» »

Hišni kino Onkyo HT-S5805 da/ne?

Hišni kino Onkyo HT-S5805 da/ne?

ctrlaltx ::

Pozdravljeni!

Imam Sony x930e in bi še rad dodal k TVju en malce boljši sistem, kot so pa televizijski zvočniki. Gledam samo na to, da je kompatibilen 4k. Ali bi mi priporočali set Onkyo HT-S5805 ali ga odsvetujete? V kolikor ga odsvetujete, kaj bi mi priporočali (budget 600-800€). Sem 100% laik :)

Hvala za informacije,
lp

Mavrik ::

Vredu je, imam starejši model in je za filme ter špile zelo dober. Je tudi odporen na neoptimalne postavitve ker podpira kalibracijo z mikrofonom.
The truth is rarely pure and never simple.

neo5468 ::

Receiver: Denon AVR-X550BT - 314€
Sprednji levi+desni: Klipsch R-15M - 189€
Center: Klipsch R-25c - 185€
Zadnji levi+desni: Klipsch R-15M - 189€

Cene iz electronics4you, center nimajo trenutno na voljo, zato sem ceno vzel iz amazon.de. Vse skupaj pride 877€ in je mnogo boljše od all in one boxov. Subwoofer nisem dal v budget, ker bi bilo potem čez 1k€, ampak ga lahko dokupiš kasneje, za nizko ceno pa priporočam Klipsch R-10SW za 240€. Če greš lahko 77€ čez budget, definitivno vzemi to opcijo ker je mnogo boljša.

Mavrik ::

To kar si to napisal stane 2x toliko kot sistem po katerem ob sprašuje. Kaj vam ni jasno?
The truth is rarely pure and never simple.

Okapi ::

Pač klasika forumov:) Kadarkoli kdo vpraša za kakšno stvar (tv, fotoaparat, kolo, računalnik, hifi ...) za X evrov, se takoj javijo modeli, ki razložijo, da za X evrov dobiš crap, da moraš nujno kupit nekaj za vsaj 2X evrov.

neo5468 ::

Čak, kaj? Napisov je budget 600-800€, jaz sem ponudil za 877€ kar je 77€ preko njegove max meje, ampak glede na to da je moja konfiguracija veliko boljša, se mi zdi da je nobrainer malo več € vložit. Lahko vzame tudi cenejši receiver, recimo Yamaha RX-V383 za 285€, pa smo na samo 50€ več. Od kje vam, da je 2x več? Kdor ima te 2 izbire, pa rajši prišpara 50€ za inferior sistem, potem je pa res žalostno. Vsaj jaz bi se tako počutil, če bi kupil tisti Onkyo all in one sistem, potem bi pa 1 mesec kasnej poslušal pri kolegu Klipsch konfiguracijo, ki sem jo navedel, in bi bil veliko boljši zvok, pa je samo malenkost dražje.

OK.d ::

In kako si ti predstavljaš ogled filma brez subwooferja?;)
LPOK.d

neo5468 ::

Tista škatlica ki jo dobiš zraven Onkyo sistema ni subwoofer, ampak ena igračka, ki občasno malo zapiha. Priznam, da tudi Klipsch R-10SW, ki sem ga omenjal, ni presežek subwooferja, ampak je definitivno mnogo boljši od tistega, kar dobiš zraven Onkyo.

Tudi brez subwooferja bi bilo filme boljše gledati na Klipsch konfiguraciji, verjetno bi bil bas še boljši, ker ima vsak bookshelf zvočnik in center dober 4 inch woofer, ki lahko predvaja tudi nižje frekvence. Jaz na začetku ne bi kupil suba, ampak bi imel samo zvočnike, ko bi bil pa pripravljen vložiti za subwoofer, mogoče čez 6 mesecov ali še pozneje, bi kupil pa svs pb-1000 za 550€. Italijani ga še pošljejo zastonj, čeprav tehta čez 20kg. To je pravi subwoofer, ki spremeni sobo v pravo kino izkušnjo. Res je, da ko vse skupaj zračunaš pride čez 1000€, ampak te stvari zdržijo 10 let +. Če hočeš gledati filme z užitkom, je to verjetno najboljša investicija ki jo boš naredil. S tem subom se pa izkušnja lahko kosa z cineplexxom (če seveda soba ni ogromna).

Mavrik ::

Torej si še vedno prišel s sistema, ki stane 550EUR na Amazonu na jurja če dejansko hočeš približno enake base. Okej. Pa daj nehaj nakladati o "pihanju", ker s subom na Onkyo sistemu ni nekaj grozno narobe.
The truth is rarely pure and never simple.

dexterboy ::

OMFG;
@ctrlaltx; predvidevam, da to kupuješ za daljše obdobje ali pa samo zato, da vidiš, kako to zgleda?
Če je druga opcija, pojdi, kupi in uživaj in lahko zapremo temo.
Če je pa odgovor v prvi polovici vprašanja, je pa zadeva veliko bolj vesela in igriva :)
Kupovanje "zvoka in slike" ni nekaj, kar greš v Hofer in kupiš poleg embalaže hrenovk. To, kar boš kupil, te bo spremljalo skozi obdobje in leta, ki prihajajo. In tukaj ne moreš preprosto biti omejen s financami in si reči, da imaš jurčka in to je to... Pri tem se tudi NIČ ne kupuje na "mus", kao moram imeti... Bolje ti je, da za začetek kupiš boljši receiver, pa kasneje dobre zvočnike, woofer... zmetati sedaj 600 ali pa 800 v štartu in potlej na to pozabiti je takojšnje porajanje smotra investicije.
Imaš Sony x930e? Na njihovi spletni strani je navedena cena 1500 evrov. Koliko si dal ti? Ker če želiš še dober zvok, boš težko prišel z 600 evri skozi, razen, če kupuješ rabljeno. In koliko je velika soba, kjer boste užigali po sovragu in uživali v zvijanju Mie Malkove?
Osebno bi za začetek vzel tistega Denona. Ima vsaj 4K napise na hrbtni strani.
In ja, woofer; tisto od Onkyja ne bo ravno streslo sobe ;)
Pa obvezno pejdi v kakšno trgovino z avdifilsko opremo. Četudi ne boš kupil, ti bodo rade volje svetovali. Ker se lahko neeeekega dne zgodi, da se vrneš in kupi Focalovo Grande Utopio 8-)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

neverjetni99 ::

Sam imam trenutno 5.0 konfiguracijo, 4x Dali Zensor 3 in Dali Zensor Vocal v navezi z Denon AX-2400H. Morem pa še kupiti 2x Dali Zensor 7 in gledal sem Klipsch R-115 SW, za 7.1 sistem. In že zdaj igrajo ti "mali" zvočniki nenormalno dobro, sploh kar se tiče jasnosti oz kristalno čist zvok, pri filmih, glasbi, so tudi zelo glasni in tudi bass je zelo močan, prav občutiš bass(vibracije). Sem pa gledal te Onkyo sisteme prvo in katastrofa, na nobenem nismo usposobili bluetootha s trgovci, tihi so, bi dosti več pričakoval od sistema za 800e+ in bass je zelo šibek.

Zgodovina sprememb…

dexterboy ::

Dodatek; sem pogledal Klipše. Zmaga. Skupaj z omenjenim wooferjem.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

neo5468 ::

neverjetni99 je izjavil:

Sam imam trenutno 5.0 konfiguracijo, 4x Dali Zensor 3 in Dali Zensor Vocal v navezi z Denon AX-2400H. Morem pa še kupiti 2x Dali Zensor 7 in gledal sem Klipsch R-115 SW, za 7.1 sistem. In že zdaj igrajo ti "mali" zvočniki nenormalno dobro, sploh kar se tiče jasnosti oz kristalno čist zvok, pri filmih, glasbi, so tudi zelo glasni in tudi bass je zelo močan, prav občutiš bass(vibracije). Sem pa gledal te Onkyo sisteme prvo in katastrofa, na nobenem nismo usposobili bluetootha s trgovci, tihi so, bi dosti več pričakoval od sistema za 800e+ in bass je zelo šibek.


Za koliko € si pa gledal R-115sw? Namreč močno priporočam svs pb-1000 za 550€ ali pa pb-2000 za 900€. Vrhunski subi. Čeprav tudi tisti Klipsch ni slab, če ga dobiš poceni. Za isto ceno pa definitivno SVS. Preberi si malo reviewe in primerjave, predvsem na avs forumu.

neverjetni99 ::

neo5468 je izjavil:

neverjetni99 je izjavil:

Sam imam trenutno 5.0 konfiguracijo, 4x Dali Zensor 3 in Dali Zensor Vocal v navezi z Denon AX-2400H. Morem pa še kupiti 2x Dali Zensor 7 in gledal sem Klipsch R-115 SW, za 7.1 sistem. In že zdaj igrajo ti "mali" zvočniki nenormalno dobro, sploh kar se tiče jasnosti oz kristalno čist zvok, pri filmih, glasbi, so tudi zelo glasni in tudi bass je zelo močan, prav občutiš bass(vibracije). Sem pa gledal te Onkyo sisteme prvo in katastrofa, na nobenem nismo usposobili bluetootha s trgovci, tihi so, bi dosti več pričakoval od sistema za 800e+ in bass je zelo šibek.


Za koliko € si pa gledal R-115sw? Namreč močno priporočam svs pb-1000 za 550€ ali pa pb-2000 za 900€. Vrhunski subi. Čeprav tudi tisti Klipsch ni slab, če ga dobiš poceni. Za isto ceno pa definitivno SVS. Preberi si malo reviewe in primerjave, predvsem na avs forumu.


Takrat je bil 660e ampak so ga podrazli na 680e. Vendar trenutno je se izven budgeta. Zdaj sem sicer gledal yamaho nsw300 mislim da, za 400e v big bangu, ampak me ni najbolj prepricala no.

Gatsu ::

neo5468 je izjavil:

neverjetni99 je izjavil:

Sam imam trenutno 5.0 konfiguracijo, 4x Dali Zensor 3 in Dali Zensor Vocal v navezi z Denon AX-2400H. Morem pa še kupiti 2x Dali Zensor 7 in gledal sem Klipsch R-115 SW, za 7.1 sistem. In že zdaj igrajo ti "mali" zvočniki nenormalno dobro, sploh kar se tiče jasnosti oz kristalno čist zvok, pri filmih, glasbi, so tudi zelo glasni in tudi bass je zelo močan, prav občutiš bass(vibracije). Sem pa gledal te Onkyo sisteme prvo in katastrofa, na nobenem nismo usposobili bluetootha s trgovci, tihi so, bi dosti več pričakoval od sistema za 800e+ in bass je zelo šibek.


Za koliko € si pa gledal R-115sw? Namreč močno priporočam svs pb-1000 za 550€ ali pa pb-2000 za 900€. Vrhunski subi. Čeprav tudi tisti Klipsch ni slab, če ga dobiš poceni. Za isto ceno pa definitivno SVS. Preberi si malo reviewe in primerjave, predvsem na avs forumu.



Kje se pa dobi ta SVS za 550€?

neverjetni99 ::

Gatsu je izjavil:

neo5468 je izjavil:

neverjetni99 je izjavil:

Sam imam trenutno 5.0 konfiguracijo, 4x Dali Zensor 3 in Dali Zensor Vocal v navezi z Denon AX-2400H. Morem pa še kupiti 2x Dali Zensor 7 in gledal sem Klipsch R-115 SW, za 7.1 sistem. In že zdaj igrajo ti "mali" zvočniki nenormalno dobro, sploh kar se tiče jasnosti oz kristalno čist zvok, pri filmih, glasbi, so tudi zelo glasni in tudi bass je zelo močan, prav občutiš bass(vibracije). Sem pa gledal te Onkyo sisteme prvo in katastrofa, na nobenem nismo usposobili bluetootha s trgovci, tihi so, bi dosti več pričakoval od sistema za 800e+ in bass je zelo šibek.


Za koliko € si pa gledal R-115sw? Namreč močno priporočam svs pb-1000 za 550€ ali pa pb-2000 za 900€. Vrhunski subi. Čeprav tudi tisti Klipsch ni slab, če ga dobiš poceni. Za isto ceno pa definitivno SVS. Preberi si malo reviewe in primerjave, predvsem na avs forumu.



Kje se pa dobi ta SVS za 550€?


pod 600€, ga ne najdem nikjer

DINAMIK ::

Če je to ta SVS pb-1000 ...,tukaj sem ga zasledil za 549eur http://www.videosell.it/subwoofer/13064...

DINAMIK ::

Tukaj je pa malo rabljen 475eur+dostava 47,50eur
https://www.ebay.de/itm/SVS-SV-SOUND-PB...

Darko! ::

Pri uradnem distributerju za Italijo, ki nudi brezplačno poštnino za SLO, tako za seald (SB) kot ported (PB) modele serije 1000 in 2000:

https://svsound.it/

Map ::

Kako močno se v praksi pozna razlika med SB in PB? Primerjava med SVS serije 1000 in Klipsch R-112SW/R-115SW?

Nikonja ::

@Ctrlaltx
Kot zmeraj tema je odletela kar v x smer, čez par strani bomo že na sistemih za 20 jurčkov ker je vse ostalo sranje :)

Jaz imam podoben Onkyo all-in-one sistem in res ni presežek, ampak za to ceno in za eno mejhno stanovanje v bloku kje ne boš glih nabijal da se vse trese, razen če hočeš policijo na vrata, je meni super ok. Lahko daš jurja za sistem, lahko daš tudi 5 ali 50 jurčkov, ampak če nisi audiofilski freak in nimaš bajte kje boš u miru nabijal muzko/filme, potem ne razbijaj glavo in si vzemi to.

neo5468 ::

PB je boljši za filme. Po želji lahko za musko port zapreš. SVS subi grejo nižje kot Klipschi.

Darko! ::

Kot zmeraj tema je odletela kar v x smer



Tema je res odletela.

Ampak vprašanje je v bistvu preširoko postavljeno, že vsebuje odgovor, a obenem zahteva konkretno opredelitev do le-tega in ga s tem posledično relativizira :))

Zakaj?

Ker bo vsak sistem, sestavljen iz receiverja "ki je kompatibilen z 4k" in nekaj škatel imenovanih zvočne omarice po definiciji boljši od v TV vgrajenih piskačev. Na strani škatel je pač fizika. Onkyo sistemu prav nič ne manjka. Pa tudi vsak, ki je kupil dotični Onkyo, mu ga najverjetneje z lahkoto priporoči.

In tu se odgovor lahko mirne duše konča.

Ampak:
To me spominja na mojo drago, ko sva šla pred meseci kupovat bicikel.
Prodajalec: "Kakšno kolo želite"?
Draga: "Ma veste kaj, men je pomembno predvsem to, da je kolo blazno lepo".
Prodajalec začudeno: "Aha, ... ".

A si predstavljate, kaj vse bi ji lahko model prodal kot čisto zlato.
;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Darko! ()

Map ::

neo5468 je izjavil:

PB je boljši za filme. Po želji lahko za musko port zapreš. SVS subi grejo nižje kot Klipschi.

Kaj pa glede moči oz. tega bass efekta, 2" se mogoče še ne pozna toliko, 5" bi se pa verjetno že moralo, kljub temu, da ne gre tako nizko?

Darko! ::

ctrlaltx je izjavil:

Pozdravljeni!

Imam Sony x930e in bi še rad dodal k TVju en malce boljši sistem, kot so pa televizijski zvočniki. Gledam samo na to, da je kompatibilen 4k. Ali bi mi priporočali set Onkyo HT-S5805 ali ga odsvetujete? V kolikor ga odsvetujete, kaj bi mi priporočali (budget 600-800€). Sem 100% laik :)

Hvala za informacije,
lp


Priporočamo.
Zakaj?

Ker je po opisu sodeč absolutno vrhunski (mimovrste.com):

Bodite med prvimi na svetu, ki boste lahko izkusili moč tehnologije Dolby Atmos, ki pričara neverjetno avdio vzdušje. Prostor napolni z natančnim in dinamičnim zvokom. Napredna tehnologija HDMI 4K Ultra HD omogoča pretvorbo posnetkov nizke kvalitete v ostre in visoko kakovostne Full HD in Ultra HD. Zagotavlja popolnoma enako kakovost zvoka, kot v kinu. Sprejemnik je prav tako testiran za vse obstoječe glasbene in video formate. Poleg vsega pa je tudi enostaven za uporabo. V vaš vsakdan bo pričaral spektakularen zvok ob gledanju filmov, igranju iger ter poslušanju glasbe.

Za varčevanje z energijo poskrbi posebno hibridno stanje pripravljenosti. Z najnovejšimi tehnologijami je sprejemnik dobro pripravljen na prihodnost. Omogoča popolno igralno izkušnjo z kar 60 sličicami na sekundo pri prenosu slike na Ultra HDTV ter pričara izjemno realistično okolje s pomočjo 5.2.1 kanalnega zvočnega sistema. Odlikuje ga izjemna moč, vsestranskost in enostavnost pri uporabi.



Tema je odletela

Dame in gospodje, pripnite si pasove. Dobrodošli na letalu Nategnimo potrošnika. Ker letalo več nima pilota (zaradi varčevalnih ukrepov - ampak ne skrbite, je daljinsko vodeno in 100 % varno), je žal vaš gostitelj @Darko! pravkar izskočil. S padalom seveda. Ker je mislil na vas, je imel pred varnim pristankom, ob uporabi legalno dovoljenih halucinogenih gob, indijansko vizijo Velikega Poglavarja Vetra; edinega še živečega šamana, ki v prostem času vodi tudi manjšo stojnico z HiFi ropotarijo. Na stojnici ga je obiskal kot 100 % laik. Posnetek zvočnega pogovora vam bomo zavrteli v nadaljevanju. Želimo vam prijeten let.


(Opomba: @Darko! nima stojnice s HiFi Ropotarijo)

Q = 100 % laik
A = Veliki Poglavar Vetra

(...) = podnapisi



Q: Dober dan. Vprašanje poznate. Kaj sedaj?
A: Ste slišali sistem?

Q: Nisem. Ga imate?
A: Imam še zadnjega. Dobro gredo v prodajo.

Q: Super vzamem. Vsi ga pohvalijo, in ima tudi 4k ... nekajže.
A: Lahko vam ga takoj prodam. Imam pa tudi drugega, veliko boljšega, za ne dosti več denarja, ki je "odporen na prihodnost", veliko močnejši in ne stane dosti več. Tudi tega imam na zalogi. Vendar gredo kot vroče žemljice, priporočam, da ga vzamete še danes, v kolikor to res želite (tu se klepet konča v BB, HwN, ... ). Ampak poglejte, vzemite si čas. Poslušajte prvega, cenejšega.

Q: Super je. Zvok je veliko boljši kot na obstoječem TV.
A: Res je. A imate še kakšen zvočni sistem doma?

Q: Ja. Muziko poslušam ob računalniku. A se bo dalo to kaj povezat sedaj. A bom lahko poslušal muziko tudi na tem sistemu. Tako dobrega zvoka še nisem slišal do sedaj.
A: Seveda. Ampak počasi gospod. A veste koliko zahtevam za to?

Q: 715,90 EUR.
A: Pa veste iz česa je sestavljena ta cena?

Q: Ja iz sistema ane. Šest zvočnikov in sistem.
A: Res je. Pet zvočnih omaric, nizkotonski zvočnik in večkanalni AVR.

Q: Pokažite mi sedaj še dražjega. Hočem slišat dražjega!
A: Počasi gospod. Prej morate odgovoriti na par vprašanj.

A: Želite domači kino?
Q: Želim boljši zvok kot je sedaj na TV. A ni to isto?

A: Ne gospod. Zvok je pač Zvok. Prihaja iz različnih koncev in je očem neviden. Zazna se ga po znamenjih. Takrat ptice letijo nizko in listje z dreves odnaša veter.

Q: Ne razumem prav nič. Vem samo to, da je tole boljše kot to kar imam sedaj. Oziroma je boljše kot sem kadarkoli slišal. In ima 4k ... nekajže.
A: Pa veste kaj je to 4k ... nekajže?

Q: Ne. Ampak vsi pravijo da moram to imet. Pa 100 W ima na vseh pet kanalih. Pravijo, da moram imet 5 x 100 W. In piše, da bo enako kot v kinu. TO JAZ ŽELIM GOSPOD !!!

A: Pa ste bili kdaj v kinu?
Q: Seveda. Včeraj.

Q: Pa ste zaznali, kako se tresejo stene in tla?
A: Seveda sem.

A: In kaj bo rekel vaš sosed v bloku, ko boste to poizkušali doma?
Q: No ja, bom dal malo bolj na potiho. Vem, da ne bom mogel tako naglas nabijat.

A: Res je. Tudi mogli ne boste. Ampak pustiva zdaj to. Dražjega sistema vam ne bom kazal. Preden prodam, pa vam pokažem še tele dve škatli (in človek izpod mize privleče dve zaprašeni škatli).

Q: Kaj je to?
A: To je zvočna omarica. Reče se ji KEF Q 100. Prodajam jih od prijatelja, pod ceno po 300 EUR za par (prijatelj je amazon.de). Vendar ime ni pomembno. Imam tudi druge. Osnovni modeli stanejo tam od 200 do 300 EUR na par. Ne skrbite. Ne bom vas obral. Vem, da je vaš denar dragocen. Preizkusila bova absolutni minimum. Minimum, kjer se prične Skrivnost.

Q: Kakšna skrivnost?
A: Skrivnost ptic in listja v vetru.

Q: Poslušajte norec, takoj mi prodajte moj sistem ... Nimam časa ... Tudi za razmišljanje nimam časa ... Bedak stari ... Vam gobe res škodujejo ... Ptice v vetru my ass ... JAZ HOČEM SISTEM TAKOJ !!!
A: Umirite se gospod (se sliši primazana šamanska klofuta in zagon postaranih KEF-ov)

Q: O madona. Kaj je to? Ali je to Zvok?
A: Da gospod. To je Zvok. Prihaja iz teh zaprašenih škatel.

Q: Ampak škatli sta samo dve. Kje so ostale štiri?
A: Umirite se in prisluhnite. Kaj občutite?

Q: Občutim ptico, ki jadra v vetru. Slišim listje, ki pada z dreves. Pa to se sliši veliko bolje kot tisto na začetku !!! A to dobim za 300 EUR?
A: Ne ravno. Dobite za 500 EUR. Ampak pustiva zdaj to.

Q: Kako mislite pustiva. Jaz hočem TO !!!
A: Prodam vam lahko dve škatli in še tretjo, ki jo ravno tako potrebujete.

Q: Torej zvočne omarice in sistem z 4 k ... nekajže.
A: Zvočne omarice in integriran ojačevalnik.

Q: InteGRALNI kaj?
A: Ojačevalec.

Q: Kaj je to? A je to sistem?
A: Je del sistema. Ampak pustiva zdaj to. Morda to ni za vas.

Q: Zakaj ne, ker nima 4k ... nekajže?
A: Morda. Vendar ne skrbite o tem. Če res želite dobite tudi podobno škatlo. Da, tudi z 4k ...nekajže in vsem kar si lahko zamislite.

Q: Za dva zvočnika?
A: Za dve zvočni omarici, gospod.

Q: V čem je razlika?
A: Kakšna razlika?

Q: Ja med temi šestimi zvočniki in tema dvema škatlama, ki jima vi pravite zvočne omarice?
A: Razlika je v Znanju, gospod.

Q: Kakšnem Znanju?
A: Znanju izdelave zvočnih omaric. Znanje se je pridobivalo leta in leta.

Q: Rekli ste, da IME NI POMEMBNO. Pa ste gotovi v to?
A: Zaupajte. Govoriva o absolutnem minimumu. Ponavljam gospod: 200 do 300 EUR na par. Ime, ki je osvojilo Znanje je zagotovo kvalitetno. Ne boste razočarani. Ne ukvarjajte se z imeni, gospod.

Q: Ok, kupim to.
A: Kupite kaj?

Q: Ja te dve škatle. In še ta tretjo, če pravite, da jo potrebujem.
A: Počasi gospod. Kaj pravzaprav želite?

Q: Ja ŽELIM BOLJŠI ZVOK !!! Kje je zdaj problem?
A: V denarju, ki ga boste potrošili.

Q: Ne razumem. Objasnite.
A: Želite hišni kino? Da bo občutek kot včeraj, kljub temu, da bodo sosedje ponoreli?

Q: Da. To je to kar želim. Dajte mi TI DVE ŠKATLI in še vse kar potrebujem zraven.
A: Žal ne bo šlo, gospod.

Q: Zakaj ne.
A: Ker lahko potrošite le 715,90 EUR.

Q: Objasnite.
A: Se spomnite, da govoriva o absolutnem minimumu, ki je pogoj za Skrivnost?

Q: Seveda. Z besedo na plan!
A: Poglejte. Za hišni kino potrebujete še najmanj štiri dodatne zvočne omarice. Od tega sta dve zelo posebni.

Q: Kako to mislite, dve zelo posebni?
A: Da v domačem kinu ptice letijo nizko in listje odnaša veter, potrebujete še Grom in Glas.

Q: In v čem je problem?
A: V ceni, ki jo plačate, gospod.

Q: Razložite.
A: Enostavno. Če je začetni par 200 - 300 EUR, potem je kombinacija šestih 1.200 - 1.800 EUR. In ne pozabite da potrebujete še škatlo, ki vsem njim Ukazuje. Ob tem Grom in Glas nista nič posebnega.

Q: Ampak res. Na to sploh nisem pomislil. Hm. Imam težavo.
A: Nimate jo. Odvisno je le, kaj si zares želite. Tudi sistem, ki sem vam ga pokazal na začetku (Onkyo) je lahko popolnoma dovolj.

Q: Sedaj sem čisto zmeden. Kaj naj storim.
A: Kupite kar ste si zamislili na začetku.

Q: Saj sem nameraval, vendar sedaj nisem prepričan. Občutek imam, da bom vrgel proč težko prislužen denar. Ti dve zvočni omarici se tako bolje slišita.
A: Ne boste gospod. Mnogim popolnoma dobro služi. Tudi vam lahko. Zaupajte.

Q: Ampak tisti dve škatli se res tako dobro slišita. A jih lahko priključim na sistem (večkanalni AVR)?
A: Seveda gospod. Priključite jih lahko na več vrst škatel (večkanalni AVR, stereo AVR, stereo receiver, integrirani ojačevalec, predojačevalec + končno stopnjo).

Q: Počasi starec. Nič več ne razumem. V čem je razlika teh škatel?
A: Ne obremenjujte se s tem. Razlik je mnogo in težko jih je pojasniti v parih stavkih.

Q: Kaj pa mojih 4k ... nekajže?
A: To je le bombonček, ki pač mislite, da ga potrebujete. Morda ga res. Morda ga ne. O tem ne morem soditi. Tudi o vseh ostalih bombončkih ne morem soditi.

Q: Zakaj ne? Kaj so bombončki?
A: Povezljivost sistema. Ne morem vedeti kaj VI zares potrebujete.

Q: Potrebujem VSE !!! Potrebujem dober Zvok.
A: Za dober Zvok in vstop v Skrivnost potrebujete zelo malo.

Q: A 500 EUR.
A: 500 EUR.

Q: Pa bom imel kaj bombončkov za to ceno?
A: Žal ne gospod. Kvalitetna moč ima svojo ceno.

Q: Kakšna kvalitetna moč? O čem govorite?
A: Govorim o tem, da ne verjemite, da ima ta Onkyo (samo receiver, če bi ga lahko kupili ločeno - cenovni razpon cca. 1/3 od 700 EUR = 200 EUR; ali karkoli drugega, tudi krepko nad 1000 EUR) 100 W na vseh petih kanalih.

Q: Ne spoznam se na watte, niti na nič tehničnega. A imam problem?
A: Nimate. V kolikor razumete, da za Vstop v skrivnost potrebujete 2 x 45 W. To je tudi realna moč, ki jo je zmožna dostaviti večina AVR receiverjev na vseh kanalih hkrati.

Q: Slišal sem, da je mnogo govora o avtokalibraciji? Lahko kaj poveste o tem?
A: V kolikor se boste odločili za večkanalni AVR, bo avtokalibracija prisotna ker je nujna. O tem ne razmišljajte preveč. Če jo vaša naprava nima, najverjetneje pomeni, da ni večkanalni AVR.

Q: A je zato naprava kaj slabša?
A: Ne. V kolikor jo avtokalibracije nimate, jo ne potrebujete. Zaupajte Znanju.

Q: Hm, kaj naj storim.
A: Pojdite še enkrat v specializirano trgovino (to ni BB ali HwN) in prisluhnite še enkrat. Morda vzamete samo tri škatle, morda sedem njih, morda kakšno dokupite kasneje. Odločitev je vaša.

Q: Če se odločim za karkoli, a je smiselno kupit prek spleta?
A: Da gospod, večinoma bo precej ceneje.

Q: Kaj pa če zvočniki crknejo?
A: Zvočne omarice redko odpovedo gospod, sploh pri pravilni uporabi.

Q: Kaj je pravilna uporaba?
A: Nikoli ne zasukajte VOLUME gumba čez 2 o'clok, gospod. Vzdržite se do 12.

Q: In če želim več glasnosti?
A: Potem bodite pozorni na njihovo občutljivost. Se spomnite. Tudi 45 W lahko dela čudeže.

Q: In če vseeno kupim Onkyo ali Soundbar. A bom deležen Skrivnosti?
A: Boste. Vendar manjši delček nje.

Q: Ja kaj naj storim potem?
A: Berite in poslušajte.

Q: Napišejo marsikaj, a je verjeti?
A: Ne vsemu. Zaupajte predvsem svojim ušesom.

Q: Zakaj?
A: Ker so del Skrivnosti. Tako kot listje, ptice in grom. In glas v vetru.



- - - Konec posnetka - - -

neo5468 ::

SVS ima boljše driverje kot Klipsch. Bass efekt je dober pri obeh, ampak SVS gre nižje. Če je soba večja, potem je 15inch Klipsch boljša izbira, ker bo glasnejši in večji mid bass. Če je soba manjša, definitivno pb1000. Če bi jaz kupoval za večjo sobo, bi našparov za pb2000. Klipsch znamko rajši priporočam za zvočnike/towerje, kot pa sube, še posebej če imaš izbiro kupiti SVS. To pa ne pomeni, da je 115sw slab.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Subwoofer za HI-FI sistem

Oddelek: Pomoč in nasveti
121665 (1423) LeQuack
»

Ali se splača nadgraditi obstoječi hi-fi sistem iz bookshelf na floorstanding zvočnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
111498 (1079) mihec87
»

Ali lahko uporabim zvočnike drugačnih proizvajalcev skupaj?

Oddelek: Pomoč in nasveti
111883 (1407) Meizu
»

Zvočniki in receiver (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8319187 (16897) car100

Več podobnih tem