» »

NLB ukinitev certifikatov ?

NLB ukinitev certifikatov ?

««
13 / 14
»»

Irbis ::

Za OTP za vstop v Klik gre z emulatorjem Androida, na katerega namestiš KlikIn.
Za potrjevanje spletnih plačil s kreditno kartico se da uporabiti Rekono, tam je potem postopek tak, da vtipkaš (fiksen) PIN za Rekono, potem pa dobiš SMS na telefon, ki ga vtipkaš. Vi bistvu podobno kot prej, samo en dodaten PIN vtipkaš.

OK.d ::

LPOK.d

Konlov ::

Poden. Do sedaj je certifikat zadoščal za vse, sedaj pa čista zmešnjava. Moraš biti že IT, da spremljaš tole...

WhiteAngel ::

Konlov je izjavil:

Poden. Do sedaj je certifikat zadoščal za vse, sedaj pa čista zmešnjava. Moraš biti že IT, da spremljaš tole...


ITjevci se za glavo držimo, kaj delajo z bančnimi aplikacijami :8) OTP recimo je čisto lep standard z razširitvami za potrjevanje plačil in podobno in deluje v ohoho okoljih. Ampak ne... banke gredo nek svoj napol-OTP softver razvijat. Pa seveda je vse mobile-first s pol funkcionalnostmi namizne verzije. Go figure.

WizzardOfOZ ::

Problem je ker vodstvo podobno kot v državi ne posluša strokovnjakov, ampak neke prodajnike, ki bi prodali svojo mamo, če bi se dalo. Če bi kdo kdaj vprašal stroko, bi bilo veliko drugače na vseh bankah.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

telexdell ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Problem je ker vodstvo podobno kot v državi ne posluša strokovnjakov, ampak neke prodajnike, ki bi prodali svojo mamo, če bi se dalo. Če bi kdo kdaj vprašal stroko, bi bilo veliko drugače na vseh bankah.

Je treba definirati, kaj je stroka. Imaš npr. dva inženirja gradbeništva. Je strokovnjak tisti, kateri potrjuje moji viziji hiše in je šalabajzer tisti, kateri me opozarja na probleme pri takšni izvedbi ali je stvar obratna? Pa potem to isto kot zame velja zate, za Janeza, Franca, Jožeta...
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

tommorrow ::

Ko bo potekla veljavnost certifikata, ali jih bo NLB še izdajal ali si bo treba zrihtat sigenco??

WizzardOfOZ ::

NLB še daje certe na izrecno željo, tako da na poslovalnici, če si prepričljiv, ti ga še vedno lahko naročijo.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

tommorrow ::

WizzardOfOZ je izjavil:

NLB še daje certe na izrecno željo, tako da na poslovalnici, če si prepričljiv, ti ga še vedno lahko naročijo.


Torej ne bo pa maila za podaljšanje, kot včasih? Je bilo dokaj enostavno.

opeter ::

MrStein je izjavil:

Smartfona nima, ampak "navadnega". Vprašanje če bi hotel kupiti novega, ker ima telefon z gumbi velikosti 2x2 cm.

Torej:
- ali bo kupil en androiden telefon: problem rešen
- ali ne bo: Je še kaka možnost? Omenjeni Android emulator na PC-ju?


Edina rešitev je poceni kitajska tablica. Tako sem jaz rešil moji materi.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

opeter ::

tommorrow je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

NLB še daje certe na izrecno željo, tako da na poslovalnici, če si prepričljiv, ti ga še vedno lahko naročijo.


Torej ne bo pa maila za podaljšanje, kot včasih? Je bilo dokaj enostavno.


Kolikor mi je svetovalka rekla, ne, ne bo pošiljali. Boš moral "ročno" zaprositi. Vprašanje je tudi, če bodo sploh izdali certifikate za fizične osebe? Le kdo bi vedel.

Moje digitalno potrdilo poteče proti koncu septembra. Bom moral najti kakšno alternativo ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Jazon ::

Problem Klikina so posodobitve OS. Če je OS prestar, neposodobljen, se Klikin app (OTP generator) ne naloži. Če je OS nov je podobno. Npr. letos ko je izšel Android 10 posodobitev za Galaxy S telefone, že naložen Klikin ni deloval vsaj dva meseca, dokler ni NLB posodobil app. Verjetno so zato zamaknili OTP only dostop ampak tak problem bodo imeli vsako leto.

tommorrow ::

opeter je izjavil:

tommorrow je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

NLB še daje certe na izrecno željo, tako da na poslovalnici, če si prepričljiv, ti ga še vedno lahko naročijo.


Torej ne bo pa maila za podaljšanje, kot včasih? Je bilo dokaj enostavno.


Kolikor mi je svetovalka rekla, ne, ne bo pošiljali. Boš moral "ročno" zaprositi. Vprašanje je tudi, če bodo sploh izdali certifikate za fizične osebe? Le kdo bi vedel.

Moje digitalno potrdilo poteče proti koncu septembra. Bom moral najti kakšno alternativo ...


Aha. Probam najprej s tistim sms pass, če mi bo zadostoval.

d0rK ::

Bom kar tukaj vprašal ker gre za najpopularnešjo nlb temo. Ali kdo ve kdaj so lansirali možnost razdelitve obrokov po smsu?? Dve leti jih že prosim, zdaj sem pa slučajno videl ko sem gledal ponudbo drugih bank.

Je kdo že sprobal? Gre za nakupe iz tujine?

https://www.nlb.si/sms-obroki

Apple ::

Pred kratkim...
LP, Apple

d0rK ::

Pa je kdo že stestiral? Gledam in imam nekaj nakupov preko mastercarda pa nisem prejel nobene referenčne številke v SMSu.

Apple ::

Kolkr sm gledu, je treba met vklopljene varnostne sms-je, pa vklopit to storitev (sms obroke). Tole pise:

Podpišite pogodbo:
- Oglasite se v poslovalnici z veljavnim identifikacijskim dokumentom (osebna izkaznica ali potni list).
- Uporabniki NLB Klikina lahko vse uredite kar prek video klica.
LP, Apple

d0rK ::

Mam ze SMS storitev ampak v nobenem smsu ni bile referenčne številke. Sicer je šlo za zneske do 50eur.

d0rK ::

Mogoče gre res za dodatno storitev, bom še NLB vprašal.

OK.d ::

In kaj si izvedel?
LPOK.d

d0rK ::

Da gre za ločeno storitev, ki jo je potrebno naročiti poleg SMS obveščanja.

Jutri videokličem NLB da jo naročim potem pa gasa po obročnih nakupih iz tujine in trgovcih ki do sedaj niso imeli sklenjene pogodbe da si lahko preko terminala obročno odplačeval. :D

OK.d ::

In koliko stane ta storitev oz. ali je priključena kateremu paketu?
LPOK.d

d0rK ::

Nisem vrašal ampak pomoje je vezana na sms obveščanje. Mislim da imajo eni paketi to vklopljeno. Sama SMS obrok storitev pa ni plačljiva.

tony1 ::

Dejansko so sf*kali čisto solidno delujočo storitev. Bravo. Resno me je prijelo, da bi šel k unim zastonjskim Švabskim bankam (pa naj bodo boljše ali slabše), iz inata.

V začetku maja mi je nehalo delovati spletno plačilo Tuševih nakupov z Mastercardom (ob plačilu sem na Tuševi strani vsakič dobil generični error). Po mesecu in pol je to postalo že dovolj nadležno, da sem poleg lokalni štacuni (kjer niso ugotovili ničesar; Tuševa podpora pa na maile ne odgvorja že iz navade od kar smo imeli prvi lockdown) šel zatežit še NLBju.

Dobil sem prompten odgovor, da si naj (poleg vseprisotnega Klikina) inštaliram še en app: NLB Pay, kjer bom po novem potrjeval transakcije z MCjem. Teden dni ne vem, ali bi se smejal ali jokal.

Klinc, ni druge, inštaliram, nastavim PIN, 2x izberem kartico, ker prvič javi error... Se delam, kot da teženja s Flikom (whatever the f*** that is) ne vidim... Nekje je sicer omenjeno potrjevanje transakcij, ampak nastaviti ali enajblati se ne da nič.

Danes spet naročim Tuševo robo prek spleta. Potrdijo naročilo, in presenečen bom, če bo jutri tole kar delovalo. Sporočim :))

Zakaj za vraga se to dela v dveh appih?

no comment ::

tony1 je izjavil:

Zakaj za vraga se to dela v dveh appih?

Ker tretji in četrti app še nista fertik.

Irbis ::

tony1 je izjavil:


Dobil sem prompten odgovor, da si naj (poleg vseprisotnega Klikina) inštaliram še en app: NLB Pay, kjer bom po novem potrjeval transakcije z MCjem. Teden dni ne vem, ali bi se smejal ali jokal.

Imaš še možnost, da se prijaviš na rekono.si in imaš potrjevanje plačil s kartico prek njih. Potem moraš samo vsakič vtipkati en fiksen pin, nato pa dobiš še en pin na SMS in vtipkaš še tistega. Praktično isto kot prej, samo en pin več vtipkaš.
To možnost ti povejo, če ne uporabljaš pametnega telefona.

WizzardOfOZ ::

NLB certifikat lahko še vedno naročiš v poslovalnicah. Preverjeno, ker sem ga naročil in dobil prejšnji teden.

Pa vklopili so instantna plačila za vse z mobilno banko. Kdor je vklopljen v SEPA IP v evropi (velja za sve evropske banke), lahko dobi vaše nakazilo v 10 sekundah in to 24/7/365 in obratno, če vam kdo nakaže denar in je v SEPA IP, dobite denar v 10 sekundah. Verjetno ste tudi že opazili, da lahko položnice za vse račune v sloveniji (razen računov nkbm in še ene banke, ker še niso vključeni v SEPA IP) v sloveniji plačate tudi v nedeljo zvečer, pa se bodo takoj obdelale (včasih so se obdelale naslednji delovni dan).
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Je kje pregled, katere druge slovenske banke so v IP (in jim dejansko deluje, ta IN ter OUT) ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

WizzardOfOZ ::

na žalost ne vem. mogoče kje kaj na bankartu piše, ampak jaz ne najdem.

je pa to odlična zadeva. nakažeš denar na unicredit račun v avstriji in pride tja v 10 sekundah.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

MrStein ::

WizzardOfOZ je izjavil:


Pa vklopili so instantna plačila za vse z mobilno banko. Kdor je vklopljen v SEPA IP v evropi (velja za sve evropske banke), lahko dobi vaše nakazilo v 10 sekundah in to 24/7/365 in obratno, če vam kdo nakaže denar in je v SEPA IP, dobite denar v 10 sekundah. Verjetno ste tudi že opazili, da lahko položnice za vse račune v sloveniji (razen računov nkbm in še ene banke, ker še niso vključeni v SEPA IP) v sloveniji plačate tudi v nedeljo zvečer, pa se bodo takoj obdelale (včasih so se obdelale naslednji delovni dan).

Potrjujem.
Na telefonu (Klikin) tako deluje. Na Klik (na web-u) pa po starem. Da plačilo v čakalno vrsto za naslednji delovni dan.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Ja pa zanimivo, kako so eni trdili, da tega ne bo. Da sploh ne gre za to. Da ni. In podobno. Pač standardni forumski zanikovalci.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

_Denny_ ::

WizzardOfOZ je izjavil:

NLB certifikat lahko še vedno naročiš v poslovalnicah. Preverjeno, ker sem ga naročil in dobil prejšnji teden.

Novega ali podaljšanje obstoječega? Eni tu so pisali, da ob poteku fizičnim osebam sploh več ne ponudijo podaljšanja...naslednje leto mi poteče in mi ni za ubadanje z nesposobneži na naši upravni enoti, poleg tega pa niti ne vem, če bi se s SIGENCA šlo brez dodatnih komplikacij prijaviti v strani, za katere že leta uporabljam ACNLB.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Apple ::

Cert je vedno nov - vsak ima rok "trajanja" in se ga ne da podaljsati, se ga pa lahko reizda.
LP, Apple

MrStein ::

Mislil je: ali ti je to prvi , ali si že prej imel?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

WizzardOfOZ ::

novega dobiš. jaz ga tudi prej nisem imel.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

MrStein ::

Novi vstop v Klik je super.

Po vpisu enkratnega gesla mi napiše:



Opozorilo!

Zaradi neaktivnosti, prekoračitve maksimalno dovoljenega časa aktivnosti, napačne nastavitve časovnega pasu, datuma oziroma ure na vašem osebnem računalniku, vam je potekla seja ali pa je prišlo do nepričakovane napake.

Prosimo, da najprej preverite in po potrebi nastavite ustrezen časovni pas, datum in uro na vašem osebnem računalniku oziroma zaprite brskalnik in ponovno vstopite v NLB Klik.

Po kliku na "nadaljuj" pa gre dalje normalno (na vpis drugega gesla - oni ko je vedno enak, "statičen").
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

d0rK ::

Ste videli da NLB tudi ukinja maestro in jo nadomešča z debetno mastercard kartico? :o

OK.d ::

Link?
LPOK.d

draski ::

kow ::

d0rK je izjavil:

Ste videli da NLB tudi ukinja maestro in jo nadomešča z debetno mastercard kartico? :o


Ne razumem kaj hoces povedati. A ni to samo rebranding?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

d0rK ::

Pomoje ni. Ker maestro je redko kje uporabna v tujini zato se je moralo imeti kreditno MC. Z debetbo pa še v tujini placujes z osebnega racuna.

MrStein ::

Maestro in MasterCard sta dve ločeni zadevi. "Lastnik" obojega je ista firma, ampak sta to dva različna produkta.

Kjer lahko plačaš z MasterCard, ne moreš z Maestro, in obratno.
(seveda so plačilna mesta, ki podpirajo oboje, pa še Visa in kaj jaz vem kaj zraven)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

telexdell ::

Sam vidim problem zamenjave v tem, da lahko z Maestro plačuješ le s prisotnostjo na plačilnem mestu, z Mastercardom pa lahko plačuješ na daljavo. Bo kakšen vnuk prebral CVV na babičini kartici pol pa preko Darkneta nabavljal jointe...
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

predi ::

Upajmo, da bo možno izklopiti spletna plačila ali nastaviti najvišji dnevni znesek posebej za slednja..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: predi ()

delavec44 ::

telexdell je izjavil:

Sam vidim problem zamenjave v tem, da lahko z Maestro plačuješ le s prisotnostjo na plačilnem mestu, z Mastercardom pa lahko plačuješ na daljavo. Bo kakšen vnuk prebral CVV na babičini kartici pol pa preko Darkneta nabavljal jointe...



Maestro podpira spletna plačila. Pri Sparkasse imaš opcijo v mobilni aplikaciji za vklop in izklop kar je ok, če te skrbi varnost.

Lonsarg ::

Od kar je Maestro dobil moznost spletnega plecevanja sta Maestro in Mastercard debit skoraj ista zadeve, zgolj razlicna podpora placilnih mest.

In glede na to, da je zadaj lastnik isti me cudi, da je tako dolgo trajalo in bodo sele zdaj zaceli Maestro koncno pocasi ukinjati(MasterCard debit ima namrec boljso svetovno podporo, v evropi pa itak dela vse).

Vsaka sodobna banka pa podpira, da si razlicne nacine placevanja izklopis tako da to ne igra nobene vloge.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

blackbfm ::

Maestro podpira spletna plačila. Pri Sparkasse imaš opcijo v mobilni aplikaciji za vklop in izklop kar je ok, če te skrbi varnost.


Maestro je drek, ali ni podpore pri spletnih placilnih ponudnikh ali pa ne dela ker obstaja neka privzeta blokada. V glavnem kartica ki se jo prav trudijo narest cim manj uporabno

MrStein ::

telexdell je izjavil:

Sam vidim problem zamenjave v tem, da lahko z Maestro plačuješ le s prisotnostjo na plačilnem mestu, z Mastercardom pa lahko plačuješ na daljavo. Bo kakšen vnuk prebral CVV na babičini kartici pol pa preko Darkneta nabavljal jointe...

Kot so že drugi omenili, z Maestro je tudi mogoče plačevati na spletu, že vrsto let.

Razen tega pri obeh ne gre samo vtipkati številke in gre skoz, ampak je potrebno potrditi z SMS kodo ali v aplikaciji. V vsakem primeru lastnik kartice dobi takoj obvestilo, da je bilo izvedeno plačilo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

telexdell ::

MrStein je izjavil:

telexdell je izjavil:

Sam vidim problem zamenjave v tem, da lahko z Maestro plačuješ le s prisotnostjo na plačilnem mestu, z Mastercardom pa lahko plačuješ na daljavo. Bo kakšen vnuk prebral CVV na babičini kartici pol pa preko Darkneta nabavljal jointe...

Kot so že drugi omenili, z Maestro je tudi mogoče plačevati na spletu, že vrsto let.

Razen tega pri obeh ne gre samo vtipkati številke in gre skoz, ampak je potrebno potrditi z SMS kodo ali v aplikaciji. V vsakem primeru lastnik kartice dobi takoj obvestilo, da je bilo izvedeno plačilo.

Sam še nisem zasledil možnosti plačila z Maestro a verjamem, da gre. ČSi že kdaj kaj kupoval preko Amazona? Nobenega potrditvenega SMS, nobene aplikacije. Je tretirano, kot da kupuješ fizično pri njih. Kaj je šele na DarkNetu?
Za SMS obveščanje pa banke zahtevajo plačilo. Misliš, da si bodo babice ob nekaj 100€ penzije to vključile?
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

MrStein ::

telexdell je izjavil:


Si že kdaj kaj kupoval preko Amazona?

Sem.

Nobenega potrditvenega SMS, nobene aplikacije. Je tretirano, kot da kupuješ fizično pri njih.

Ja, in lepo dobiš obvestilo. Enako kot v fizični prodajalni.

Kaj je šele na DarkNetu?

Ne paničari. Če se karkoli čudnega dogaja s tvojo kartico, te bodo iz banke klicali na telefon in vprašali, ali si res ti opravil ta nakup.

Koliko primerov take kraje pa poznaš? Ker se pri kartični transakciji lepo vse beleži, ni noben problem dokazati zadeve za nazaj.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
««
13 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NLB Klikin (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
16141416 (5123) Machete
»

Digitalno bančništvo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8310115 (7336) SVGA
»

Vprašanje NLB klik

Oddelek: Loža
476323 (2787) mat xxl
»

Banka - prijava z digitalni potrdilom

Oddelek: Loža
223387 (2722) krucymucy
»

NLB klik amaterji? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6814587 (5162) branc

Več podobnih tem