» »

ločitev toplotne cevke od heatsinka

ločitev toplotne cevke od heatsinka

dirkac71 ::

Zdravo, zanima me najboljši način za ločitev heatpipe-a od heatsinka ter od tistega dela ki pride na procesor. Gre za toplotne cevke prenosnikov, uporabljen je lot (ni epoxy). Eno cevko sem uspešno ločil z 200C v pečici vendar je to početje precej nevarno, cevka se je tudi vidno napihnila. Obstaja boljši in varnejši način ?

DeeCoy ::

Če je dejansko lotano, potem hot air in malo fluxa pa bo šlo dol kot za šalo.

microchip ::

Predvidevam da so heatpajpi lotani z zlitino iz indija, kar je cca 140C. Taki običajni heatpajpi pa zdržijo 150C. Eni le 120C, t
Tvoj način ni zgrešen, si pa šel previsoko s temperaturo.

Naroči par heatpajpov z ebaya in jih kuhaj pri različnih temp da vidiš kako se odzovejo.
Jaz sem 2 zlotal skupaj z lotom ki se topi pri 120C, samo je lažje skupaj dajat kot narazen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: microchip ()

dirkac71 ::

Hmm kaj misliš s tem da zdržijo samo 140C, se pokvarijo ? Ker te ki sem jih na 200C dajal narazen še vedno delajo normalno. Sem pa uporabil heatgun in je šlo dokaj enostavno narazen.

mihec87 ::

Mogoče še hladilna rebra stran porežeš boš verjetno hitrej odlotal saj bo manjše odvajanje temperature...

solatko ::

Po navadi se segreje aluminij in se not vtakne cevke, ko se ohladijo rebra, to drži. Ravno tako lahko to razkoplješ, če segreješ rebra, kar pa je težje, ker baker bolje prevaja toploto in se posledično cevke razširijo hitreje, kot luknje v aluminiju.
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odkup grafične kartice

Oddelek: Strojna oprema
193270 (2935) Riff
»

Katalog radiatorjev evropskih avtomobilov (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
46569055 (37124) lufy
»

3D procesorji

Oddelek: Novice / Procesorji
304278 (2369) Pyr0Beast
»

Hlajenje pri Silent Tower (CL-P0025)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
151270 (1021) Kaufmann
»

Hladilna rebra

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
172102 (1911) itsmeanthony

Več podobnih tem