» »

Vlada 2018 - 2020

Vlada 2018 - 2020

Temo vidijo: vsi
««
23 / 51
»»

ZaphodBB ::

poweroff je izjavil:

drvo je izjavil:

A nimajo komisije, podobno kot poslanske skupine, strokovnih sodelavcev?

V tem primeru ne. Vsaj takih, ki bi zanje opravljali technical support.

ZaphodBB je izjavil:

VÄasih se kakĹĄen problem reĹĄi ĹĄele potem, ko je razumevanje problematike dovolj razĹĄirjeno.
In s tem ni niÄ narobe.

Se pravi si mnenja, da problema ni oz. da ni dovolj velik.

Legitimen pogled, samo potem ne razumem zakaj se bojiĹĄ kaj skrivajo tajne sluĹžbe.

ZaphodBB je izjavil:

Mene je manj strah neukih predstavnikov ljudstva, kot pa tebi podobnih ambicioznih tehnokratov.


To po mojem mnenju lahko reÄe samo pripadnik obveĹĄÄevalne skupnosti, ki si Ĺželi neumnih politikov, ki jih lahko vodi za nos. Ker tehnika (ne tehnokrata), bo teĹžko.

Tele kadrovske aferice so odliÄne za SOVO. Zdaj je problem ena zaposlena, ki jo bodo na koncu odpustili... Äe se pa vmes dogajajo krĹĄitve Älovekovih pravic, nestrokovno delo ali razmetavanje denarja, pa v luÄi ene zaposlitve nihÄe niti opazil ne bo.

OdliÄen smoke screen.

Tvoja veriga implikacij lepo razkriva pravo nevarnost. Tako kot so strokovnjaki za sinologijo tisti, ki najmanj upajo povedat o tem kaj Kitajska počne. Tako kot so bili strokovnjaki za Sovjetsko Unijo apologeti zanjo, tako je tudi nevarnost strokovnjakov za informacijsko varnost, da bodo zavoljo želje po obdržanju svojega vpliva molčali o zlorabah katere naj bi nadzorovali.

Ali povedano drugače. Motiv, ki ga sedaj imaš bo izginil v tistem trenutku, ko boš dobil službo.

Kot človek, ki je imel opravka s polcijskimi nadzorniki, ki nadzorujejo delo policistov boš verjetno razumel kaj me skrbi.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

poweroff ::

ZaphodBB je izjavil:

Tvoja veriga implikacij lepo razkriva pravo nevarnost. Tako kot so strokovnjaki za sinologijo tisti, ki najmanj upajo povedat o tem kaj Kitajska počne. Tako kot so bili strokovnjaki za Sovjetsko Unijo apologeti zanjo, tako je tudi nevarnost strokovnjakov za informacijsko varnost, da bodo zavoljo želje po obdržanju svojega vpliva molčali o zlorabah katere naj bi nadzorovali.

Ne razumem kaj hočeš povedati?

Ker iz tega sledi, da je motiv politikov in parlamentarcev, da o zlorabah molčijo oziroma ugotovljene nepravilnosti uporabljajo za obračunavanje s političnimi nasprotiniki.

Kar mi ne gre ravno skupaj s tem, ko praviš, da predstavnikom ljudstva pa zaupaš...

ZaphodBB je izjavil:


Ali povedano drugače. Motiv, ki ga sedaj imaš bo izginil v tistem trenutku, ko boš dobil službo.
Kot človek, ki je imel opravka s polcijskimi nadzorniki, ki nadzorujejo delo policistov boš verjetno razumel kaj me skrbi.

Ja, razumem. In se strinjam, dani magične paličice. So samo boljše in slabše rešitve.

Če zdaj praviš, da je moja rešitev slaba, in obstoječa tudi ni dobra, te sprašujem, kaj predlagaš potem ti?
sudo poweroff

Timurlenk ::

Matthai bi kar od desničarskega trola rad direktne odgovore. What in the world ...
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

MrStein ::

Božja batina je izjavil:

Najvišji državni simbol so poslanci :))

Sem že mislil da jamra o nespoštovanju ustave.
O čem je dejansko šlo?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

poweroff ::

Ahaha, vse jasno:
https://siol.net/novice/slovenija/nekdo...

Šlo je za poslanca SDS Žana Mahniča, ki je po Kozmeljevih besedah hkrati nasprotoval tudi uvedbi strokovnega nadzora.


Vse jasno.

Mene je manj strah neukih predstavnikov ljudstva, kot pa tebi podobnih ambicioznih tehnokratov.


"Nadzor", kot si ga nekateri predstavljajo je torej takle... namen nadzora ni odkriti nepravilnosti v delovanju tajne službe. Torej: ugotoviti ali se neracionalno troši davkoplačevalski denar in ali se kršijo človekove pravice...

Namen nadzora je pridobiti podatke za diskreditacijo političnih nasprotnikov in politično preigravanje. In za take igrice ne potrebuješ ljudi, ki poznajo tehnologijo, pravo in delovanje tajnih služb. Taki ljudje se teh igric ne bodo šli.

Rabiš samo nekaj "neukih" politikantov, ki v življenju niso naredili nič drugega, kot da so se svaljkali po političnih funkcijah, in ki bi za interese partije mirno izdali državo katere predstavniki so.

In potem malo pobrskam kaj je to za eno čudo in najdem nekaj popolnoma neverjetnega: https://www.sds.si/o-stranki/vasi-preds...

Delovne izkušnje:

2018- poslanec v Državnem zboru
2014-2018 poslanec v Državnem zboru
2018 - član Občinskega sveta občine Gorenja vas - Poljane
2014 - 2018 član Občinskega sveta občine Gorenja vas - Poljane
2010 - 2014 član Občinskega sveta občine Gorenja vas - Poljane
2015- predsednik Slovenske demokratske mladine, podmladka SDS
2012-2013 študentsko delo v podjetju T-2, d.o.o. 2009 - študentsko delo v podjetju Marmor Hotavlje, d.o.o.
2010-2011 član Študentskega sveta Fakultete za družbene vede
2008-2009 član Dijaške šolske skupnosti Gimnazije Škofja Loka

Ta tip se dejansko že celo življenje svaljka po političnih funkcijah in edino kar ima resnega za pokazati je dvakrat počitniško prekladanje škatel v dveh slovenskih firmah?

In ob bo kot član in celo podpredsednik KNOVSa odkril nepravilnosti v delovanju SOVE ter zaščitil naše človekove pravice pred tajno službo???

LOOOOL! :))
sudo poweroff

Vazelin ::

:D strong work experience. even stronger survival instinct
Če izpade iz državnega zbora in pade v nemilost Janše bo j*bal ježa :))
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

poweroff ::

Bo pa postal predsednik vrtčevske skupnosti skupine Sovice... :))
sudo poweroff

MrStein ::

Kaj pa si pričakoval v življenjepisu politika? Astrofiziko?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

jernejl ::

To za politike (žal) ni nič nenavadnega.

poweroff je izjavil:

Bo pa postal predsednik vrtčevske skupnosti skupine Sovice... :))

Morda bo postal predsednik RS, tako kot Pahor. Tudi zanj velja tisto o svaljkanju.

Gregor P ::

Pahor je le hujši politični kaliber, če smo že pri tem.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

poweroff ::

jernejl je izjavil:

Morda bo postal predsednik RS, tako kot Pahor. Tudi zanj velja tisto o svaljkanju.

Ja, se strinjam. Ampak ne mi zdaj reči, da je Pahor merilo ideala? :))
sudo poweroff

MrStein ::

Po mnenju volivcev je šampion.
hattrick.press
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

MrStein je izjavil:

Božja batina je izjavil:

Najvišji državni simbol so poslanci :))

Sem že mislil da jamra o nespoštovanju ustave.
O čem je dejansko šlo?

Aha, o poslanskih privilegijih.
No ja, bog je tudi najprej sebi ustvaril brado...

Predlog je sicer danes padel.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

spegli ::

Kle ga nasrkamo če razmišljamo.

ZaphodBB ::

poweroff je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:

Tvoja veriga implikacij lepo razkriva pravo nevarnost. Tako kot so strokovnjaki za sinologijo tisti, ki najmanj upajo povedat o tem kaj Kitajska počne. Tako kot so bili strokovnjaki za Sovjetsko Unijo apologeti zanjo, tako je tudi nevarnost strokovnjakov za informacijsko varnost, da bodo zavoljo želje po obdržanju svojega vpliva molčali o zlorabah katere naj bi nadzorovali.

Ne razumem kaj hočeš povedati?

Ker iz tega sledi, da je motiv politikov in parlamentarcev, da o zlorabah molčijo oziroma ugotovljene nepravilnosti uporabljajo za obračunavanje s političnimi nasprotiniki.

Kar mi ne gre ravno skupaj s tem, ko praviš, da predstavnikom ljudstva pa zaupaš...

ZaphodBB je izjavil:


Ali povedano drugače. Motiv, ki ga sedaj imaš bo izginil v tistem trenutku, ko boš dobil službo.
Kot človek, ki je imel opravka s polcijskimi nadzorniki, ki nadzorujejo delo policistov boš verjetno razumel kaj me skrbi.

Ja, razumem. In se strinjam, dani magične paličice. So samo boljše in slabše rešitve.

Če zdaj praviš, da je moja rešitev slaba, in obstoječa tudi ni dobra, te sprašujem, kaj predlagaš potem ti?

Jaz imam rajši Mahniča tam kot izvoljenega predstavnika ljudstva, kot nastavljenega tehnokrata.

A je to tako težko razumeti?

Očitno morajo ljudje vse na svoji koži probat.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

poweroff ::

Tipa, ki v življenju še ni imel resne službe in ni ničesar ustvaril?? Okeeey. Očitno je pomembno, da je v pravi partiji, pardon, stranki.

Pa če gremo naprej: bi imel rajši tudi Kordiša, ali kaj je bil že oni levičarski skrajnež?

Sicer pa očitno slabo bereš. Jaz sem poleg (ali v pomoč) parlamentarnemu nadzoru predlagal še strokovnjake. Ki bi mahničem in kordišem razložili da je tistole v kotu avtomat za kavo, tistole pod mizo pa nezakoniti IMSI catcher.

Čisto tako, da si ne bi kakšen politikant po pomoti skušal kave skuhati iz IMSI catcherja.:))
sudo poweroff

MrStein ::

Vlada ne ve, kaj se dogaja z "njenimi" podjetji.
Vlada pozvala SDH, naj pojasni dogajanje v Petrolu; Šarec: Naj nikar ne kažejo s prstom na nas

Zanimivo, da so mediji prej vedeli za menjavo uprave, kot večinski lastnik (država).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

poweroff ::

To sicer več pove o samih teh podjetjih, kot o vladi.
sudo poweroff

MrStein ::

Kaj pa pove?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

poweroff ::

Da podjetja pod mizo obveščajo medije, namesto svojega lastnika.

Mimogrede, treba bo nazaj na linijo, Zaphod:
https://nova24tv.si/kolumna/v-sovinem-g...

Rumeni se namreč strinjajo z mano:

Podbregar je imel prav: vprašanje je poleg ustreznega znanja tako v novinarstvu kot pri parlamentarnem nadzoru ključno. Parlamentarni zelenci in nedonošenčki nimajo znanja, in ker nimajo znanja, tudi ne znajo postavljati vprašanj. Lahko služijo le kot poštarji, kot prinašalci novic, ki se drugje kreirajo. Članstvo v komisiji je za kredibilne, resne in zrele poslance in prav mučno je spremljati poslanko LMŠ Jerco Korže, ko se smeši v razpravah o tajni službi, pri tem pa ne kaže pretiranega presežka naravne inteligence.


Sicer na koncu popljuva neko LMŠjevko (za katero sicer še nisem slišal), pozabi pa na zelenega nedonošenčka Mahniča... ampak ima čisto prav. Tipi njunega kalibra niso sposobni izvajati parlamentarnega nadzora. Oziroma se ta v tem primeru izvaja le pro forma.
sudo poweroff

Vazelin ::

Mahnič ima preveč strong CV da ne bi bil sposoben izvajati prlamentarnega nadzora:D















Šala
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Vazelin ::

Torej na mesto levice prihaja zmago iz nsi:)) za razliko od Levice ne bo težak in bo z veseljem pritiskal glasovalske knofe. Everbody loves Zmago :p
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

scipascapa ::

seveda sranje se bo nadaljevalo, plače brez dela se vlečejo.

poweroff ::

Vazelin je izjavil:

Everbody loves Zmago :p

Except Monika. :))
sudo poweroff

Božja batina ::

Čas je da državo začne voditi tisti, ki si to zasluži zmagovalec volitev Ivan Janez Janša heroj osvobodilne bitke leta 1991. Če ne bi bilo Janeza bi vojna trajala več let tako je samo 10 dni kajti Janez je z svojo taktiko porazil JNA rdečo zvezdo in osvobodil Slovenijo. Edini, ki lahko Slovenijo postavi na noge je Janša heroj kot je bil Rudolf Maister.

Unilseptij ::

Neverjetno je, kako nemogoče je odpraviti to nesrečno dodatno zavarovanje. Ministri in vlade padajo kot za šalo, samo da se tukaj ne bi nič spremenilo, mediji pa vedno držijo štrik. Šarec gre pa po poti Cerarja, preveč kompromisov, popuščanja pritiskom (tudi in predvsem znotraj koalicije) ter nekega modrovanja, ki pa je samo še neko stalno opravičevanje slabih ravnanj.

No, izkusili smo eno leto kolikor toliko normalne vlade, že to je dandanes kar luksuz. Ključnih problemov pa ta vlada ne bo rešila in vprašanje je, koliko časa bo še obstala.

MrStein ::

Unilseptij je izjavil:

Neverjetno je, kako nemogoče je odpraviti to nesrečno dodatno zavarovanje.

Bolj je problem, da obvezno ne krije vsega. Dodatno se potem ukine samo od sebe.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

mtosev ::

meni je mal všeč, da je levica odšla. preveč so izsiljevali preostale partnerje. zdaj pa manjšinska vlada ali pač sodelovanje z npr nsi. verjetno bolj resna stranka kot levica.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Wrop ::

Kar naj gre NSi v vlado, pa ji odidejo skoraj vsi volilci. Zelo dvomim, da se bo to zgodilo. Nekaj se prerivajo na sredino, ampak znajo se ustreliti v koleno. Ko si bil leta in leta "farška" stranka, se te še leta in leta drži vonj po cerkvi, takih pa se sredinski volilci, kaj šele rahlo levosredinski, izogibajo kot hudič križa. Čeprav je na sredini še precej prostora, ampak to samo za res eno pravo liberalno stranko. Državljanska lista je imela res dobro možnost, pa je Virant preveč jamo SDS kopal, sam pa vanjo padel.

mtosev ::

DL/viranta tudi jaz pogrešam. mi je bil eden redkih, ki je bil še centre right in je tudi bil pripravljen kaj pametnega narediti za razliko od sdsja/janše. ma kdo kakšno razlago, da se je virant izgubil, jj pa je že v politiki 30+let?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Vazelin ::

virant ima sladko službo v tujini cca 13k neto;)
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

ZaphodBB ::

poweroff je izjavil:

Tipa, ki v življenju še ni imel resne službe in ni ničesar ustvaril?? Okeeey. Očitno je pomembno, da je v pravi partiji, pardon, stranki.

Pa če gremo naprej: bi imel rajši tudi Kordiša, ali kaj je bil že oni levičarski skrajnež?

Sicer pa očitno slabo bereš. Jaz sem poleg (ali v pomoč) parlamentarnemu nadzoru predlagal še strokovnjake. Ki bi mahničem in kordišem razložili da je tistole v kotu avtomat za kavo, tistole pod mizo pa nezakoniti IMSI catcher.

Čisto tako, da si ne bi kakšen politikant po pomoti skušal kave skuhati iz IMSI catcherja.:))

Rajši imam Kordiša in Mahniča, ker sta izvoljena predstavnika ljudstva.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

scipascapa ::

Boli Viranta za SLO...je denar preveč dober.

MrStein ::

Za razliko od drugih politikov?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Wrop ::

mtosev je izjavil:

DL/viranta tudi jaz pogrešam. mi je bil eden redkih, ki je bil še centre right in je tudi bil pripravljen kaj pametnega narediti za razliko od sdsja/janše. ma kdo kakšno razlago, da se je virant izgubil, jj pa je že v politiki 30+let?


Kake pa eni pišete. Virant je bi minister v JJ vladi leta 2004-2008. Pa sploh ni bil član stranke. Pa baje, da JJ samo zveste sledljivce in vernike spušča na odgovorna mesta. Kakor koli že ... Virant je preprosto izgubil, ker je šel pod marelo z dvema diamentralno nazorsko različnima vladama. Prvič se je ustrelil v levo koleno, ko je šel z JJ, čeprav je zmagal Z. Jankovič in se zameril levi sredini. Nato pa se je ustrelil še v desno koleno, ko je šel v levosredinsko vlado in izgubil še druge preostale desnosredinske volilce. S političnim kriplom, pa nobeden noče imeti opravka. Volitve leta 2014 so pokazale realno stanje zapuščine Viranta. Pa vmes so prišle ven še letalske karte z bajnimi popusti za celo družino.

Kostanjšek, ki naj bi bil Virantov nekdanji sošolec, je Virantu tako uradno odobril več kot dvajset vozovnic. Z njimi je Virant, v nekaterih primerih tudi z družino, med letoma 2008 in 2011 letel v Bruselj, Frankfurt, Pariz, Skopje in Sarajevo.

Za vsako vozovnico v poslovnem razredu je Virant plačal le po 150 evrov, kar je nekajkrat manj od njihove takratne cene za "običajne" potnike. Gre namreč za vozovnice iz prodajnega razreda R, ki jih ni mogoče kupiti v redni prodaji, saj so namenjene le zaposlenim v Adrii Airways, uslužbencem podjetij iz letalske dejavnosti in certificiranim agentom za prodajo vozovnic, navaja časopis.

Vir 24ur.

Po tem se ga nobeden ni niti s palico več dotaknil.


Sedaj tudi veste zakaj tako rabimo še eno novo Adrijo. Takih malih virantov je v državi precej in zato so drugim potnikom tudi morali računati nekaj več.

poweroff ::

ZaphodBB je izjavil:

Rajši imam Kordiša in Mahniča, ker sta izvoljena predstavnika ljudstva.

Jaz bi tudi raje videl, da bi Kordiš in Mahnič gradila viadukte. Kot izvoljena predstavnika ljudstva gotovo zgradita viadukt bolje od strokovnjakov gradbene stroke. :))
sudo poweroff

mtosev ::

Wrop je izjavil:

mtosev je izjavil:

DL/viranta tudi jaz pogrešam. mi je bil eden redkih, ki je bil še centre right in je tudi bil pripravljen kaj pametnega narediti za razliko od sdsja/janše. ma kdo kakšno razlago, da se je virant izgubil, jj pa je že v politiki 30+let?


Kake pa eni pišete. Virant je bi minister v JJ vladi leta 2004-2008. Pa sploh ni bil član stranke. Pa baje, da JJ samo zveste sledljivce in vernike spušča na odgovorna mesta. Kakor koli že ... Virant je preprosto izgubil, ker je šel pod marelo z dvema diamentralno nazorsko različnima vladama. Prvič se je ustrelil v levo koleno, ko je šel z JJ, čeprav je zmagal Z. Jankovič in se zameril levi sredini. Nato pa se je ustrelil še v desno koleno, ko je šel v levosredinsko vlado in izgubil še druge preostale desnosredinske volilce. S političnim kriplom, pa nobeden noče imeti opravka. Volitve leta 2014 so pokazale realno stanje zapuščine Viranta. Pa vmes so prišle ven še letalske karte z bajnimi popusti za celo družino.

Kostanjšek, ki naj bi bil Virantov nekdanji sošolec, je Virantu tako uradno odobril več kot dvajset vozovnic. Z njimi je Virant, v nekaterih primerih tudi z družino, med letoma 2008 in 2011 letel v Bruselj, Frankfurt, Pariz, Skopje in Sarajevo.

Za vsako vozovnico v poslovnem razredu je Virant plačal le po 150 evrov, kar je nekajkrat manj od njihove takratne cene za "običajne" potnike. Gre namreč za vozovnice iz prodajnega razreda R, ki jih ni mogoče kupiti v redni prodaji, saj so namenjene le zaposlenim v Adrii Airways, uslužbencem podjetij iz letalske dejavnosti in certificiranim agentom za prodajo vozovnic, navaja časopis.

Vir 24ur.

Po tem se ga nobeden ni niti s palico več dotaknil.


Sedaj tudi veste zakaj tako rabimo še eno novo Adrijo. Takih malih virantov je v državi precej in zato so drugim potnikom tudi morali računati nekaj več.
tega okoli letalskih kart se spomnim, zdaj ko si to omenil. če se prav spomnim a ni virant reko, da on ni prosil za kakršne koli popuste? no kakorkoli meni je bil virant še ok. veliko sreče pri delu v tujini. da je bil minister v jj vladi mi je tudi prišlo. član sds pa ni bil nikoli
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Wrop ::

mtosev je izjavil:

tega okoli letalskih kart se spomnim, zdaj ko si to omenil. če se prav spomnim a ni virant reko, da on ni prosil za kakršne koli popuste? no kakorkoli meni je bil virant še ok. veliko sreče pri delu v tujini. da je bil minister v jj vladi mi je tudi prišlo. član sds pa ni bil nikoli


Vse lepo piše v članku, ki sem ga prilepil kot vir. Kaj je on rekel je v resnici nepomembno. Pisal je svojemu (naj bi bil njegov) bivšemu sošolcu, ki je bil takrat komercialni direktor Adrije, da ima 8 kandidatov za let. Le zakaj bi nek takrat bivši minister pisal, praktično glavnemu v komerciali, na mail in prosil za karte, če pa bi jih lahko bil kupil preko interneta ali preko neke random referentke po telefonu, tako kot je to bila delala neposvečena raja? Le zakaj? Pa karte za poslovni razred, po 150 €, pa karte razreda R, ki so samo za določene kategorije ljudi, med njimi niso bivši ministri.
SDS in Janši je kopal jamo, sam pa je vanjo padel. Zraven pa je potegnil še celo stranko. Škoda. Za stranko, za Viranta mi niti ni. 2004-2008 je kar nekaj stvari premaknil naprej, nabolj se spomnim, da ni bilo treba več izpolnjevati obrazcev za dohodnino vsako leto. Razen prvič in popravke.
Pa še po izstopu iz 2. JJ vlade, ki jo je baje bil naznanil na lastno pest, brez posvetovanja v stranki, so mu ušli vsi glavni "organi" stranke, predvsem desna polovica možganov. Ostali so samo še poslanci in tisti, ki so imeli neposredne koristi do konca mandata. Na naslednjih volitvah so stranko zapustili praktično vsi prejšnji volilci.
Pa samo stisniti bi moral zobe, malo premisliti in se posvetovati v stranki, pa bi verjetno DL še danes obstajala. Na sredini je danes še veliko prostora. NSi ne rine zastonj tja, ampak NSi-ju, sem skoraj prepričan, na sredini ne more uspeti. Za vsakega volilca na sredini, izgubijo dva na desni. Upam, da so res zelo dobro premislili in pregledali teren, da ne bodo naredili salto mortale. Ker potem vemo kdo bo spet vsega kriv.
DL pa je bila instant stranka, zmetana na kup v nekaj mesecih pred volitvami, z glavnim obrazom, GV, po katerem je stranka na začetku nosila ime. Neke vrste kult osebnosti. Isto je naredil Zoran Jankovič. Dva primera kulta osebnosti. Nista zastonj tudi družinsko povezana. Po neverjetnem uspehu, so začele v Sloveniji tik pred volitvami nastajati stranke enega glavnega obraza, od Alenke Bratušek, do Moralno Etičnega, do Šarca. Zna se zgoditi, da se bo to ponovilo, ker zgleda, da določen spekter volilcev radi hodijo na tanek led, potem pa velikokrat sledi veliko razočaranje, ker stranka, ki nastane pet pred dvanajsto, pusti pogorišče ter se ne izkaže za to, kar se je predstavljala. Saj drugačnega rezultata tudi ne more biti, saj morajo na hitro zmetati skupaj kandidate, praktično brez preverjanja. Potem se pa zgodi, da imaš kandidate, ki celo kandidirajo pri dveh strankah :)), nekateri izvoljeni, pa celo kradejo sendviče in se s tem pred kamerami hvalijo, drugi ne dobavijo oken, ki so že plačana itd.
Potem pa isti ljudje - volilci instant strank, pričakujejo od izvoljencev, ki so zmetani na kup, neko dolgoročno vizijo, da bodo delali neke velike načrte za 20-30 let naprej, če pa je takim ljudem pomembno samo to, da se obdržijo za mandat, morda celo dva, ostalo pa pač gre po neki inerciji, ki jo država ima. Medtem pa še pokadrujejo znance, prijatelje, ljubice, zasužne ... na položaje, da bodo imeli še sami kako korist, ko ne bodo več v politiki. Torej domet jim seže za 4 leta naprej, nekaterim celo do 8. Taki pa ne bodo izvajali, nekih reform, če res ne bo potrebno, kaj šele, da bi sprejemali kake res nepopulistične ukrepe, ki bi na kratki rok povečala nejevoljo in povzročala padec priljubljenosti, na dolgi rok pa izboljšalo stanje.

scipascapa ::

Wrop: kdaj in kje kandidiraš? Pišeš že odlično :)

Wrop ::

Nikjer ne kandidiram. Vseeno imam premalo širine, ki bi jo moral vsak vsaj napol dober politik imeti. Govorne retorične sposobnosti imam na minimumu. Kompetentne politike ne narediš tako, da jih tri mesece pred volitvami pobereš s ceste, ampak, da jih izučiš oz. da imajo čas, da se izučijo. Najbolje je, da se teh mehkih veščin priučiš/naučiš v že kaki stranki.
Žal na fakultetah, predvsem tehničnih in tudi naravoslovnih, ni nobenega poudarka na znanju in pridobivanju mehkih veščin. Te pa rabiš kot politik in tudi sicer na splošno pridejo prav. Družboslovne fakultete so v tem precej v prednosti. Zato pa imaš precej politikov, ki prihajajo iz družboslovnih smeri.

scipascapa ::

Problem pri nas je, da gre premalo ljudi na volitve....koliko imamo uddeležbe 45-50%?

Pika na i ::

poweroff je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:

Rajši imam Kordiša in Mahniča, ker sta izvoljena predstavnika ljudstva.

Jaz bi tudi raje videl, da bi Kordiš in Mahnič gradila viadukte. Kot izvoljena predstavnika ljudstva gotovo zgradita viadukt bolje od strokovnjakov gradbene stroke. :))

Jaz bi tudi raje videla, da "strokovnjaki" ne zapravljajo denarja po nepotrebnem.
Kje pa piše, da predstavniki ljudstva, ne bi poklicali strokovnjakov, ko bi želeli zgraditi viadukt ali karavanški predor?
Aja, to se do danes še ni zgodilo in se tudi v bodoče ne more.>:D

Gregor P ::

Wrop je izjavil:

Najbolje je, da se teh mehkih veščin priučiš/naučiš v že kaki stranki.
... ampak ljudje strank ne marajo ...
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Wrop ::

Res je. Videno že tretje volitve zapored. Se ne bom čudil, če bomo še četrtič in celo petič. Računi bodo zmeraj višji. Bomo pač vedno večji balkanski čehi. Se tudi ne bom čudil, da se bomo tolkli po prsih, da smo glavni na balkanu, vse dokler nas Romunija ne prehiti. Vsekakor neverjeten scenarij 10 let nazaj, sedaj ga ne bi popolnoma izključil.

Pika na i ::

Wrop je izjavil:

Bomo pač vedno večji balkanski čehi. .

Počasi bo treba zamenjati Čehe z nekom drugim.
/Kdor se zadnji smeje, se najslajše smeje/
Oni namreč naročajo nove airbuse, o njih Slovenci lahko samo sanjajo/mo>:D

Smrekar1 ::

Wrop je izjavil:

Res je. Videno že tretje volitve zapored. Se ne bom čudil, če bomo še četrtič in celo petič. Računi bodo zmeraj višji. Bomo pač vedno večji balkanski čehi. Se tudi ne bom čudil, da se bomo tolkli po prsih, da smo glavni na balkanu, vse dokler nas Romunija ne prehiti. Vsekakor neverjeten scenarij 10 let nazaj, sedaj ga ne bi popolnoma izključil.


To je standardno nabijanje, da.



Dejstva so pač drugačna. Naj te to ne ovira pri širjenju ResniceTM.

MrStein ::

scipascapa je izjavil:

Wrop: kdaj in kje kandidiraš? Pišeš že odlično :)

Je, ampak to ve vsak razumen človek. Nič novega ni povedal.

scipascapa je izjavil:

Problem pri nas je, da gre premalo ljudi na volitve....koliko imamo uddeležbe 45-50%?

In kaj bi teh preostalih 50-55% po tvoje naredilo? Izvolilo ... koga?

Smrekar1 je izjavil:


Dejstva so pač drugačna. Naj te to ne ovira pri širjenju ResniceTM.



Jaz ne bi hvalil dneva pred nočjo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Smrekar1 ::

MrStein je izjavil:




Jaz ne bi hvalil dneva pred nočjo.


Desetkrat večja država ima petkrat večji DBP od nas. Torej nas bo kmalu prehitela.

Wrop ::

Smrekar1 je izjavil:

Wrop je izjavil:

Res je. Videno že tretje volitve zapored. Se ne bom čudil, če bomo še četrtič in celo petič. Računi bodo zmeraj višji. Bomo pač vedno večji balkanski čehi. Se tudi ne bom čudil, da se bomo tolkli po prsih, da smo glavni na balkanu, vse dokler nas Romunija ne prehiti. Vsekakor neverjeten scenarij 10 let nazaj, sedaj ga ne bi popolnoma izključil.


To je standardno nabijanje, da.



Dejstva so pač drugačna. Naj te to ne ovira pri širjenju ResniceTM.


Seveda, seveda... Standardno so nabijali tudi 10 in 15 let nazaj, ko so zviška gledali na Čehe in se ni hotel nobeden v Sloveniji primerjati z njimi. Raje smo se primerjali z Avstrijci in s Švicarji.
Tvoja slikica je itak ena smešnica zaradi dveh razlogov. Prvi je ta, da se referenciraš na napoved iz leta 2018, drugi je pa ta, da bi lahko vsaj vzel 10+ obdobje in bi videl koliko je kdo zrasel.

Tvoje širjenje resnice se ne sklada s to povedno sliko.
 območja

območja


Vir. Za kratko branje za malo samorefleksije.

MrStein ::

Če kdo ne zna brati grafov: Romunija je že leta 2014 bila skoraj nazaj na nivoju iz leta 2008, danes pa je tam tam.

Slovanija pa ni. in še en čas ne bo.

Ampak, ja s slikicami opic poskušamo zmesti sovražnika...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()
««
23 / 51
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Šarec in odstop vlade, drugič (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6910894 (9386) bluefish
»

Cerar ni več predsednik vlade! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22840959 (34200) Jupito

Več podobnih tem