» »

Prehod android - IOS ?

Prehod android - IOS ?

1
2
3

Mavrik ::

xmetallic je izjavil:


Ta problem očitno obstaja zgolj pri tebi. Preostanek sveta s tem težav nima. Če si vsake dva dni menjal državo v app store (kar je edini razlog zakaj bi iOS zahteval ponovno prijavo) si sam kriv, da je do tega prišlo. Drugi možen razlog je, da si na telefon prenesel aplikacijo iz druge regije oz. drugega računa. V tem primeru se moraš ob vsaki posodobitvi prijavit v račun s katerim je aplikacija bila kupljena. Za kar si si zopet sam kriv. Smeš uporabljati zgolj app store v državi v kateri prebivaš.


Jaz sem imel dejansko iste težave tako na novem iPadu z iOS11 kot na prejšnjem iPhone 5S z iOS10 - pri postavljanju sistema sem moral vpisati Apple ID račun vsaj 6x, potem se je sistem updatal in je SPET zahteval isto. Še zdaj dobivam periodično klice od mame, kjer ji iPad pozablja Apple ID (verjetno po updatih?) kar potem polomi še FaceTime. Krasno :/
The truth is rarely pure and never simple.

xmetallic ::

Mavrik je izjavil:


Jaz sem imel dejansko iste težave tako na novem iPadu z iOS11 kot na prejšnjem iPhone 5S z iOS10 - pri postavljanju sistema sem moral vpisati Apple ID račun vsaj 6x, potem se je sistem updatal in je SPET zahteval isto. Še zdaj dobivam periodično klice od mame, kjer ji iPad pozablja Apple ID (verjetno po updatih?) kar potem polomi še FaceTime. Krasno :/

Po posodobitvah operacijskega sistema zahteva ponovno prijavo (ne vedno).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

TheBlueOne ::

xmetallic je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

2. Recimo OneDrive uploada samo ko je screen vklopljen. Ce se izklopi dipay da upload na pavzo. Ce izklopis okno in hoces delati kaj drugega prenos prekine.

Upload dela tudi brez odprte aplikacije in screena. Mogoče si ti OneDrive aplikaciji odvzel pravice, da dela v ozadju?


Nop ne dela. Preizkusil na sluzbenem. V galeriji izberem nekaj fotografij, poklikam, da jih uploada v one drive, ce zaklenem display da upload na pavzo. Pravice ima.

Sedaj seveda pricakujem od kaksnega apple gorecega zagovornika, da mi pove, kako obstaja drug nacin in kako sem lahko tako nevesc, da s tem znanjem nisem bil rojen.

Ampak to je samo en problem poleg ostalih omejitev dostopa do datotek na OneDrivu in se in se...

Morda sem pozabil, kaj sem spregledal, ko sem kupoval svoj iPhone, imajo samo 1 leto garancije!!!

Drugace pa sem tudi jaz imel probleme pri prvi uporabi in sem moral napravo ponastaviti na tovarniske nastavitve. Pri vsakem zacetku predvajanja mp3ja je blonkalo opozorilo, da licenca ne stima, kar pa nisem smatral kot kaj groznega.

Zgodovina sprememb…

Mavrik ::

Rešitev za težave v Apple ekosistemu je vedno samo ena - dati več denarja Applu. Tako da plačaš za iCloud and čudežno bo tam background upload lepo delal :)
The truth is rarely pure and never simple.

TheBlueOne ::

Mavrik je izjavil:

Rešitev za težave v Apple ekosistemu je vedno samo ena - dati več denarja Applu. Tako da plačaš za iCloud and čudežno bo tam background upload lepo delal :)


Tako. :D Ravno to me je pizdilo. Preplacas telefon, da lahko potem preplacas storitve, ukines vse kar ni iNekaj, da lahko potem zamenjas se vse ostalo kakor PC, tablica, kjer vse ponovno preplacas, dokler ne vlozis toliko, da skoraj ne moras bailat. Potem pa mi niti ni cudno, da kaksen revez gorece zagovarja iZadeve, ker investicijo je treba upravicit sam sebi. Moras imeti support group, ki te tolazi, da je vse to normalno. :)

louser ::

poweroff je izjavil:

Za tako ceno kot jo ima iPhone, pričakujem, da bo vse delalo enostavno in iz prve.

Se pravi, da geslo za Apple ID vnesem točno enkrat. Ne pa nekajkrat in moram vmes še rebootat škatlo.

Prosim, da za prenos podatkov na PC kupita Mac napravo.
Hvala, vaš Apple.

poweroff je izjavil:

Za tako ceno kot jo ima iPhone, pričakujem, da bo vse delalo enostavno in iz prve.

Se pravi, da geslo za Apple ID vnesem točno enkrat. Ne pa nekajkrat in moram vmes še rebootat škatlo.

Jaz tistim neveščim uporabnikom priporočam iPhone (seveda, če se jim ljubi dati toliko €€€). Sem. Sedaj več ne, ker sem se srečal z prenekaterim primerom, kjer je uporabnik pozabil geslo za Apple ID in ima sedaj od telefona samo še dumbphone cigel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

louser ::

Pri lanskem modelu jim dam plus za podporo BT (5), USB 3.1 C priklop z PD2, ki pa so ga na žalost zelo debilno omejili na slabih 11W.
+ še za dokaj dobro kamerco, lep zaslon in manjko 3.5mm jacka.
- za manjko brezžičnega polnjenja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

poweroff ::

xmetallic je izjavil:

Ta problem očitno obstaja zgolj pri tebi. Preostanek sveta s tem težav nima. Če si vsake dva dni menjal državo v app store (kar je edini razlog zakaj bi iOS zahteval ponovno prijavo) si sam kriv, da je do tega prišlo. Drugi možen razlog je, da si na telefon prenesel aplikacijo iz druge regije oz. drugega računa. V tem primeru se moraš ob vsaki posodobitvi prijavit v račun s katerim je aplikacija bila kupljena. Za kar si si zopet sam kriv. Smeš uporabljati zgolj app store v državi v kateri prebivaš.

Točno o tem govorim.

Prvič, kriv sem jaz, uporabnik.

Drugič. Lažem, ostali teh težav nimajo. No, potem se oglasi še Mavrik in potrdi, da ostali imajo podobne težave, ampak v tem primeru velja prva točka.

Jaz govorim o nečem drugem. Če kupim kitajski jajc za 50 EUR, me ne moti, da moram geslo vnesti desetkrat. Če pa za iShit dam jurja, pa pričakujem, da bodo nekatere stvari gladko delale.
sudo poweroff

janig ::

TheBlueOne je izjavil:

Ni problem, da Apple zeli, zelijo vsi, problem je, da apple sili v svoj ekosistem in v tem primeru, bi morala za moj okus naprava biti poceni, ker se pricakuje profit drugje.

Res je, taka je politika Appla, ze iz casov Jobsa. Se ne strinjas z njo? Enostavno, ne kupit Apple igrac.

aborko ::

A slovenščina je že, da lahko dam mami 5s? Ali je to v planu za 2023 q4?
Po updajtu je Abamobi app začel težit, da imam jailbraikan telefon. Dejansko je res bil jailbraikan ios 7, ampak sedaj je na 11.3 brez JB. Kako bi najhitreje rešil to, da ne izgubim podatke. Backup, remote wipe in restore, je še kej hitrejšega?

janig ::

Slovenscine verjetno nikoli ne bo.

shadeX ::

poweroff je izjavil:

xmetallic je izjavil:

Ta problem očitno obstaja zgolj pri tebi. Preostanek sveta s tem težav nima. Če si vsake dva dni menjal državo v app store (kar je edini razlog zakaj bi iOS zahteval ponovno prijavo) si sam kriv, da je do tega prišlo. Drugi možen razlog je, da si na telefon prenesel aplikacijo iz druge regije oz. drugega računa. V tem primeru se moraš ob vsaki posodobitvi prijavit v račun s katerim je aplikacija bila kupljena. Za kar si si zopet sam kriv. Smeš uporabljati zgolj app store v državi v kateri prebivaš.

Točno o tem govorim.

Prvič, kriv sem jaz, uporabnik.

Drugič. Lažem, ostali teh težav nimajo. No, potem se oglasi še Mavrik in potrdi, da ostali imajo podobne težave, ampak v tem primeru velja prva točka.

Jaz govorim o nečem drugem. Če kupim kitajski jajc za 50 EUR, me ne moti, da moram geslo vnesti desetkrat. Če pa za iShit dam jurja, pa pričakujem, da bodo nekatere stvari gladko delale.


Sej ni treba dat jurja. Najcenenjši iPhone je okrog 300€ in sistem dela enako kot tisti za 1400€. Sicer pa nevem kako je mogoče, da imate toliko problemov z vpisovanjem gesel. Jaz sem vpisal enkrat in za vse druge avtenktacije uporabljam TouchID.

hojnikb ::

Sj ni treba kupit novga ajfona, lahko tudi kakšen second hand ali refurbished. Again, glede na to da tudi par let star model dela še vedno ok (za razliko od kakšnih android igračk) to ni tako nesmiselna pot. Nikjer ne piše, da rabiš 1k vreden X, da lahko uporabljaš iOS. Prej omenjena 6ka se dobi že za manj kot 100EUR in je še cist uporaben telefon.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

shadeX ::

Mene zanima kako bo 5S hendlal iOS 12 in ali bo RES 40% hitrejši kot na iOS 11. Če jim to rata potem kapo dol, čeprav mam občutek, da mal trolajo :P

hojnikb ::

Če že ostane isto hiter kot na iOS 11, bo kul. Če jim pa rata stisnet še kakšen % več (namesto manj, kot je to praksa z vsakim updejtom) pa še tolk bolš.

Praktično katerkol android (vkjučno z Go) od 5.0 naprej je nazgravžno neuporaben z ~1GB rama.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Mavrik ::

shadeX je izjavil:


Sej ni treba dat jurja. Najcenenjši iPhone je okrog 300EUR in sistem dela enako kot tisti za 1400EUR. Sicer pa nevem kako je mogoče, da imate toliko problemov z vpisovanjem gesel. Jaz sem vpisal enkrat in za vse druge avtenktacije uporabljam TouchID.


iPhone SE / starejši iPhone niti približno ne dela enako kot iPhone X. Niti blizu ni. Še modernim Androidom ne pride blizu. Tudi če ignoriramo Applovo namensko upočasnjevanje zaradi starosti.

hojnikb je izjavil:

Sj ni treba kupit novga ajfona, lahko tudi kakšen second hand ali refurbished. Again, glede na to da tudi par let star model dela še vedno ok (za razliko od kakšnih android igračk) to ni tako nesmiselna pot. Nikjer ne piše, da rabiš 1k vreden X, da lahko uporabljaš iOS. Prej omenjena 6ka se dobi že za manj kot 100EUR in je še cist uporaben telefon.


To je tista 6ka, ki jo Apple hudo upočasni po prvem letu zaradi izrabe baterije a ne?
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

shadeX ::

iPhone SE / starejši iPhone niti približno ne dela enako kot iPhone X. Niti blizu ni. Še modernim Androidom ne pride blizu. Tudi če ignoriramo Applovo namensko upočasnjevanje zaradi starosti.


Mislil sem v stilu izvajanja kode in ne performansu, ker je nekdo zgoraj napisal, da če da jurja za telefon pričakuje da bo geslo vpisal samo enkrat. Isto izkušnjo bi imel na SE, če imata oba naložen isto iOS verzijo.


To je tista 6ka, ki jo Apple hudo upočasni po prvem letu zaradi izrabe baterije a ne?


Apple je naredil kiks (in ga tudi popravil) in večina vas Android fanov tega seveda ne rada pozabi, samo zato da imate nek kvazi argument, ki ga lahko uporabite proti Applovemu uporabniku.

Kakorkoli obrneš je bila Applova odločitev, da upočasni baterije, ki so se bližale h koncu pravilna. Pravilno ni bilo točno to, ker je Apple zamolčal (uporabnik ima pravico vedet kaj se dogaja z njegovo napravo), ter ni dal možnosti, da si uporabnik sam izbere katero nastavitev želi.

Sicer pa iPhone 6 na iOS 11, z novo baterijo vidno ne dela nič počasneje kot npr iPhone 7.

Kako pa kaj baterija na tvojem S9? :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

louser ::

Seveda dela počasneje. Izklopi animacije in boš videl.

Mavrik ::

shadeX je izjavil:

Apple je naredil kiks (in ga tudi popravil) in večina vas Android fanov tega seveda ne rada pozabi, samo zato da imate nek kvazi argument, ki ga lahko uporabite proti Applovemu uporabniku.

Kakorkoli obrneš je bila Applova odločitev, da upočasni baterije, ki so se bližale h koncu pravilna. Pravilno ni bilo točno to, ker je Apple zamolčal (uporabnik ima pravico vedet kaj se dogaja z njegovo napravo), ter ni dal možnosti, da si uporabnik sam izbere katero nastavitev želi.


Ja, namenoma upočasniti telefon po enem letu je res "pravilno" in samo "kiks". Kje pobirate tole? Pa potem druge tu obmetavaš s "fani" in osebnimi nalepkami.

shadeX je izjavil:


Sicer pa iPhone 6 na iOS 11, z novo baterijo vidno ne dela nič počasneje kot npr iPhone 7.

Kako pa kaj baterija na tvojem S9? :))


Bistveno boljše kot na mojih iPhoneih, hvala (so pa vsi drek od ofce v primerjavi s puncino Motorolo). Pa prosim ne razlagaj neumnosti o hitrosti delovanja, ker če daš na mizo iPhone 6 pa poleg njega iPhone 7 je razlika v hitrosti delovanja precej očitna. Verjetno ju nisi nikoli hkrati probal uporabljati - kar je razumljivo - ampak zakaj si zmišljuješ tele pravljice?

shadeX je izjavil:

Mene zanima kako bo 5S hendlal iOS 12 in ali bo RES 40% hitrejši kot na iOS 11. Če jim to rata potem kapo dol, čeprav mam občutek, da mal trolajo :P


Dvomim, ker se je tudi flash že precej degradiral. 40% je... veliko. Bo pa verjetno delal isto hitro kot prej :)
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

shadeX ::

Bistveno boljše kot na mojih iPhoneih, hvala (so pa vsi drek od ofce v primerjavi s puncino Motorolo).


S tvoje perspektive gledano ti povsem verjamem. Lahko mogoče še poveš kaj je pri Motoroli toliko boljše kot na iPhonih, ko smo že pri tem :)

Pa prosim ne razlagaj neumnosti o hitrosti delovanja, ker če daš na mizo iPhone 6 pa poleg njega iPhone 7 je razlika v hitrosti delovanja precej očitna.


Side by side, zagotovo. Ampak povprečen uporabnik se še vedno ne bo načakal kadar se gre za odpiranje appov pri iPhone 6, kot je to v navadi pri isto starih robotkih, kaj šele da fura zadnji iOS. To da se app odpre od 0 - 1.5 sekunde kasneje ne bistveno vpliva na uporabniško izkušnjo.

ampak zakaj si zmišljuješ tele pravljice?


Sej si jih ne, ker govorim iz perspektive in izkušnje povprečnega uporabnika. Ko sem partnerki dal zamenjat baterijo njenega 6S, je ta čas uporabljala mojega testnega 5S z iOS 11. Po tednu uporabe sem jo vprašal, kakšna je razlika med 5S in 6S, pa reče. Sej je isti, samo "malo majhen je". Pravi, da ne občuti/vidi razlike med odpiranjem appov oz. hitrosti med telefonoma, Pa 5S je še počasnejši od 6.

En uporabnik še ne potrjuje pravila, sem pa prepričan, da večina uporabnikov tiste sekunde ne bo opazila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

louser ::

Nezahtevnega uporabnika si vprašl zahtevno vprašanje. Kaj si pa pričakoval? 5 stransko poročilo o razlikah?

shadeX ::

Nop. "Počasnejši je", bi bil zadosten odgovor. Sploh ona, ker je bentila nad svojim S4 takrat, ko je bil grozno počasen.

hojnikb ::

To je tista 6ka, ki jo Apple hudo upočasni po prvem letu zaradi izrabe baterije a ne?

So kr hitro dal opcijo izklopa tega "fičerja" tako da tale argument ne zdrži vode.

ker če daš na mizo iPhone 6 pa poleg njega iPhone 7 je razlika v hitrosti delovanja precej očitna. Verjetno ju nisi nikoli hkrati probal uporabljati - kar je razumljivo - ampak zakaj si zmišljuješ tele pravljice?

Razlika v resnici ni tako drastična (imam oba na mizi, da ne bo kakšne pomote). Razlika se najbol očitno opazi pri kakšnem "zahtevnejšem" delu, kjer 6ki enostavno zmanjka rama. Ni pa to razlika med chipshit androidom, kjer je stutter fes pa recimo tazadnim pikslom.


Dvomim, ker se je tudi flash že precej degradiral. 40% je... veliko. Bo pa verjetno delal isto hitro kot prej :)

Flash, degradiral ? Pa sej nismo več v 2008, kjer mobilne naprave ne poznajo trima in drugega pamentnega garbage collectiona.
#brezpodpisa

louser ::

Ni pa to razlika med chipshit androidom, kjer je stutter fes pa recimo tazadnim pikslom.

Bi rekel, da je kak Šaomi bolj lagfree od Pixla, ke ke ke

blackbfm ::

Flash, degradiral ? Pa sej nismo več v 2008, kjer mobilne naprave ne poznajo trima in drugega pamentnega garbage collectiona.


Lahko ima trim ampak ta flash pomojem občutku ni narejen za 20gb zapisov/dnevno kt desktop ssdji, sicer bi proizvajalci spece ponosno objavljal namesto da jih skrivajo.

Das posodobit appe na 3 leta stari mid napravi, zadeva skor izdahne, pa kot nov ziher ni bil tak, postopek posodabljanja pa tut ne more bit bistveno drugcen

McClane ::

So kr hitro dal opcijo izklopa tega "fičerja" tako da tale argument ne zdrži vode.


Tale "fičr" je samo na novejšem IOSu ki pa ni dosegljiv starejšim napravam..ki so v bistvu najbolj prizadete!
Tako da ni vse tako lepo, kot se zdi na prvi pogled.
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

hojnikb ::

starejse naprave being iphone 5 itd...
#brezpodpisa

shadeX ::

Te "starejše naprave" so iPhone 5 in starejši (2012 model). Leta 2017 je bilo takih uporabnikov zgolj le 11%, danes po enem letu je številka veliko manjša.

hojnikb ::

blackbfm je izjavil:

Flash, degradiral ? Pa sej nismo več v 2008, kjer mobilne naprave ne poznajo trima in drugega pamentnega garbage collectiona.


Lahko ima trim ampak ta flash pomojem občutku ni narejen za 20gb zapisov/dnevno kt desktop ssdji, sicer bi proizvajalci spece ponosno objavljal namesto da jih skrivajo.

Das posodobit appe na 3 leta stari mid napravi, zadeva skor izdahne, pa kot nov ziher ni bil tak, postopek posodabljanja pa tut ne more bit bistveno drugcen

kje si se pa vidu pri kateremkol proizvajalcu, da bi objavlu specse eMMC flasha ?
In ja, flash v teh telefonih je kr lepo ssd grade, sibki clen so kvecjemu kontrolerji, ki niso tako advanced.
#brezpodpisa

blackbfm ::

SEJ ZATO ne objavljajo specsov ker so zagotovo totalni šit:))

hojnikb ::

Mogoče pri kakih chipshit androidnežih, apple ima kr top flash čipe...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

mtosev ::

glupo vprašanje: vem, da iphoni 6s in novejši uporabljajo nvme, pa me zanima, če tudi Se
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

hojnikb ::

Yup, gre za enak NAND kot pri 6s
#brezpodpisa

dotomaz ::

Mavrik je izjavil:

Pa prosim ne razlagaj neumnosti o hitrosti delovanja, ker če daš na mizo iPhone 6 pa poleg njega iPhone 7 je razlika v hitrosti delovanja precej očitna. Verjetno ju nisi nikoli hkrati probal uporabljati - kar je razumljivo - ampak zakaj si zmišljuješ tele pravljice?


Odvisno kako definiraš hitrost. Ponavadi se gleda load time. Tu sta dva faktorja SSD hitrost in CPU hitrost. V standby-u se CPU upočasni, zaradi varčevanja baterije. Ko se rabi računska moč, se frekvenca postopno zviša. Za to rabi nekaj časa. Kar se pozna pri štartanju aplikacij, ko animacija zgubi kakšen frame. To vidiš kot "štekanje". Sprememba iOS tu bo, da bo frekvenco hitreje zvišal in s tem pospešil nalaganje aplikacij.

Moj stari iPhone 6 na iOS 12 deluje precej hitreje kot je na iOS 11.

louser ::

Moj stari iPhone 6 na iOS 12 deluje precej hitreje kot je na iOS 11.

Kar ni težko. Čas animacije zgolj skrajšaš.

VrtniPalcek ::

Sam uporabljam iOS na iPadu, drugače sem na androidu.

Težave, ki jih imam/sem izkusil:

1.) apple iz meni neznanega razloga na ipada ni naložil kalkulatorja. Legenda pravi,da so zajebal pri prvem ipadu in zdej to naprej vlečejo. Na iPada ne moreš naložiti kalkulatorja namenjenega iPhone (app od apple). Lahko kupiš app ali si najdeš free verzijo z reklami. Za en tako osnoven app ne mislim denarja dajat.

2.) Gledanje video vsebin. Ne da se kodija naložit, vse kar shraniš gor moraš prek itunes. Naložiti si moraš dodaten app VLC, da stvar dela hitreje, drugače je treba format videa spreminjat.

3.) Tipkovnica. Apple ne podpira slovenščine.. Torej, da bi imel slovar besed in hitreje pisal. Lahko naložiš drugo tipkovnico, vendar se je ne da nastavit za default tipkovnico. Po nekaj časa uporabe mi ios stalno zamenja nazaj na svojo. Stalno mi preklaplja iz SwiftKey na ios.

4.) Pomanjkanje aplikacij. Uporabljal sem tudi android tablico in moram reči, da si tam hitro najdeš app, ki ti ustreza. Konkretno bralnik pdfjev. Na androidu mi je prvi app, ki sem ga naložil omogočal, da mi je pdf obrezal in je ostal obrezan med listanjem. Tako je tekst večji. Na iosu sem najprej stestiral 15 free appov. Na koncu sem kupil goodreader -kul app, ni mi žal denarja za njih

5.) Bilo je že omenjen, da vsak app uporablja svoj prostor na disku. Sedaj so sicer dodali app files, sam ne dela kot bi moral.

6.) ena stvar, ki se je nisem mogel navadit, da so vse nastavitve v appu nastavite. Karkoli bi v aplikaciji spremenil, moraš aplikacijo zapreti in iti v drugo aplikacijo, da tam urediš WTF??!!!. Konkretno - dodajanje email naslovov v app mail.

7.) Odpiranje pdfjev. Prek brskalnika odpreš pdf, kako ga naložiti na ipada. Men je bla to nočna mora, pa še zdaj ne dela, ko se ti pdf prikaže kot del strani, kako ga naložiti. Pri safariju včasih dela, da držiš pdf in ga potegneš gor, kjer je url naslov in se ti prikaže pol nek zelen plusek.Mislm WTF. Na androidu mi zmeraj sam začne prenos in dela vse normalno


To, da je ios tako enostaven, da se ga vsak nauči ipd. Android je pa zahteven, preveč nastavitev,.. je totalen bullshit. Sej čez čas se navadiš vseh omejitev in sploh ne poskušaš več eksperimentirat. Če bi danes še enkrat kupoval tablico, bi vzel androidno. Upam si trditi, da je android v osnovi bolj enostaven za uporabnike. Default nastavitve so ok. Če hočeš pa kaj spreminjat, je pa dovolj skrito nekomu, da ne bo tja ponesreči zašel in spreminjal.

dotomaz ::

louser je izjavil:


Kar ni težko. Čas animacije zgolj skrajšaš.


Animacije so enako dolge.

louser ::

Nope.

Domobrancek ::

Hvala vsem za pomoč. Glede na vse napisano in glede na pogovor z bratom, ki je v sili razmer zadnji mesec preživel na IOS-u (razbil je namreč svoje S7 :|) bom verjetno kar na androidu ustal. Vseeno bom malo spremljal kaj bo Apple ponudil z novo X serijo in (predvsem) kakšna bo cena. Trenutno je tako ali tako vse precej zasoljeno. Tudi novi mate 20 naj bi bil okrog 1000€ 8-O

Ahim ::

shadeX je izjavil:

Side by side, zagotovo. Ampak povprečen uporabnik se še vedno ne bo načakal kadar se gre za odpiranje appov pri iPhone 6, kot je to v navadi pri isto starih robotkih, kaj šele da fura zadnji iOS. To da se app odpre od 0 - 1.5 sekunde kasneje ne bistveno vpliva na uporabniško izkušnjo.

Kaksne programe pa to poganjate, da je govora o do 1.5 sekunde razlike v casu odpiranja?

Ne jabolcni iPhone 6S (izsel 2015), ne androidni Nexus 5 (izsel 2013) ne odpirata aplikacij 1.5 skupaj sekunde, kaj sele da bi bilo 1.5 sekunde razlike med njima. Oba delujeta enako odzivno, kot sta delovala kot nova, in uporabniska izkusnja med njima se mi zdi povsem primerljiva, edine razlike so ze zgoraj v temi omenjene in niso v korist jabolka (najbrz posledica tega, da Nexus ni "updetan" z nepotrebnimi vizuelnimi ucinki do obnemoglosti in da je prisel z vec RAMa, ceprav je bil zunaj dve leti pred jabolkom).

(tipi uporabljenih aplikacij: dialer/SMS, brskalnik, chat, google maps, sports tracker, programi za manipulacijo slik, mail)

dotomaz ::

louser je izjavil:

Nope.




Primerjava animcij med 6ko in 8ko. Vidi se tudi optimizacija. 8ka začne nalagat bookmake že med animacijo. 6ka pa šele, ko je animacija končana. Se pa tudi pozna hitrejši NAND in cpu v 8ki

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dotomaz ()

xmetallic ::

VrtniPalcek je izjavil:


4.) Pomanjkanje aplikacij. Uporabljal sem tudi android tablico in moram reči, da si tam hitro najdeš app, ki ti ustreza. Konkretno bralnik pdfjev. Na androidu mi je prvi app, ki sem ga naložil omogočal, da mi je pdf obrezal in je ostal obrezan med listanjem. Tako je tekst večji. Na iosu sem najprej stestiral 15 free appov. Na koncu sem kupil goodreader -kul app, ni mi žal denarja za njih

Ki so shit tako na Android kot iOS. Ne moreš pričakovat, da bo nekdo, ki ponuja free app v tega vložil veliko truda in časa. Plačljive so več ali manj vse na nivoju na obeh platformah.

VaeVictis ::

iOS je enostaven, enako kakor je Android enostaven, odvisno je samo, kaj si najprej imel.

Če si imel prvo Android telefon, ti je v večini primerov dokaj jasno kaj in kako lahko nekaj narediš.

Enako kot če si imel prvo iOS telefon, ti je v večini primerov dokaj jasno kaj in kako lahko nekaj narediš.

Meni osebno se mi zdi Android shizofreničen in čuden, posebaj, če nekaj prvo delaš na Samsung Android in potem greš na HTC Android in potem še na LG Android, ampak sem imel prvo iPhone in vsakič, ko poizkušam kak Android telefon mi je vse čudno in zmedeno.

Za iOS naprave lahko rečem, da, ko imaš več kot eno iOS (Apple) napravo so vse zadeve občutno boljše in enostavno delujejo, vendar niso perfektne in imajo tudi svoje neumnosti in napake.

pirlo ::

VaeVictis je izjavil:

iOS je enostaven, enako kakor je Android enostaven, odvisno je samo, kaj si najprej imel.

Če si imel prvo Android telefon, ti je v večini primerov dokaj jasno kaj in kako lahko nekaj narediš.

Enako kot če si imel prvo iOS telefon, ti je v večini primerov dokaj jasno kaj in kako lahko nekaj narediš.

Meni osebno se mi zdi Android shizofreničen in čuden, posebaj, če nekaj prvo delaš na Samsung Android in potem greš na HTC Android in potem še na LG Android, ampak sem imel prvo iPhone in vsakič, ko poizkušam kak Android telefon mi je vse čudno in zmedeno.

Za iOS naprave lahko rečem, da, ko imaš več kot eno iOS (Apple) napravo so vse zadeve občutno boljše in enostavno delujejo, vendar niso perfektne in imajo tudi svoje neumnosti in napake.

Točno tako. Meni se pa iOS zdi ful čuden, ker ko vidiš dva back gumba en nad drugim, samo zato ker ni sistemskega, se mi želodec obrne. Pa "namizje" polno ikon in ogaben settings app. Ko se na nekaj navadiš je težko menjat.
"Androidi" so med samo zelo različni. Prej sem imel Nexus, zdaj S7 in ta Samsung UI mi nekakor ne paše. Je pa enostavno za rešit s Pixel Launcherjem in Googlovimi appi, pa je skoraj enak kot Nexus prej.

shadeX ::

xmetallic je izjavil:

VrtniPalcek je izjavil:


4.) Pomanjkanje aplikacij. Uporabljal sem tudi android tablico in moram reči, da si tam hitro najdeš app, ki ti ustreza. Konkretno bralnik pdfjev. Na androidu mi je prvi app, ki sem ga naložil omogočal, da mi je pdf obrezal in je ostal obrezan med listanjem. Tako je tekst večji. Na iosu sem najprej stestiral 15 free appov. Na koncu sem kupil goodreader -kul app, ni mi žal denarja za njih

Ki so shit tako na Android kot iOS. Ne moreš pričakovat, da bo nekdo, ki ponuja free app v tega vložil veliko truda in časa. Plačljive so več ali manj vse na nivoju na obeh platformah.


Kar seveda sploh ni res. Zastonjske aplikacije, imajo samo drugačen poslovni model, developer na njih ravno tako služi lahko velike vsote denarja, kar posledično naredi app bolj kvalitetno, ker bo vložil v app še več dela.

In velika večina ponuja tudi nakupe v aplikaciji, kar developerjem prenese še več denarja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

xmetallic ::

shadeX je izjavil:

Kar seveda sploh ni res. Zastonjske aplikacije, imajo samo drugačen poslovni model, developer na njih ravno tako služi lahko velike vsote denarja, kar posledično naredi app bolj kvalitetno, ker bo vložil v app še več dela.

Poslovni model, ki ne deluje če uporabnika ne prisiliš k nakupu. To narediš bodisi z nadležnimi reklamami bodisi tako omejiš funkcionalnost, da uporabnik niti nima izbire kot da plača.

blackbfm ::

Deluje ce imas miljone uporabnikov. Za se boljso monetizacijo pa imas potem se placljive featureje

poweroff ::

A za iOS je na voljo kaksna wifi analyzer app?
sudo poweroff

blackbird42 ::

Kolikor jaz vem ne.
Na Android Pie je pa zadeva rahlo problematična ratala. Klik

VaeVictis ::

poweroff je izjavil:

A za iOS je na voljo kaksna wifi analyzer app?


Let Me DuckDuckGo That For You

ps: BTW na MacOS imaš Wifi Explorer

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: VaeVictis ()
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izšel Applov iOS 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
9922723 (17338)          
»

Uporabniki iOS za aplikacije lani zapravili 15 milijard dolarjev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
12838860 (34296) m0LN4r
»

Moški so za Android, ženske pa iOS

Oddelek: Novice / Ostale najave
329063 (7103) nekikr

Več podobnih tem