» »

Hladilna tekočina za Citroen C8 Diesel 2006 letnik

Hladilna tekočina za Citroen C8 Diesel 2006 letnik

nodrim ::

Živ in jo!

Stvar je takšna, imam Citroen C8 letnik 2006 Diesel. Računalnik mi javlja, da je nivo hladilne tekočine nizek (coolant level low). Preverim v ekspanzijski posodi in je res ravno na MIN.

Zdaj pa vprašanje, katero hladilno tekočino (coolant) lahko dolijem. V priročniku piše originalni Citroen coolant ali enakovredna tekočina. Nikjer pa nobenih informacij o lastnostih te originalne ali enakovredne hladilne tekočine.

Preveril sem po netu glede hladilnih tekočin in jih je več različnih vrst, ki se baje ne smejo mešati med seboj. So pa različnih barv, kar bi šlo najbrž ugibati po barvi obstoječe tekočine in kupiti isto barvo. Se pa spet zakomplicira, ker zgleda, da barve niso ravno standardizirane povsod po svetu (ZDA, Avstralija, Evropa itd.) in trenutno sem na Portugalskem, tako da spet nisem prepričan glede istih barv.

Ima kdo kakšen bolj neposreden nasvet za ugotovit, katere hladilne tekočine so enakovredne s to, ki je že notri? Oz. ali sem si preveč zakompliciral stvar in lahko dolijem kar vodo?

darkolord ::

Kateri motor?

nodrim ::

Diesel 2.0 HDi 16V

Utk ::

Kupi liter ene, ki je enake barve kot imaš zdaj, še liter vode, in bo, še ostalo za rezervo. Če nimaš že zdej same vode not, pa lahko tudi vodo doliješ, do zime je še daleč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

nodrim ::

Pozimi bom itak na Portugalskem, tako me za zmrzovanje ne skrbi :) Bolj glede kompatibilnosti tekočin. Tako, da ja, najbrž bom vzel isto barvo 1 liter pa še 1 liter destilirane vode.

Tole je manj kot polovica ponudbe tukaj:
 hladilne tekočine

hladilne tekočine

darkolord ::

Katerokoli rdečo/rozasto (to imaš verjetno sedaj) daj pa bo.

bambam20 ::

nodrim je izjavil:

Živ in jo!

Stvar je takšna, imam Citroen C8 letnik 2006 Diesel. Računalnik mi javlja, da je nivo hladilne tekočine nizek (coolant level low). Preverim v ekspanzijski posodi in je res ravno na MIN.


Bi bilo dobro, da najdeš hitr dobrega mehanika, da pregleda kam ti je stekla hladilna tekočina. Možno, da ti je v tej vročini začel puščat hladilnik.

nodrim ::

Računalnik mi je javil, da je nivo nizek in je res pri MIN, ampak nižje ne gre že skoraj en teden in motor se tudi nič ne pregreva. Bom zdaj dodal in čekiral, če se spet zniža pa zapeljal do mehanika.

SimplyMiha ::

ampak nižje ne gre že skoraj en teden

Potem pa ti naenkrat zariba in se boš čudil, kako to.

stjan ::

Ne strašite fanta da mašina takoj zariba :) naj bi se pri izpuhu videla bela para če bi kaj točilo.
Kupi hladilno tekočino, jo dolij in potem pogosto preveri če se nivo niža.
Verjetno so danes mašine res zelo občutljive, dolgo nazaj smo imeli Suzukija Marutija, ki je porabil skoraj toliko vode kot bencina :) samo šel je pa še zmeraj in ni nič zaribal.

Tilen ::

Človek božji, samo hladilna tekočina ti manjka. Zapelji se na uradni Citroen servis, daj tistih 5 EUR za flaško in dolij. Ljubi bog. Nekateri si res komplicirate življenje.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

nodrim ::

Hehe, sej me ni strah, da bo "zaribala" mašina. Vse, kar se lahko zgodi pri tem je, da se pregreje in se pač ustaviš, preden preveč naraste. Ni panike s tem, to redno gledam, če se kaj pregreva, in je ves čas na normalni delovni temperaturi.

Za enostavno stvar, kot je dolivanje hladilne tekočine, se pa tudi ne mislim na servis vozit. Problem je samo v tem, da nisem bil prepričan katero tekočino kupit, ker ne vem katera točno je notri, ker gre za rabljeni avto.

Tilen ::

No saj zato ravno. Še posebej, ker praviš, da si v tujini in ne veš katero tekočino rabiš. Greš na servis, daš 5 EUR in zadeva je rešena. Ne vem, zakaj bi moral ne vem kakšne procedure ubrati, da boš mogoče kupil pravo, če lahko na enostaven in ugoden način dobiš točno to, kar rabiš.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

EnStot ::

Avto je star 12 let, torej odgovarja vsak standardni antifreeze, ki se nahaja na trgu. Slabših sploh ni. Edino ne kupuj "ta rdečga", ki je poseben antifreeze za VW.

kingsix ::

Hm.. Meni so v nemčiji na uradnem Renault servisu vlili not neko rdečo oz pink. Med potjo je dotrajana cevka malo puščala in sem raje tam uredil...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

dolivanje hladilne tekočine motorja

Oddelek: Na cesti
358966 (8316) Daliborg

uradni Renault servis mi naredil napako? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
727991 (5745) Xserces
»

Poraba antifriza

Oddelek: Na cesti
425798 (5091) Bye
»

Hladilna tekočina izginja a ne vemo kam... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10145066 (41250) Telbanc
»

Petka Renault 5 (campus)

Oddelek: Na cesti
195417 (1822) El Barto

Več podobnih tem