» »

Num Lock

Num Lock

matobeli ::

Zdravo,

ena resno debilna težava ki sem jo pogruntal danes:

V službi imam leptopa ki ga uporabljam kot laptop ali pa priklopljenega na zunanjo periferijo kadar sem v pisarni.

Težava: v pisarni uporabljam Numlock ker potrebujem numerični del. Na leptopu pa je ta numerični del skrit med črke (namesto črke da številko) in ga ne uporabljam, oziroma je zelo motoče kadar je prižgan ker, jasno, uporabljam tudi črke. Sploh ker vedno pozabim in potem nič ne štima na ekranu.

A se da kako naštelat da bi se windowsi (win10) obnašali "pametno" in nastavili kot izberem jaz za vsak specifičen HW posebej?

Unknown_001 ::

Kupi si normalno tipkovnico.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

matobeli ::

Ne vem če se razumemo. V pisarni jasno da imam normalno tipkovnico, zato imam NumLock prižgan da lahko škljocam cifre.
Ampak, kadar nisem v pisarni, oziroma bolje rečeno točno za mojo mizo, uporabljam tipkovnico od leptopa, ki pa ima numerično tipkovnico pomešano med črke.

Problem je ker večkrat dnevno premikam, pa me zanima če je kaj bolj pametnega na rezervi kot pa "vsakič pritisni numlock".

ngc2392 ::

akhm, a klasične številke je pa nerodno klofat??????
vem, da nisem podal rešitve...ampak, tole je pa res "brezveze" problem.
United We Stand, Divided We Fall

jukoz ::

Za računovodje je tole najbolj fajn:
https://funtech.si/si/vsi-oddelki/tipko...

Jih kupujem strankam za novoletna darila, so ful vesele =)

Aja, je pa fuul večja kot na sliki - tako nekako kot normalen numeričen del tipkovnice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jukoz ()

darkolord ::

Poglej, če ima zunanja tipkovnica kakšen softver, ki ti to omogoča. Če ne, poglej če imaš v biosu za num-lock način "auto".

Če ne ti lahko zelo na hitro napišem en app/skripto, ki ti to preklaplja.

Unknown_001 ::

matobeli je izjavil:

Ne vem če se razumemo. V pisarni jasno da imam normalno tipkovnico, zato imam NumLock prižgan da lahko škljocam cifre.
Ampak, kadar nisem v pisarni, oziroma bolje rečeno točno za mojo mizo, uporabljam tipkovnico od leptopa, ki pa ima numerično tipkovnico pomešano med črke.

Problem je ker večkrat dnevno premikam, pa me zanima če je kaj bolj pametnega na rezervi kot pa "vsakič pritisni numlock".


Al si kupš posebi komplet tipkovnico še za laptop al pa sam numerični del.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

matobeli ::

Ma ne, ko sem od mize stran mi je dovolj da škljocam po zgornji vrstici kjer so vse številke vodoravno.

To da bi imel dodatno tipkovnico za leptop nekako... defeats the purpose.

Rabil bi samo možnost da Numlock zaklene na določen HW.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Permanentni izklop NumLock tipke ?

Oddelek: Programska oprema
224095 (607) murrieta
»

Problem s tipkovnico

Oddelek: Strojna oprema
61353 (1292) prenasalec
»

Problemček s tiplovnico

Oddelek: Operacijski sistemi
51057 (908) x rade
»

nujna pomoč v wordu

Oddelek: Pomoč in nasveti
8983 (849) MadMicka
»

~ kako do tega znaka?

Oddelek: Pomoč in nasveti
52121 (2075) mm

Več podobnih tem