» »

Samsung Galaxy Note 9 stane tisočaka

Samsung Galaxy Note 9 stane tisočaka

Slo-Tech - Leto je naokoli in Samsung je predstavil nov pametni telefon višjega cenovnega razreda. Galaxy Note 9, ki se s ceno zgleduje po iPhonu in stane okroglih 1000 dolarjev, bo čez Lužo na prodaj od 24. avgusta. Po videzu je podoben predhodniku, je pa za odtenek večji.

Telefon prihaja v dveh konfiguracijah. V osnovi bo imel 128 GB prostora in 6 GB pomnilnika, medtem ko za 1250 dolarjev dobimo 512 GB flasha in 8 GB pomnilnika. Ima tudi režo za microSD, kamor lahko vstavimo kartico s še 512 GB prostora, torej imamo lahko telefon z 1 TB kapacitete! Zaslon AMOLED meri 6,4 palca in lahko prikaže ločljivost 2960 x 1440 točk, kar predstavlja gostoto točk 516 ppi. Ima dve kameri - širokokotno 12-palčno in telefoto 12-palčno (f/1.5-2.4). Umetna inteligenca avtomatično zazna, kaj fotografiramo in pripravi ustrezne nastavitve. Sprednja kamera ima 8 milijonov točk. Vse skupaj je zapakirano v ohišje velikosti 162 x 76 x 8,8 milimetra, kjer se najde prostor za baterijo s kapaciteto 4000 mAh. Telefon ima tudi vse ostale standardne Samsungove bonbončke, in sicer bralnik prstnih odtisov, vodoodporen dizajn (IP68), brezžično polnjenje, S-Pen prvikrat z Bluetoothom in brezžičnim polnjenjem, prepoznavanje obraza in šarenice ter priključek za slušalke.

V naših krajih bo imel telefon procesor Exynos 9810, v ZDA pa Qualcommov Snapdragon 845. Exynos ima štiri 2,7-GHz jedra Samsung Mongoose M3 in štiri 1,8-GHz jedra ARM Cortex A55. Samsung pravi, da se drobovje hladi z "vodnim ogljikovim sistemom", o katerem ni veliko znanega, razen da naj bi uporabljal karbonska vlakna za odvajanje toplote. Telefon podpira način DeX s kablom HDMI, kar omogoča enostavnejše dockanje. Asistentka Bixby naj bi bila pametnejša, saj je v preteklih verzijah požela ogromno kritik zaradi zaostalosti v primerjavi s Siri. Sedaj naj bi znala celo rezervirati mizo v restavracijah. In da, na Android prav s Samsungom prihaja Fortnite.

168 komentarjev

«
1
2 3 4

Mravlek ::

Hvala lepa :)
V čem je bistvo življenja? Ups...bistvo računalnika! To je zdaj vprašanje?

cekr ::

Umetna inteligenca avtomatično zazna, kaj fotografiramo in pripravi ustrezne nastavitve.

Kako se lepo sliši "Umetna intelegenca".
Včasih smo temu poenostavljeno rekli avtomatika.

Masa tele igračke je pa kar konkretna. Večino kupcev jo bo pa itak uporabljalo samo za pogovore in sem pa tja kakšen sms.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Glugy ::

1000 dolarjev? ufff...jz se ne bi upal ven iz hiše z tako dragocenostjo. Pustmo zdej avto in podobne zadeve ki so neprimerljive.

Unknown_001 ::

S ceno ni nič narobe. Tehnika je dandanes še smešno poceni. Kdor pa hoče nekaj konkretnega - kvaliteto se bo še vedno skeširal.

Glugy je izjavil:

1000 dolarjev? ufff...jz se ne bi upal ven iz hiše z tako dragocenostjo. Pustmo zdej avto in podobne zadeve ki so neprimerljive.


Ma nego. Kako bi se šele počutil s 30g zlato verižico?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

dexterboy ::

Samo 1000 dolarjev?
Sramota za Samsung!
Še Apple ima dražji telefon...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Unknown_001 ::

dexterboy je izjavil:

Samo 1000 dolarjev?
Sramota za Samsung!
Še Apple ima dražji telefon...


Nobene sramote ni v tem. So uspeli ponudit konkurenčen izdelek za manj gelta.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

cekr ::

Če pomisliš, kaj je vse stlačeno v to majhno škatlico, je še poceni.
Seveda v primerjavi z nekaterimi drugimi rečmi.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Nikonja ::

1.000 dolarčkov pomeni da bo pri nas cca 1.150 eurčkov za cenejšo verzijo pa do 1.400 eurčkov za dražjo. Po meni to bo en velik fail za Samsung, ker so eno nori jabučki katere ne zanima cena, drugo so pa androidarčki kateri imajo precej več cenejše izbire. Če ta Zamzung ne naredi nekaj bolano drugačega s S10 kitajčki jih bodo pojedli, ker prvo S9 je mal izboljšana kopija S8, ta note pa enaki drek kot lanski note z par brezkorisnih bonbončkov... mogoče je ta kvazi inovativnost pri koncu....

bbbbbb2015 ::

Unknown_001 je izjavil:

S ceno ni nič narobe. Tehnika je dandanes še smešno poceni. Kdor pa hoče nekaj konkretnega - kvaliteto se bo še vedno skeširal.

Glugy je izjavil:

1000 dolarjev? ufff...jz se ne bi upal ven iz hiše z tako dragocenostjo. Pustmo zdej avto in podobne zadeve ki so neprimerljive.


Ma nego. Kako bi se šele počutil s 30g zlato verižico?


Ma nego... Če se bo vžgal slučajno, čisto slučajno - ne namerno bog ne daj...
Če bi lahko pametna asistentka, prosim, poklicala gasilce.

Zgodovina sprememb…

cekr ::

Me veseli, da niso šli posnemat jabolkovega "notch"-a.
Če se malo potrudijo, bo pa v naslednji verziji ekran čisto do vrha.
Me zanima, če je kamera kaj boljša kot na N8.
Nisem ravno zadovoljen z njo. Je slabša kot na L950xl.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Unknown_001 ::

Ah dejte se zdaj neke fine petičneže špilat. 90% vas garant sploh ne bo kupilo telefona pa ste že sitni kot da vsam zdaj dnar manjka v žepu zarad tega.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Gregor P ::

Sedaj ne vem za ta konkreten model, ampak ohišja strajših galaksij so bila doslej različnih kvalitet, nekatera so bila tako "cenena" (hitro obrabila), da preprosto niso bila vredna zahtevane cene oz. povedano drugače, bi človek za ra denar pričakoval boljši izdelek. Morda se je to sedaj z novimi modeli spremenilo, ne vem.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

blackbfm ::

Kako se lepo sliši "Umetna intelegenca".
Včasih smo temu poenostavljeno rekli avtomatika.


Ta avtomatika kero ti mislis je sestavljena iz nekih enostavnih "if" stavkov, danes pa mas "ai" cloud apije ki resnicno znajo razbrat bolj konkretne, semanticne podatke iz slike

blink ::

Za tak denar bi morali ponuditi več kot zgolj dve bodoči Android nadgradnji (9, 10) in 6-mesečno čakanje na nadgradnjo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blink ()

Ales ::

Note 8 dobiva nadgradnje praktično vsakih par dni. Trenutno je sicer še na Android 8.0.0., ampak na Security patch level Aug 1st, 2018. Dobil ga je pa tam nekje 6. avgusta, če se prav spomnim.

pirlo ::

Asistentka Bixby naj bi bila pametnejša, saj je v preteklih verzijah požela ogromno kritik zaradi zaostalosti v primerjavi s Siri.

Predvsem s Siri ja :))

blink ::

Ales je izjavil:

Note 8 dobiva nadgradnje praktično vsakih par dni. Trenutno je sicer še na Android 8.0.0., ampak na Security patch level Aug 1st, 2018. Dobil ga je pa tam nekje 6. avgusta, če se prav spomnim.


Ja, in dobil bo Android P v začetku naslednjega leta (mesece za npr. Google Pixlom), verzije Android R pa že ne bo več videl. To je nesprejemljivo za tako drag telefon.

Ales ::

Zakaj je to tako pomembno? Ali v ozadju teče 8.0.0 ali 8.1.0 itd., meni osebno dol visi. Samo da dobivajo Security patche še naprej tako, kot jih. Pa čim dlje.

Sicer pa je eden od razlogov, zakaj Samsung počasneje dela večje nadgradnje, poleg siceršnje kompleksnosti naprave, Android Enterprise oz. Samsung Knox. No, bomo videli, koliko časa po prihodu na trg bodo Note telefoni prejemali nadgradnje... upam, da dolgo.

louser ::

poleg siceršnje kompleksnosti naprave, Android Enterprise oz. Samsung Knox

Že mora, da bude veliko kompleksnejša od konkurence.

poleg siceršnje kompleksnosti naprave, Android Enterprise oz. Samsung Knox

Knoxa ni, Enterprise pa razvija Google. Kar se tiče njihove docking postaje, ima ta nekako tako kompleksnost kot Nintendo Switch dock. 60 evrov za kos plastike, ki je konkurenca ne potrebuje.
Glede fotografije tudi niso sam vrhunec ponudbe. Ti pa dajo za čuka vsaj pisalo zraven (smeh).
Note linija hoče zadnjih nekaj let biti wannabe Apple.

Ganon ::

Ko iPhone obmolkne.

nekikr ::

Evo, nekateri proizvajalci ne nategujejo tako kot Apple in ponudijo pol cenejše telefone, ki so trikrat boljši. Čeprav, čakaj malo...?!

Stipex ::

Ganon je izjavil:

Ko iPhone obmolkne.


Smeh :)

Sem imel Note 8 letos maja in ga prodal kmalu junija ter kupil iPhone X. Pred tem sem imel še Mate 10 pro.
Zelo razočaran nad Note 8:
- res slab battery life v standbyu, na tem področju sta ga Huawei in Apple prehitela po desni. Da ne bo pomote izklopil sem vsega vraga kar žre baterijo in nič pomagalo.
- nerodne dimenzije, previsok, ne gre niti dobro v žep
- trapast ukrivljen ekran kjer izgubiš 5% vidnega polja, pa še nobeno zaščitno steklo ne spraviš gor normalno, ekran se tudi spraska nenormalno hitro brez zaščite
- DAC tudi opazno slabši od konkurence, vsakdanje predvajanje v avtu z Harman Kardon ozvočenjem je bilo razočaranje napram Apple/Huawei
- OS, pre-installed balast, forsiran bixby, gromozanski updjeti, polno nekih neumnih fičerjev vklopljenih po defaultu

Note 4 je bil zadnji dober poslovni Samsung imho. Pri nas v firmi jih sedaj zamenjujejo večinoma Huawei-ji in ajfoni.

blackbfm ::

Evo, nekateri proizvajalci ne nategujejo tako kot Apple in ponudijo pol cenejše telefone, ki so trikrat boljši. Čeprav, čakaj malo...?!


pri androidih se vsaj trudijo bit nekako konkurenčni saj uporabniki lahko brez večjih težav naredijo prehod, pri applu izbire ni, si obsojen na tisto kar ti uturijo in kupiš ali pa pač ne:))

bajsibajsi ::

Unknown_001 je izjavil:

S ceno ni nič narobe. Tehnika je dandanes še smešno poceni. Kdor pa hoče nekaj konkretnega - kvaliteto se bo še vedno skeširal.


S samo ceno dejansko ni nic narobe. Lahko bi bila tudi 2 milijona.

Narobe je z ljudmi, ki taksno ceno upravicujejo in podpirajo.

MrNighthawk ::

nekikr je izjavil:

Evo, nekateri proizvajalci ne nategujejo tako kot Apple in ponudijo pol cenejše telefone, ki so trikrat boljši. Čeprav, čakaj malo...?!


OnePlus 6 stane cca 520€ (in ni edini telefon s takšno ceno) in dvomim, da razlika v ceni do Iphone X ali Note 9 (več kot 500€) odtehta...karkoli. Ni je stvari, ki je vredna 500€ da jo ta dva telefona naredita toliko bolje, če sploh. Za 1200€ kolikor sta oba telefona z top spec pa dobiš solidnega laptopa in nov telefon... in na tem mestu se pa katerkoli pametni telefon skrije pred produktivnostjo ;)

Že pol leta imam 750€+ vreden telefon in še zdaj mi je malo žal da ga imam :))

Unknown_001 ::

bajsibajsi je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

S ceno ni nič narobe. Tehnika je dandanes še smešno poceni. Kdor pa hoče nekaj konkretnega - kvaliteto se bo še vedno skeširal.


S samo ceno dejansko ni nic narobe. Lahko bi bila tudi 2 milijona.

Narobe je z ljudmi, ki taksno ceno upravicujejo in podpirajo.


Saj gre za njihov denar, ne moj.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

blackbfm ::

Za 1200EUR kolikor sta oba telefona z top spec pa dobiš solidnega laptopa in nov telefon... in na tem mestu se pa katerkoli pametni telefon skrije pred produktivnostjo


v bistvu je tako: to da lahko pospraviš tak hardwer v žep je vredno 1100EUR, sam telefon pa 100EUR

podobno kot fotkič, za tak denar dobiš vrhunsko opremo, kaj ti pomaga ce jo 99% casa ne nosis s sabo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

MrNighthawk ::

blackbfm je izjavil:

Za 1200EUR kolikor sta oba telefona z top spec pa dobiš solidnega laptopa in nov telefon... in na tem mestu se pa katerkoli pametni telefon skrije pred produktivnostjo


v bistvu je tako: to da lahko pospraviš tak hardwer v žep je vredno 1100EUR, sam telefon pa 100EUR

podobno kot fotkič, za tak denar dobiš vrhunsko opremo, kaj ti pomaga ce jo 99% casa ne nosis s sabo


Že dolgo časa nisem odvisen samo od žepov.

Tudi hardware za 500 € spraviš v žep. In moje mnenje ostaja, da razlika v ceni ne opravičuje "boljšega" hardwara, če sploh je boljši.

Unknown_001 ::

Je kdo poskusil narediti sam... ceneje?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

MrNighthawk ::

Unknown_001 je izjavil:

Je kdo poskusil narediti sam... ceneje?


a to je tist "argument" "če ne nardiš sam ne smeš kritizirat? :))

Invictus ::

Večina ljudi pizdi nad ceno, ker bi to imeli, pa si ne morejo privoščiti...

Po domače, gre za fovšijo in nerazumevanje konkurence ter ponudbe in povpraševanja...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Unknown_001 ::

Invictus je izjavil:

Večina ljudi pizdi nad ceno, ker bi to imeli, pa si ne morejo privoščiti...

Po domače, gre za fovšijo in nerazumevanje konkurence ter ponudbe in povpraševanja...


Short version.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Gregor P ::

Ni sedaj cena nek tak problem (+ obstaja več možnosti plačila itd.); pri Samsungu mene vedno skrbi kvaliteta izdelave aparata. V tem smislu pa je potem cena problem. Ker Appleova ohišja so trpežna in aparat še vedno izgleda v redu tudi po nekaj letih uporabe (seveda se ti lahko razbije steklo, naredijo tudi oni kakšno tehnično neumnost - antena itd.)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

MrNighthawk ::

Invictus je izjavil:

Večina ljudi pizdi nad ceno, ker bi to imeli, pa si ne morejo privoščiti...

Po domače, gre za fovšijo in nerazumevanje konkurence ter ponudbe in povpraševanja...


Mam telefon vreden 750 € + (vsaj bil je). Note 9 mi je pač prevelik. Ampak sem opazil, da sem se zajebal. In naslednji zagotovo ne bo toliko vreden ali bo pa kakšne pol leta do leto starejši model ;) "be smart, don't be a retard"

cekr ::

Največji problem je, ker bi večino ljudi imelo močno drobovino in najboljšo kamero zraven.
Ostale zadeve niso zanimive.

Tega ti pa nihče ne naredi.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

blackbfm ::

Tudi hardware za 500 € spraviš v žep. In moje mnenje ostaja, da razlika v ceni ne opravičuje "boljšega" hardwara, če sploh je boljši.


Da ne bos odkrival tople vode, to tvoje mnenje je cist osnovna ekonomija

pri Samsungu mene vedno skrbi kvaliteta izdelave aparata. V tem smislu pa je potem cena problem. Ker Appleova ohišja so trpežna in aparat še vedno izgleda v redu tudi po nekaj letih uporabe


Danes so itak vsi ali pa vecina alu steklo varjanta tako da po otipu sploh ni več razlik med znamkami. Trpežnost pa povsem odvisna od kota pod katerim ti pade na tla.

Unknown_001 ::

Gregor P je izjavil:

Ni sedaj cena nek tak problem (+ obstaja več možnosti plačila itd.); pri Samsungu mene vedno skrbi kvaliteta izdelave aparata. V tem smislu pa je potem cena problem. Ker Appleova ohišja so trpežna in aparat še vedno izgleda v redu tudi po nekaj letih uporabe (seveda se ti lahko razbije steklo, naredijo tudi oni kakšno tehnično neumnost - antena itd.)


Osel gre le enkrat na led.

Kakovost aparatov se pri Samsungu izboljšuje. To je moje opažanje od leta 2012 ko sem si še lastil Galaxy S

Kasneje dvojko in danes S9.

It worked 4 me.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

MrNighthawk ::

blackbfm je izjavil:

Tudi hardware za 500 € spraviš v žep. In moje mnenje ostaja, da razlika v ceni ne opravičuje "boljšega" hardwara, če sploh je boljši.


Da ne bos odkrival tople vode, to tvoje mnenje je cist osnovna ekonomija


Točno to price-performance.

spade93 ::

Stipex je izjavil:

Ganon je izjavil:

Ko iPhone obmolkne.


Smeh :)

Sem imel Note 8 letos maja in ga prodal kmalu junija ter kupil iPhone X. Pred tem sem imel še Mate 10 pro.
Zelo razočaran nad Note 8:
- res slab battery life v standbyu, na tem področju sta ga Huawei in Apple prehitela po desni. Da ne bo pomote izklopil sem vsega vraga kar žre baterijo in nič pomagalo.
- nerodne dimenzije, previsok, ne gre niti dobro v žep
- trapast ukrivljen ekran kjer izgubiš 5% vidnega polja, pa še nobeno zaščitno steklo ne spraviš gor normalno, ekran se tudi spraska nenormalno hitro brez zaščite
- DAC tudi opazno slabši od konkurence, vsakdanje predvajanje v avtu z Harman Kardon ozvočenjem je bilo razočaranje napram Apple/Huawei
- OS, pre-installed balast, forsiran bixby, gromozanski updjeti, polno nekih neumnih fičerjev vklopljenih po defaultu

Note 4 je bil zadnji dober poslovni Samsung imho. Pri nas v firmi jih sedaj zamenjujejo večinoma Huawei-ji in ajfoni.


Sem zagovornik Samsunga ter lastnik S8, vendar se v večini navedenih dejstev strinjam s tabo. imo bi moral Samsung opustiti te curved edges ker res nimajo neke "posebne" funkcionalnosti in so ubistvu le malo drugačen dodaten home page. Da o bateriji in special button-ih za bixby negovorimo..

Ales ::

louser je izjavil:

poleg siceršnje kompleksnosti naprave, Android Enterprise oz. Samsung Knox

Knoxa ni, ...

Ne? Kam pa je šel?

Gregor P ::

Unknown_001 je izjavil:

Kakovost aparatov se pri Samsungu izboljšuje. To je moje opažanje od leta 2012 ... in danes
To je pozitivna informacija, ki jo bom upošteval pri nakupu.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Glugy ::

Invictus je izjavil:

Večina ljudi pizdi nad ceno, ker bi to imeli, pa si ne morejo privoščiti...

Po domače, gre za fovšijo in nerazumevanje konkurence ter ponudbe in povpraševanja...



Jz bi si v tem trenutku lahko kamot privoščil vsaj 5 Samsungov Galaxy Note 9 pa se mi vseen zdi predrago in raje furam pod 100 eurov smartphone; ima vse kar potrebujem. Deluje ok ; ne šteka; zaslon je tud čist ok. Iz fotoaparata se pa tud da dobro fotko iztisnt če si čas vzame pa res potrud z svetlobo in umirjeno roko in minimalnimi popravki. Tako da ja 1000 evrov za telefon je neumnost; in ni zato neumnost ker si ne bi mogu privoščit ampak zato ker se da imat čist lepo uporabniško izkušnjo z 10x cenejšim noname telefonom. 1000 evrov je nateg; vzbujanje umetnih potreb za zaslužkarstvo. Sam zato ker imaš denar še ne pomeni da ga boš nespametno zapravljal. 20-35% boljša izkušnja za 1000 % večjo ceno. Ne hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

nekikr ::

Čakaj malo, ti si revež, ki o takem telefonu ne sme niti sanjati. Da imaš sicer za 5 takih telefonov pomeni, da ti pripada telefon za 100€ in čisto nič več, ker si dražjega ne moreš privoščiti. Nakup telefona ne sme požreti 20% vseh prihrankov.

tomaz- ::

Nekikr: iz ust si mi vzel, hehehehe

BoLhCa ::

Kako se lahko s ceno zgleduje po iPhonu, če je bil Note8 1000EUR in je šele nato Apple izdal X, ki je presegel to ceno? Če se že kdo je zgledoval je bil to Apple.

"zaostalosti v primerjavi s Siri." :O Ti to resno? Siri do B-ja Bixby-u ne pride, o kakšni zaostalosti ti klatiš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BoLhCa ()

blackbfm ::

Jz bi si v tem trenutku lahko kamot privoščil vsaj 5 Samsungov Galaxy Note 9 pa se mi vseen zdi predrago in raje furam pod 100 eurov smartphone; ima vse kar potrebujem. Deluje ok ; ne šteka; zaslon je tud čist ok. Iz fotoaparata se pa tud da dobro fotko iztisnt če si čas vzame pa res potrud z svetlobo in umirjeno roko in minimalnimi popravki.


Kvalitetno fotko še flagshipi za jurja težko stisnejo. O štekanju in zaslonih na budget smartphonih pa sploh ne bi..:))

BoLhCa ::

Vedno rad vidim, ko začne nekdo govorit o telefonu za 100€ in kako je enak paradnim konjem. Noro, kako lahko sploh tako neumnost si zmožen pomislit, nikar šele javno napisat.

Namenski button za Bixby je pri meni way to go, se pa strinjam, da če ne uporabljaš Bixby te zna motiti, ga pač funkcionalno izklopiš. Done. Zakrivljen zaslon mi je ok, pač dobr zgleda kaj. Se pa strinjam glede baterije, 3.3k mAh je premalo za Note8. Da pa dandanes še lapate o "balastu" je pa neumnost, veliki updejti? ti to resno model fuck.. "neumne" fičerje 1x izklopiš in je, ne mi s takimi blesarijami hodt ven.

dottor ::

Sem bil nekje pol leta nazaj pred tem da menjam 2 leti star S7 za "nekaj novejšega", pa nekako nisem našel aparata za menjavo in sme ostal na S7. Iščem predvsem isto velikost, saj mi novi aparati ne dišijo zaradi velikosti, pol je tu problem samsunga z zaobljenim ekranom (sem bolj nerodne sorte in če bi ekran preživel pol leta bi bil že uspeh), iOS mi ne odgovarja (sem imel 5S nekaj časa pa se nisem mogu navadit), pol sem razmišljal P20 PRO ampak pol spet ko povlečeš črt prideš do zaključka da spet daš 700+€ in ne dobiš praktično nič. Na S7 mi baterija sploh po ubdejtu zdrži komot 2 dni, slike dela zadovoljivo dobre, BT v avtu deluje v nulo, aplikacije in spletne strani odpira zadovoljivo hitro, nima težav s povezljivostjo, ... Tako da osebno če mi zdrži še leto ali dve bom več kot zadovoljen, pol pa vprašanje če bom najdu menjavo za njega ali bom kje našel še zapakiran S7.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

m47hingi ::

Mene tudi motijo ti zaobljeni robovi zaslona.
Motijo pri gledanju videa, da o padcih/lomih ne govorimo.
Pač samo šminka in nekaj, da lahko napišejo na podatkovni list, uporabnost 0.
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung predstavil Galaxy S9 in S9+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5117392 (12753) xda develope
»

Microsoft predstavil Hololens VR, Surface 4, nove telefone, prenosnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
12841302 (32550) boolsheat
»

Samsung predstavil Galaxy Note 5 in Galaxy S6 Edge+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5519240 (15689) Stari maček
»

MWC: Samsung Galaxy S6 in S6 Edge (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
14444728 (37160) nekikr

Več podobnih tem