dimenzijskih skicah širina odprtine nedvoumno 60 cm, sam stroj pa širine 59,8 cm, najbrž zaradi lažje montaže. No, naša odprtina je po širini dolga natančno 59,8 cm.

Razočaran sem šel gledat, če se danes dobi kaj kar paše notri in glej ga zlomka, Gorenjevi pomivalni stroji so širine 59,6 cm. Očitno je bila odprtina prej namenjena takšnemu stroju. Gre za starejšo kuhinjo, najbrž izdelano po meri. Praktično vsi ostali pomivalni stroji, ki sem jih gledal, so široki 59,8 cm..

Zanima me, če je kdo že bil v podobni situaciji in je stroj vseeno poskusil vgraditi v odprtino, ki je točno tako velika kot sam stroj. Je bolje, da grem na safe bet in kupim Gorenje, ali naj vseeno poskusim s strojem, ki ga želim?

Machete ::

Odreži desko točno 598 mm in jo spravi notri. Lahko je zadaj (kjer nisi dobro pomeril) širše ali ožje. Sam bi se upal vzeti tudi 598 stroj bp. Res malo možnosti, da ga ne bi spravil notri, razen, če kot rečeno zadaj odprtino stisne na manjšo širino.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Invictus ::

Drugače obstajajo tudi ožji pomivalni stroji z manjšo kapaciteto.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Machete ::

Ja 45, vendar mu ostane 15. Lahko da sicer kakšno izvlečno košaro, ampak brezveze sekat stroj na manjšega, bechelor varianto, ker ga bo dobil notri navadnega. Sicer sam puščam odprtine 602 zaradi lažje montaže in nekaj regulacijske rezerve.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

predi ::

V bistvu so trenutno notri v odprtini police, ki so široke 59,7. Če jo potisnem skrajno na eno stran, je po celotni dolžini enakomerna špranja široka kakšen milimeter. Bom pa vseeno probal odrezat točno ta pravo širino, ali pa mogoče razširil polico za milimeter. Hvala za predlog. Vseeno malce cvikam, ker ima stroj neprimerljivo večje ploskve, kot kakšna deska - tudi če gre to notri, ni nujno, da bo tudi stroj.

Invictus ::

Saj desko sprehodiš po celi odprtini...

Drugače ga pa porineš noter in malo odmakneš vse skupaj ;).

Lahko pa poskusiš odbrusit kak milimeter stran, ali pa zamenjati stranico s tanjšo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Machete ::

Ne kompliciraj, če imaš polico notri 597 + 1 mm lufta je to to.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

predi ::

Torej. Kupil sem stroj, ki sem ga želel in moram reč, da so mere v navodilih za vgradnjo malce pretirane. Stroj definitivno nima takšne širine, kot je navedena tam, pač pa je ožji. V bistvu so stranice iz različnih materialov (stiropor, plastika, kovina, izolacija) in sploh niso povsod enake širine. V glavnem, gre v odprtino brez problema. Dejansko je kot ulit za tja not.

Me je pa za*ebal nekje, kjer sploh nisem pričakoval.. Cevi namreč nisem mogel speljati v obstoječo luknjo znotraj elementa ob strani. Ima namreč dosti nižjo "stopnico" na zadnji strani (pod katero gredo cevi), kot prejšnji stroj in v bistvu v popolnosti prekrije tisto stransko luknjo.. Tako, da moram zdaj vrtati novo. *sigh*


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kater pomivalni stroj ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8322906 (11807) starfotr
»

Pomivalni stroj

Oddelek: Loža
233602 (3051) Blazz
»

Pomivalni Stroj

Oddelek: Kaj kupiti
339449 (6545) BigWhale
»

Pomivalni stroj

Oddelek: Kaj kupiti
265347 (4766) Tody
»

Pomivalni stroj

Oddelek: Kaj kupiti
346892 (6365) BigWhale

Več podobnih tem