» »

NLB ukinitev certifikatov ?

NLB ukinitev certifikatov ?

««
3 / 14
»»

MrStein ::

cesnja je izjavil:


Trenutno imam backup račun z nekaj prihranki odprt pri NKBM, glavni račun pa pri N26. Ta kombinacija mi je bila do sedaj všeč, ker pri NKBM ni bilo nič odvisno od telefona. To se zdaj zgleda spreminja. A da bom mirneje spal moram zdaj kupiti in plačevati še en dodaten telefon? Da ne govorimo o tem, da ukrasti telefon oziroma telefonsko številko sploh ni tako težko..

Za vsako kodo moraš vtipkati PIN, tako da če ukradejo telefon, jim preveč ne pomaga.
(vsaj aplikacija od Sparkasse dela tako)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

cesnja ::

A to, da ne daš vseh jajc v eno košaro, je po novem paranoja? Če nimam telefona, po tej novi shemi ne morem plačevat, razen fizično.

SeMiNeSanja ::

cesnja je izjavil:

A to, da ne daš vseh jajc v eno košaro, je po novem paranoja? Če nimam telefona, po tej novi shemi ne morem plačevat, razen fizično.

Koliko ljudi pa poznaš, da se hočejo iti e-bančništvo, pa nimajo telefona?
Za penzioniste pa je tu še vedno poštni šalter in kakšna podružnica banke.

Problem nastane, ko ti telefon ukradejo. Takrat pa res odpade e-bančništvo za nekaj časa...

Jaz imam še Windows login na 2FA in če mi ukradeš fon, se še v računalnik ne morem prijaviti....
Noja... lahko mi admin odklene opcijo 'lost token', pa dobim začasno geslo, ki velja max. do 36 ur. Dovolj da rešiš zagato.

Mato989 ::

Eh tole pegganje vsega na FON je katastrofa... IMO mora bit 8 mestno geslo dovolj upper + lower case + cifra

Ko imaš vse na fonu je samo sranje, prej ali slej... počasi bom moral met homemade smartphone samo za to =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

cesnja ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Jaz imam še Windows login na 2FA in če mi ukradeš fon, se še v računalnik ne morem prijaviti....
Noja... lahko mi admin odklene opcijo 'lost token', pa dobim začasno geslo, ki velja max. do 36 ur. Dovolj da rešiš zagato.

Backup OTP zetonckov je preprost. Bacukup SIM kartice, vsaj kolikor je meni znano, sploh ni možen :)

M.B. je izjavil:

Primerjalnik za osebne račune je na voljo na ZPS

Tole zgleda kar malo žalostno. Hipster banke iz tujine zmorejo voditi račune zastonj oziroma za ceno obresti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cesnja ()

SeMiNeSanja ::

cesnja je izjavil:

SeMiNeSanja je izjavil:

Jaz imam še Windows login na 2FA in če mi ukradeš fon, se še v računalnik ne morem prijaviti....
Noja... lahko mi admin odklene opcijo 'lost token', pa dobim začasno geslo, ki velja max. do 36 ur. Dovolj da rešiš zagato.

Backup OTP zetonckov je preprost. Bacukup SIM kartice, vsaj kolikor je meni znano, sploh ni možen :)

Pri mojem 2FA ni možen backup OTP žetončkov. Ko telefon registriraš kot token, se naredi nekakšen prstni odtis telefona. Tako zadevo ne moreš kar prenesti na nek drug telefon. Koneckoncev je tako tudi prav, saj se gre za varnost.

MrStein ::

Mimogrede, a Telekom ima lasten CA?

Kodo Telekom ID lahko prevzamete z enim od e-certifikatov: HALCOM-CA, POŠTA(R)CA, Telekom CA


Zanimivo, SIGEN CA pa ne podpirajo?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

oiwedfhjweif ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Koliko ljudi pa poznaš, da se hočejo iti e-bančništvo, pa nimajo telefona?
Za penzioniste pa je tu še vedno poštni šalter in kakšna podružnica banke.

Problem nastane, ko ti telefon ukradejo. Takrat pa res odpade e-bančništvo za nekaj časa...

Jaz imam še Windows login na 2FA in če mi ukradeš fon, se še v računalnik ne morem prijaviti....
Noja... lahko mi admin odklene opcijo 'lost token', pa dobim začasno geslo, ki velja max. do 36 ur. Dovolj da rešiš zagato.

Jaz nimam privat telefona. Na službenega pa menda ne bom dobival SMS-ov za prijavo v banko?
Podpisal sem pogodbo in tam je točno opredeljeno kaj dobim - RSA ključ.

P.S. za pravne oseve pa je RSA ključ še vedno dovolj dober. Zdaj pa razumi, če lahko.

SeMiNeSanja ::

oiwedfhjweif je izjavil:


Jaz nimam privat telefona. Na službenega pa menda ne bom dobival SMS-ov za prijavo v banko?
Podpisal sem pogodbo in tam je točno opredeljeno kaj dobim - RSA ključ.

P.S. za pravne oseve pa je RSA ključ še vedno dovolj dober. Zdaj pa razumi, če lahko.

Kaj skozi celotno temo še nisi razumel, da ni govora o SMS-ih?

Banka hoče, da si namestiš njihov avtentikator APP, ki ti na vsake 30 sekund generira novo enkratno geslo. Nič SMS, ker se te da preveč enostavno zlorabiti (ravno par dni nazaj bila diskusija, kako so Redditu pokradli podatke o uporabnikih, ker so uporabljali SMS gesla).

Če IMAŠ ključek (jaz imam Gemalto ključek, ki ga 'talajo' pri PoštarCA), boš moral v trda pogajanja z bančniki, ki po moje sami ne vedo, za kaj se gre in kaj je možno in kaj ni možno 'ponuditi' komitentom (govorim o tipičnem referentu za šalterjem). Bo treba kam 'višje' vzpostaviti kontakt in priti dejstvom do dna.

Drugače pa reci, da imaš samo prastaro Nokio in da ne boš dal 200€ samo zato, da boš gledal, kako se ene številke rolajo :) Morda se jim boš pa zasmilil?

Kot rečeno, pa ti še vedno preostane bančni šalter in bankomat, če si preveš 'jamskega človeka', da bi se šel 'sodobno e-bančništvo' po zamisli svoje banke.

oiwedfhjweif ::

V bistvu ne, mi je bila beseda zveza "bančništvo, brez telefona" dovolj. OK, to z aplikacijami je še hujše kot SMS. Prej sem ravno klical na banko in ja, druga kot SMS nočejo. Nič hudega, še vedno lahko svoje položnice plačujem preko firme. Ali pa uporabim svojo pravico in menjam banko.

V bistvu res imam nekje v pickupu staro E72, samo za silo. Sem pogledal svojo kontaktno številko v spletni banki in kakorkoli obračam sploh ni moja. Bo še luštno :)

Ales ::

MrStein je izjavil:

Mimogrede, a Telekom ima lasten CA?

Kodo Telekom ID lahko prevzamete z enim od e-certifikatov: HALCOM-CA, POŠTA(R)CA, Telekom CA


Zanimivo, SIGEN CA pa ne podpirajo?

Dejansko ga ne podpirajo, go figure.

cesnja ::

SeMiNeSanja je izjavil:


Kaj skozi celotno temo še nisi razumel, da ni govora o SMS-ih?

Nope, govorimo o SMSih.

Highlag ::

Ravno prevzel nov certifikaz za NLB klik. Nobenega besedila o kakšni ukinitvi certifikatov..
Never trust a computer you can't throw out a window

SeMiNeSanja ::

cesnja je izjavil:

SeMiNeSanja je izjavil:


Kaj skozi celotno temo še nisi razumel, da ni govora o SMS-ih?

Nope, govorimo o SMSih.

Sorry, sem na NLB, pa nisem poštekal, da pri nkbm nekaj o SMS-ih bluzijo.

Torej SMS 'žeton' DEFINITIVNO niti pod razno nebi hotel imeti. Sram jih bilo, da uvajajo zastarelo tehnologijo, od katere drugi že lep čas bežijo proč.

Ne le, da SMS ni varen. Tudi nadležno je to pretipkavanje OTP gesel oz. kot jim očitno štajerci pravijo 'žetonov'. Danes gredo zadeve v smeri push notifikacij, kjer samo še potrdiš 'Ja, res se hočem JAZ prijaviti' z pritiskom na gumb ali s skenom prstnega odtisa. Pretipkavanja ni.

TOTP je nadležen za 'starejše občane' (pa ne rabiš biti hudo star, da ti je zoprno). Zato se marsikdo izogiba uporabi 2FA. Z push tehnologijo zadeva postane bistveno enostavnejša in lažje sprejemljiva, tako da se bodo v bodoče zadeve razvijale predvsem v to smer. TOTP pa bo 'backup' za takrat, ko n boš imel na razpolago omrežja za push notifikacijo.

Ti naši pa z velikim rompom in pompom odkrivajo SMS 'žetončke'? Sram me je za njih!
Mogoče pa bi jutri svojemu direktorju še kamnita kolesa namontirali na avto?

techfreak :) ::

TOTP ima prednost da ni odvisen od aplikacije, ki jo uporabljas, med tem ko so push notifikacije vezane na specificno aplikacijo/ponudnika.

Sken prsta je problematicen, ker ga je precej lahko ukrasti/skopirati, po tem pa lahko samo prst zamenjas. Kar je pa se bolj pomembno, ce zelis sken prsta za 2-factor verifikacijo, potem ga po vsej verjetno ze uporabljas za odklep telefona. V tem primeru verjetno ni nic bolj varno od shranjevanja keya v keychain-u/keystore-u.

SeMiNeSanja ::

techfreak :) je izjavil:

TOTP ima prednost da ni odvisen od aplikacije, ki jo uporabljas, med tem ko so push notifikacije vezane na specificno aplikacijo/ponudnika.

Sken prsta je problematicen, ker ga je precej lahko ukrasti/skopirati, po tem pa lahko samo prst zamenjas. Kar je pa se bolj pomembno, ce zelis sken prsta za 2-factor verifikacijo, potem ga po vsej verjetno ze uporabljas za odklep telefona. V tem primeru verjetno ni nic bolj varno od shranjevanja keya v keychain-u/keystore-u.

Ne morem govoriti na splošno o push notifikacijah, ker sem se malo bolj igral le z AuthPoint varianto od WatchGuarda. Tu se problem 'združljivosti' rešuje preko SAML. Žal večina ponudnikov (Google, Dropbox, Amazon, Salesforce,....) ponujajo SAML le za business accounte, tako da domače uporabnike že v naprej izključijo iz možnosti uporabe push notifikacij.
Druga opcija je Radius, ampak ta ti služi bolj za lastno opremo (VPN-i in podobno).

Sken prsta je drugače zgolj opcija. V bistvu že predstavlja 3. faktor. Namesto prsta pa lahko uporabiš tudi pin. Za 2FA v principu zadošča, da zgolj klikneš na gumb 'potrjujem', brez prsta ali pin-a (to že takointako rabiš, da si odkleneš telefon.. a zlomka, še vedno se najdejo ljudje, ki ne zaklepajo telefona...).

Authpoint celo omogoča tzv. IdP portal - nekakšno 2FA SSO varianto. S pomočjo 2FA se prijaviš na portal, kjer imaš registrirane vse svoje SAML ponudnike in lahko direktno brez dodatne avtentikacije dostopaš do njihovih storitev.
Kot rečeno - zanimivo za poslovne uporabnike in precej ubožno za zasebno rabo.
K sreči je push odjemalec tudi standardni TOTP app, tako da ne rabiš navleči kupa šare app-ov.

ToniT ::

Ales je izjavil:

MrStein je izjavil:

Mimogrede, a Telekom ima lasten CA?

Kodo Telekom ID lahko prevzamete z enim od e-certifikatov: HALCOM-CA, POŠTA(R)CA, Telekom CA


Zanimivo, SIGEN CA pa ne podpirajo?

Dejansko ga ne podpirajo, go figure.

Ko sem jaz prevzemal Telekom ID, sem uporabil certifikat od Sigen CA (ali pa od NLB), ker drugih nimam...

WhiteAngel ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Danes gredo zadeve v smeri push notifikacij, kjer samo še potrdiš 'Ja, res se hočem JAZ prijaviti' z pritiskom na gumb ali s skenom prstnega odtisa. Pretipkavanja ni.


Za push si odvisen od nekega zunanjega servica, npr. openid, google, fb itd., kar se mi ne zdi dobra ideja. Omenil si še biometriko, ki je slaba ideja, četudi le za potrditev pusha.

Pretipkavanje 6 številk je v bistvu kar ok. Saj ni treba, da je v 30 sekundah pretipkana. Lahko vzameš recimo zadnje 3 epohe in imaš 1:30 časa, kar je ok tudi za 80 letnike.

PS: Ne moreš verjeti, kako hitro so prilagodljivi penzionisti, če jim rečeš, da z elektronsko banko "privarčujejo" pri provizijah za plačilo položnic. Zelo hitro prešaltajo na e-banko. Vsaj tako je bilo pri mojih.

telexdell ::

SeMiNeSanja je izjavil:

(to že takointako rabiš, da si odkleneš telefon.. a zlomka, še vedno se najdejo ljudje, ki ne zaklepajo telefona...).

A morš verjeti, da aplikacija NLB Pay ne deluje, če nimaš omogočeno neko zaklepanje telefona.:)
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

SeMiNeSanja ::

telexdell je izjavil:

SeMiNeSanja je izjavil:

(to že takointako rabiš, da si odkleneš telefon.. a zlomka, še vedno se najdejo ljudje, ki ne zaklepajo telefona...).

A morš verjeti, da aplikacija NLB Pay ne deluje, če nimaš omogočeno neko zaklepanje telefona.:)

Vsaj nekaj.
A vseeno moj mobitel ne bo videl nobene 'pay' aplikacije.

NLB referenti sicer trdijo, da je manj incidentov na tisti njihovi mobilni aplikaciji, kakor na osebnih računalnikih, vendar gre po moje zasluga prej manjšemu številu uporabnikov, kakor pa višji varnosti. Sploh na kakšnih mobitelih, ki že dve leti in več niso prejeli posodobitve....

MadMax ::

Hm, a si predstavljaš enako (2+ let brez posodobitev) na PCju?
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

techfreak :) ::

Meni se zdi logicno, da je manj incidentov na mobilni aplikaciji, saj je precej manjsi attack surface. Le malokdo ima rootan telefon, medtem ko je vecina ljudi na racunalnikih administratorjev. Aplikacije na telefonu so precej zascitene med seboj, medtem ko lahko na racunalniku dostopajo do fajlov ostalih aplikacij.

telexdell ::

SeMiNeSanja je izjavil:


Vsaj nekaj.
A vseeno moj mobitel ne bo videl nobene 'pay' aplikacije.


Seveda ne smemo podceniti nevarnosti zlorab na elektronskih napravah, pa vendar se za nekaj velikostnih razredov zgodi več prevar in kraj v osebnem stiku- od žeparjenja do raznih "nategov" pri blagu in storitvah. Če hodiš naokoli z denarnico na vidnem mestu, dviguješ denar na bankomatu, kjer je v bližini množica ljudi, vidiš super ugodno ponudbo za neko stvar in jo sprejmeš, imaš nezaščitene elektronske naprave...pač vabiš lopove in goljufe da te oskubijo. Če pa se vsaj malce zaščitiš (daš denarnico v notranji žep, na računalnik daš neko kolikor toliko naključno geslo, zakleneš telefon s pinom...) pa ti nepridipravi ne bodo zgubljali časa s tabo, saj imajo na razpolago dovolj drugi pri katerih bodo s precej manj napora prišli do istega rezultata.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

SeMiNeSanja ::

telexdell je izjavil:

SeMiNeSanja je izjavil:


Vsaj nekaj.
A vseeno moj mobitel ne bo videl nobene 'pay' aplikacije.


Seveda ne smemo podceniti nevarnosti zlorab na elektronskih napravah, pa vendar se za nekaj velikostnih razredov zgodi več prevar in kraj v osebnem stiku- od žeparjenja do raznih "nategov" pri blagu in storitvah. Če hodiš naokoli z denarnico na vidnem mestu, dviguješ denar na bankomatu, kjer je v bližini množica ljudi, vidiš super ugodno ponudbo za neko stvar in jo sprejmeš, imaš nezaščitene elektronske naprave...pač vabiš lopove in goljufe da te oskubijo. Če pa se vsaj malce zaščitiš (daš denarnico v notranji žep, na računalnik daš neko kolikor toliko naključno geslo, zakleneš telefon s pinom...) pa ti nepridipravi ne bodo zgubljali časa s tabo, saj imajo na razpolago dovolj drugi pri katerih bodo s precej manj napora prišli do istega rezultata.

To vsekakor drži za klasični 'mali kriminal'.

Pri računalnikih in mobitelih pa imaš drugo zgodbo, kjer barabini skenirajo vse, kar jim pride kakorkoli 'na doseg', če ima kakšno znano ranljivost. Od skeniranja do dejanske zlorabe pa je potem samo še en korak.

Seveda se malenkost ločijo postopki pri mobitelih in stacionarnih računalnikih. Toda čim se z mobitelom enkrat povežeš nekje na neznano WiFi omrežje, si že praktično bolj izpostavljen kot na domačem računalniku.
Da potem ne omenjamo še mularije, ki zna kakšne 'zanimive APP-e' nalagati tudi iz sumljivih nepreverjenih virov. Predenj pogruntaš, da ti je mulc naložil 'dodatek' je lahko že prepozno.

Drugače pa mobitel danes ni nič manj 'računalnik', kot tista velika škatla doma pod mizo. Po moje ni več daleč dan, ko bo tisti v žepu bolj zmogljiv od kakšnega šibkejšega namiznega računalnika.
Potem si pa že pri posodobitvah....

Na osebnem računalniku z Windows imaš običajno 'kritične' zadeve maksimalno kakšnih desetih proizvajalcev (Microsoft, Adobe, Mozilla, Google, Oracle, .....?). Microsoft se posodablja v mesečnem ciklu, Adobe enako. Ostali tudi bolj ali manj sproti 'krpajo' vse, kar se lukenj najde. Če nisi ravno obvisel na Windows XP, imaš brez hujšega napora kar lepo posodobljen sistem.

Kaj pa na mobitelih? Tam je pa približno polovica človeštva na ekvivalentu XP-jem, ki ne dobiva več nobenih posodobitev. Na dražjih ti že mogoče 5-6 let posodabljajo operacijski sistem - problem so cenejši, kjer že po dveh letih lahko ostaneš brez posodobitev. Če potem uporabljaš še spletni brskalnik na takšnem neposodobljenem mobitelu.....

Če banke že tako dlakocepijo, potem bi dejansko tudi morale blokirati uporabo bančnih app-ov na neposodobljenih mobitelih. Tega pa ne bodo storile, ker potem v hipu izgubijo polovico uporabnikov mobilnega bančništva.

MrStein ::

SeMiNeSanja je izjavil:


Na dražjih ti že mogoče 5-6 let posodabljajo operacijski sistem - problem so cenejši, kjer že po dveh letih lahko ostaneš brez posodobitev.

To si tam nekje dvakrat predolge dobe napisal, žal.
Edino iPhone 5S bo naslednje leto dosegel 6 let posodobitev, drugi pa lahko zgolj sanjajo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Invictus ::

Upajmo, da se bo Google držal napovedi Android 8.0, in bo posodabljal OS mimo vendorjev...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

Invictus je izjavil:

Upajmo, da se bo Google držal napovedi Android 8.0, in bo posodabljal OS mimo vendorjev...


Jaz sem pri svojem p20 lite zasledil, da ima 2 vrsti posodobitev, ene preko vendorjev druge pa so sistemske ki gredo mimo? Edino pravilno če je res tako.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

SloSlayer ::

Kje pa si izvedel, da bo NLB ukinil certifikate? Iščem po NLB strani pa nič ne najdem o tem. Pred dnevi sem ravno prevzel novi certifikat, k čemu še potem sploh ponujajo to?

SeMiNeSanja ::

SloSlayer je izjavil:

Kje pa si izvedel, da bo NLB ukinil certifikate? Iščem po NLB strani pa nič ne najdem o tem. Pred dnevi sem ravno prevzel novi certifikat, k čemu še potem sploh ponujajo to?

Kakšne 14 dni nazaj sem bil na banki urejat neke zadeve, pa je referentka tudi to zadevo z certifikati omenila.

branc ::

SloSlayer je izjavil:

Kje pa si izvedel, da bo NLB ukinil certifikate? Iščem po NLB strani pa nič ne najdem o tem. Pred dnevi sem ravno prevzel novi certifikat, k čemu še potem sploh ponujajo to?

Dobil si najmanj 2 maila s tem opozorilom, preden se ti je iztekla veljavnost starega certam.
Furs/durs/ePortali.

Okapi ::

Ne sprašuje za podaljšanje, ampak za ukinitev.

branc ::

Vem. V predzadnjem tudi obvestilo o ukinitvi dostopa z 2019.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: branc ()

nsa_ag3nt ::

Tu recimo ni ničesar o ukinitvi
https://www.nlb.si/sporocila-za-javnost
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

SloSlayer ::

branc je izjavil:


Dobil si najmanj 2 maila s tem opozorilom, preden se ti je iztekla veljavnost starega certam.
Furs/durs/ePortali.


Na email nisem dobil nobenega opozorila. Prav tako sem pred parimi dnevi uspešno prevzel novi certifikat, saj staremu čez nekaj dni poteče veljavnost. Za ukinitev certifikatov sem danes izvedel v tej temi.

Okapi ::

nsa_ag3nt je izjavil:

Tu recimo ni ničesar o ukinitvi
https://www.nlb.si/sporocila-za-javnost

Tukaj tudi ne.
https://www.nlb.si/ac-nlb

NooB ::

LP, JAZ

Okapi ::

Ampak nič ne piše, da ga po petih letih ne bo mogoče še naprej podaljšati.

NooB ::

Imaš težave z branjem? Tole so napisali: Uporaba Klika s certifikatom mogoč predvidoma le do konca leta 2018. Za dostope do drugih storitev (e-Davki, Intrastat, e-Vem in drugo) boste lahko novi certifikat uporabljali vse do poteka veljavnosti petih let.
LP, JAZ

Okapi ::

Ja, in ti, ki znaš tako dobro brati, lahko poveš, kje piše, da ga po petih letih ne bo mogoče podaljšati?

Okapi ::

Torej, sem vprašal na NLB, kako je s temi certifikati v bodoče, in pravijo, da še ne vedo zagotovo. Možno je, da po petih letih AC NLB ne bo več mogoče podaljšati. Možno je tudi, da bo mogoče takrat do drugih storitev, recimo eDavkov, dostopati (tudi) z OTP.

perci ::

Možno je tudi, da bo mogoče takrat do drugih storitev, recimo eDavkov, dostopati (tudi) z OTP.

Do edavkov lahko fizične osebe že sedaj dostopajo z uporabniškim imenom in geslom. Do konca leta pa baje tudi z android/iphone appom.

Okapi ::

Fizične osebe, ki opravljajo dejavnost?

perci ::

To pa še ne do konca leta. Ampak bo tudi to v 2019.

NooB ::

Priletelo iz NLB pravkar.

Pozdravljeni,

z veseljem vas obveščamo, da smo na pobudo vas, zvestih uporabnikov spletne banke NLB Klik, odložili ukinitev uporabe kvalificiranega digitalnega potrdila - certifikata AC NLB za vstop v NLB Klik. To pomeni, da boste svojo spletno banko lahko tudi v prihodnje nemoteno uporabljali in do nje dostopali s pomočjo certifikata.

Prijeten dan!
LP, JAZ

tony1 ::

Pohvale za razumnost.

guardy ::

Krasno. ali kdo ve, če že omogočajo uporabo sigence za dostop, ali še vedno le njihov certifikat?

Boggs ::

Pa smo zmagal! ;-)

harvey ::

NooB je izjavil:

Priletelo iz NLB pravkar.

Pozdravljeni,

z veseljem vas obveščamo, da smo na pobudo vas, zvestih uporabnikov spletne banke NLB Klik, odložili ukinitev uporabe kvalificiranega digitalnega potrdila - certifikata AC NLB za vstop v NLB Klik. To pomeni, da boste svojo spletno banko lahko tudi v prihodnje nemoteno uporabljali in do nje dostopali s pomočjo certifikata.

Prijeten dan!

Pred kotacijo na borzi se očitno lahko zgodijo prav razumne rešitve. Pohvalno.:)
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Boggs ::

Sem šel slučajno v NLB Klik in kliknil na Klepet, ker sem želel nekaj vprašat pa mi je sogovornik tam napisal, da so šla ta obvestila ven pomotoma in da je sicer res, da se bo možnost dostopa v Klik s certifikatom podaljšala ampak mi vseeno svetuje OTP.

Da dol padeš. :)

_Denny_ ::

Lepo...sem se za bzv lani mudil po poslovalnici, ko je en tu na forumu paničaril o ukinitvi. Isto je bilo z NLB paketi, ko me kličejo in "računi se ukinjajo, obvezno morate priti naslednji teden spremenit iz 2,60EUR osebnega računa na 9,40EUR paket", potem tam po ~10 podpisih mimogrede vprašam za materin račun, ki nima rednih prilivov in mi uslužbenec reče "trenutni računi se ne bodo ukinili, nič ji ni treba spreminjati". Wtf heh...
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _Denny_ ()
««
3 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NLB Klikin (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
16141418 (5125) Machete
»

Digitalno bančništvo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8310115 (7336) SVGA
»

Vprašanje NLB klik

Oddelek: Loža
476323 (2787) mat xxl
»

Banka - prijava z digitalni potrdilom

Oddelek: Loža
223387 (2722) krucymucy
»

NLB klik amaterji? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6814587 (5162) branc

Več podobnih tem