» »

Prehod android - IOS ?

Prehod android - IOS ?

«
1
2 3

Domobrancek ::

Torej stvar je v tem, da bom v naslednjih nekaj mesecih menjal telefon. Trenutni telefon še vedno deluje presenetljivo dobro vendar ima nekaj pomankljivosti, ki me motijo (svetlost zaslona, kamera v bolj temnih področjih, baterija je vedno slabša..itd..). Namen imam počakati na novo Huawei Mate serio (mogoče celo na galaxy S10). V mislih pa imam tudi novenga iphona Xs(al karkoli že bo :))) vendar me malo skrbi prehod na IOS. Katere so največje razlike med Androidom in IOS-om? Je tukaj kdo, ki je prešel iz androida na ios in kakšne so njegove izkušnje?



Hvala.

Lp,
  • zaklenil: Mavrik ()

Sparkxl ::

Če si navajen na top androide, ti ne bo lahko. Kvaliteta izdelave in kamera japke je nedvomno super, vse drugo pa tradicionalno svetlobna leta zaostaja za androidi. Torej najnovejših funkcij ni, vse je narejeno bolj trotl ziher. Če je vsaj malo geeka v tebi, ne vzemi japke. Če pa se ti zdi android blazno zakompliciran sistem, je japka idealna za tebe.
Glede na to, da so lani predstavili neverjetno novost - brezžično polnjenje, zna bit, da bodo letos že priši do fast charge.
Aja, predvideva se, da bo cena novega x okrog 1200€, kar bo skoraj duplo od huawei mate serije

TheBlueOne ::

Sem eno leto imel iOS, sedaj lahko recem, da sem ga eno leto testiral, ker sem zopet na androidu. Kar me je najbolj motilo je, da iOS daje obcutek, kakor da drzi konkurenco nazaj pri servisih, ki jih ponuja tudi sam.

Torej, kar mi ni bilo vsec:
1. Prenasanja datotek levo desno enostavno ni. Mp3ji gredo preko iTunes, je pa imel google kakor micsosoft alternativo, kje jo Microsoft ravno zapira. To, da bos enostavno dal nanj ali iz njega ostale datoteke lahko pozabis. Mimogrede lahko sinhroniziras mp3je s samo enim PCjem. Ce ga priklopis na drug PC, ki nima istih mp3jev jih bo pobrisal.
2. Recimo OneDrive uploada samo ko je screen vklopljen. Ce se izklopi dipay da upload na pavzo. Ce izklopis okno in hoces delati kaj drugega prenos prekine.
3. Meni je native app za emaile pokuril 25% baterije++, verjetno, ker imam tri gmaile. Resil z outlookom.
4. Chrome je za moj okus 100x boljsi od safarija. Safasi je vedno default app.
5. Predvajalnik za glasbo, program za gledat slike izgledata kakor, da sta iz leta 2010
6. Meniji kakor nastavitve izgledajo kakor da so iz leta 2010
7. Google maps so enostavno boljsi od njihovih
8. Vse je drago. Recimo youtube premium kupljen preko iStore stane 17€ na mesec, drugace 12€ (ti ni treba kupiti v iStore).
9. Dosti tecno je tudi lahko, da so ikone vedno zlozene navzgor. Spreminjas lahko samo vrstni red.

Torej imas dve moznosti. Ali da uporabljas relativno slabe in drage iServise ali pa nalozis vse od googla in microsofta, kakor chrome, google maps...

V glavnem meni se po enem letu uporabe zdi, da na iOS prisegajo tisti, ki so nanj navajeni, ker za moj okus ga je Android bistveno prehitel po kakovosti native aplikacij in po tem, kako izgleda. Ce komu pase iOS look, pa se ga seveda dobi tudi za android, kakor tudi druge dosti podobne, kar lahko na iOS seveda pozabis.

Od kar android ponuja omejevanje pravic aplikacij, resne prednosti pri iOS ne vidim.

Ahim ::

Domobrancek je izjavil:

Torej stvar je v tem, da bom v naslednjih nekaj mesecih menjal telefon. Trenutni telefon še vedno deluje presenetljivo dobro vendar ima nekaj pomankljivosti, ki me motijo (svetlost zaslona, kamera v bolj temnih področjih, baterija je vedno slabša..itd..). Namen imam počakati na novo Huawei Mate serio (mogoče celo na galaxy S10). V mislih pa imam tudi novenga iphona Xs(al karkoli že bo :))) vendar me malo skrbi prehod na IOS. Katere so največje razlike med Androidom in IOS-om? Je tukaj kdo, ki je prešel iz androida na ios in kakšne so njegove izkušnje?

Ce rad svoj telefon gledas, ga vsakodnevno polnis 2x, ali pa ti je pomembno, da drugi ljudje opazijo logotip jabolka, potem vzemi iPhone.

Ce telefon dejansko uporabljas za tisto, cemur je namenjen, potem pa si najbrz navajen na take detajle kot je recimo potrditev o dostavi SMSa ("delivery confirmation"), cesar niti v letu 2018 iPhone nima. Enako nimas moznosti nastavljanja uporabniskega vmesnika (npr. ce slabse vidis, da bi si nastavil vecje fonte povsod v sistemu, pod ikonami na namizju itd.), kot to lahko naredis v Androidu z normalnim launcherjem.

Vecina aplikacij, ki obstajajo na obeh platformah, pa seveda deluje enako. Npr. Firefox na Androdiu ali na iOSu - jaz ne opazim nobene razlike.

Ostale razlike med platformama:
- iPhone dobiva precej redne "update" (za katere je sicer vprasanje, kaj dejansko naredijo, razen da nesramno upocasnijo telefon), medtem ko pri Androidih pogosto izvisis brez varnostnih popravkov
- iPhone pride z manjso baterijo, kot marsiketeri Androidnez, porabi pa vec, zaradi cesar je potrebno pogosto polnjenje in baterija prej krepne (racunaj na eno leto uporabe, kot je bil nov, potem gre opazno navzdol)
- iPhone (govorim na konkretnem primeru 6S, pri katerem se je to dogajalo odkar je bil kupljen nov) je bizarno obcutljiv na mraz; ocitno je za te telefone normalno, da pozimi nimas vec kot 2-3 poskuse za fotko/selfie, preden roma telefon nazaj v zep, ker se na prenizki temperaturi enostavno sam od sebe ugasne

Meni je s tehnicnega vidika vsec SoC v iPhonu, vse ostalo pa je porazno (iOS je beden skoraj v slogu M$ Bob, baterija je smesna glede na potratnost SoCa, manjka cisto osnovna funkcionalnost GSMa, katero so imeli GSM telefoni ze pred 20 leti, Apple pa je ze ni ponovno "izumil"). Cenovna politika pa je, kakrsna pac je, obstajajo tudi prav nemarno precenjeni Androidniki.

jakan123 ::

Sem dve leti nazaj šel iz androida na ios. Naslednji bo spet iphone. Takrat sem izbiral med S7, Google Pixle in iphone 7. Sem vse tri sprobal in kupil iphona in na njem bom ostal. Sem se navadil in mi je veliko ljubši kot android. Deluje vse bp, sam prehod ni bil problematičen, baterija mi komot zdrži dan in pol, family share mi je top, pa še par zadev bi lahko našel.
Najbolje je da sprobaš in vzameš kar ti je boljše. Nekaterim bolje sede android, nekaterim ios.

Ahim, tudi na iosu lahko vklopiš večji font, če slabo vidiš ;)

rok_p ::

+ za ios

- vsi iphoni imajo enak os.. ko boš kupil novega, boš takoj navajen na telefon
- baterija mi na iphone 8 zdrži dva dni..takrat pade na 20%. Predvsem klici, emaili in pa nekaj malega soc. omrežja in youtube.
- imam še en iphone 6 in tudi ta še vedno deluje hitro, kljub nadgradnji na 11.4
- imam tudi iphone 4...ios 7 in deluje kot prvi dan. Me zanima, kateri android to zmore?
- pri safariju me ne moti oz. ne pogrešam praktično ničesar. Pradvaja vse, tudi motogp preko live streama:)
- pri mapah uporabljam gmaps:)
- downloadanje/uploadanje slik, glasbe...to bi moralo biti rešeno boljše/enostavneje
- na iphonu stvari enostavno delujejo...
rok

Domobrancek ::

Ravno flagship telefona od androida še nisem imel. Trenutno imam Honor-ja 8 v lasti, ki je bil bolj mid-range kot pa high-end. Oktobra bo 2 leti od kar ga imam in moram reči, da še vedno dela zelo dobro. Res zelo redko se naredi, da kakšna aplikacija zamrzne. Tudi na tovarniške nastavitve mi ga ni bilo potrebno dati, ker res še vedno dela smooth. IOS-a bolj redno še nisem uporabljal. Parkart sem na hitro pogledal pri kolegih in pa v službi sem se nekajkrat srečal z njim.

Android kot os mi je načeloma všeč, motijo me samo posodobitve (oz manjko le teh). Če bi se pri slo. operaterjih dalo dobiti Pixla potem sploh ne bi bilo te teme :D. Malo pa me tudi zato mika, ker mi kolega na ves glas hvali kako je IOS svetlobna leta pred androidom..8-O

"Težava" pri meni je tudi ta, da se telefona po nekje 12-18 mesecih naveličam in bi že imel nekaj novega. Pri androidu je dobro, ker lahko spremenim layout ikon, uporabim drug launcher, spremenim izgled ikon..itd.. in je potem spet zanimivo nekaj časa. Ne vem, kaj bi naredil na IOS-u, ko bi se vsega skupaj naveličal..

feryz ::

rok_p je izjavil:

- na iphonu stvari enostavno delujejo...
Kaj točno na androidu "enostavno ne deluje"!?

In zakaj bi kogarkoli motil manjko posodobitev!?

Ali v resnici kdo koga pozna, ki je kdajkoli utrpel kakršnokoli škodo zaradi tega, ker njegov telefon ni več dobival update-ov? Ranjen ego ne šteje.

Vanquish ::

ko bos odrasto bo tudi to prislo - da se vec ne bos navelical.

Sem dolgoletni uporabnik androida in iOS. Ko se enkrat nehas igrat z vsemi nastavitvami in vsem ostalim se navadis tako na enega kot drugega in pri redni/normalni uporabi ni vec neke razlike. Ce pa bos hotel iskat napake pa bos jih nasel tako pri enem kot drugem.

Poanta je torej - ce zacnes telefon uporabljat kot telefon in ne vec kot telefon za spilanje ni bistvene razlike med enim in drugim.
Ce se hoces s telefonom pa se dalje igrat pa ostani na androidu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vanquish ()

Daliborg ::

eh rok to si pa tako fanboy-ovsko opisal, da bi najraje predlagal izbris :P
Resnica je ta, da je Apple nazadoval napram Android-u. Poslabšali so se tudi v sami izdelavi/kvaliteti.Bomo videli kaj bo v prihodnosti.

P.s: Pa mislim da je čas da se neha uporabljati izraz "Telefon" ker je vse prej kot pa samo to. Tako da izjave "uporabljaj kot telefon..." so čisto mimo . Kot da rabim dlančni računalnik samo za telefoniranje ?! Če bi rabil samo za telefoniranje imajo take telefone še vedno v prodaji, vsi ki pa kupujemo dlančnike pa jih potrebujemo za nadomeščanje PC-jev.

lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

jizzer ::

Vanquish je izjavil:

ko bos odrasto bo tudi to prislo - da se vec ne bos navelical.

Sem dolgoletni uporabnik androida in iOS. Ko se enkrat nehas igrat z vsemi nastavitvami in vsem ostalim se navadis tako na enega kot drugega in pri redni/normalni uporabi ni vec neke razlike. Ce pa bos hotel iskat napake pa bos jih nasel tako pri enem kot drugem.

Poanta je torej - ce zacnes telefon uporabljat kot telefon in ne vec kot telefon za spilanje ni bistvene razlike med enim in drugim.
Ce se hoces s telefonom pa se dalje igrat pa ostani na androidu.

+1
Sam sem prešel iz HTC Sense UI na MIUI in imam skoraj take probleme kot da bi šel na neki 3ji sistem (iOS). Potem pa sem prišel do zaključka, kot pri zgornjem postu in se pač sprijaznil. Nujne stvari ki niso delale sprve, sem pač pofiksal, zdaj pa - NEBOŠ VERJEL - normalno živim naprej :)

TheBlueOne ::

Kar se mene tice, androdi nicesar ne pocno slabse, ce zanj placas neko normalno ceno. Ni pa fer primerjati izdelka za 1300€ in 300€, kjer ce vzames kitajca vseeno ne bo neke ogromne razlike.

Sam sem se imel za izi uporabnika, zato sem tudi bil prirpavljen testirati iOS, ampak se nikakor ne moram strinjati s kombinacijo ultra prepalcanega hardwara v kombinaciji konstantnega sahiranja v korist native aplikacij in ostalih omejevalnih faktorjev.

Za moj okus bi morali biti iPhone naprava z minimalno marzo zaradi macehovskega odnosa do Googla in Microsofta ter zaradi omejitev, ki zal nimajo druge osnove kot pa maksimalizacija postranskih dobickov.

Kot bivsi uporabnik Androida sem imal obcutek, da hoce Apple na vsakem koraku se kaksen €.

Domobrancek ::

Sam telefon uporabljam uglavnem za pisanje sms-iv, klicanje, pisanje (službenih) mailov - posledično tudi pregledovanje in urejanje dokumentov (Word, DWG..Teamviewer je tudi v akciji učasih..). Nekajkrat na dan prečekiram FB in IG ter s kolegi kakšno rečem na messingerju. Pogledam tudi veliko videov na YT in poiščem kaj na chromu..to je pa bolj kot ne to. Igric na fonu ne igram (če je bilo to mišljeno s igranjem..). Mislim, da bi zato lahko uporabljal tako Android kot IOS (verjetno so vse aplikacije pri obeh na voljo..).

Veliko tudi uporabljam split screen fukncijo na androidu. A to IOS sploh ima?

Invictus ::

Edina odločitev glede telefona so aplikacije.

Ker so boljše aplikacije napisane za oba OSa, je ponavadi čisto vseeno kaj uporabiš...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Vanquish ::

Domobrancek je izjavil:

Sam telefon uporabljam uglavnem za pisanje sms-iv, klicanje, pisanje (službenih) mailov - posledično tudi pregledovanje in urejanje dokumentov (Word, DWG..Teamviewer je tudi v akciji učasih..). Nekajkrat na dan prečekiram FB in IG ter s kolegi kakšno rečem na messingerju. Pogledam tudi veliko videov na YT in poiščem kaj na chromu..to je pa bolj kot ne to. Igric na fonu ne igram (če je bilo to mišljeno s igranjem..). Mislim, da bi zato lahko uporabljal tako Android kot IOS (verjetno so vse aplikacije pri obeh na voljo..).

Veliko tudi uporabljam split screen fukncijo na androidu. A to IOS sploh ima?


pol ti bo en in drugi telefon isto koristil. Pri vsakem so kake stvari, ki jih je potrebno se navadit. iPhone ima za dolocene stvari svoje resitve, ki so na nek nacin zanimive in se jih navadis - ce to zelis :)

Kar pa se tice split screen - kolikor vem samo iPad za zdaj, iPhone ne.

no mogoce ena zadeva - sam sem presaltal nazaj na Android iz enega cisto desetega razloga.
Ker mi je smesno, da dam 1200EUR za telefon in mi dajo samo 1 leto garancije. O tem nisem niti razmisljal, dokler nisem imel s svojim 7+ tezave ravno, ko je garancija potekla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vanquish ()

TheBlueOne ::

Domobrancek je izjavil:

Sam telefon uporabljam uglavnem za pisanje sms-iv, klicanje, pisanje (službenih) mailov - posledično tudi pregledovanje in urejanje dokumentov (Word, DWG..Teamviewer je tudi v akciji učasih..).


Problem znas imeti predvsem pri preglejevanju datotek in deljenju le teh, ker se bos moral drzati ekosistema ali pa notranjih zmoznosti aplikacij. To, da bos na telefon enostavno prenesel razne datoteke in jih potem poljubno odpiral na iOSu pozabi. Bos moral zaceti novo temo na forumu za vsako malenkost. :)

Recimo pri androidu enostavno preneses datoteko na telefon in jo odpres in urejas kakor hoces s cim hoces. Pri iOS lahko datoteko praviloma odpres le z aplikacijo, ki jo je prenesla in poslejs naprej samo preko predpripravljenih kanalov. Potem pa isces neko optimalno bliznjico, kakor OneDrive, poskusis uploadati fotografije, ki so skoraj edina vrsta datoteke, do katere lahko dostopas (samo fotografije, ki jih je posnel iPhone, nanj jih ne bos kar tako prenasal) in opazis, da jih ni uploadal, ker se je zaklenil ekran. Potem pa gledas statusbar kot mona in cakas da zakljuci upload.

Taksne zadeve najedajo "odraslega" uporabnika. Igrice ipd. na iOS delujejo bp ali menda celo boljse kot na androidu.

poweroff ::

Pred kratkim sem jaz naredil prehod iz Androida na iOS. Prve dni je bila katastrofa. Potem sem se navadil, ampak je še vedno bolj ali manj katastrofa. Baterija na iPhonu sicer lepo drži, ampak uporabniški vmesnik je na določenih mestih precej neintiutiven, na začetku sem moral geslo vpisati ene 10x (pomagal je reboot), prenašanje datotek je zelo leseno (razen če imaš Maca, pa še takrat ni ravno najboljše).

Poleg tega ko najdeš kakšno napako ali nelogičnost v iOS in to izpostavi na forumu, se vsuje po tebi, da ni problem v Applu, pač pa v tebi. Ali pa da si preprosto izmišljuješ. Ko sem za te napake polinkal Applove forume, kjer so ljudje javljali isto (in so bile potem na voljo tudi bolj ali manj lesene rešitve), so pa rekli, da pač zame iPhone pač ni. :))


V glavnem, po nekaj časa se boš navadil, čisto enako ni, če pa ne boš postal Applov opranoglavec / pripadnik kulta, pa pričakuj da boš Android vseeno pogrešal. >:D
sudo poweroff

Vanquish ::

zakaj imate tezave pri prenosu datotek? Jaz sem uporabljal google drive na iOS pa nisem imel nobenih tezav?

TheBlueOne ::

Vanquish je izjavil:

zakaj imate tezave pri prenosu datotek? Jaz sem uporabljal google drive na iOS pa nisem imel nobenih tezav?


Ali gre naprimer imeti na google drive glasbo in jo potem odpreti s kaksnim tretjim programom, delati playliste ipd.? Ali lahko imas na google drive word dokument in ga potem odpres s tretjim programom? Ali lahko skopiras kaj iz google driva drugam?

Mene je vedno v koncni fazi nekaj hecalo.

Zgodovina sprememb…

Vanquish ::

dobro vprasanje - ocitno sem se jaz bolj gibal znotraj "predvidenih" mej.
Jaz sem uporabljal nekaj casa apple music, kasneje pa google music, posledicno sem tam hranil glasbo.
Za word se ne spomnim praviloma sem uporabljal PDF, za pregled pa kaki print.

Koliko se spomnim glede skopirat sem to delal vcasih s fotografijami - v obe smeri in se ne spomnim, da bi imel tezave.

Je pa res kot sem ze napisal - da bolj kot gres iz ustaljenih praks vec tezav imas na iPhone. Oni imajo svojo filozofijo, zaradi katere "vse dela", te pa hkrati tudi "vse omejuje". Ce se lahko prilagodis temu bos imel super telefon.
Ni pa to za vsakega. Enako kot android ni za vsakega.

TheBlueOne ::

Vanquish je izjavil:

Koliko se spomnim glede skopirat sem to delal vcasih s fotografijami - v obe smeri in se ne spomnim, da bi imel tezave.


Si preprican, da v obe smeri preko USB kabla? Jaz sem poskusil sedaj na sluzbenem applu in imam samo pravice za branje v 100APPLE mapi, ki se odpre preko USB.

Zgodovina sprememb…

Vanquish ::

ne preko kabla - jaz sem uporabljal kar google drive, mi je bil bolj prakticen. Sploh iz telefona na gdrive.

TheBlueOne ::

Hja fotke dobis iz njega b.p.., kar pa je tudi edino, kar je enostavno. PDF lahko v gdrive verjetno odpres, ker ima gdrive svoj bralnik. Poskusi odpreti kaksen pdf iz gdriva s tretjim programom...

Je pa dejstvo, da ce ti je ok kompromis in potem na iOSu uporablas samo mini googlov ekosistem (brez tretjih aplikacij), potem morda se preguras. Je pa problem, da se marsikateri servis ukine. Recimo OneDrive + Groove sta deloma delala. Glasbo si lahko eno po eno poklikal lokalno na iOS, ampak Microsoft oz. Aplle tega vec ne podpira oziroma ukinja...

oiwedfhjweif ::

Še najvčja kritika v 2018 za iOS je, da telefon ne zavibrira, ko se kličoč na drugi starni oglasi. Upam, da bodo to letos izumli pri predstavitvi novih jabk.

rok_p ::

feryz je izjavil:

rok_p je izjavil:

- na iphonu stvari enostavno delujejo...
Kaj točno na androidu "enostavno ne deluje"!?

In zakaj bi kogarkoli motil manjko posodobitev!?

Ali v resnici kdo koga pozna, ki je kdajkoli utrpel kakršnokoli škodo zaradi tega, ker njegov telefon ni več dobival update-ov? Ranjen ego ne šteje.



iphona še nikoli nisem resetiral, pa mislim da mi do sedaj samo dvakrat aplikacija zablokirala. Če se spomnim, kaj se je dogajalo z androidom...

Ne rečem da je android zanič..nasprotno. Ampak jaz sem bolj zadovoljen z ios. Pa ga dolgo dolgo nisem hotel imeti. Škoda da ni več windows phona:)

Daliborg je izjavil:

eh rok to si pa tako fanboy-ovsko opisal, da bi najraje predlagal izbris :P
Resnica je ta, da je Apple nazadoval napram Android-u. Poslabšali so se tudi v sami izdelavi/kvaliteti.Bomo videli kaj bo v prihodnosti.

P.s: Pa mislim da je čas da se neha uporabljati izraz "Telefon" ker je vse prej kot pa samo to. Tako da izjave "uporabljaj kot telefon..." so čisto mimo . Kot da rabim dlančni računalnik samo za telefoniranje ?! Če bi rabil samo za telefoniranje imajo take telefone še vedno v prodaji, vsi ki pa kupujemo dlančnike pa jih potrebujemo za nadomeščanje PC-jev.

lp.


ni fanboyovsko, ampak čisto objektivno, iz lastnih izkušenj. Nisem tak, da bi tolkel po konkurenci in hvalil tisto kar sam uporabljam. Pač sem povedal svoja opažanja.
rok

oiwedfhjweif ::

Jaz sem ga pa resetiral vsaj 1x na teden. Je zamrznil pri carplay po več kot 6 ur navigiranja. Tako da iphone "enostavno dela" ne velja. Mi pa trenutni Android na Huawei mate 10 dela BP, resetiram samo ob posodobitvi, npr.

Ahim ::

jakan123 je izjavil:

Ahim, tudi na iosu lahko vklopiš večji font, če slabo vidiš ;)

Nimam se za tehnicno nepismenega, a te nastavitve cisto zares ne najdem - torej da bi postali napisi pod ikonami na desktopu vecji, UI bi se pa ustrezno skaliral, da ena celica mreze ikon ne prekrije druge.

Mi zaupas kako to naredim, da ne velja potem nastavitev samo za meni z nastavitvami (Settings)? (in se podobna nastavitev za mail)

jakan123 ::

Ahim je izjavil:

jakan123 je izjavil:

Ahim, tudi na iosu lahko vklopiš večji font, če slabo vidiš ;)

Nimam se za tehnicno nepismenega, a te nastavitve cisto zares ne najdem - torej da bi postali napisi pod ikonami na desktopu vecji, UI bi se pa ustrezno skaliral, da ena celica mreze ikon ne prekrije druge.

Mi zaupas kako to naredim, da ne velja potem nastavitev samo za meni z nastavitvami (Settings)? (in se podobna nastavitev za mail)


Settings --> Display and Brightness --> Text size

Ahim ::

jakan123 je izjavil:

Ahim je izjavil:

jakan123 je izjavil:

Ahim, tudi na iosu lahko vklopiš večji font, če slabo vidiš ;)

Nimam se za tehnicno nepismenega, a te nastavitve cisto zares ne najdem - torej da bi postali napisi pod ikonami na desktopu vecji, UI bi se pa ustrezno skaliral, da ena celica mreze ikon ne prekrije druge.

Mi zaupas kako to naredim, da ne velja potem nastavitev samo za meni z nastavitvami (Settings)? (in se podobna nastavitev za mail)

Settings --> Display and Brightness --> Text size

... nima ocitno absolutno nobenega vpliva na velikost teksta kjerkoli drugje, kot v nastavitvah samih (Settings). Ravnokar preizkusil - ikone na desktopu so tocno tako velike kakor prej, tekst pod njimi je se vedno premajhen, vmes pa kup praznega prostora (kjer bi lahko bile vecje crke).

TheBlueOne ::

@Ahim, pr Xperiji drzis prst na prazen del menija, potem stisnes nastavitve, kjer je na voljo velikost ikon. Ce tvoj UI tega ne podpira lahko nalozis kaj kakor nova launcher, ki to gotovo premore.

jakan123 ::

Ahim je izjavil:

jakan123 je izjavil:

Ahim je izjavil:

jakan123 je izjavil:

Ahim, tudi na iosu lahko vklopiš večji font, če slabo vidiš ;)

Nimam se za tehnicno nepismenega, a te nastavitve cisto zares ne najdem - torej da bi postali napisi pod ikonami na desktopu vecji, UI bi se pa ustrezno skaliral, da ena celica mreze ikon ne prekrije druge.

Mi zaupas kako to naredim, da ne velja potem nastavitev samo za meni z nastavitvami (Settings)? (in se podobna nastavitev za mail)

Settings --> Display and Brightness --> Text size

... nima ocitno absolutno nobenega vpliva na velikost teksta kjerkoli drugje, kot v nastavitvah samih (Settings). Ravnokar preizkusil - ikone na desktopu so tocno tako velike kakor prej, tekst pod njimi je se vedno premajhen, vmes pa kup praznega prostora (kjer bi lahko bile vecje crke).


Ne vem kaj delaš, ampak pri meni poveča tekst povsod. Imaš pa še v istih nastavitvah tudi nastavitev View, s katero lahko nastaviš zoomed view za desktop

VaeVictis ::

Poleg GDrive, DropBox itd. imaš tudi kar nekaj programov kjer imaš tudi možnost WiFi transfer, greš na ip naslov preko računalnika in lahko uploadaš datoteke.

Ena izmed možnosti je tudi, da si pošlješ datoteko na e-mail in jo potem odpreš v specifičnem programu na iPhonu.

BTW poleg Settings -> Display and Brightness -> Text Size imaš, če se ti zdijo premajhni fonti, tudi možnost dodatnega povečanja fontov, če greš na General -> Accessibility -> Larger Text.

Tudi pod General -> Accessibilty imaš še Zoom in Magnifier možnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: VaeVictis ()

dotomaz ::

oiwedfhjweif je izjavil:

Še najvčja kritika v 2018 za iOS je, da telefon ne zavibrira, ko se kličoč na drugi starni oglasi. Upam, da bodo to letos izumli pri predstavitvi novih jabk.


Imam proof of concept aplikacije, ki omogoča ravno to. Edini problem je, ker bi moral sprogramirati celo dailer aplikacijo, da bi lahko to uporabljal, pa se mi ne da. Včasih sta obstajali vsaj dve aplikciji, ki so to omogočali. Samo jih avtorji niso posodobili na 64 bitov in ju posledično ni več v appstore. Tako nekaj zelo popularne že niso bile.

dotomaz ::

poweroff je izjavil:


V glavnem, po nekaj časa se boš navadil, čisto enako ni, če pa ne boš postal Applov opranoglavec / pripadnik kulta, pa pričakuj da boš Android vseeno pogrešal. >:D


Apple ima svoj ekosistem. V njem večinoma zedeve delujejo super. Prenos datotek med iOS in mac-om preko airdrop, ne bi mogel biti bolj preprost. Izbereš share in datoteka se pojavi na macu. Je pa izdal tudi Microsoft aplikacijo, ki podobno omogoča prenos na windows 10.

Bolj kot se upiraš konceptu na ios, več težav imaš in težje se navadiš. Npr. prenos glasbe. Jaz sem že pred leti, ko sem imel ipoda, kapituliral in nehal prenašat musko preko datotek na disku. Vso glasbo doma sem imel v iTunes. Ta je sam skrbel za direktorijsko strukturo na disku. Preko iTunes sem urejal ID3 tage in itunes je sam preimenoval in prestavil datoteke. Potem sem si pa naredil playlisto in iTunes je sam shrinoriziral vse s iphonom. Meni je bilo to veliko bolj user friendly, kot pa da bi se sam zajebaval z datotekami. Govorim o preteklem času, ker na telefonu nimam nobene muske več. Vse streamam preko apple music, ali spotify. Podcasti tudi sami pridejo na telefon. Slike se pa tudi same naložijo v google photos. iPhona nisem priklopil na iTunes že par let.

louser ::

Sparkxl je izjavil:

Če si navajen na top androide, ti ne bo lahko. Kvaliteta izdelave in kamera japke je nedvomno super, vse drugo pa tradicionalno svetlobna leta zaostaja za androidi. Torej najnovejših funkcij ni, vse je narejeno bolj trotl ziher. Če je vsaj malo geeka v tebi, ne vzemi japke. Če pa se ti zdi android blazno zakompliciran sistem, je japka idealna za tebe.
Glede na to, da so lani predstavili neverjetno novost - brezžično polnjenje, zna bit, da bodo letos že priši do fast charge.
Aja, predvideva se, da bo cena novega x okrog 1200€, kar bo skoraj duplo od huawei mate serije

Hitrejše polnjenje Apple že dolgo pozna. Dliši na ime Ipad polnilc.

dotomaz ::

Vanquish ::

rok_p je izjavil:


iphona še nikoli nisem resetiral, pa mislim da mi do sedaj samo dvakrat aplikacija zablokirala. Če se spomnim, kaj se je dogajalo z androidom...

Ne rečem da je android zanič..nasprotno. Ampak jaz sem bolj zadovoljen z ios. Pa ga dolgo dolgo nisem hotel imeti. Škoda da ni več windows phona:)



no jaz pa ti povem izkusnjo iz prve roke, kjer sem mislo cisto novi iPhone 7+ prvi teden vrect v steno. Namrec spraznil se mi je v 8urah tudi ce se ga nisem niti dotaknil. Imel sem vsak dan Apple support na liniji in so mi govorili kaj naj vse vgasnem - prisli smo celo do tega, da 3/4 funkcij pametnega telefona ne bi smelo bit vkljucenih kr trosi baterijo in se jim ni dalo dopovedat, da se telefon sprazni v 8 urah brez, da se ga dotaknem.

Na koncu sem sam, ko sem zacel vgasat vse po vrsti najdel tezavo, ki je bila v iCloud in sinhronizaciji. Ko sem odstranil druge naprave iz authorized je koncno zacel delat. Vse skupaj pa se je zgodilo, ker sem naredil restore iz backupa iz prejsnjega telefona, ki so mi ga vkradli.

tolko o tem, da iPhone deluje.......


ps: pa da ne bo pomote, da je pri androidu vse ok. Iz androida sem sel na iOS iz jeze, kr sem 3x dobil iz servisa nexus 5-ko z isto napako in mi je dekl pokno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vanquish ()

VaeVictis ::

Vanquish je izjavil:

rok_p je izjavil:


iphona še nikoli nisem resetiral, pa mislim da mi do sedaj samo dvakrat aplikacija zablokirala. Če se spomnim, kaj se je dogajalo z androidom...

Ne rečem da je android zanič..nasprotno. Ampak jaz sem bolj zadovoljen z ios. Pa ga dolgo dolgo nisem hotel imeti. Škoda da ni več windows phona:)



no jaz pa ti povem izkusnjo iz prve roke, kjer sem mislo cisto novi iPhone 7+ prvi teden vrect v steno. Namrec spraznil se mi je v 8urah tudi ce se ga nisem niti dotaknil. Imel sem vsak dan Apple support na liniji in so mi govorili kaj naj vse vgasnem - prisli smo celo do tega, da 3/4 funkcij pametnega telefona ne bi smelo bit vkljucenih kr trosi baterijo in se jim ni dalo dopovedat, da se telefon sprazni v 8 urah brez, da se ga dotaknem.

Na koncu sem sam, ko sem zacel vgasat vse po vrsti najdel tezavo, ki je bila v iCloud in sinhronizaciji. Ko sem odstranil druge naprave iz authorized je koncno zacel delat. Vse skupaj pa se je zgodilo, ker sem naredil restore iz backupa iz prejsnjega telefona, ki so mi ga vkradli.

tolko o tem, da iPhone deluje.......


ps: pa da ne bo pomote, da je pri androidu vse ok. Iz androida sem sel na iOS iz jeze, kr sem 3x dobil iz servisa nexus 5-ko z isto napako in mi je dekl pokno.


Ali se ti je to zgodilo prvi dan ali tudi, ko se je enkrat iCloud sinhronizacija izvedla?

Predvidevam sicer, da si problem že rešil, ampak mogoče bo komu pomagalo.

Če se ti to zgodi tudi, ko se večino sinhronizacije zgodi, imaš okvarjen iPhone in pojdi na servis in/ali ga zamenjaj za novega preko garancije oz. naj zamenjajo oz. preverijo baterijo.

Če se ti to zgodi pa dokler se sinronizira z iCloud, pa priključi telefon na elektriko in počakaj kak dan (odvisno koliko si imel podatkov, lahko traja kar nekaj časa, če si imel veliko podatkov na iCloudu).

Lahko bi pa probal še tretjo zadevo in lahko se zgodi kak bug in se ti sama sinhronizacija v iCloudu "zacilkla", resetiraj telefon (tudi hard reset, če treba) in je ponavadi to dovolj (lahko se zgodi, da moraš počakati v takem primeru tudi kak dan ali dva).

louser ::

dotomaz je izjavil:

poweroff je izjavil:


V glavnem, po nekaj časa se boš navadil, čisto enako ni, če pa ne boš postal Applov opranoglavec / pripadnik kulta, pa pričakuj da boš Android vseeno pogrešal. >:D


Apple ima svoj ekosistem. V njem večinoma zedeve delujejo super. Prenos datotek med iOS in mac-om preko airdrop, ne bi mogel biti bolj preprost. Izbereš share in datoteka se pojavi na macu. Je pa izdal tudi Microsoft aplikacijo, ki podobno omogoča prenos na windows 10.

Bolj kot se upiraš konceptu na ios, več težav imaš in težje se navadiš. Npr. prenos glasbe. Jaz sem že pred leti, ko sem imel ipoda, kapituliral in nehal prenašat musko preko datotek na disku. Vso glasbo doma sem imel v iTunes. Ta je sam skrbel za direktorijsko strukturo na disku. Preko iTunes sem urejal ID3 tage in itunes je sam preimenoval in prestavil datoteke. Potem sem si pa naredil playlisto in iTunes je sam shrinoriziral vse s iphonom. Meni je bilo to veliko bolj user friendly, kot pa da bi se sam zajebaval z datotekami. Govorim o preteklem času, ker na telefonu nimam nobene muske več. Vse streamam preko apple music, ali spotify. Podcasti tudi sami pridejo na telefon. Slike se pa tudi same naložijo v google photos. iPhona nisem priklopil na iTunes že par let.

A tether preko kabla že dela?

MacGyver141 ::

Dela, če imaš itunes naložen.

Vanquish ::

VaeVictis - zgodilo se je takoj prvi dan, ko se je sinhroniziralo. Ni se pa nic spremenilo tudi, ko sem mel 4 dni telefon tak - po navodilu Apple sem ga moral pustit tak.
Skratka kot sem napisal - tezava je bla dokler sem mel druge avtorizirane naprave v iCloude in se je zgleda ciklalo. Ko sem jih umakno je nehalo - tudi, ko sem jih na novo dodal ni pomagalo.

louser ::

MacGyver141 je izjavil:

Dela, če imaš itunes naložen.

Zanimivo, ker ne Windows Phone in ne Android nista rabila dodatne nesnage.

Tethering WiFija gre?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

VaeVictis ::

louser ::

Only with celular data, bro!

hojnikb ::

iOS, ce nisi kaj posebno vezan na android.

Ze fact, da tudi 5 let stari foni dobivaj upajte (5s) je dovolj zgovoren faktor. Pa tudi androidneza novejsega letnika nenajes, da bi bil uporaben tudi z samo 1gb rama.
sem prav presenecen nad backup 6ko, kako dober se vedno to dela.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

blackbfm ::

Ze fact, da tudi 5 let stari foni dobivaj upajte (5s) je dovolj zgovoren faktor


kdor u petih letih ne zgoni smartphona, potem je brezveze da ga sploh ima

janig ::

dotomaz je izjavil:

Bolj kot se upiraš konceptu na ios, več težav imaš in težje se navadiš. Npr. prenos glasbe. Jaz sem že pred leti, ko sem imel ipoda, kapituliral in nehal prenašat musko preko datotek na disku. Vso glasbo doma sem imel v iTunes. Ta je sam skrbel za direktorijsko strukturo na disku.

Ma to ST znanstvenikom ne potegne. Vsem je jasno, da Apple zeli, da uporabniki uporabljajo Ajfon "in the Apple way". Ampak ne, ST znanstveniki morajo rinit z glavo skozi zid, da lahko potem pizdijo po forumih kako to in to na Ajfonu ne dela, kako jih Apple omejuje itd.

TheBlueOne ::

janig je izjavil:

dotomaz je izjavil:

Bolj kot se upiraš konceptu na ios, več težav imaš in težje se navadiš. Npr. prenos glasbe. Jaz sem že pred leti, ko sem imel ipoda, kapituliral in nehal prenašat musko preko datotek na disku. Vso glasbo doma sem imel v iTunes. Ta je sam skrbel za direktorijsko strukturo na disku.

Ma to ST znanstvenikom ne potegne. Vsem je jasno, da Apple zeli, da uporabniki uporabljajo Ajfon "in the Apple way". Ampak ne, ST znanstveniki morajo rinit z glavo skozi zid, da lahko potem pizdijo po forumih kako to in to na Ajfonu ne dela, kako jih Apple omejuje itd.


Ni problem, da Apple zeli, zelijo vsi, problem je, da apple sili v svoj ekosistem in v tem primeru, bi morala za moj okus naprava biti poceni, ker se pricakuje profit drugje.

ST znanstveniki pac ne sprejmemo kompromisa, da bo treba zaradi telefona zamnjati skoraj vse. Najboljse skartirati PC in kupiti MAC, da ne bo stale z datotekami, potem stornirati OneDrive ali Dropbox narocnino, skartirati slusalke, kupiti nek iShit, tablica stran, kupiti iPad, in biti za vedno vezan samo na Apple? Na drugi strani pa podjtja kakor Microsoft, Google z Andoidom uspejo narediti fino dozivetje tudi, ce kdo uporablja kaj od konkurence.

poweroff ::

Za tako ceno kot jo ima iPhone, pričakujem, da bo vse delalo enostavno in iz prve.

Se pravi, da geslo za Apple ID vnesem točno enkrat. Ne pa nekajkrat in moram vmes še rebootat škatlo.
sudo poweroff

xmetallic ::

TheBlueOne je izjavil:

2. Recimo OneDrive uploada samo ko je screen vklopljen. Ce se izklopi dipay da upload na pavzo. Ce izklopis okno in hoces delati kaj drugega prenos prekine.

Upload dela tudi brez odprte aplikacije in screena. Mogoče si ti OneDrive aplikaciji odvzel pravice, da dela v ozadju?

poweroff je izjavil:

Za tako ceno kot jo ima iPhone, pričakujem, da bo vse delalo enostavno in iz prve.

Se pravi, da geslo za Apple ID vnesem točno enkrat. Ne pa nekajkrat in moram vmes še rebootat škatlo.

Ta problem očitno obstaja zgolj pri tebi. Preostanek sveta s tem težav nima. Če si vsake dva dni menjal državo v app store (kar je edini razlog zakaj bi iOS zahteval ponovno prijavo) si sam kriv, da je do tega prišlo. Drugi možen razlog je, da si na telefon prenesel aplikacijo iz druge regije oz. drugega računa. V tem primeru se moraš ob vsaki posodobitvi prijavit v račun s katerim je aplikacija bila kupljena. Za kar si si zopet sam kriv. Smeš uporabljati zgolj app store v državi v kateri prebivaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izšel Applov iOS 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
9922723 (17338)          
»

Uporabniki iOS za aplikacije lani zapravili 15 milijard dolarjev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
12838863 (34299) m0LN4r
»

Moški so za Android, ženske pa iOS

Oddelek: Novice / Ostale najave
329064 (7104) nekikr

Več podobnih tem