» »

Delodajalci v Sloveniji varčujejo na delavcih. Ali se Vam to splača na dolgi rok?

Delodajalci v Sloveniji varčujejo na delavcih. Ali se Vam to splača na dolgi rok?

Temo vidijo: vsi
««
2 / 27
»»

Mr.B ::

TheBlueOne je izjavil:

Vse jasno, na tem forumu je to redkost. :) Kul branza, ena mojih ljubsih, ce je prisoten hightec, zna biti zanimiva. Fletna avtomatizacija, se posebej ce so manjsi obdelovanci... Je pa kadrovanje na taksnem podjetju cisto kaj drugega, kot pa kar dozivlja vecina IT geekov, ki so tu v vecini.

Seveda je nekaterim hasno, zato tudi vemo da si v proizvodnji jekla vcasih rabil 100 ljudi, sedaj pa lahko to naredis s tretino pa se to je veliko.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

rok_p ::

Janez se je prijavil za delovno mesto, kjer mora opravljati določeno število del. Ko pride Janez na delovno mesto, začne delat, kjer se ne ustavi do malice. Potem nekaj poje (če mu uspe), 10 - 15min in nato gre nazaj na delo še preostale 4 ure. Časa za kakšen kratek premor ni.

To še ni vse. Janezu nakadno naložijo še več dela in tako ugotovi, da bo težko opravil vso delo v 8 urah in bo moral delati nadure. Vmes mu zvonijo telefoni, tekoče delo težko opravlja - enega ne konča, prihaja že drugo.


še dva zorna kota:

- ta janez pride po 8urnem delavniku domov, nekaj poje in gre delat na kmetijo, v gozd, šušmarit v garažo in ga do 20 ure ali pa še dlje ni nazaj. In potem zjutraj ves utrujen pride v službo, da bo efektivno delal.

- ta janez vstane, se pelje dve uri do službe v avstriji, dela do malice, ki si jo prinese zraven, čas malice ni plačan, prevoza nima plačanega, dela še štiri ure in še nekaj nadur, se ponovno pelje dve uri do doma in to je to. ta janez ne jamra. v sloveniji pa bi.
rok

Dtrader ::

Janez, ki dela v AT ima tudi drugačno plačo...
Bolje da nimaš, ko gre gor, kot da imaš, pa gre dol :)

Mr.B ::

Dtrader je izjavil:

Janez, ki dela v AT ima tudi drugačno plačo...

Janezek v Avstriji popoldan ne vrtickari okoli svoje hise in ne gre na pir.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

louser ::

Pri nas pogrešam še sindikate, ki bi na delodajalce konkretno pritiskali. Nič ne de, če bi nekaj deset ali sto delodajalcev šlo k vragu. Kolateralna škoda, duh.

TheBlueOne ::

Mr.B je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Vse jasno, na tem forumu je to redkost. :) Kul branza, ena mojih ljubsih, ce je prisoten hightec, zna biti zanimiva. Fletna avtomatizacija, se posebej ce so manjsi obdelovanci... Je pa kadrovanje na taksnem podjetju cisto kaj drugega, kot pa kar dozivlja vecina IT geekov, ki so tu v vecini.

Seveda je nekaterim hasno, zato tudi vemo da si v proizvodnji jekla vcasih rabil 100 ljudi, sedaj pa lahko to naredis s tretino pa se to je veliko.


Razmerje na mojih projektih je bilo 5:1, kjer tisti eden ki ostane preverja kakovost avtomaticnega preverjanja. To je za moj okus realno za metalursko branzo pri manjsih obdelovancih.

Dtrader ::

Eh, sej se bodo delodajalci sami zaklali, oz se že... Pa pridobi enega dobrega kuharja, natakarja ipd.

Pa uvedi še avtomatsko kontrolo...
Bolje da nimaš, ko gre gor, kot da imaš, pa gre dol :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dtrader ()

Mato989 ::

borisk je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Praktično izven nekaj specifičnih spjevcev ki so iskani (vodovodarji, keramičarji ipd.) in nekaj javnih uslužbencev nimamo tistega pravega srednjega kadra ki bi bilplačan med 900-1.200€ NETO v zasebnem sektorju in delal neko primerljivo delo... ne pa izgoreval... (in ne magistri ki dobivajo 1.000€ neto niso srednji kader, to so visoko izobražen kader!)


ponavadi se kurčijo tisti, ki v življenju še niso nikoli nikogar zaposlili ali zaslužili plačo. Pri nas dobijo omenjeno plačo delavci (srednja šolo, tehniki) za 8urni delavnik, če je kdaj še kaj zraven ur je seveda še več in ugani, vsak bi imel večjo plačo, ker pri sosedu imajo pa 1400€ plače, ampak za 12 urni delavnik na izmene in nočne. to seveda nokogar ne zanima, prav tako ne, s temi davčnimi olajšavami glede vzdrževanih družinskih članov. olajšave čez leto ne uveljalja (kreditira državo), ko pa dobi čez eno leto nazaj, mu pa tisto da država, tisto pa ni plača... razložiti delavcu razliko med bruto bruto, bruto in neto plačo je kot bi razlagal kvantno mehaniko prvošolcu, en na 500.000 bo razumel, drugi pa te bodo gledali ko ....

Drugače pa kot delodajalec lahko rečem, da če je delavec res dober mojster, bo dobil kar si želi kar se tiče plače in opreme, nekdo ki pa v istem dnevu zamudi v službo, in se pogaja za višjo plačo in vedno govori da bo šou drugam in je zamenjiv pa lahko samo rečeš izvoli papir, napiši odpoved, hvala, lahko tudi brez tebe... Ko imaš nekaj deset ljudi, 50 ali 100 ljudi, točno več kdo je nepogrešljiv in koga ne rabiš nujno na svoji poti, svoj čas lahko pri toliko delavcih zapolniš s čim bolj produktivnim in zadovoljujočim. res pa nekateri delodajalci to izkoriščajo, ampak na dolgi rok to ne gre. biti mora fair play z obeh strani.


Od vseh si našel mene da mi citiraš in govoriš o bruto bruto, bruto in neto in olajšavah, ko sem dobesedno računovodstvo dal skozi in računanje plač =) Hvala vseeno. Ampak seveda ne govorim za Ljubljano in morda okolico... če grevap ogledat Štajersko in prekmurje torej od Celja naprej, je plača 1.200€ NETO skorajda sanje izven JS, če nisi res vrhunski kader... Sicer se danes premika na bolje in zdaj že določenim prodajalcem ponujajo cca. 200€ bruto več kot je minimalec v malo bolj specializiranih trgovinah itd... (SloWatch recimo) Tako da počasi postaja okoli 1.000€ bruto minimalec za vedno več kadrov...

Sumim da se bodo tekom leta ali pa najkasneje naslednje leto, večinoma delodajalci naučili da ne bo več kadra za njih ko jim bodo vsi sposobni dokončno odšli in ko Magna zalaufa...

rok_p je izjavil:

Janez se je prijavil za delovno mesto, kjer mora opravljati določeno število del. Ko pride Janez na delovno mesto, začne delat, kjer se ne ustavi do malice. Potem nekaj poje (če mu uspe), 10 - 15min in nato gre nazaj na delo še preostale 4 ure. Časa za kakšen kratek premor ni.

To še ni vse. Janezu nakadno naložijo še več dela in tako ugotovi, da bo težko opravil vso delo v 8 urah in bo moral delati nadure. Vmes mu zvonijo telefoni, tekoče delo težko opravlja - enega ne konča, prihaja že drugo.


še dva zorna kota:

- ta janez pride po 8urnem delavniku domov, nekaj poje in gre delat na kmetijo, v gozd, šušmarit v garažo in ga do 20 ure ali pa še dlje ni nazaj. In potem zjutraj ves utrujen pride v službo, da bo efektivno delal.

- ta janez vstane, se pelje dve uri do službe v avstriji, dela do malice, ki si jo prinese zraven, čas malice ni plačan, prevoza nima plačanega, dela še štiri ure in še nekaj nadur, se ponovno pelje dve uri do doma in to je to. ta janez ne jamra. v sloveniji pa bi.


Seveda ne jamra v Sloveniji pa bi, ker ne bo ista plača =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Dtrader ::

Tako je, kadra zmanjkuje, to je dejstvo.
Bolje da nimaš, ko gre gor, kot da imaš, pa gre dol :)

rok_p ::

odštej od avstrijske plače:
- 4ure vožnje
- stroške za vožnjo
- neplačane pol ure za malico
- strošek malice
- še tiste dajatve, ki jih morajo dvojno plačati

potem pa sploh nisi več na taaako večji plači.
rok

Invictus ::

Saj zato pa za tujce delaš preko pravne osebe (svoje seveda), ali pa se preseliš.

Vsaj fiktivno, če ne drugače...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

rok_p je izjavil:

odštej od avstrijske plače:
- 4ure vožnje
- stroške za vožnjo
- neplačane pol ure za malico
- strošek malice
- še tiste dajatve, ki jih morajo dvojno plačati

potem pa sploh nisi več na taaako večji plači.


Odvisno... Sicer pa 4 ure vožnje je ogromno... to je že prekmurje v LJ vsaki dan, takih je zelo malo...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Unknown_001 ::

Mato989 je izjavil:

rok_p je izjavil:

odštej od avstrijske plače:
- 4ure vožnje
- stroške za vožnjo
- neplačane pol ure za malico
- strošek malice
- še tiste dajatve, ki jih morajo dvojno plačati

potem pa sploh nisi več na taaako večji plači.


Odvisno... Sicer pa 4 ure vožnje je ogromno... to je že prekmurje v LJ vsaki dan, takih je zelo malo...


Če si pameten, se v takem primeru preseliš.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

rok_p ::

pozabil sem še razliko med bruto neto v slo in avstriji.

prekmurje - graz = min 3ure dnevno. ogromno ljudi. pa tudi v ljubljano se jih vozi kar precej.

Tudi odselilo se je precej ljudi. ampak za slovenijo to ni dobro. Treba bo kaj(precej in čimprej) spremeniti.
rok

Mato989 ::

Unknown_001 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

rok_p je izjavil:

odštej od avstrijske plače:
- 4ure vožnje
- stroške za vožnjo
- neplačane pol ure za malico
- strošek malice
- še tiste dajatve, ki jih morajo dvojno plačati

potem pa sploh nisi več na taaako večji plači.


Odvisno... Sicer pa 4 ure vožnje je ogromno... to je že prekmurje v LJ vsaki dan, takih je zelo malo...


Če si pameten, se v takem primeru preseliš.


Seveda =) Sicer se generalno strinjam, da za plače v Avstriji pod 2.000€ izplačila je potrebno krepko premislit kaj se splača sploh ko všteješ uro bujenja da prideš na šiht in dodaten davek... ampak za nad 2.000€ pa je skorajda nobrainer za večino kadra v Sloveniji =) Če znaš nemško seveda.

rok_p je izjavil:

pozabil sem še razliko med bruto neto v slo in avstriji.

prekmurje - graz = min 3ure dnevno. ogromno ljudi. pa tudi v ljubljano se jih vozi kar precej.

Tudi odselilo se je precej ljudi. ampak za slovenijo to ni dobro. Treba bo kaj(precej in čimprej) spremeniti.


Še 1x odvisno s katerega dela... Slovenj gradec je tudi v Prekmurju pa ni 3 ure od tam do Graza... verjamem pa da je iz Lendave do Graza kot praviš, ampak taka oseba se preseli če je pametna
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

rok_p ::

Slovenj gradec je koroška....:)
rok

TheBlueOne ::

rok_p je izjavil:

odštej od avstrijske plače:
- 4ure vožnje
- stroške za vožnjo
- neplačane pol ure za malico
- strošek malice
- še tiste dajatve, ki jih morajo dvojno plačati

potem pa sploh nisi več na taaako večji plači.


- 4h voznje? To je Lj Graz in nazaj. Vecina se vozi nekje do 45 minut ali manj. Ce se vozi ca. 45 min imas olajsavo, ki se neto pozna nekje 115EUR.
- ista zadeva
- Ce delas v turnusu je delovnik 8h ni neplacane malice. Pri ostalih je delovnik skoraj vedno 38,5h/teden, tako, da je tam tam.
- Nekatera podjetja, tudi kjer delam jaz placajo ali sofianncirajo hrano
- Pri lepih placah skoraj ni razlike, ker se tam pri ca 2000EUR neto, davcna obremenitev priblizno uravnotezi.

Dodaten plus je, da se dobi otroski dodatek, ki je menda dobre 200EUR na otroka na mesec negelde na placo.

Boljsa pokojnina, boljsi zdravstveni sistem ...

Tako, da se vecinoma izplaca.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

rok_p je izjavil:

Slovenj gradec je koroška....:)


Sori, v mislih sem imel gornjo radgono in vzhodno od nje =) My bad jutro pa to =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

TheBlueOne ::

Mato989 je izjavil:

rok_p je izjavil:

Slovenj gradec je koroška....:)


Sori, v mislih sem imel gornjo radgono in vzhodno od nje =) My bad jutro pa to =)


Jih pa dela dosti iz Slovenj Gradca v Sankt Michaelu, kjer ima Mahle tovano filtrov. Ca. 30 min voznje v eno stran.

Mato989 ::

TheBlueOne je izjavil:

Mato989 je izjavil:

rok_p je izjavil:

Slovenj gradec je koroška....:)


Sori, v mislih sem imel gornjo radgono in vzhodno od nje =) My bad jutro pa to =)


Jih pa dela dosti iz Slovenj Gradca v Sankt Michaelu, kjer ima Mahle tovano filtrov. Ca. 30 min voznje v eno stran.


Verjamem... tudi Ptujčan en dela, baje so pogoji kar solidni.

Ampak kot praviš, pri plačah 2.000€+ se seveda splača... sploh če imaš kot si omenil še kakšnega otroka ali celo dva... Ampak kaj pa pri plači recimo 1.400€? In vožnji 1h 15min recimo? Medtem ko imaš doma plačo 1.000€ z malico in prevozom? Se to še zmeraj splača če nimaš otrok? Oziroma je razlika tako visoka da je smiselno "trpet" 2,5-3h vožnje dnevno odvisno od razmer za neko relativno majhno razliko?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

rok_p ::

ni problema:) ja od nas je recimo 1h 30min do graza po avtocesti. pa smo nekje v sredini:)

samo tam se dogaja, to zidajo hale nonstop ob avtocesti. pa ni problemov kot z magno pri nas v MB. mi smo v resnem krču....
rok

Mato989 ::

Saj večina podjetij bo v 1 letu pogruntala, da bo potrebno kadru dat višje plače... Ko ti raje gre izučen natakar delat v Magno čeprav rad opravlja delo natakarja, potem veš da je nekaj hudo narobe...

Recimo jaz imam certifikat CNC programerja, in čeprav mi to ni nekaj kar bi dolgoročno opravljal si z njim skorajda lahko izbiram šiht, čeprav sem že nekaj pozabil ker ne delam v tej stroki že 2 leti...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

TheBlueOne ::

@Mato989, praviloma pogoji niso taksni, kakor jih citiras in se izplaca. CNC programerji posebej radi bezite v Avstrijo. :)

Utk ::

- ta janez pride po 8urnem delavniku domov, nekaj poje in gre delat na kmetijo, v gozd, šušmarit v garažo in ga do 20 ure ali pa še dlje ni nazaj. In potem zjutraj ves utrujen pride v službo, da bo efektivno delal.


Ponavadi ni glih tako. Tist, ki dela doma, dela tudi v sluzbi, tist, ki ne nikjer, ne pa nikjer. So izjeme, ampak v vecini je tako.

Mato989 ::

TheBlueOne je izjavil:

@Mato989, praviloma pogoji niso taksni, kakor jih citiras in se izplaca. CNC programerji posebej radi bezite v Avstrijo. :)


Če ti je pač želja v stroki CNC oz strojništva delat, ampak to ni bistveno, povedal sem primer.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

TheBlueOne ::

Mato989 je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

@Mato989, praviloma pogoji niso taksni, kakor jih citiras in se izplaca. CNC programerji posebej radi bezite v Avstrijo. :)


Če ti je pač želja v stroki CNC oz strojništva delat, ampak to ni bistveno, povedal sem primer.


Citiras dosti nereprezentativne primere in na njih gradis zakljucke.

Isotropic ::

thetilko a si delal avtomatizacijo proizvodnje?
kaj pa zdaj delaš?

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

Sem, se vedno delam na istem podrocju, samo ne vec v metaluski ampak kemicni branzi.

kingsix ::

Mato, zelo mali ljudi, ki hodijo v AT ima 2000+ neto (seveda tu govorim za obučajen delovnik in brez dodatkov za amensko delo etc) . Morda 20%. Od tam kod oka 20 programejev katete poznam, ki se vozijo v AT, imajo 4je 2k+.

Pa še to sta morala dva podpisat, da sta na voljo za 20 nadur mesečno in da lahko kdaj odpotujeta v tujino na zahtevo. En je zdj npr bil v Mehiki 2 tedno. Seveda so nadure+potovanje posebaj plačano ampak..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

ginekk ::

shadeX je izjavil:

Opažam, da v Sloveniji podjetja rada zaposlujejo premalo ljudi za določena delovna mesta in potem tisti, ki so že zaposleni zaradi tega izgorevajo. Če podam primer kaj mislim:



Zakaj v Sloveniji? Jaz delam v multi-nacionalki in opažam enako dogajanje v vseh državah, trend traja od 2011 dalje. V najboljšem primeru se nadomesti neko skupino z manjšo in manj ekspertno v kakem lower cost hubu. Recimo UK team se zamenja z bolgarskim, ki pa šele nastaja in niti nima budgeta za izobraževanje.

Lahko bi posplošil da je kriv kapitalizem, ki zaradi gonje po dobičku manjko pričakovane rasti prihodka nadomestuje z nenehnim zniževanjem stroškov. Včasih smo bili zadovoljni s 30% dobička v poslovni enoti, zdaj ni dovolj, mora bit vsaj 50%. Včasih smo bili zadovoljni s 60% utilizacijo skupine, zdaj ni dovolj, številka gre proti 80% (kar je nemogoče upoštevajoč dopuste, kakšno izobraževanje in administrativne sestanke). Včasih smo lahko hodili na on-site classroom izobraževanja, zdaj samo še virtualno, po možnosti zastonj.

Invictus ::

rok_p je izjavil:

Slovenj gradec je koroška....:)

Ne, ni, je Štajerska ;). Vprašaj Korošce...

kingsix je izjavil:


Pa še to sta morala dva podpisat, da sta na voljo za 20 nadur mesečno in da lahko kdaj odpotujeta v tujino na zahtevo. En je zdj npr bil v Mehiki 2 tedno. Seveda so nadure+potovanje posebaj plačano ampak..

Če hočeš dobro plačo, moraš potovat.

To pravilo je kar univerzalno.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Mato989 ::

kingsix je izjavil:

Mato, zelo mali ljudi, ki hodijo v AT ima 2000+ neto (seveda tu govorim za obučajen delovnik in brez dodatkov za amensko delo etc) . Morda 20%. Od tam kod oka 20 programejev katete poznam, ki se vozijo v AT, imajo 4je 2k+.

Pa še to sta morala dva podpisat, da sta na voljo za 20 nadur mesečno in da lahko kdaj odpotujeta v tujino na zahtevo. En je zdj npr bil v Mehiki 2 tedno. Seveda so nadure+potovanje posebaj plačano ampak..


Seveda, zato pa osebno dvomim, da samski moški brez otrok ki dobi v Sloveniji plačo 1.000EUR za 1 izmensko delo 8-16 pon-pet in je od Avstrije oddaljen cca. 1h vožnje,od svojega trenutnega šihta pa manj kot 30min, da bi se mu splačalo it v Avstrijo dejansko delat... QoL (Quality of life) ni samo bottom line plača... razen ko je ta tako visoka da omogoča predčasno penzijo ali res ogromno benefitov, kar pa večina ne doseže.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Alien123 ::

Pri nas je največji problem, da naši ljudje si sploh ne vedo prebrat plačilnih in bi radi imeli večje plače. Ne vedo kaj je bruto/bruto, bruto itd.. najbolj pa me zaboli, ko ljudje mislijo da je osnova isto kot minimalna plača. Ne dolgo nazaj sma se z enim spičla, ko je rekel da mu država plačuje do minimalne.. in mislim da sem enim 10im moral razlagat, da delodajalec plača do minimalne, ne država.
Pol pa še te čudno gledajo

Mato989 ::

Alien123 je izjavil:

Pri nas je največji problem, da naši ljudje si sploh ne vedo prebrat plačilnih in bi radi imeli večje plače. Ne vedo kaj je bruto/bruto, bruto itd.. najbolj pa me zaboli, ko ljudje mislijo da je osnova isto kot minimalna plača. Ne dolgo nazaj sma se z enim spičla, ko je rekel da mu država plačuje do minimalne.. in mislim da sem enim 10im moral razlagat, da delodajalec plača do minimalne, ne država.
Pol pa še te čudno gledajo


To se strinjam ja... ampak krivda za to je v državi in predvsem v šolskem sistemu... če ti povem da sem usput končal VSŠ za Komercialo/Ekonomist in sem imel dodatni predmet računovodstva, in da do te izobrazbe kot kao nek ekonomist v šoli nismo niti 1x izračunali plače in opravili razrez dajatev to pove vse o tem kar pišeš...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

FireSnake ::

Samo, za jamranje ste pa eni svetovni prvaki!

KO se najde nekdo (raptor_16), ki vam malo nastavi ogledalo, pa v jok in na drevo.

Žalostno, pravzaprav.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

SambaShare ::

FireSnake je izjavil:

Samo, za jamranje ste pa eni svetovni prvaki!

KO se najde nekdo (raptor_16), ki vam malo nastavi ogledalo, pa v jok in na drevo.

Žalostno, pravzaprav.


Mlad je še, mlad. Pa sveto prepričan da ob naslednji čistki bo še vedno v ožjem izboru.

Markus386 ::

tony1 je izjavil:

Samo eno lahko narediš: daš odpoved in si najdeš novo službo. Tako dobrih časov za to ni bilo že 10 let.


DA ne bo pomote, dela se kontra :) Najprej nova pogodba, potem odpoved :)

borisk je izjavil:

kovinsko-predelovalna branža. Gre se za to da se v službo ne sme zanujat (nimamo fleksibilnega delovnika, kot ga nimajo skoraj nikjer v proizvodnji.)


Družba sij (acroni in ostali) trenutno zaposlujejo (iščejo) skoraj 100 novih delavcev... ta bo še zabavna (beri: plače bodo šle gor). Večinoma srednješolski kader sicer, ampak ravno te so najbolj problematični glede plač.

Dtrader je izjavil:

Eh, sej se bodo delodajalci sami zaklali, oz se že... Pa pridobi enega dobrega kuharja, natakarja ipd.

Pa uvedi še avtomatsko kontrolo...


A ni to fajn? Kdor je pride in dela, si bo sam določil plačo, zabušanti pa pač ja.. kot dozdaj.

Mato989 je izjavil:

Alien123 je izjavil:

Pri nas je največji problem, da naši ljudje si sploh ne vedo prebrat plačilnih in bi radi imeli večje plače. Ne vedo kaj je bruto/bruto, bruto itd.. najbolj pa me zaboli, ko ljudje mislijo da je osnova isto kot minimalna plača. Ne dolgo nazaj sma se z enim spičla, ko je rekel da mu država plačuje do minimalne.. in mislim da sem enim 10im moral razlagat, da delodajalec plača do minimalne, ne država.
Pol pa še te čudno gledajo


To se strinjam ja... ampak krivda za to je v državi in predvsem v šolskem sistemu... če ti povem da sem usput končal VSŠ za Komercialo/Ekonomist in sem imel dodatni predmet računovodstva, in da do te izobrazbe kot kao nek ekonomist v šoli nismo niti 1x izračunali plače in opravili razrez dajatev to pove vse o tem kar pišeš...


Ma ni samo, da jih ne naučijo, ampak se ljudje aktivno otepajo tega znanja. Videno večkrat. Že pri mladih izobraženih kolegih vidim, da ne vejo kateremu od staršev pisat otroka pri dohodnini, "pa naj ga ma tisti, ki manj zasluži, bo več mel/a na koncu meseca".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Markus386 ()

imagodei ::

Unknown_001 je izjavil:

Posploševanje zgodbic in dogodivščin.

Ne. Realnost slovenskih podjetij. V resnici so podjetja, ki pozitivno odstopajo iz tega povprečja, redki biseri.
- Hoc est qui sumus -

Unknown_001 ::

imagodei je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Posploševanje zgodbic in dogodivščin.

Ne. Realnost slovenskih podjetij. V resnici so podjetja, ki pozitivno odstopajo iz tega povprečja, redki biseri.


In spet uleti veleumni imagodei, ki je bil po vseh firmah Slovenije in ve kako se stvarem streže.

Ne zanikam, da se dogaja, je pa to v domeni podjetij, kjer je organizacija v pi*di. Generalizirati, da je tako povsod pa je bolano oz. škodljivo.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

imagodei ::

Mr.B je izjavil:

Dtrader je izjavil:

Janez, ki dela v AT ima tudi drugačno plačo...

Janezek v Avstriji popoldan ne vrtickari okoli svoje hise in ne gre na pir.

No, ne blodite. Očitno ne sodelujete z avstrijskimi podjetji.

V petek ob 12h začnejo odhajat domov, ob 14h v petkih v pisarni definitivno ni nikogar več. Na ostale dni zaključujejo striktno ob 15h, izjema so nekateri razvojniki, ki v konicah potegnejo - projekt je pač treba speljat. Po navadi v naši firmi v Sloveniji začnejo telefoni zvoniti ob 14:30, ko nam avstrijci tik pred odhodom še predajajo delo in smernice, pri nas se dela najmanj do 16h.

Pri čemer bi o učinkovitosti in usposobljenosti lahko povedal še marsikaj - plača pa v primerjavi z nami kar lepo x2. Kadilnice so stalno v uporabi, ljudje si privoščijo tudi malico, pa najsi je plačana ali ne. Pri taki plači se tudi jaz ne bi sekiral.

Unknown_001 je izjavil:

In spet uleti veleumni imagodei


Unknown_001 je izjavil:

Ne zanikam, da se ne dogaja,

Nisem čist prepričan, a si samo zdajle kaj skadil, al si že po naravi bolj počasne pameti...?
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

Unknown_001 ::

Oprosti, žal ne vem kako je, če kaj čudnega kadiš. Ti bi bolje vedel.

Neroden zapis ki sem ga prej popravil. So what?

Greva na bistvo: Ti praviš, da je to slika slovenskega gospodarstva. Jaz pa trdim, da gre za bebavo posploševanje zaradi slabega mnenja ki si ga ljudje ustvarijo iz približno 1 osebne izkušnje in 100 zgodbic od nekih fiktivnih znancev.

Vsak misli, da je njemu extra hudo. Seveda je lažje če namensko iščeš somišljenike namesto da bi šel naprej. Bode vas le ker ne lajam v isti rog. Sorry... seen some shit you didn't or wouldn't confess.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Mato989 ::

Unknown_001 je izjavil:

imagodei je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Posploševanje zgodbic in dogodivščin.

Ne. Realnost slovenskih podjetij. V resnici so podjetja, ki pozitivno odstopajo iz tega povprečja, redki biseri.


In spet uleti veleumni imagodei, ki je bil po vseh firmah Slovenije in ve kako se stvarem streže.

Ne zanikam, da se dogaja, je pa to v domeni podjetij, kjer je organizacija v pi*di. Generalizirati, da je tako povsod pa je bolano oz. škodljivo.


Nihče ne generalizira da je tako povsod, ampak glede na pričevanje večine prijateljev, znancev in potem združeno to v pričevanjih različnih ljudi lahko sklepamo da je tako večina... nihče pa nikjer ni rekel da je to VSEpovsod... =) Seveda ni...

V Sloveniji, sploh na vzhodnem koncu države je pač kronično pomanjkanje dobrih podjetij zasebnikov itd. kjer bi bile plače solidne delovni čas sprejemljiv, in delo zanimivo overall... žal je to resnica... vsepovsod na hitro, preobremenjenost, mutenje s plačami itd.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

borisk ::

Markus386 je izjavil:


borisk je izjavil:

kovinsko-predelovalna branža. Gre se za to da se v službo ne sme zanujat (nimamo fleksibilnega delovnika, kot ga nimajo skoraj nikjer v proizvodnji.)


Družba sij (acroni in ostali) trenutno zaposlujejo (iščejo) skoraj 100 novih delavcev... ta bo še zabavna (beri: plače bodo šle gor). Večinoma srednješolski kader sicer, ampak ravno te so najbolj problematični glede plač.



kovinsko predelovalna indrustrija ni metalurgija-jeklarstvo. Mi porabljamo njihov produt. Sej v štorah tudi imajo manjko delavcev in jih stalno iščejo ampak zdej še bosanci nočjo več delat ker se dela na smene in vikende (en vikend fraj na mesec).

Markus386 ::

Vem da ni isto, ampak ponavadi obstaja vsaj delno prekrivanje kadrov.

Sicer pa ja.. naj iščejo.. to samo pomeni, da bodo morali dvignit plače.

imagodei ::

Unknown_001 je izjavil:

Oprosti, žal ne vem kako je, če kaj čudnega kadiš. Ti bi bolje vedel.

Neroden zapis ki sem ga prej popravil. So what?

Sploh nisem opazil, da je bilo narobe napisano. Poanta je, da mi sarkastično očitaš "veleumnost", v stilu, poglej kakšne bedarije klati, hip nato pa napišeš, da ne zanikaš, da se to dogaja.

Kaj je potem? A jaz pišem bedarije in se v resnici ne dogaja, ali pa sem imel prav in se strinjaš z mano?

Unknown_001 je izjavil:

Ti praviš, da je to slika slovenskega gospodarstva. Jaz pa trdim, da gre za bebavo posploševanje zaradi slabega mnenja ki si ga ljudje ustvarijo iz približno 1 osebne izkušnje in 100 zgodbic od nekih fiktivnih znancev.

To ti lahko praviš, a se motiš. S komer koli govorim, poroča o istih problemih. Ljudje, ki delajo v prehrambeni industriji (Žito, Droga, Kolinska), ljudje, ki delajo v turizmu, ljudje, ki delajo v tehnični branži (Iskra [vstavi poljubno]) - povsod se "optimizira" in "špara". Tudi na delavcih.

Tudi jaz ne trdim, da je tako v 100% slovenskih podjetij, v (pre)mnogih pa. Tudi medicina iz uradnih statistik opozarja na problem poklicne izgorelosti. Verjetno to ni posledica tega, da ljudje kofetkajo na šihtu. Prej tega, da je v Sloveniji postalo povsem normalno, da ljudje papirje in prenosnik odnesejo s sabo domov in zvečer pred televizijo še kaki 2 uri delajo za šiht. Pa posledica tega, da se prijatelji iz sobotnih popoldanskih piknikov poslavljajo ob 18h z izgovorom, da imajo "še nekaj za šiht postorit doma" - seveda je od 15h, ko je prišel, popil samo eno pivo, ker pijan pač ne more podatkov premetavat po excel tabeli.

Unknown_001 je izjavil:

Vsak misli, da je njemu extra hudo.

Ne. Uradne statistike to kažejo. Količina ljudi na minimalcih, pa rahlo nad minimalcem. Povprečna plača v Sloveniji že dolga leta stagnira na cca 1.000 EUR, cene nepremičnin pa so bile visoke že leta 2008, zdaj so spet šle v nebo. Saj ljudje bi zamenjali šiht, a se zavedajo, da večinoma ne bodo šli na boljše; kvečjemu na slabše, iz zaposlitve za nedoločen čas v zaposlitev za določen čas. Prekarizacija trga dela je šit. Ker ljudje ne menjajo šihtov, pa lahko delodajalci še naprej delajo enako.

Bistven problem je, da siti lačnega ne razume.
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

Invictus ::

Zanimivo, da sindikati zaradi teh slabih razmer in zanič zakonodaje ne organizirajo štrajkov.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

Invictus je izjavil:

Zanimivo, da sindikati zaradi teh slabih razmer in zanič zakonodaje ne organizirajo štrajkov.


Sindikati privatnih sektorjev so itak generalno gledano nesposobni... Poglejmo samo sindikat trgovine =) Če ne bi Čuš se šel svoje privatne igrice za nabiranje glasov in za to izbral ravno trgovske dejavnosti bi imeli danes še zmeraj stanje izpred 1 leta =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Markus386 ::

Trgovine so posebna vrsta natega. Namesto, da najamejo več delavcev (trgovk), torej, da zvišajo plače, si grejo manjšat stroške. Kako se to naredi? Tako, da manj časa delaš.. torej recimo zapreš ob nedeljah. Zdaj, če to naredi en trgovec, grejo stranke k drugim in to mu ne diši. Druga možnost je "kartelni" dogovor, da se vsi zaprejo, ampak prvi 'outsider', ki pride in odpre, pobere vse stranke za tisti dan... tega se pa vsi bojijo. In kaj naredijo? Malo socialne note, uboge prodajalke... država, jokanje, prepisi, jokanje, tv... in imamo stanje kot ga imamo danes. Trgovine zaprte (because uboge prodajalke), gostilne, pekarne, bureki, novinarji, taksisti, busarji, itd. pa naj delajo, njih ni škoda.

Mato989 ::

Markus386 je izjavil:

Trgovine so posebna vrsta natega. Namesto, da najamejo več delavcev (trgovk), torej, da zvišajo plače, si grejo manjšat stroške. Kako se to naredi? Tako, da manj časa delaš.. torej recimo zapreš ob nedeljah. Zdaj, če to naredi en trgovec, grejo stranke k drugim in to mu ne diši. Druga možnost je "kartelni" dogovor, da se vsi zaprejo, ampak prvi 'outsider', ki pride in odpre, pobere vse stranke za tisti dan... tega se pa vsi bojijo. In kaj naredijo? Malo socialne note, uboge prodajalke... država, jokanje, prepisi, jokanje, tv... in imamo stanje kot ga imamo danes. Trgovine zaprte (because uboge prodajalke), gostilne, pekarne, bureki, novinarji, taksisti, busarji, itd. pa naj delajo, njih ni škoda.


Jap, lahko pogledaš tak, ampak prodajalka pa to vidi drugače, ona vidi to da je ob praznikih zdaj ZMERAJ doma, in tudi ob nedeljah večkrat... plača pa je manjša za max 40-50€... večini to ugaja. Večina trgovin bi zaprla ob nedeljah tudi pred tem, ampak pogodbe s trgovskimi centri so bile takšne da ko je trgovski center napisal da je odprt so tudi drugi morali bit, in zaradi določenega procenta pač niso zaprli... tam ni bilo 51% zmaga... vem iz prve roke kot namestnik poslovodje ki je hodil na te sestanke...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Alien123 ::

Markus386 je izjavil:

Trgovine so posebna vrsta natega. Namesto, da najamejo več delavcev (trgovk), torej, da zvišajo plače, si grejo manjšat stroške. Kako se to naredi? Tako, da manj časa delaš.. torej recimo zapreš ob nedeljah. Zdaj, če to naredi en trgovec, grejo stranke k drugim in to mu ne diši. Druga možnost je "kartelni" dogovor, da se vsi zaprejo, ampak prvi 'outsider', ki pride in odpre, pobere vse stranke za tisti dan... tega se pa vsi bojijo. In kaj naredijo? Malo socialne note, uboge prodajalke... država, jokanje, prepisi, jokanje, tv... in imamo stanje kot ga imamo danes. Trgovine zaprte (because uboge prodajalke), gostilne, pekarne, bureki, novinarji, taksisti, busarji, itd. pa naj delajo, njih ni škoda.


Mislim da trgovkam kar ugaja da so doma.. kaj misliš, da bodo jokale za tistih par €, ko bi delale?
Vsak se odloči kaj bo delal v življenju, pravim za taksiste, novinarje, gostilne. Komot lahko dajo odpoved in gredo delat drugam.
««
2 / 27
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Če bi ukinili dohodnino (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14617143 (13759) Mato989
»

Regres, prevoz, malica - smisel? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15831376 (26460) Invictus

Več podobnih tem