» »

Problem pri hlajenju z XASER III ohisjem

Problem pri hlajenju z XASER III ohisjem

lonko ::

Ok kupil sem xaser III ohisje s pleksijem in sicer za namenom da mi bo boljse hladil kot moje prejsnje navadno ohisje, pa sem se ustel oz nekaj mora biti narob pa nisem siguren,

V masini imam 2 * Seagate 80gb
GF4 4200 128mb
Athlon XP 2200
plata MSI K7N2 DELTA - ILSR
cooler je ZALMAN CU ( TSTi JEZEk :) )
napajlnik je ENERMAX 365 z dvema ventoma

Torej ohisje ima 7 ventov od xaserja in 1 na procu in dva v napajalniku

Zadeva je pa taksna da mi CORE CENTER OD MSI odcitava malo cudne rezultate
in sicer : CPU TEMP: 26', SYS temp: 46', Northbridge 25'

na hard cano ki je del xaserja pa mi sonda ki sem jo prilepil po navodilih na notranjo stran proca, mi pa odcitava temperature od 50 do 62', in sicer pri odprti kisti kjer naj bi bil preto kdosti slabsi je temp od 53, pri zaprti kisti pa od 58 - 62 kar se mi tud zdi nelogicno, in me zanima kira zadeva kaze narobe !?!?!?!?

Venti so vezani po dva in dva skupaj, in sicer zadnja dva pihata ven, stranska dva not , prva dva not, zgornji ven, tak da ne vem kaj mi laže !?!?!

mihhec ::

Poskusi s kakim programom za temp. npr sisoftware snadra pa bos videl temp proca in bos vedu kaj laze al pa u bios lahk tut pogledas

lonko ::

Sm preveril v biosu in mi kaze enako kot sonda, ampak se vedno se mi ne zdi logicno da je tako visoka temp...


A ohisje oddaja veliko toplote v zrak pri vodnem hlajenju, mislim a vec ali manj kot pri ventanem hlajenju

l.p.

OwcA ::

Sonda ti kaže visoko temperaturo zato, ker je blizu jedra procesorja, senzor matične plošče pa je verjetno v podnožju, lahko da je za povrh še dokaj nenatančen.

A ohisje oddaja veliko toplote v zrak pri vodnem hlajenju, mislim a vec ali manj kot pri ventanem hlajenju

Odvisno kako imaš prezračeno in izolirano ohišje. Toplote je vedno enako, vprašanje je le kako je "razporejena".
Otroška radovednost - gonilo napredka.

AndyChem ::

Hoj,

Kako si pa inštaliral Zalmana 6000 Cu v ohišje?

Jaz sem ravno včeraj sestavil komponente v Xaser III V2000A aluminijasto ohišje in ker sem še preden sem se odločil za Xaser III kupil ZALMAN CNPS6000-CU sem šele na koncu opazil, da držala za ventilator ne morem nikamor pritrdit, ker ima ohišje neke hitre spojnike pri PCI slotih in ne vijakov.

No, računalo sem zagnal kar prez ventilatorja, samo s pahljačo in računal na hlajenje tistih 7 ventilatorjev.

Seveda s hlajenjem ni bilo nič, že v BIOSU je po 5 minutah temp mojega Athlona 2500+ Bartona narasla čez 50 stopinj, ko pa sem kar z roko par minut držal ventilator poleg pahljače pa je hitro padla na 40.

Mislim, da bom šel po drug ventilator, ker se mi ne da rezat novih profilov za ventilator.

Mislil sem nabavit Zalmana 7000A Cu zelo rad pa sprejmem še kakšne vaše druge predloge.

lonko ::

Montiral sem ga tako da tiste sponke ki jih ima xaser od uzadi kjer pritrdis PCI kart se dajo dol odsraufat in se potem pci karte normalno vijacijo kot na kateremkoli drugem ohisju

AndyChem ::

Hoj,

Ej na to da lahko une res čudne hitre spojnike stran daš pa sploh nisem pomislil. In to me je stalo 4000 SIT da sem kupil hladilnik Arctic cooler cooper silent 2. Ravno sem inštaliral vindowse xp in trenutno mi po 1 uri intenzivnega dela na ohišju kaže 48 stopinj. V biosu pa še ni šlo čez 44 stopinj.

Bomo vidl po eni uri nabijanja kake 3D igre kaka bo temperatura.

Mogoče bom enkrat vseen Zalmana spet not dal, če ta ne bo ok.

LP
Andrej


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vodno ali zračno za P4? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
835323 (4235) mimax
»

Katero ohisje kupit oz. ali se splaca odsteti solde za Thermaltake 2000A?

Oddelek: Kaj kupiti
131093 (979) jurcy
»

Arctic-cooling copper silent2

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
161274 (1009) prismo

Kateri CPU cooler

Oddelek: Kaj kupiti
373444 (2862) boštjan
»

XP1700+ na 58° verjetn ni normaln ha?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
492336 (1359) Markoff

Več podobnih tem