» »

Ima kdo LG v30? Težava z displey-om

Ima kdo LG v30? Težava z displey-om

Stikalo ::

Pozdravljeni,

če ima kdo LG v30 bi bil vesel, če mi poroča ali ima pri osvetlitvi med tam 20-50% zrnasto belo ozadje? Pri mojem se vidi, če scrolam besedilo oz kaj podonega na belem ozadju, kot da bi bilo besedilo na "papriju". Pač bela barva ni bela, ampak je zrnata.

Ali je to normalno? Zaslon je LG OLED in ne vem, ali je to standardna kvaliteta oz. je to tovarniška napaka. Telefon je star 5 dni in imam še možnost, da ga zamenjam z novim. V primeru, da svetlost dam na 100% je bela barva snežno bela.

lp, Andrej

Trupl0 ::

feler začetnih v30...menjaj ampak mislim, da boš na istem.
Pixli imajo isto težavo k je LGjev ekran
If you are going through Hell, keep going !

Stikalo ::

Trupl0 je izjavil:

feler začetnih v30...menjaj ampak mislim, da boš na istem.
Pixli imajo isto težavo k je LGjev ekran


Pismo, ne vem.. težava je, ker nimam nobenega telefona za primerjavo. Ali pač to tako je, ali je zaslon zanič.

Dimnik ::

Poglej na youtube, pa boš mogoče videl če je razlika

blackbfm ::

https://arstechnica.com/gadgets/2017/11...

Tu pise da ima zrnat display

Stikalo ::

blackbfm je izjavil:

https://arstechnica.com/gadgets/2017/11...

Tu pise da ima zrnat display


My biggest issue with the Pixel 2 XL display is still here: at low brightness, the display is grainy and dirty looking. The screen is constantly cluttered with lines and artifacts, but this happens most noticeably on low brightness. Both V30s I've tried have had a second issue, though: uneven lighting. A solid color on the V30 ends up looking like a gradient because the bottom of the display is just brighter than the top. LG's OLED panels aren't a deal breaker—it's something you can learn to live with and ignore—but they're disappointing given that most other flagship phones have beautiful, mostly flawless screens.

Mislim, da je to ta težava. Enostavno se mi pomojem ne splača menjat, ker ta display pač tak je. Oz če bi vrnil telefon in vzel drug model z IPS, oz ostane samo še Samsung z OLED.

blackbfm ::

Tut samsung ima sivine zrnate in neenakomerne po celem - na nizki svetlosti. Na povprečni svetlosti tega sicer ni opazit. Se mi pa zdi kljub tem pomanjkljivostim oled boljsi kot lcd (črna je resnično črna + tanjsi displej)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Stikalo ::

blackbfm je izjavil:

Tut samsung ima sivine zrnate in neenakomerne po celem - na nizki svetlosti. Na povprečni svetlosti tega sicer ni opazit. Se mi pa zdi kljub tem pomanjkljivostim oled boljsi kot lcd (črna je resnično črna + tanjsi displej)



Črna je res lepa, ampak se mi ne zdi, da vse skupaj odtehta to, da je potem vse skupaj zrnato. Danes sem posal na servis, da pregledajo, ali sem siken, ali je pa moj zaslon bolj zrnat kot običajno.

Meni je pri OLED oz AMOLED najvišja prednost to, da imam lahko always on screen, da mi kaže ure in podobne info. Tako na rabim ves čas nekaj prižigat. LG g5 ima sicer to rešeno na IPS s tem, da ima na tistem delu kjer je ura, neko dodatno osvetlitev. Zadeva pokuri presenetljivo malo.

Dr_M ::


Meni je pri OLED oz AMOLED najvišja prednost to, da imam lahko always on screen, da mi kaže ure in podobne info. Tako na rabim ves čas nekaj prižigat. LG g5 ima sicer to rešeno na IPS s tem, da ima na tistem delu kjer je ura, neko dodatno osvetlitev. Zadeva pokuri presenetljivo malo.


No, torej ne rabis AMOLEDa za always on, pri LGju dela odlicno tudi na LCDju.
Sem imel enga samsunga z amoled in tezko ce bom se kdaj tak srot nabavil. Novejsi dobri LCDji so ze zelo blizu pri crni amoledu, opazna razlika je le pri zelo visoki svetilnosti.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

blackbfm ::

Dvomim, ker je cist drugačen princip delovanja.

Stikalo ::

blackbfm je izjavil:

Dvomim, ker je cist drugačen princip delovanja.


Res deluje. Ampak tam kjer je always on display, je zadaj posebej osvetlitev samo za tisti del zaslona. Na LG G5 deluje resenetljivo dobro.

Dr_M je izjavil:


No, torej ne rabis AMOLEDa za always on, pri LGju dela odlicno tudi na LCDju.
Sem imel enga samsunga z amoled in tezko ce bom se kdaj tak srot nabavil. Novejsi dobri LCDji so ze zelo blizu pri crni amoledu, opazna razlika je le pri zelo visoki svetilnosti.


Ja, verjetno imaš prav. IPS VS AMOLED oz OLED, je tam tam.. gotovo še celo v prid IPS. Če pogledaš je tudi zaslon večino časa bel in poraba energije je tam okoli. Sploh da ne govorim, da se organski display hitreje stara. Nič, drugi telefon bo gotovo IPS.

blackbfm ::

Res deluje. Ampak tam kjer je always on display, je zadaj posebej osvetlitev samo za tisti del zaslona. Na LG G5 deluje resenetljivo dobro.


To že, ampak na črni barvi je ziher light bleed (med uporabo)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

PlayTheGame ::

Omenjene težave z zaslonom na V30 so znane (na mnogih testih je zato dobival negativne ocene) pa tudi ta bela zrna niso edina težava kar se samega zaslona tiče zato tu mislim, da bo moralo preteči še nekaj vode, preden bodo oled zasloni dokončno izpodrinili lcd-je. In še to najprej na flagshipih, kje so potem šele ostali midrangi itd...

Ravno zaradi teh težav in po mnogih prebranih testih sem rajši nabavil LG G7, ki ima verjetno najbolj doteran IPS LCD zaslon do sedaj. Za tisto pristno črnino na oled-u pa se mi gladko hebe, ker če ravno nimaš lcd-ja in oled-a drug poleg drugega za neposredno primerjavo, te pomanjkljivosti na lcd-ju enostavno ne opaziš.
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

blackbfm ::

Za tisto pristno črnino na oled-u pa se mi gladko hebe, ker če ravno nimaš lcd-ja in oled-a drug poleg drugega za neposredno primerjavo, te pomanjkljivosti na lcd-ju enostavno ne opaziš.


Za to ne rabis neposredne primerjave, ker je kot dan in noč. Črna na LCDju ima ogaben bleed, glow.

Dimnik ::

Ko to bereš, se samo čudiš....kako lahko toliko ljudi zdrži z telefoni brez amoled...zanimivo

PlayTheGame ::

blackbfm je izjavil:

Črna na LCDju ima ogaben bleed, glow.


Ja, ta bleed nazorno vidiš na kakšnem starejšem LCD-ju, če nastaviš cel ekran na črno, sicer ni tako hudo. Pri G7 pa dejansko rabiš neposredno primerjavo, da opaziš razliko. Sej oled je/bo super zadeva, ko bodo odpravili vse otroške bolezni. Sprva sem tudi jaz imel namen kupit V30 pa me je ravno to odvrnilo. Lažje živim z rahlim bleed-om v črnini, kot pa z belimi zrni in ostalimi nepravilnostmi. Je na youtubu in po raznih testih veliko povedanega glede tega...
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

klinker ::

Dimnik je izjavil:

Ko to bereš, se samo čudiš....kako lahko toliko ljudi zdrži z telefoni brez amoled...zanimivo


Ko 1x vidis razliko med AMOLED in LCD na soncu, je jasno zakaj je AMOLED na telefonu ze skoraj must. Una crnina je samo cesnja na tortici.
Ne vem sicer za LGjev AMOLED, ampak na S8 in Note8 pri bajti ni nobene zrnavosti ipd, pa S7 od sodelavca je tudi ok.

Dimnik ::

Klinker vem ja, sem mel s7edge in s8+, ampak pišete tako, da bi bili ips neuporabni...nevem, jaz ne pogrešam amoleda, mam pa po 7-8 ur sot na dan, tako, da me malo skrbi amoled dolgoročno...mogoče se motim

Stikalo ::

Sem imel sedaj možnost pogledati zaslon na iphone x (mislim, da je notri samsungov AMOLED) in je slika brezhibna tudi pri manjši svetilnosti. Pri mojem LG v30 je bela barva od kakšne 50 % svetilnosti navzdol zrnata in bela podlaga deluje kot da bi bila teksturirana kot star papir. Zadeva je vidna, če pogledaš kakšne barve je. Ob običajni rabi ni moteče. Se mi pa zdi, da takega zaslona ne bi smeli plasirati na trg. Enostavno sedaj trg zahteva brezhibne zadeve. Zame to ni deal breaker. Bom pa na splošno rekel, da teli flagshipi so lepi in dobri materiali. Samo kaj ti bo steklo zadaj, če moraš imeti tako ali tako ovitek. Dobro bi bilo imeti flagship, ki je uporaben in ne samo fancy. Ne vem, kaj mi bo stekleno ozadje in zrnat zaslon?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup novega telefona srednjega razreda

Oddelek: Mobilne tehnologije
365786 (4810) Stikalo
»

Zaslon OLED

Oddelek: Mobilne tehnologije
376568 (5214) kozorog
»

Pixel 2 XL ima težave z zaslonom (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5017220 (14139) Machete
»

Primerjava bele - Amoled vs LCD

Oddelek: Mobilne tehnologije
153079 (2586) LordPero
»

CyanogenMod 9 (aka Android 4.0 ICS) na voljo za Nexus S (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
6723687 (20598) sgdjkdlsugi4

Več podobnih tem