» »

NLB ukinitev certifikatov ?

NLB ukinitev certifikatov ?

««
10 / 14
»»

nejc_nejc ::

Poslovnega računa kot "fizikalc" ne moreš imeti. Včeraj vprašal in kot da sem z lune padu.
Matr še več dnara bi jim na ta način tam pustu ampak ne, interni "propisi su propisi" :)

Vm1999 ::

"Napoved spremembe tarife NLB Klik in Klikin
Datum: 01.03.2021

Od 1. maja dalje novim uporabnikom spletne banke NLB Klik in / ali mobilne banke Klikin ne bomo več zaračunavali pristopnine.

Poleg tega bomo združili mesečno uporabnino za NLB Klik in Klikin. Za NLB Klik ta sedaj znaša 0,75 evrov na mesec, za Klikin pa 0,30 evrov na mesec. Od 1. maja dalje bodo uporabniki plačali združeno uporabnino, in sicer v znesku 0,80 evrov na mesec.

Več informacij na spletni strani https://www.nlb.si/stroski-in-obrestne-...
NLB d.d."

Beri: se podraži, saj je trenutno Klikin zastonj, če imaš Klik

krneki ::

Sem mislil da so že vsem podturili pakete :))

mm&r ::

Torej so 5 centov podražili to bo dnara :)

Sem jim poslal vprašanje, če bojo povrnili strošek digitalnega potrdila, lani jeseni sem moral plačati podaljšanje in sedaj ga ne bom mogel uporabljati.

So mi pa predlagali alternativo namesto klika:

Kot alternativo vam lahko ponudimo telefonsko banko NLB Teledom, kjer bančne stvari urejate z bančnim svetovalcem preko telefonskega pogovora ali pa video klic, če na računalniku uporabljate kamero in mikrofon.

Na obeh kanalih smo vam na voljo 24 ur na dan.


Ali je to kdo uporabljal, so res dosegljivi 24/7 ?

OK.d ::

Ja
LPOK.d

Vm1999 ::

krneki je izjavil:

Sem mislil da so že vsem podturili pakete :))


Sem moral prav eksplicitno zahtevat osnovni račun in me je prav kilavo gledala...
Jbg, v mojem primeru je ceneje, z osnovnim paketom ne pridobim prav nič.

Vm1999 ::

mm&r je izjavil:

Torej so 5 centov podražili to bo dnara :)


Če ne bi prodajali naprej, kot da bo odslej ceneje, se ne bi obregnil v to.

Sicer je pa vsako leto kak cent gor... mislim, da se je mesečni strošek Klika in posamezne provizije na UPN preko Klika kar lepo podvojil v zadnjih nekaj letih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vm1999 ()

tony1 ::

No, pa nadaljujmo zgodbo s temle Klikinom...

Pred tedni mi je stari telefon padel po tleh, in ekran je šel v franže. Ker še vedno uporabljam Klik s certifikatom, se nisem sekiral. Danes pa sem šel stvar uredit, in v navodilih prebral, da se moram registrirati na strani AAM:
https://www.nlb.si/zamenjava-naprave

Saj je še kar šlo, (predzadnji korak, kjer se avtenticiram z SMS kodo bi dobrohotno spregledal) dokler me niso pri zadnjem koraku iz zasede pričakali z 5 vprašanji v stilu:
"What was the name of your first highschool?" -Ridgemont High
"What was the name of your best friend in kindergarten?" -Beckyy

Naprej nisem mogel več. Kričal sem, priznam. (Sosedje mislijo, da gledam tekmo od včeraj, kjer so Donkeja pustili na klopi, ali kaj.)

Budale zagamane, certifikatno infrastrukturo imate postavljeno, tle me pa zajebavate z NEVARNOSTNIMI neumnostmi, ki jih bo 99,999% ljudi pozabilo. Kak promil si bo pa naredil screenshot in ga imel na disku. 100x slabše kot imeti cert v cert storu.

Nato sem, khm, potarnal še NLB podpori. Bili so izjemno profesionalni in mi ekspresno zrihtali prenos Klikina na nov telefon. Dali so mi tudi nasvet, naj pozabim na AAM in jih drugič raje kar pokličem po telefonu :-))

roCkY ::

Tole pri NLB je v rangu spreminjajo zato, da imajo delo in da imamo in bomo imeli uporabniki probleme. Zagotavljanje plače za podporo. Njihove cene cene se višajo iz leta v leto.

Pred cca. 2 mesecema sem nložil Klikin na telefon. Pač zadnji moment bom delal, če ne bom takoj, ko sem opazil da je zadeva relativno blizu. Takrat je pisalo 1.3.21. Me kličejo zadnjič iz podore in vpraša zakaj se nisem nikoli prijavil v banko prek aplikacije. Jaj ljuba duša s telefonom in drajsšipo naj se zabavam pri zadevi kot so plačila, ko pa imam pred sabo normalen ekran in tipkovnico. Ja naložil sem si app, da dobim OTP...

Telefon v povprečju stolčem na dobro leto. Precejkrat bom menjal aplikacijo glede na statistiko staro cca. 15 let... da bi imel app. na drugem androitniku je pa spet en kup drugih problemov. Če je vklopljen kuri štrom in ko ga bom rabil bo hin in bo treba vsaj tistih nekaj minut filat, da bo preživel nekaj minut. Če ga ne pustim v mreži bo vedno za časom s posodobitvami. Ker ne bom dal na frišen aparat bo raven posodobitev stara?? 2-4-6 let? Kolk je to varno?

blackbfm ::

Zapreš nlb račun, problem rešen

nejc_nejc ::

roCkY je izjavil:


Me kličejo zadnjič iz podore in vpraša zakaj se nisem nikoli prijavil v banko prek aplikacije. Jaj ljuba duša s telefonom in drajsšipo..........

"drajsšipa", ta je dobra 8-)

ampak nudijo in prinaša mnoge prednosti...:D:P

roCkY ::

blackbfm je izjavil:

Zapreš nlb račun, problem rešen

In začnem kot menjalno sredstvo uporabljat školjke?

Jah mal se razpiši?

Ni čist tko simpl v praksi.
Poslovalnica druge banke ne bo 3 km stran! Resda se gre zelo ZELO malokrat fizično do banke ampak s časom se nabere. Bankomat je za voglom oz. je bo dvig brez provizije za naslednjih x let pri drugi banki na NLB bankomatu? Rešitev za spletno poslovanje je trenutno in bo v bodoče?
Lej tle smo bolj kot ne kuhane žabe.

Ja bo pa treba pregledat opcije.

Saj pod črto OTP glede user uporabnosti ni absolutna katastrofa. Je pa veliko bolj smotan kot certifikat na enem PC, ki se vklopi le za določene namene. Se gre do banke in še kakšna malenkost ter je vedno up to date glede varnostnih popravkov... To slednje je pomoje največja hiba androida. Kolk je v praksi rizično imet banko na eni tablici z varnostnim paketom iz leta 2016 v primeru uporabe Klikin sicer ne vem. Naj kdo kaj reče na to temo.

mm&r ::

Pa odgovorili so mi, da celo povrnejo stroške digitalnega potrdila.
Sorazmerni delež stroška obnove, se vrača strankam, ki so obnovo KDP opravile v zadnjih šestih mesecih od objave o ukinitvi. Do povračila so upravičeni tisti uporabniki, ki jim je bil strošek obnove zaračunan v obdobju od 15.5. – 15.11.2020.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mm&r ()

Apple ::

Postena banka :)
LP, Apple

Vm1999 ::

Pa bo nlb še podaljševal/izdajal certifikate (AC NLB) ali ne?
Ne najdem informacije na to temo na njihovi strani, razen to, da vstop v Klik ne bo več možen s KDP.

BuDi79 ::

Vm1999 je izjavil:

Pa bo nlb še podaljševal/izdajal certifikate (AC NLB) ali ne?
Ne najdem informacije na to temo na njihovi strani, razen to, da vstop v Klik ne bo več možen s KDP.
Če jih že mesece ne podaljšuje - misliš da jih bodo spet začeli?

gumby ::

Je sploh kaka varianta imet klik brez telefona?
my brain hurts

Vm1999 ::

BuDi79 je izjavil:

Vm1999 je izjavil:

Pa bo nlb še podaljševal/izdajal certifikate (AC NLB) ali ne?
Ne najdem informacije na to temo na njihovi strani, razen to, da vstop v Klik ne bo več možen s KDP.
Če jih že mesece ne podaljšuje - misliš da jih bodo spet začeli?


Ne pričakujem. Bi pa človek pričakoval na njihovi strani jasno napisano, da KDP ne izdajajo več - torej na splošno, ne le za namene vstopa v Klik.

WizzardOfOZ ::

gumby je izjavil:

Je sploh kaka varianta imet klik brez telefona?


Klik je na PC-ju, klikin je na telefonu. Lahko ga imaš doma v virtualki, če si androida postaviš. Al pa na tablici z androidom.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Joze_K ::

hm, tale certifikat sem uporabljal še za kup drugih strani,.. zdravstvo, ZPIZ, i-Triglav,...
s čim sedaj to namestiti.. pa da ne bi bilo potrebe po čitalcu kartice..

SeMiNeSanja ::

Joze_K je izjavil:

hm, tale certifikat sem uporabljal še za kup drugih strani,.. zdravstvo, ZPIZ, i-Triglav,...
s čim sedaj to namestiti.. pa da ne bi bilo potrebe po čitalcu kartice..

SIGEN-CA

Za 'bolj resne' stvari pa imaš lahko še plačljivo PostarCA in Halcom certifikate.

Jaz sem ravnokar v prehodu z PostarCA na Halcom in sem obupan nad slednjim. Stvari ki so z Postarco enostavno 'delovale', ne da bi karkoli razmišljal, so cela kunšt za usposobiti na Halcom-ovem - če se sploh lahko usposobi...
Če bi prej vedel... a kaj vraga, ko nenadoma za banko tisti od Postarca niso več 'dovolj dobri' in moraš imeti od Halcom-a, če hočeš barantati s certifikati. Popolna bedarija. Očitno so zadaj ciganska posla, ker tehnično bi TAKOJ vzel nazaj Poštarca certifikat!
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Zgodovina sprememb…

nejc_nejc ::

Joze_K je izjavil:

hm, tale certifikat sem uporabljal še za kup drugih strani,.. zdravstvo, ZPIZ, i-Triglav,...
s čim sedaj to namestiti.. pa da ne bi bilo potrebe po čitalcu kartice..

Certifikat lahko proti plačilu naročiš pri NLB, ter ga uporabljaš za navedeno. Evo, nudijo.

Vm1999 je izjavil:

krneki je izjavil:

Sem mislil da so že vsem podturili pakete :))

Sem moral prav eksplicitno zahtevat osnovni račun in me je prav kilavo gledala...
Jbg, v mojem primeru je ceneje, z osnovnim paketom ne pridobim prav nič.

Danes na šalterju paket spremenil v osnovni račun in sem bil enako deležen čudnih pogledov.



Iz 1.3. so prestavili preobrazbo na 5.5., ker začuda folk sploh ni bil aktiven na app_ju oziroma ga ni inštaliral in ne vejo kaj narediti.

Je pa dobra stvar za katero sem jim hvaležen. Silijo me v sprehod. Položnice sem pa tja plačam na bankomatu.;)

blackbfm ::

Za 'bolj resne' stvari pa imaš lahko še plačljivo PostarCA in Halcom certifikate.


Wat? Sigen ni resen?

SeMiNeSanja ::

blackbfm je izjavil:

Za 'bolj resne' stvari pa imaš lahko še plačljivo PostarCA in Halcom certifikate.


Wat? Sigen ni resen?

'Resnost' je bila v tem primeru mišljena kot 'uporabnost' - SIGEN-CA je bolj ali manj uporaben za naše državne organčke. Izven tega kroga pa že imaš problem z uporabnostjo. Banke npr. ga kar lepo ignorirajo, kot da ne obstaja, oz. kot da ni zaupanja vreden.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

blackbfm ::

Delavska podpira, za ostale pa nevem.. To ce banke vsiljujejo vendor lockin ne pomeni da sigen ni resen

SeMiNeSanja ::

blackbfm je izjavil:

Delavska podpira, za ostale pa nevem.. To ce banke vsiljujejo vendor lockin ne pomeni da sigen ni resen

Potem je Delavska izjema, ki potrjuje pravilo?

Po pravici povedano, meni tudi ni jasno, zakaj so se banke 'sparile' z določenimi komercialnimi izdajatelji.
Žal se noben regulator ni vtaknil v to, da bi prisilil akterje v državi, da morajo enakovredno obravnavati komercialne in SIGEN-CA certifikate. S tem se potem na stežaj odpira vrata lobiranju in potencialno tudi korupciji na tem področju.

"Kakovost" samega certifikata je druga zgodba. Tu sem pa že povedal svoje mnenje.
Imel sem certifikata, s katerima je vse delovalo brez da bi karkoli razmišljal (Poštarca in ACNLB). Posledično misliš, da je to nekaj 'normalnega'...dokler te praksa z novim certifikatom ne postavi na realna tla in dokaže, da niti slučajno ni samoumevno, da bo kar vse delovalo. Vrag je samo to, da ti ne dajo izbire.

Če bi ti banke predpisovale, da lahko uporabljaš samo enega internetnega ponudnika za dostop do njihovih storitev, bi bil vik in krik. Regulator bi nemudoma stopil v akcijo in izdal odredbo, ki bi prepovedala tako diskriminacijo.
Pri certifikatih, pa se nihče ne obregne.... Večina ljudi niti ne razume v čem je fora. 'Žem mora tako biti' si mislijo... in karavana gre dalje.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

BuDi79 ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Pri certifikatih, pa se nihče ne obregne.... Večina ljudi niti ne razume v čem je fora. 'Žem mora tako biti' si mislijo... in karavana gre dalje.
Kot vem je NLB dobil večkrat "protestno noto" regulatorja... oz. so bili večkrat "ošteti".

MrStein ::

blackbfm je izjavil:

Delavska podpira, za ostale pa nevem.. To ce banke vsiljujejo vendor lockin ne pomeni da sigen ni resen

Sparkasse tudi podpira SIGEN. Vsaj prej je, zdaj kao ukinjajo "manj varen" sistem certifikatov.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

mm&r ::

Sparkasse tudi podpira SIGEN. Vsaj prej je, zdaj kao ukinjajo "manj varen" sistem certifikatov.

A oni tudi al kaj, pa glih k njim sem planiral se prestavit :)
No predvidevam, da je to zaradi uredbe EIDAS, torej kvalificiran digitalni podpis lahko nastane samo s kvalificiranim digitalnim potrdilom, ki hrani privatni ključ na kvalificirani napravi.

Ali je že kaj znano ali sparkasse prav ukinjajo certifikate ali bojo samo zahtevali, da se uporabljajo točno določeni, torej npr. na secure usb donglu?

SeMiNeSanja ::

mm&r je izjavil:

...ali bojo samo zahtevali, da se uporabljajo točno določeni, torej npr. na secure usb donglu?

Banka nima možnosti ugotoviti, ali je certifikat nameščen na USB ključku ali ne. Javni ključ in podpis se namreč v ničemer ne razlikujeta.
Torej si je banka lahko (bolj ali manj) gotova le v primeru, da te je prisilila v nakup novega ključka. Ko enkrat poteče veljavnost certifikata in ga moraš obnoviti, pa se že zatakne in se mora zanesti na to, da boš novega namestil na obstoječi ključek.

Če gremo v drugo smer, da imaš ključek in si nanj zapišeš certifikate, katere prvotno nisi prejel na ključku (kot npr. SIGENCA), nimaš načina, da banko prepričaš, da imaš certifikat (le) na ključku.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

judoka ::

A kdo mogoce ve zakaj mi preko emulatorja (bluestacks) vrze "napaka pri komunikaciji z streznikom" ko se hocem logirat v klikin?

Aktivacijo mi je naredilo brez problema..

solatko ::

judoka - Si povezan preko interneta?
Delo krepa človeka

mm&r ::

SeMiNeSanja je izjavil:

mm&r je izjavil:

...ali bojo samo zahtevali, da se uporabljajo točno določeni, torej npr. na secure usb donglu?

Banka nima možnosti ugotoviti, ali je certifikat nameščen na USB ključku ali ne. Javni ključ in podpis se namreč v ničemer ne razlikujeta.
Torej si je banka lahko (bolj ali manj) gotova le v primeru, da te je prisilila v nakup novega ključka. Ko enkrat poteče veljavnost certifikata in ga moraš obnoviti, pa se že zatakne in se mora zanesti na to, da boš novega namestil na obstoječi ključek.

Če gremo v drugo smer, da imaš ključek in si nanj zapišeš certifikate, katere prvotno nisi prejel na ključku (kot npr. SIGENCA), nimaš načina, da banko prepričaš, da imaš certifikat (le) na ključku.


Za zgrnje nisem prepričan, da drži kot je zapisano, banka je lahko z gotovostjo prepričana, da imaš digitalno potrdilo na varni napravi in sicer kot prvo je tukaj politika izdajatelja (CA-ja), ki določa pravila za izdajanje digitalnih potrdil (lahko poskusiš prevzeti Halcom digitalno potrdilo na disk, sem prepričan, da je tehnično omejeno, da ni mogoče), kot drugo varni usb ključki in pametne kartice in seveda tudi HSM moduli vsebujejo processor in privatni ključ se zgenerira na napravi, in ga ni mogoče izvoziti/skopirati iz naprave, prav tako ga ni mogoče skopirati na napravo. To da kopiraš digitalno potrdilo lahko gor velja samo za navadne ključke, ki temu niso namenjeni.
V mislim imam po uredbi EIDAS predpisanih napravah QSCD: Qualified Signature Creation Device, ki se morajo certificirati.
Cetificirane naprave, ki jih priznavamo poslednično tudi v Sloveniji so navedene na strani evropske komisije tukaj

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mm&r ()

WizzardOfOZ ::

judoka je izjavil:

A kdo mogoce ve zakaj mi preko emulatorja (bluestacks) vrze "napaka pri komunikaciji z streznikom" ko se hocem logirat v klikin?

Aktivacijo mi je naredilo brez problema..


Kako imaš uro nastavljeno?
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

judoka ::

WizzardOfOZ je izjavil:

judoka je izjavil:

A kdo mogoce ve zakaj mi preko emulatorja (bluestacks) vrze "napaka pri komunikaciji z streznikom" ko se hocem logirat v klikin?

Aktivacijo mi je naredilo brez problema..


Kako imaš uro nastavljeno?



Ura nastavljena ze avtomatsko, net pa itak dela....samo ob (prvem)vstopu se mi ne poveze

Irbis ::

judoka je izjavil:

A kdo mogoce ve zakaj mi preko emulatorja (bluestacks) vrze "napaka pri komunikaciji z streznikom" ko se hocem logirat v klikin?

Aktivacijo mi je naredilo brez problema..

Meni v emulatorju Nox deluje. Ampak uporabljam le OTP, nisem poskusil delati nič s samim KlikInom.

judoka ::

Irbis je izjavil:

judoka je izjavil:

A kdo mogoce ve zakaj mi preko emulatorja (bluestacks) vrze "napaka pri komunikaciji z streznikom" ko se hocem logirat v klikin?

Aktivacijo mi je naredilo brez problema..

Meni v emulatorju Nox deluje. Ampak uporabljam le OTP, nisem poskusil delati nič s samim KlikInom.


Sem probal tudi Nox in je isti smorn. OTP dela ja, klikin ne. Sej ce prav razumem rabis samo otp..

roCkY ::

Rabiš le OTP, če do banke dostopaš prek PC browserja.

Koliko je tem emulatorjem za zaupati? Tole je lahko še večji rizik kot 5 let star androidnik?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roCkY ()

NooB ::

Ste preživeli ukinitev dostopa s certifikatom?
LP, JAZ

lopov ::

Ubistvu ne. Mam kle 3 položnice katere grem jutri na banko vplačat, ker nimam telefona, na katerem bi delal klikin otp. Pa bom "malo" povprašal, kakšno rešitev imajo zame ...

Assass1n ::

Sem včeraj naštimal otp na telefon, nič kaj hudega.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

solatko ::

NooB - Na telemachu me je gospa prepričala, da sem vzel realme7, ki nima miljon spam aplikacij, katerih se ne da odstranit, razen z breakanjem telefona, imam skoraj enako nadzorno ploščo z windows aplikacijami, brez googlovih storitev, naštimal klik in in je zaenkrat aplikacija kar v redu, za ženo pa imam samsungov a7, katerega uporabljam izključno samo za generator, za vpis v klik.
Ker sem pooblaščen, lahko vse druge storitve opravim preko mojega telefona, tudi na njenem računu.

Še vedno pa mi ne gre v glavo, da ne morejo narediti aplikacije za Windows naprave, mislim seveda računalnike in tablice. Na primer Viber je naredil aplikacojo za Windows PC, ker mobile ne podpirajo več in deluje odlično, pred 1.1.2021 aplikacija na PC ni delovala v polnem obsegu, zdaj pa lahko počneš vse.

Sama inštalacija in registracija klik in-a z OTP je bolj simpl, kot je bilo vklapljanje certifikatov in tudi podpisovanje dokumentov z banko (zadeve, zaradi katerih si prej moral vsake toliko na banko, delujejo odlično, s pogovorom in sprotnim podpisovanjem dokumentov v telefonu, tako, da me banka od znotrajo dolgo ne bo videla.
Pri NLB je potrebno še nekaj sinhronizacije med klikin in klik (v kliku se ne vidi položnic, ki so na čakanju za plačilo, preko slikaj in plačaj pa baje, da bodo to s posodobitvami uredili, ko je plačilo izvedeno, se v klik-u pojavi.
Delo krepa človeka

llc ::

Jaz upam, da dobimo čez pol leta (ko bojo certifikati končno na osebni izkaznici) certifikate nazaj (za prijavo v vse mogoče C2B in C2G)

kow ::

Upam, da banke cimprej crknejo. Ampak ja, verjetno je emulator najbolj udobna resitev, jaz sem uporabil kar stari telefon, ker itak se not loginam 3x na mesec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

nejc_nejc ::

NooB je izjavil:

Ste preživeli ukinitev dostopa s certifikatom?

Zamenjal banko. Vse po starem...

kow ::

solatko je izjavil:


Sama inštalacija in registracija klik in-a z OTP je bolj simpl, kot je bilo vklapljanje certifikatov in tudi podpisovanje dokumentov z banko (zadeve, zaradi katerih si prej moral vsake toliko na banko, delujejo odlično, s pogovorom in sprotnim podpisovanjem dokumentov v telefonu, tako, da me banka od znotrajo dolgo ne bo videla.


Kako podpises dokument, ce ni certifikata?

sandmat ::

nejc_nejc je izjavil:

NooB je izjavil:

Ste preživeli ukinitev dostopa s certifikatom?

Zamenjal banko. Vse po starem...

probal ugotavljat username pol ure :D najprej ugotovil, da še vedno niso pofixali videoklica na android 10, potem 10 minut prepričeval NLB teto naj si poveča okno na browser videoklicu, ker iz 1080 kamere vidi nek zelo majhen del slike (če si na sredni slike na 1080p kameri, ona vidi levo ramo).
Na koncu sem ji poskušal zaračunat za tehnično podporo, pa ni bila navdušena :D

OK.d ::

:))
LPOK.d

lolipop2 ::

Ta NLB je res ena šalabajzerska banka. Kontaktiram jih na chat, da naj mi zamenjajo uporabniško ime za OTP, pa mi pol ure bluzi, da naj grem na naročilo OTP in tam izberem up.ime po želji. Pol ure sem bluzil nazaj, da ni opcije izbire in da je ime zabetonirano. Nekaj dni prej so mi pa po mailu rekli, da naj prek klika uredim.
KAr me pa sedaj moti (poleg žbljnj up. imena) da ko vtipkaš OTP geslo, še vedno ostaja geslo za vstop v bamko, kot je bilo prej s certifikatom. A niso mogl tega koraka ven vržt?

sandmat ::

lolipop2 je izjavil:

Ta NLB je res ena šalabajzerska banka. Kontaktiram jih na chat, da naj mi zamenjajo uporabniško ime za OTP, pa mi pol ure bluzi, da naj grem na naročilo OTP in tam izberem up.ime po želji. Pol ure sem bluzil nazaj, da ni opcije izbire in da je ime zabetonirano. Nekaj dni prej so mi pa po mailu rekli, da naj prek klika uredim.
KAr me pa sedaj moti (poleg žbljnj up. imena) da ko vtipkaš OTP geslo, še vedno ostaja geslo za vstop v bamko, kot je bilo prej s certifikatom. A niso mogl tega koraka ven vržt?


Ne se. Comtrade ni uspel prodat workpackagea za pol milijona. Todo za sezono 22-23.
««
10 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NLB Klikin (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
16141783 (5490) Machete
»

Digitalno bančništvo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8310263 (7484) SVGA
»

Vprašanje NLB klik

Oddelek: Loža
476354 (2818) mat xxl
»

Banka - prijava z digitalni potrdilom

Oddelek: Loža
223424 (2759) krucymucy
»

NLB klik amaterji? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6814626 (5201) branc

Več podobnih tem