» »

Delodajalci v Sloveniji varčujejo na delavcih. Ali se Vam to splača na dolgi rok?

Delodajalci v Sloveniji varčujejo na delavcih. Ali se Vam to splača na dolgi rok?

Temo vidijo: vsi
««
3 / 27
»»

imagodei ::

Invictus je izjavil:

Zanimivo, da sindikati zaradi teh slabih razmer in zanič zakonodaje ne organizirajo štrajkov.

Je zanimivo. Pravice, ki so si jih delavci priborili v 1. polovici 20. stoletja, smo samodejno začeli opuščati. Tehnologija je pri tem celo pomagala: "Se bom pa od doma priklopil na šiht", si mimogrede rečeš, če ti ni uspelo na šihtu končati vsega (dodatno delo si itak dobil zato, ker je sodelavec pred pol leta šel v pokoj, vodstvu se pa itak ne zdi potrebno zaposlit še enega - raje plačajo 20-40 nadur mesečno) in delaš še 2 uri, ki jih potem morebiti še celo nikamor ne evidentiraš. Na maile popoldan itak odgovarjaš, ker jih imaš sinhronizirane na telefon. V zadnjih letih smo začeli odgovarjat na maile celo med dopustom, ker je podatkovno gostovanje v celi EU itak zastonj.

"Laissez faire" at it's best, ane.
- Hoc est qui sumus -

Unknown_001 ::

imagodei je izjavil:


To ti lahko praviĹĄ, a se motiĹĄ. S komer koli govorim, poroÄa o istih problemih. Ljudje, ki delajo v prehrambeni industriji (Ĺ˝ito, Droga, Kolinska), ljudje, ki delajo v turizmu, ljudje, ki delajo v tehniÄni branĹži (Iskra [vstavi poljubno]) - povsod se "optimizira" in "ĹĄpara". Tudi na delavcih.

Tudi jaz ne trdim, da je tako v 100% slovenskih podjetij, v (pre)mnogih pa. Tudi medicina iz uradnih statistik opozarja na problem poklicne izgorelosti. Verjetno to ni posledica tega, da ljudje kofetkajo na ĹĄihtu. Prej tega, da je v Sloveniji postalo povsem normalno, da ljudje papirje in prenosnik odnesejo s sabo domov in zveÄer pred televizijo ĹĄe kaki 2 uri delajo za ĹĄiht. Pa posledica tega, da se prijatelji iz sobotnih popoldanskih piknikov poslavljajo ob 18h z izgovorom, da imajo "ĹĄe nekaj za ĹĄiht postorit doma" - seveda je od 15h, ko je priĹĄel, popil samo eno pivo, ker pijan paÄ ne more podatkov premetavat po excel tabeli.

Unknown_001 je izjavil:

Vsak misli, da je njemu extra hudo.

Ne. Uradne statistike to kaĹžejo. KoliÄina ljudi na minimalcih, pa rahlo nad minimalcem. PovpreÄna plaÄa v Sloveniji Ĺže dolga leta stagnira na cca 1.000 EUR, cene nepremiÄnin pa so bile visoke Ĺže leta 2008, zdaj so spet ĹĄle v nebo. Saj ljudje bi zamenjali ĹĄiht, a se zavedajo, da veÄinoma ne bodo ĹĄli na boljĹĄe; kveÄjemu na slabĹĄe, iz zaposlitve za nedoloÄen Äas v zaposlitev za doloÄen Äas. Prekarizacija trga dela je ĹĄit. Ker ljudje ne menjajo ĹĄihtov, pa lahko delodajalci ĹĄe naprej delajo enako.

Bistven problem je, da siti laÄnega ne razume.


Tisto odebeljeno je problematično. Pisanje v 3. osebi.

Vsaka zgodba ima 2 plati. Ampak o drugi plati je navadno prepovedano govort, če ne si izdajalec naroda poštenih delavcev in kmetov.

Na tem forumu ste brez poznavanja ozadja že pametovali o nekih "izrednih razmerah" podjetij, ki so se pojavila v medijih. Kaj je bilo vsem sodelujočim v debati skupno? Nihče od njih nikoli ni prestopil praga kritizirane fabrike.

Ven pa so prišle take teorije, da se človek samo za glavo prime. Upravičeno sem lahko kritičen do tega jamranja ker je povečini škodoželjno.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

flyko ::

Mr.B je izjavil:

Dtrader je izjavil:

Janez, ki dela v AT ima tudi drugačno plačo...

Janezek v Avstriji popoldan ne vrtickari okoli svoje hise in ne gre na pir.


Hmm, kakšna bi pa naj bila tu razlika??? Poznam kar nekaj Janezkov (vključno z mano), ki kljub delu v Avstriji - dejansko se tu teži k 8 urnemu delavniku, brez nadur, doma preživlja prosti čas kvalitetno - če smo že pri vrtu, obdelujem cc 150m2 vrta in vzdržujem 3/4 hektara posestva z vinogradom in sadovnjakom in otroci niso prikrajšani, ker bi delal zastonj nadure, kot sem jih "moral" pri nas. Je pa res, da ne grem na pir - raje deci dobrega vina.

imagodei ::

Unknown_001 je izjavil:

Tisto odebeljeno je problematično. Pisanje v 3. osebi.

Ne, ni - ker si priročno nehal brat pri prvi stvari, ki te je zmotila in si seveda izpustil tisti del nižje, kjer sem napisal:
Tudi medicina iz uradnih statistik opozarja na problem poklicne izgorelosti.

In še nekoliko nižje:
Uradne statistike to kažejo.


Unknown_001 je izjavil:

Vsaka zgodba ima 2 plati. Ampak o drugi plati je navadno prepovedano govort, če ne si izdajalec naroda poštenih delavcev in kmetov.

Zdej pa ti jokcaš. Sej te noben ne cenzurira, ane? Kamot lahko govoriš. Je pa fino, če se ne bi zacementirali na poziciji "optimizacije delovnih procesov" in "zmanjševanja stroškov". Slovenija je v te blazne ideale padla v desetletju po osamosvojitvi. Še krepko smo se spominjali socializma, pa smo mislili, da nam prodajajo nekaj iz klasičnega kapitalizma. V resnici je pa ta "optimizacija" in "zniževanje stroškov (pa naj stane kar hoče)" čista neoliberalistična ideologija.

Zdaj je ideal čim višji dobiček. Tudi 0,1% višji dobiček šteje. Včas so imeli v podjetjih zaposleno čistilko, danes je treba imet čistilni servis. Ker je čistilni servis (morda?) 20% cenejši od čistilke, na koncu se pa to pozna v 0,1% višjem dobičku. Yeey! Tla pa bistveno bolj svinjska kot prej, kozarcev gospa iz čistilnega servisa nima časa pomivat (se ji mudi naprej v drugo podjetje), rože niso zalite, na policah prah... Ampak glavno, da smo znižali stroške čiščenja. Seveda mora prah brisat sedaj "tajnica", tako kot tudi pomivati posodo in zalivat rože. Ampak, njej itak lahko to obesimo, ker je zelo sposobna in je že tako in tako vpeta v 2/3 drugih procesov v podjetju, pomaga v Prodaji in Nabavi, hkrati pa skrbi za ISO predpise.

Skratka, struno lahko napenjaš samo toliko časa, preden poči. Jaz se povsem zavedam, da je cilj podjetnikov dobiček; a pri tem ima lahko podjetje malo bolj ali pa malo manj človeški obraz. Mogoče to kratkoročno pomeni 1% ali pa tudi 5% nižji dobiček, ampak na dolgi rok pa zadovoljni delavci zagotovo delajo bolj učinkovito, raje prihajajo na delo in manj poklicno izgorevajo.

Nikjer in nikdar pa nisem zagovarjal socializma in tega, da bi delavci ob 14h čakali pred registratorjem delovnega časa na konec delovnika.
- Hoc est qui sumus -

__Devil__ ::

Varčujejo nad nami zelo. Lahko bi bile višje plače vsaj za to kako in koliko delamo.

NikolormousB ::

[D]emon je izjavil:

@tony1: in potem bo nasel novo sluzbo, kjer se bo znasel v enaki situaciji. slovenska podjetja se vedno mislijo, da je treba "sparat".


Mi pokažeš podjetje, ki ne špara (in ni v stečaju).

Je zanimivo. Pravice, ki so si jih delavci priborili v 1. polovici 20. stoletja, smo samodejno začeli opuščati. Tehnologija je pri tem celo pomagala: "Se bom pa od doma priklopil na šiht", si mimogrede rečeš, če ti ni uspelo na šihtu končati vsega (dodatno delo si itak dobil zato, ker je sodelavec pred pol leta šel v pokoj, vodstvu se pa itak ne zdi potrebno zaposlit še enega - raje plačajo 20-40 nadur mesečno) in delaš še 2 uri, ki jih potem morebiti še celo nikamor ne evidentiraš. Na maile popoldan itak odgovarjaš, ker jih imaš sinhronizirane na telefon. V zadnjih letih smo začeli odgovarjat na maile celo med dopustom, ker je podatkovno gostovanje v celi EU itak zastonj.


Meni se zdi eden največjih luksuzov v življenju to, da lahko delam od doma ali z dopusta. Raje se na dopustu priklopim na šiht, kot, da gnijem v pisarni.

Zgodovina sprememb…

NikolormousB ::

Zdaj je ideal čim višji dobiček. Tudi 0,1% višji dobiček šteje. Včas so imeli v podjetjih zaposleno čistilko, danes je treba imet čistilni servis. Ker je čistilni servis (morda?) 20% cenejši od čistilke, na koncu se pa to pozna v 0,1% višjem dobičku. Yeey! Tla pa bistveno bolj svinjska kot prej, kozarcev gospa iz čistilnega servisa nima časa pomivat (se ji mudi naprej v drugo podjetje), rože niso zalite, na policah prah... Ampak glavno, da smo znižali stroške čiščenja. Seveda mora prah brisat sedaj "tajnica", tako kot tudi pomivati posodo in zalivat rože. Ampak, njej itak lahko to obesimo, ker je zelo sposobna in je že tako in tako vpeta v 2/3 drugih procesov v podjetju, pomaga v Prodaji in Nabavi, hkrati pa skrbi za ISO predpise.


Imaš kakšne neodvisne podatke, ki primerjajo učinkovitost full time čistilk vs čistilnih servisov?

Mato989 ::

Meni se zdi eden največjih luksuzov v življenju to, da lahko delam od doma ali z dopusta. Raje se na dopustu priklopim na šiht, kot, da gnijem v pisarni.


Je ja, če to pomeni da delaš od doma ali na plaži namesto v pisarni, ko pa oddelaš polni delovni čas in potem še tole, pa to imo ni luksuz =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

imagodei ::

NikolormousB je izjavil:

Meni se zdi eden največjih luksuzov v življenju to, da lahko delam od doma ali z dopusta. Raje se na dopustu priklopim na šiht, kot, da gnijem v pisarni.

Ja, sej - zaradi take opranoglavosti pa je tako kot je.

35 let nazaj so mehaniki načrte risali na roke. Načrtovalci električnih vezij prav tako. Ko je šefe prišel do zaposlenega in ga vprašal, kdaj bo načrt končan, je bil odgovor: "V treh tednih". Danes se pogovarjamo o urah ali dnevih. S tehnologijo (računalniki) je produktivnost narasla za več magnitud. Vse se odvija s svetlobno hitrostjo. Včasih si na pošto čakal 2 dni, danes dobiš odgovor po mailu v 20 minutah.

Ampak to vse ni dost: treba je delo nosit domov in delat še za vikende.

Pazi - jaz ne govorim o ALI - ALI. Če je na voljo alternativa, bi tudi jaz raje delal iz terase od doma. Govorim o tem, da je po nekaterih firmah postalo pričakovano, da boš poleg 8 ur dela na šihtu delal po potrebi še malo od doma. Ali pa da se boš preko remote desktopa priklopil na šiht iz dopusta in zrihtal "najnujnejše".

WTF?
- Hoc est qui sumus -

tony1 ::

NikolormousB je izjavil:

[D]emon je izjavil:

@tony1: in potem bo nasel novo sluzbo, kjer se bo znasel v enaki situaciji. slovenska podjetja se vedno mislijo, da je treba "sparat".


Mi pokažeš podjetje, ki ne špara (in ni v stečaju).


Vedno več jih bo, ker bodo v tej konjunkturi sicer ostali brez kadra in ckrnili.

NikolormousB ::

Mato989 je izjavil:

Meni se zdi eden največjih luksuzov v življenju to, da lahko delam od doma ali z dopusta. Raje se na dopustu priklopim na šiht, kot, da gnijem v pisarni.


Je ja, če to pomeni da delaš od doma ali na plaži namesto v pisarni, ko pa oddelaš polni delovni čas in potem še tole, pa to imo ni luksuz =)


V ZDR-1 je jasno določeno koliko nadur je delavec dolžan opraviti in v kakšnih primerih.

Govorim o tem, da je po nekaterih firmah postalo pričakovano, da boš poleg 8 ur dela na šihtu delal po potrebi še malo od doma. Ali pa da se boš preko remote desktopa priklopil na šiht iz dopusta in zrihtal "najnujnejše".


Takšna pričakovanja so povsem osebna stvar, ki se zaposlenega ne tičejo prav dosti.

euagrus ::

NikolormousB je izjavil:

[D]emon je izjavil:

@tony1: in potem bo nasel novo sluzbo, kjer se bo znasel v enaki situaciji. slovenska podjetja se vedno mislijo, da je treba "sparat".


Mi pokažeš podjetje, ki ne špara (in ni v stečaju).

Je zanimivo. Pravice, ki so si jih delavci priborili v 1. polovici 20. stoletja, smo samodejno začeli opuščati. Tehnologija je pri tem celo pomagala: "Se bom pa od doma priklopil na šiht", si mimogrede rečeš, če ti ni uspelo na šihtu končati vsega (dodatno delo si itak dobil zato, ker je sodelavec pred pol leta šel v pokoj, vodstvu se pa itak ne zdi potrebno zaposlit še enega - raje plačajo 20-40 nadur mesečno) in delaš še 2 uri, ki jih potem morebiti še celo nikamor ne evidentiraš. Na maile popoldan itak odgovarjaš, ker jih imaš sinhronizirane na telefon. V zadnjih letih smo začeli odgovarjat na maile celo med dopustom, ker je podatkovno gostovanje v celi EU itak zastonj.


Meni se zdi eden največjih luksuzov v življenju to, da lahko delam od doma ali z dopusta. Raje se na dopustu priklopim na šiht, kot, da gnijem v pisarni.


No samo toliko, da ne bos oskodovan, ti povem, da ti pripada za cas dela doma nadomestilo za uporabljena sredstva (internet, elektrika, najemnina za prostor, ...). Po slovenski veljavni zakonodaji, tako, da si ne pozabi pisat, ko pa menjas sluzbo poslji poracun stroskov.

(Delodajalcem v opomin, press)
In regione caecorum rex est luscus.
Ker me je nekaj slotechovcev sprasevalo:
https://github.com/cullum/dank-selfhosted

NikolormousB ::

tony1 je izjavil:

NikolormousB je izjavil:

[D]emon je izjavil:

@tony1: in potem bo nasel novo sluzbo, kjer se bo znasel v enaki situaciji. slovenska podjetja se vedno mislijo, da je treba "sparat".


Mi pokažeš podjetje, ki ne špara (in ni v stečaju).


Vedno več jih bo, ker bodo v tej konjunkturi sicer ostali brez kadra in ckrnili.


Mi pokažeš enega. Pa poveš kaj je po tvoje "šparanje".

imagodei ::

NikolormousB je izjavil:

Imaš kakšne neodvisne podatke, ki primerjajo učinkovitost full time čistilk vs čistilnih servisov?

Zgolj empirične podatke in prvoosebne anekdote.

Lahko ti povem, da so v prejšnji firmi veleumi najeli zunanje strokovnjake, ki so potem analizirali, kako čistilka pometa in izračunali, kako široko metlo potrebuje za največjo učinkovitost (da bi naenkrat pometla kar največ hale). Čistilka je nato metlo dobila, a jo je kmalu vrgla v smeti, ker s tako široko metlo ni mogla čistiti okoli delovnih površin in med stojali proizvodne linije. Na koncu je čistilka dobila odpoved, čistijo pa zaposlene same (ta čistilka je sicer sedaj na socialni podpori, je prestara in je ne zaposlijo več), nadomestilo zanjo pa plačuje tudi podjetje in preostale zaposlene v obliki prispevkov za socialno varstvo (if you get what I mean).
- Hoc est qui sumus -

Mato989 ::

NikolormousB je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Meni se zdi eden največjih luksuzov v življenju to, da lahko delam od doma ali z dopusta. Raje se na dopustu priklopim na šiht, kot, da gnijem v pisarni.


Je ja, če to pomeni da delaš od doma ali na plaži namesto v pisarni, ko pa oddelaš polni delovni čas in potem še tole, pa to imo ni luksuz =)


V ZDR-1 je jasno določeno koliko nadur je delavec dolžan opraviti in v kakšnih primerih.


Seveda je, ampak marsikdo prvo kot prvo tega ne ve (tega ne učijo v šolah!) drugo kot drugo pa marsikdo v strahu pred povračilnimi ukrepi in mobingom to ne izpostavi oz. raje dela to zastonj... pač je moč delodajalca večinoma nad močjo delavca... sploh pri najlažje zamenljivih kadrih in tiste se običajno najbolj izkorišča, sploh glede na plačilo!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

NikolormousB ::

(if you get what I mean).


Ne ravno. Če prav razumem hočeš povedat, da so nekateri managerji neumni? Nič novega. Ampak zaenkrat ni prepovedano biti neumen.

Seveda je, ampak marsikdo prvo kot prvo tega ne ve (tega ne učijo v šolah!) drugo kot drugo pa marsikdo v strahu pred povračilnimi ukrepi in mobingom to ne izpostavi oz. raje dela to zastonj... pač je moč delodajalca večinoma nad močjo delavca... sploh pri najlažje zamenljivih kadrih in tiste se običajno najbolj izkorišča, sploh glede na plačilo!


Zakon tudi izrecno določa, da delavec ne sme biti izpostavljen negativnim posledicam v delovnem razmerju, če odkloni soglasje za delo nadur.

kingsix ::

Delo na dopustu !?!? Kaj ste na glavo padli?

Jaz še imam na dopustu telefon vse na tiho. Dobi me kdo izključno v nujnih primerih s tremi zaporednimi klici. Pa še to izključno določene osebe od katerih vem, lahko pride kaj RES pomembnega (starši, staristarši..). Ostali vedo, kako je glede tega z mano... Da pa bi kdo iz službe klical pa jim niti na pamet ne pride. No enako velja tudi večino vikendov.

imagodei ::

NikolormousB je izjavil:

V ZDR-1 je jasno določeno koliko nadur je delavec dolžan opraviti in v kakšnih primerih.

Teoretiziraš. V praksi imaš množico ljudi, ki živijo iz rok v usta in se tako bojijo izgube dohodka, da gladko pogoltnejo opravljanje nadur. Tudi po 40 ur na mesec - ure se morda tudi ne plačajo, če pa se, se lahko prikažejo tudi pod postavko osebne stimulacije... Šala mala.

To, da se potrošniško družbo prikazuje kot ideal in to, da so ljudje zakretidirani do vratu za avte in nenormalno drage nepremičnine, nekaterim izkoriščevalskim podjetnikom samo pomaga pri tem, da zaposlene držijo v šahu in da delajo za nižjo plačo kot bi jo bili sposobni doseči na vsaj približno urejenem trgu dela.

NikolormousB je izjavil:

Govorim o tem, da je po nekaterih firmah postalo pričakovano, da boš poleg 8 ur dela na šihtu delal po potrebi še malo od doma. Ali pa da se boš preko remote desktopa priklopil na šiht iz dopusta in zrihtal "najnujnejše".


Takšna pričakovanja so povsem osebna stvar, ki se zaposlenega ne tičejo prav dosti.

Again, celoten ustroj (ki mu jaz rad rečem kar "neoliberalizem"), je pač tak, da zaposlenega postavlja v nezavidljiv položaj. Oziroma daje delodajalcu še toliko močnejšo pogajalsko pozicijo.

Zdaj par tednov poslušam blodnje o tem, da prihaja nova kriza. Ja krasno, spet novi izgovori, kako se moramo pripravljat, kako ne smemo zaposlovat, kako ne moremo višat plač... Ker bo leta 2020 prišla nova kriza. Pa resno, a je sploh družbeno odgovorno govorit o tem; a je družbeno odgovorno, da dajejo mediji platformo takim kretenskim napovedim? Itak je to samoizpolnjujoča se prerokba. Ljudje nehajo zapravljat in še prispevajo k morebitni novi krizi.

Če je kje kakšna teorija zarote, potem je pa tukaj (seveda je ni, ampak vsi ključni playerji se v želji po zaslužku poslužujejo podobnih metod, potem pa suma obnašanja teh "kraguljev" kaže v isto smer, kot bi se dogovorili).

NikolormousB je izjavil:

(if you get what I mean).


Ne ravno. Če prav razumem hočeš povedat, da so nekateri managerji neumni? Nič novega. Ampak zaenkrat ni prepovedano biti neumen.

Želim povedat to, da ljudem, ki jih spravimo na socialo, ker so nezaposljivi, ljudem, ki jim plačujemo minimalce in sicer nespodobno nizke plače, ljudem, ki zaradi poklicne izgorelosti ostanejo na bolniški po 3 mesece in več, nato iz skupnega žepa plačujemo še socialne transferje... Od otroških dodatkov, subvencije vrtcev, subvencije kosil v šoli, pa do bolnišk in čist običajne socialne pomoči. Hkrati podjetniki jamrajo, kako zelo obremenjena je plača zaposlenih in kako smo zato nekonkurenčni (kar je spet debilizem, že večkrat ovržen na tem forumu).
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

darkolord ::

Pa resno, a je sploh družbeno odgovorno govorit o tem; a je družbeno odgovorno, da dajejo mediji platformo takim kretenskim napovedim? Itak je to samoizpolnjujoča se prerokba. Ljudje nehajo zapravljat in še prispevajo k morebitni novi krizi.
To gre že malo na offtopic, ampak Kriza 2008 je bila tako globoka izključno zaradi medijev. Ljudje so prebrali naslov v časopisu KRIZA in takoj nehali kupovati avtomobile in nepremičnine. Naprej pa domine.

Medijev nikoli ni zanimalo, kaj je "družbeno odgovorno".

Again, celoten ustroj (ki mu jaz rad rečem kar "neoliberalizem"), je pač tak, da zaposlenega postavlja v nezavidljiv položaj. Oziroma daje delodajalcu še toliko močnejšo pogajalsko pozicijo.
Če smo čisto iskreni, ima zaposleni pri nas kar precej več moči kot v tujini in se to večinoma pogliha.

imagodei ::

darkolord je izjavil:

Če smo čisto iskreni, ima zaposleni pri nas kar precej več moči kot v tujini in se to večinoma pogliha.

V čem se ta moč kaže? V večanju prekerizacije trga delovne sile? V številu novoodprtih SP-jev, kjer ti dotični SP-ji 95% posla opravijo z enim podjetjem (ergo: so "zaposleni v podjetju preko SP-ja")? V številu podjemnih pogodb? V neprestanem podaljševanju zaposlitve za določen čas? V tem, da ženske, ki jim že N let podaljšujejo pogodbo za določen čas, ne upajo zanosit, ker to pomeni brezposelnost? V tem, da v praksi zaposleni ne upajo direktorju povedat, da so v popoldanskem času ali na dopustu nedosegljivi za podjetje?
- Hoc est qui sumus -

Unknown_001 ::

imagodei je izjavil:

darkolord je izjavil:

Če smo čisto iskreni, ima zaposleni pri nas kar precej več moči kot v tujini in se to večinoma pogliha.

V čem se ta moč kaže? V večanju prekerizacije trga delovne sile? V številu novoodprtih SP-jev, kjer ti dotični SP-ji 95% posla opravijo z enim podjetjem (ergo: so "zaposleni v podjetju preko SP-ja")? V številu podjemnih pogodb? V neprestanem podaljševanju zaposlitve za določen čas? V tem, da ženske, ki jim že N let podaljšujejo pogodbo za določen čas, ne upajo zanosit, ker to pomeni brezposelnost? V tem, da v praksi zaposleni ne upajo direktorju povedat, da so v popoldanskem času ali na dopustu nedosegljivi za podjetje?


Ne bluzi.

Pogodbo za določen čas lahko podaljšuješ le 2 leti. Po tem moraš sklenit pogodbo za NDČ.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

imagodei ::

Unknown_001 je izjavil:

Ne bluzi.

Pogodbo za določen čas lahko podaljšuješ le 2 leti. Po tem moraš sklenit pogodbo za NDČ.

Bluziš ti.

Prvič, da podjetnik 2 leti cinca, a bo nekoga zaposlil ali ne, je zgolj izkoriščanje instituta zaposlitve za določen čas.

Drugič, vpraš pravnike, kako se lahko zaobide te omejitve. Na misel mi pride že samo to, da če delavca dovolj zajebavaš, bo po 2 letih prosil, da mu ne podaljšaš pogodbe, ti kot delodajalec pa lahko svobodno spet najameš drugega.
- Hoc est qui sumus -

Unknown_001 ::

imagodei je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Ne bluzi.

Pogodbo za določen čas lahko podaljšuješ le 2 leti. Po tem moraš sklenit pogodbo za NDČ.

Bluziš ti.

Prvič, da podjetnik 2 leti cinca, a bo nekoga zaposlil ali ne, je zgolj izkoriščanje instituta zaposlitve za določen čas.

Drugič, vpraš pravnike, kako se lahko zaobide te omejitve. Na misel mi pride že samo to, da če delavca dovolj zajebavaš, bo po 2 letih prosil, da mu ne podaljšaš pogodbe, ti kot delodajalec pa lahko svobodno spet najameš drugega.


Ti moraš imet hude nočne more. Paničariš v 3 krasne z nekimi špekulacijami in domišljijskimi spisi.

Žal to tako ne gre kot si ti zamišljaš. V teoriji mogoče ,v praksi pa ne špila dolgo.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Unknown_001 je izjavil:

imagodei je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Ne bluzi.

Pogodbo za določen čas lahko podaljšuješ le 2 leti. Po tem moraš sklenit pogodbo za NDČ.

Bluziš ti.

Prvič, da podjetnik 2 leti cinca, a bo nekoga zaposlil ali ne, je zgolj izkoriščanje instituta zaposlitve za določen čas.

Drugič, vpraš pravnike, kako se lahko zaobide te omejitve. Na misel mi pride že samo to, da če delavca dovolj zajebavaš, bo po 2 letih prosil, da mu ne podaljšaš pogodbe, ti kot delodajalec pa lahko svobodno spet najameš drugega.


Ti moraš imet hude nočne more. Paničariš v 3 krasne z nekimi špekulacijami in domišljijskimi spisi.

Žal to tako ne gre kot si ti zamišljaš. V teoriji mogoče ,v praksi pa ne špila dolgo.


Če bi bilo vse to res kar praviš Raptor, zakaj je potem ravno največ zaposlenih za določen čas ravno med mlajšo generacijo pod 40 let?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Unknown_001 ::

Saj zato pa gre vse v ku*ac. Posel je profesionalen odnos. Ljudje pa so pripravljeni it na osebni nivo. Za koga? Vse vzamete kot osebni napad na vas...

Karikiram:
Aha, prasec mi ni dal pogodbe za NDČ iz prve, zihr me ne mara.

Mato989 je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

imagodei je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Ne bluzi.

Pogodbo za določen čas lahko podaljšuješ le 2 leti. Po tem moraš sklenit pogodbo za NDČ.

Bluziš ti.

Prvič, da podjetnik 2 leti cinca, a bo nekoga zaposlil ali ne, je zgolj izkoriščanje instituta zaposlitve za določen čas.

Drugič, vpraš pravnike, kako se lahko zaobide te omejitve. Na misel mi pride že samo to, da če delavca dovolj zajebavaš, bo po 2 letih prosil, da mu ne podaljšaš pogodbe, ti kot delodajalec pa lahko svobodno spet najameš drugega.


Ti moraš imet hude nočne more. Paničariš v 3 krasne z nekimi špekulacijami in domišljijskimi spisi.

Žal to tako ne gre kot si ti zamišljaš. V teoriji mogoče ,v praksi pa ne špila dolgo.


Če bi bilo vse to res kar praviš Raptor, zakaj je potem ravno največ zaposlenih za določen čas ravno med mlajšo generacijo pod 40 let?


Ker niso zmožni na istem šihtu zdržat več kot 2 leti. So nezanesljiv kader in takemu je brezveze sploh dat pogodbo za NDČ. V najslabšem primeru potem izkorišča in zlorablja prednosti te pogodbe dokler se mu ne sprdne in gre drugam.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Ker niso zmožni na istem šihtu zdržat več kot 2 leti. So nezanesljiv kader in takemu je brezveze sploh dat pogodbo za NDČ. V najslabšem primeru potem izkorišča in zlorablja prednosti te pogodbe dokler se mu ne sprdne in gre drugam.


Kaj pa če je krivda nezmožnosti zdržanja na nekem šihtu 2 ali več let v delodajalcu in odnosu nadrejenih in pričakovanjih nadrejenih? Se ti to ne zdi možno?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

imagodei ::

Unknown_001 je izjavil:

Aha, prasec mi ni dal pogodbe za NDČ iz prve, zihr me ne mara.

Med "Iz prve pogodbo za NDČ" in nekomu 2 leti podaljševat pogodbo za DČ, je velika razlika. Če ima podjetje resne namene in se zaposleni dokaže, bi pričakoval pogodbo za NDČ po 3-6 mesecih.

Unknown_001 je izjavil:

Ker niso zmožni na istem šihtu zdržat več kot 2 leti. So nezanesljiv kader in takemu je brezveze sploh dat pogodbo za NDČ. V najslabšem primeru potem izkorišča in zlorablja prednosti te pogodbe dokler se mu ne sprdne in gre drugam.

Ah, stereotipno opletanje z absoluti... Nevredno časa.

EDIT: v bistvu je treba komentirat. Spet gre za tisto, da siti lačnega ne razume. Ali pa gre celo za namensko nagajanje. Folku dat minimalca, potem pa od njega pričakuješ, da bo zanesljiv, odgovoren, maksimalno priden delavec. Itak, saj mora bit, saj mu ti daješ plačo vsakega 15., kajne? Ti nehvaležni delomrzneži pa ne vidijo, kakšna dobričina si ti, ki jim izplačuješ 643 EUR na mesec (emmm, koliko mesecev se mora postiti tak zaposleni, da lahko kupi 1m2 stanovanja v LJ?)
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

Unknown_001 ::

Mato989 je izjavil:

Ker niso zmožni na istem šihtu zdržat več kot 2 leti. So nezanesljiv kader in takemu je brezveze sploh dat pogodbo za NDČ. V najslabšem primeru potem izkorišča in zlorablja prednosti te pogodbe dokler se mu ne sprdne in gre drugam.


Kaj pa če je krivda nezmožnosti zdržanja na nekem šihtu 2 ali več let v delodajalcu in odnosu nadrejenih in pričakovanjih nadrejenih? Se ti to ne zdi možno?


Možno, za slabe odnose pa je lahko kriv tudi delavec s svojim odnosom.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Mato989 ::

Unknown_001 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Ker niso zmožni na istem šihtu zdržat več kot 2 leti. So nezanesljiv kader in takemu je brezveze sploh dat pogodbo za NDČ. V najslabšem primeru potem izkorišča in zlorablja prednosti te pogodbe dokler se mu ne sprdne in gre drugam.


Kaj pa če je krivda nezmožnosti zdržanja na nekem šihtu 2 ali več let v delodajalcu in odnosu nadrejenih in pričakovanjih nadrejenih? Se ti to ne zdi možno?


Možno, za slabe odnose pa je lahko kriv tudi delavec s svojim odnosom.


Tudi možno, ampak čeprav se strinjam da je marsikater današnji mlad delavec (govorim o 18-25 letnikih) razvajenec, pa ti tudi iz prve roke povem, da večina odhodov iz firm se dogaja predvsem zato ker ne znajo nikakor ustrezno finančno nagradit delavcev, od njih pa pričakujejo ogromno glede na višino plače =) To velja za večino trgovskih verig, večino samostojnih prodajaln, in tudi veliko fabrik ki izvajajo lon posle...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Unknown_001 ::

imagodei je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Aha, prasec mi ni dal pogodbe za NDČ iz prve, zihr me ne mara.

Med "Iz prve pogodbo za NDČ" in nekomu 2 leti podaljševat pogodbo za DČ, je velika razlika. Če ima podjetje resne namene in se zaposleni dokaže, bi pričakoval pogodbo za NDČ po 3-6 mesecih.


Pogodba za določen čas običajno traja 1 leto. Če so zadovoljni ti podaljšajo še 1x in potem pogodba za nedoločen čas BP.

imagodei je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Ker niso zmožni na istem šihtu zdržat več kot 2 leti. So nezanesljiv kader in takemu je brezveze sploh dat pogodbo za NDČ. V najslabšem primeru potem izkorišča in zlorablja prednosti te pogodbe dokler se mu ne sprdne in gre drugam.

Ah, stereotipno opletanje z absoluti... Nevredno časa.

EDIT: v bistvu je treba komentirat. Spet gre za tisto, da siti lačnega ne razume. Ali pa gre celo za namensko nagajanje. Folku dat minimalca, potem pa od njega pričakuješ, da bo zanesljiv, odgovoren, maksimalno priden delavec. Itak, saj mora bit, saj mu ti daješ plačo vsakega 15., kajne? Ti nehvaležni delomrzneži pa ne vidijo, kakšna dobričina si ti, ki jim izplačuješ 643 EUR na mesec (emmm, koliko mesecev se mora postiti tak zaposleni, da lahko kupi 1m2 stanovanja v LJ?)


Tvoji argumenti niso bič boljši, razen citat statistik ki pa ne povedo cele slike.

Da vrnem komentar.
zanesljiv, odgovoren, priden
to je samoumevno. Ali pometaš ali premetavaš papirje. Če misliš delat škodo (ne prinesti niti lastnega bruta v firmo) potem tu ni dosti za razpravljat. Ni težko. Narediš, kar se reče. Ponavadi delovna mesta z minimalcem ne terjajo neke odgovornosti, razen da vedno po navodilih ponoviš tisto enostavno delovno operacijo, ki je zadana. Če ti je pa težko oz. iz inata nočeš potem pa se ne čudi, da te imajo za nadomestljivega.

Nikomur ni v interesu redno menjavat delovno silo, ker menjava kadra strošek in izguba časa ter nihanje v kakovosti dela. Če se en odloči, da bo delal bolj slabo kot ga plačajo, je menjava in nepodaljšanje pogodbe edino smiselno. Čudno da sploh vztraja, očitno ni tako slabo. Nisem pa jaz kriv, da nekdo želi živeti preko svojih zmožnosti. V ekstremnih primerih imaš folk, ki kupuje nesmisle, kot so stare švabske limuzine in na avtu napol bankrotira. Ljudje ki jim gre slabo običajno ne znajo z denarjem.

Ps. (neto je pri nas občutno višji, če si s to številko minimalca slepo ustrelil proti meni)
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

hamez66 ::

Nas so neoliberalci učili, da je več koristi, če delavca pošteno plačaš, saj boš s tem povečal produktivnost, pa še kradli ti ne bodo. V podjetjih, kjer se delavci počutijo izkoriščane in premalo plačane, si namreč le ti veliko pogosteje 'sposodijo' za vedno. Neoliberalec bo našel optimalno točko med delavci, managementom in lastniki. Nesposoben delodajalec bo pa plačeval minimalca, zahteval nadure, zraven bo pa še slabo služil. Od nekoga, ki ne zna zoptimizirati delovnega procesa je težko pričakovat, da bo znal zoptimizirat prodajo.

Izkoriščajo ponavadi bolj nesposobni delodajalci, ne pa pametni, neoliberalno usmerjeni, ki razumejo osnove.

Unknown_001 ::

Mato989 je izjavil:


Tudi možno, ampak čeprav se strinjam da je marsikater današnji mlad delavec (govorim o 18-25 letnikih) razvajenec, pa ti tudi iz prve roke povem, da večina odhodov iz firm se dogaja predvsem zato ker ne znajo nikakor ustrezno finančno nagradit delavcev, od njih pa pričakujejo ogromno glede na višino plače =) To velja za večino trgovskih verig, večino samostojnih prodajaln, in tudi veliko fabrik ki izvajajo lon posle...


Ogromno je opisni pojem kjer pogosto ostanem ravnodušen. Brez neke primerjave težko presojam.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

darkolord ::

Mimogrede, za določen čas je zaposlenih 15% ljudi, samozaposlenih pa 12%. Ostali so za nedoločen čas, kar marsikje v tujini niti ne obstaja.

Tudi zakonsko je pogodba za določen čas zelo striktna izjema - moraš imeti tehten razlog, ki mora ob zaključku pogodbe prenehati, sicer se pogodba pretvori v takšno za nedoločen čas. Kar je bullshit, ker bi rad na primer zaposlil nekoga za eno leto (morda pa tudi več, ampak vnaprej tega ne vem), pa ga ne morem (smem), ker delo ne paše čisto 100% v okvir z zakonom določenih izjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Mato989 ::

Unknown_001 je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Tudi možno, ampak čeprav se strinjam da je marsikater današnji mlad delavec (govorim o 18-25 letnikih) razvajenec, pa ti tudi iz prve roke povem, da večina odhodov iz firm se dogaja predvsem zato ker ne znajo nikakor ustrezno finančno nagradit delavcev, od njih pa pričakujejo ogromno glede na višino plače =) To velja za večino trgovskih verig, večino samostojnih prodajaln, in tudi veliko fabrik ki izvajajo lon posle...


Ogromno je opisni pojem kjer pogosto ostanem ravnodušen. Brez neke primerjave težko presojam.


Žal ti ne morem podajat vseh nalog... Lahko pa ti povem, da če se recimo pričakuje od tebe kot prodajalca v Big Bangu da mesečno prodaš za cca. 25-35.000€ robe in ustvariš cca. 4-6.000€ RVCja od tega pa si zaslužiš minimalno plačo in zraven dobiš še nek bonus kar v povprečju znese mesečno 100€ BRUTO, in vsak kvartal še bonus v obliki cca 7-15% bruto plače je to pač primer ko se od nekoga pričakuje ogromno da se mu pa relativno ZELO malo =)

darkolord je izjavil:

Mimogrede, za določen čas je zaposlenih 15% ljudi, samozaposlenih pa 12%. Ostali so za nedoločen čas, kar marsikje v tujini niti ne obstaja.

Tudi zakonsko je pogodba za določen čas zelo striktna izjema - moraš imeti tehten razlog, ki mora ob zaključku pogodbe prenehati, sicer se pogodba pretvori v takšno za nedoločen čas. Kar je bullshit, ker bi rad na primer zaposlil nekoga za eno leto (morda pa tudi več, ampak vnaprej tega ne vem), pa ga ne morem (smem), ker delo ne paše čisto 100% v okvir z zakonom določenih izjem.


Povej nam koliko je od teh 15+12 procentov zaposlenih v privatnem sektorju in koliko je od teh 27% mlajših od 40 let...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

imagodei ::

Unknown_001 je izjavil:

Pogodba za določen čas običajno traja 1 leto. Če so zadovoljni ti podaljšajo še 1x in potem pogodba za nedoločen čas BP.

Eh, no... Običajno... Običajno je tisto, kar je zate običajno. In neobičajno je tisto, kar dela nekdo drug. Prijateljici od moje boljše polovice so pogodbo podaljšali 4x v skoraj 2 letih. Po nekaj mesecev. Sedaj ji je ne bodo. Ker je zanosila (ja, dost trapasto od nje, da ni počakala še par mesecev - po drugi strani, lahko je kontracepcija zatajila, pa samo noče delat splava).

Skratka, kaj je običajno, je lahko tudi odvisno od branže. Poleg tega, če si z nekom zadovoljen 1 leto, zakaj mu boš še enkrat podaljševal za DČ? Ker se je mogoče celo leto pretvarjal, zdaj bo pa začel lenarit? Dej nehej, no. Kdo ti pa garantira, da se ne bo 2 leti pretvarjal? Če se je bil 1 leto sposoben?


Unknown_001 je izjavil:

zanesljiv, odgovoren, priden to je samoumevno. Ali pometaš ali premetavaš papirje. Če misliš delat škodo (ne prinesti niti lastnega bruta v firmo) potem tu ni dosti za razpravljat. Ni težko. Narediš, kar se reče. Ponavadi delovna mesta z minimalcem ne terjajo neke odgovornosti, razen da vedno po navodilih ponoviš tisto enostavno delovno operacijo, ki je zadana. Če ti je pa težko oz. iz inata nočeš potem pa se ne čudi, da te imajo za nadomestljivega.

Za 643 € ne moreš pričakovat zanesljivega, odgovornega in pridnega delavca. Lahko pričakuješ depresivnega.

Vi, ki izgubljate stik z realnostjo, nočete razumet, da tisti na minimalcu nimajo linearno manj stroškov kot tisti z npr. 2k € plače. Bazični stroški ostajajo zelo podobni: hrana, oblačila, elektrika, avto... Le da unemu s 643 € poberejo procentualno precej več, kot tistemu z 2k €. Vsak evro, ki ga človek dobi poleg tistih 643 €, omogoča toliko lažje "dihanje".

Unknown_001 je izjavil:

Nikomur ni v interesu redno menjavat delovno silo, ker menjava kadra strošek in izguba časa ter nihanje v kakovosti dela.

Jasno da ne, ampak če delaš za minimalca po navodilih, tako da "vedno po navodilih ponoviš tisto enostavno delovno operacijo, ki je zadana", potem je te delodajalec bistveno lažje zamenja. Trgovko v Mercatorju delodajalec z lažjim srcem zamenja kot dobrega inženirja v R&D.
- Hoc est qui sumus -

NikolormousB ::

Delo na dopustu !?!? Kaj ste na glavo padli?

Jaz še imam na dopustu telefon vse na tiho. Dobi me kdo izključno v nujnih primerih s tremi zaporednimi klici. Pa še to izključno določene osebe od katerih vem, lahko pride kaj RES pomembnega (starši, staristarši..). Ostali vedo, kako je glede tega z mano... Da pa bi kdo iz službe klical pa jim niti na pamet ne pride. No enako velja tudi večino vikendov.


Tudi to je opcija. Če si na dopustu imaš vso pravico izklopiti telefone. Meni sicer bolj ustreza razmerje, v katerem me delodajalec ne sprašuje kje sem in koliko ur delam, jaz pa poskrbim za to, da je moj performance zadovoljiv.

Definitivno pa nikomur ni treba delati z dopusta, če tega ne želi. Da je tehnologija kriva za povečanje obsega dela je seveda bullshit. Ravno obratno, zaradi tehnologije lahko delamo bistveno manj.

Again, celoten ustroj (ki mu jaz rad rečem kar "neoliberalizem"), je pač tak, da zaposlenega postavlja v nezavidljiv položaj. Oziroma daje delodajalcu še toliko močnejšo pogajalsko pozicijo.


Ne vem čemu ti praviš neoliberalizem, niti ne vem, če tako označuješ ustroj, ki je pri nas v veljavi. Dejstvo je, da imajo delavci pri nas relativno veliko pravic in so dobro zaščiteni pred izkoriščanjem. Čigav problem je, če vsi teh pravic ne izkoriščajo?

Žal ti ne morem podajat vseh nalog... Lahko pa ti povem, da če se recimo pričakuje od tebe kot prodajalca v Big Bangu da mesečno prodaš za cca. 25-35.000€ robe in ustvariš cca. 4-6.000€ RVCja od tega pa si zaslužiš minimalno plačo in zraven dobiš še nek bonus kar v povprečju znese mesečno 100€ BRUTO, in vsak kvartal še bonus v obliki cca 7-15% bruto plače je to pač primer ko se od nekoga pričakuje ogromno da se mu pa relativno ZELO malo =)


Delavec s plačo, kot jo opisuješ stane podjetje cca. 2 jurja na mesec. Prodajalec seveda ni edini zaposleni, tisto kar proda mora kriti še plače za nabavnike, skladiščnike, blagajničarje, marketing, računovodstvo, čistilke itd.

Meni se zdi tale delitev precej radodarna s strani big banga, če sem pošten.

Za 643 € ne moreš pričakovat zanesljivega, odgovornega in pridnega delavca. Lahko pričakuješ depresivnega.


Jasno, saj nihče ne zagovarja minimalca. Ampak ti govoriš povsem druge stvari.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Delavec s plačo, kot jo opisuješ stane podjetje cca. 2 jurja na mesec. Prodajalec seveda ni edini zaposleni, tisto kar proda mora kriti še plače za nabavnike, skladiščnike, blagajničarje, marketing, računovodstvo, čistilke itd.

Meni se zdi tale delitev precej radodarna s strani big banga, če sem pošten.


Niti približno 2.000€ ni mesečno tole, naredit mora toliko RVCja na mesec da sploh lahko dobi kak omembe vreden bonus... kar pomeni da če ima recimo plan 6.000€ RVCja in naredi 5.900€ dobi nagrade 3%... in to je v večini primerov tam okol 15-20€... Nabavniki in komerciala imajo svoje plane ki so veleprodajni =)

Seveda pa dejansko tale plan pomeni da naredijo še vsaj cca. 70% toliko z porabati od dobaviteljev ki konec leta obračunavajo prodane količine =) Tako da realno je tole tam okol 10k... da ne omenjamo dobičkov od uvoza Huawei itd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

NikolormousB ::

Niti približno 2.000€ ni mesečno tole,


Minimalna plača: 850 eur
Bonus 150 eur (tvoj podatek, povprečno 100 na mesec + kvartalni bonus)
Dodatni delodajalca: 150 eur
Prevoz in malica: 100 eur (vzel sem minimalno malico in nekoga, ki živi zelo blizu delovnega mesta).
Regres: 70 eur

Torej, samo redna plača stane podjetje okoli 1300 eur. Potem so tu še bolniške, dopusti, izobraževanja, oprema... Mislim, da je moja ocena čez palec precej blizu realnosti.

Nabavniki in komerciala imajo svoje plane ki so veleprodajni =)


Nabavniki nimajo prodajnih planov, ker nabavljajo, ne prodajajo. Komerciala ima seveda svoje plane, ampak oni niso plačani od prodaje, ki je naredi prodajalec v trgovini ampak od svoje.

Unknown_001 ::

imagodei je izjavil:



Skratka, kaj je običajno, je lahko tudi odvisno od branže. Poleg tega, če si z nekom zadovoljen 1 leto, zakaj mu boš še enkrat podaljševal za DČ? Ker se je mogoče celo leto pretvarjal, zdaj bo pa začel lenarit? Dej nehej, no. Kdo ti pa garantira, da se ne bo 2 leti pretvarjal? Če se je bil 1 leto sposoben?


Delovnih navad se žal ne da "fejkat".

imagodei je izjavil:



Za 643 EUR ne moreš pričakovat zanesljivega, odgovornega in pridnega delavca. Lahko pričakuješ depresivnega.


Ja pa lahko, ker v nasprotnem primeru nima kaj iskat na šihtu, če misli delat škodo in gledat v luft. Pa kar lepo se navadite navajat bruto plačo. Če je za tistih osemsto in še nekaj bruto težko slediti enostavnemu navodilu si nočem predstavljati kakšno katastrofo tak delavec lahko naredi na bolj odgovornem delovnem mestu.

imagodei je izjavil:

Vi, ki izgubljate stik z realnostjo, nočete razumet, da tisti na minimalcu nimajo linearno manj stroškov kot tisti z npr. 2k EUR plače. Bazični stroški ostajajo zelo podobni: hrana, oblačila, elektrika, avto... Le da unemu s 643 EUR poberejo procentualno precej več, kot tistemu z 2k EUR. Vsak evro, ki ga človek dobi poleg tistih 643 EUR, omogoča toliko lažje "dihanje".


Če oba živita isti standard, drži. Žal je treba trošit standardu primerno. Vem, da z minimalcem življenje ni bohved kaj, luksuz to long for... (mogoče za tiste ki živijo slabše a jih izključujem iz enačbe. Vem da je nesramno govort, da je problem zato kaj manjši ker gre drugemu slabše). Vseeno se spomni stavka... o tistem koliko kdo prinese notr. Če sklestiš nepotrebne stroške se da prit skoz. Pač boš v najemu, ne boš imel avtomobila, ... denar je potem treba bolj prerazporejat po prioritetah. Procentno bo več šlo za hrano in obleko, ne bo pa luksuza... Čeprav folk vseeno najde denar za čike...

imagodei je izjavil:


Jasno da ne, ampak če delaš za minimalca po navodilih, tako da "vedno po navodilih ponoviš tisto enostavno delovno operacijo, ki je zadana", potem je te delodajalec bistveno lažje zamenja. Trgovko v Mercatorju delodajalec z lažjim srcem zamenja kot dobrega inženirja v R&D.


Niti ne. Dokler dela, kot je pričakovano in ne predstavlja viška, nihče ne bo šel iz ljubega miru nekoga kar tako odpustit. Razen če predpostavljaš da so vsi delodajalci De-facto sadisti.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

NikolormousB je izjavil:

Niti približno 2.000€ ni mesečno tole,


Minimalna plača: 850 eur
Bonus 150 eur (tvoj podatek, povprečno 100 na mesec + kvartalni bonus)
Dodatni delodajalca: 150 eur
Prevoz in malica: 100 eur (vzel sem minimalno malico in nekoga, ki živi zelo blizu delovnega mesta).
Regres: 70 eur

Torej, samo redna plača stane podjetje okoli 1300 eur. Potem so tu še bolniške, dopusti, izobraževanja, oprema... Mislim, da je moja ocena čez palec precej blizu realnosti.

Nabavniki in komerciala imajo svoje plane ki so veleprodajni =)


Nabavniki nimajo prodajnih planov, ker nabavljajo, ne prodajajo. Komerciala ima seveda svoje plane, ampak oni niso plačani od prodaje, ki je naredi prodajalec v trgovini ampak od svoje.


Ja ampak da dobi 100€ bruto mora prodat krepko čez plan... plan je komaj 3% to kar sem jaz pisal... in november december so plani prkatično x2-x3... plača pa ni x2 ali x3 =) pa še bi se lahko naštevalo... ko vidiš da delaš profita delodajalcu v višini 60k letno, tvoja plača NETO pa je minimalec na pogodbi potem pač si težko motiviran to je desjtvo.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

NikolormousB ::

Nekaj se ne ujema.

Ja ampak da dobi 100€ bruto mora prodat krepko čez plan...


ustvariš cca. 4-6.000€ RVCja od tega pa si zaslužiš minimalno plačo in zraven dobiš še nek bonus kar v povprečju znese mesečno 100€ BRUTO, in vsak kvartal še bonus v obliki cca 7-15% bruto plače j


Oboje ne more biti pravilno.

ko vidiš da delaš profita delodajalcu v višini 60k letno, tvoja plača NETO pa je minimalec na pogodbi potem pač si težko motiviran to je desjtvo.


Delodajalcu delaš 60k RVCja letno, ne profita.

Mato989 ::

NikolormousB je izjavil:

Nekaj se ne ujema.

Ja ampak da dobi 100€ bruto mora prodat krepko čez plan...


ustvariš cca. 4-6.000€ RVCja od tega pa si zaslužiš minimalno plačo in zraven dobiš še nek bonus kar v povprečju znese mesečno 100€ BRUTO, in vsak kvartal še bonus v obliki cca 7-15% bruto plače j


Oboje ne more biti pravilno.

ko vidiš da delaš profita delodajalcu v višini 60k letno, tvoja plača NETO pa je minimalec na pogodbi potem pač si težko motiviran to je desjtvo.


Delodajalcu delaš 60k RVCja letno, ne profita.


Oboje ne more biti pravilno ker sem se nerodno izrazil... meja ki sem jo napisal je da sploh prideš do omembe vrednega bonusa... torej če ti ne dosežeš recimo 6k rvcja (kar je bilo lani norma) dobiš max 3%, drugače pa tudi do 10%...

Maš prav ne profita ampak RVCja... ampak če on slabo dela z RVCjem in imaš zato slabe plače ni kriv prodajalec =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

mihec87 ::

Unknown_001 je izjavil:



Če oba živita isti standard, drži. Žal je treba trošit standardu primerno. Vem, da z minimalcem življenje ni bohved kaj, luksuz to long for... (mogoče za tiste ki živijo slabše a jih izključujem iz enačbe. Vem da je nesramno govort, da je problem zato kaj manjši ker gre drugemu slabše). Vseeno se spomni stavka... o tistem koliko kdo prinese notr. Če sklestiš nepotrebne stroške se da prit skoz. Pač boš v najemu, ne boš imel avtomobila, ... denar je potem treba bolj prerazporejat po prioritetah. Procentno bo več šlo za hrano in obleko, ne bo pa luksuza... Čeprav folk vseeno najde denar za čike...


O kakem standardu z minimalno plačo ti to... Aja un z minimalno naj je makarone in prepečenc ter spije 0.5L vode na dan pa tuširanje 1x na tedn ter branje ob sveči-ker več je luksuz right..Pri minimalnem nimaš kaj dosti za prerazporejat po prioritetah ker po plačilu osnov ostane bore malo... In pol govoriš kako delavci slabo delajo-ni čudno a...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

Unknown_001 ::

mihec87 je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:



Če oba živita isti standard, drži. Žal je treba trošit standardu primerno. Vem, da z minimalcem življenje ni bohved kaj, luksuz to long for... (mogoče za tiste ki živijo slabše a jih izključujem iz enačbe. Vem da je nesramno govort, da je problem zato kaj manjši ker gre drugemu slabše). Vseeno se spomni stavka... o tistem koliko kdo prinese notr. Če sklestiš nepotrebne stroške se da prit skoz. Pač boš v najemu, ne boš imel avtomobila, ... denar je potem treba bolj prerazporejat po prioritetah. Procentno bo več šlo za hrano in obleko, ne bo pa luksuza... Čeprav folk vseeno najde denar za čike...


O kakem standardu z minimalno plačo ti to... Aja un z minimalno naj je makarone in prepečenc ter spije 0.5L vode na dan pa tuširanje 1x na tedn ter branje ob sveči-ker več je luksuz right..Pri minimalnem nimaš kaj dosti za prerazporejat po prioritetah ker po plačilu osnov ostane bore malo... In pol govoriš kako delavci slabo delajo-ni čudno a...


Drama
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

imagodei ::

Unknown_001 je izjavil:

Drama

Itak. Da bi ti izgubil stik z realnostjo (če si ga kot otrok podjetnikov sploh kdaj imel), pa ne bi moglo bit? Mislim, dej naredi test pa mesec preživi z minimalno plačo.
- Hoc est qui sumus -

NikolormousB ::

Mislim, dej naredi test pa mesec preživi z minimalno plačo.


Ni merodajno. V resnici ni problem preživeti meseca z minimalcem, če imaš kupljeno hišo, odplačane avtomobile, prihranke in veš, da bo nočne more čez 1 mesec konec.

Problem je, če z minimalcem ne živiš po lastni izbiri in ne vidiš pravih možnosti, da bi se stanje kdaj spremenilo.

Siddh ::

Kje pa Raptor delaš? Ali pa vsaj kakšno funkcijo oopravljaš v podjetju? Po tvojih postih sodeč delaš vse od prevozov s kombijem pa do nalog kadrovske službe.


[D]emon ::

> kot otrok podjetnikov

To pove vse o Raptorju in temu zakaj tako rad s tujim kurcem po koprivah mlati.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

imagodei ::

Unknown_001 je izjavil:

Delovnih navad se žal ne da "fejkat".

Pol pa razloži, zakaj bi nekomu dal A) pogodbo za DČ za eno leto, če pa lahko že v 3 mesecih oceniš, a je človek delaven ali ne in B) zakaj bi po enem letu delavcu, s katerim si zadovoljen, pogodbo spet podaljševal samo za določen čas?

Unknown_001 je izjavil:

imagodei je izjavil:

Za 643 EUR ne moreš pričakovat zanesljivega, odgovornega in pridnega delavca. Lahko pričakuješ depresivnega.


Ja pa lahko, ker v nasprotnem primeru nima kaj iskat na šihtu,

Očitno si pod zanesljiv, odgovoren in priden delavec predstavljava nekaj povsem različnega. O odgovornosti pri minimalni plači iz mojega stališča nima smisla govorit. Jasno, ne sme biti neodgovoren, ne sme nalašč delat škode ali opuščat svoje delovne obveznosti; ampak do odgovoren je pa še dolga pot.

Človek, ki dela izključno po navodilih in ob 15h izklopi možgane, ko zapusti delovno mesto za moje pojme ni odgovoren.

Unknown_001 je izjavil:

Pa kar lepo se navadite navajat bruto plačo.

Zakaj le? Delavec dobi neto znesek, pa prevoz in malico. Ponekod malice ne, ker jo dobijo v bonih, ki jih nato prinesejo (zapravijo) nazaj v podjetje, kjer delajo. Delavec mora preživeti z neto izplačilom na TRR, ne z bruto plačo.

Če se pogovarjamo o stroških delodajalca, je pa smiselno govorit o bruto bruto plači. Ampak se ne. Govorimo o delavčevem neto.

Unknown_001 je izjavil:

Če oba živita isti standard, drži. Žal je treba trošit standardu primerno.

Drži, tist na minimalcu ne bo kupoval dragih oblačil, top znamk. Ampak to tudi unemu z 2,5k € plače ni treba. Lih tako si delavec na minimalcu ne bo kupil iphona. Ampak tudi za tistega z 2,5k € plače je to luksuz. Govorim o osnovi za življenje. Komunalo plačaš približno enako. Ogrevanje tudi (če imaš dost pod palcem si lahko celo znižaš stroške z nakupom ustrezno izolirane hiše oziroma z obnovo fasade, se pravi si na boljšem). Elektrika podobno. Hrana? Ja, lahko kupuje tisto pred rokom, pa si občasno pokvari želodec. Definitivno se da živet šparovno in tistim z 643 € plače nikar ne očitaj, da so zapravljivi, a prav.

Govorim o tem, da se vsakih dodatnih 100 € fejst pozna. Mogoče sprva na boljših čevljih in kvalitetnejši hrani, če je pa večkratnik teh 100 €, pa mogoče že kdo lahko začne razmišljat o kreditu. Za obnovo fasade, recimo.
- Hoc est qui sumus -

NikolormousB ::

Pol pa razloži, zakaj bi nekomu dal A) pogodbo za DČ za eno leto, če pa lahko že v 3 mesecih oceniš, a je človek delaven ali ne in B) zakaj bi po enem letu delavcu, s katerim si zadovoljen, pogodbo spet podaljševal samo za določen čas?


Zato, ker je podjetništvo običajno dost velik rollercoaster. Kot podjetnik ne veš kaj bo s tvojo firmo čez 1 leto, 2 leti, lahko le delaš po najboljši močeh in upaš, da se ne zgodi kak nepredviden event, zaradi katerega lahko zapreš.

Delavec s pogodbo za nedoločen čas predstavlja za podjetje dodatno tveganje. Odpuščanje takšnega delavca ni trivialno, stroški z odpuščanjem so višji (odpravnina). Tudi ocena človeka po 3 ali 6 mesecih včasih ni realna.
««
3 / 27
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Če bi ukinili dohodnino (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14617210 (13826) Mato989
»

Regres, prevoz, malica - smisel? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15831414 (26498) Invictus

Več podobnih tem