» »

Sodišče Evropske unije: ponovna objava že objavljenih avtorskih del ni dovoljena

1 2
3
»

slitkx ::

Okapi je izjavil:

In kaj kipu določi ceno? Teža kamna, ali znanje kiparja, da odbije stran odvečno?
Kapitalistični lokalni navdih.

digitalcek ::

slitkx je izjavil:

Tudi za nastanek po treh tednih je fotka zgolj produkt vsega, kar se ti je poklapalo in ti je bilo dano.
Sestavine so bile servirane.


Ja, ampak je ta fotograf moral vedeti, na kateri hrib iti in ob kateri uri.

Vidim, da zelo "ceniš" dobro, avtorsko fotografijo...

Si pač kot tisti Korejci v Ljubljani na prešercu: čisto dovolj je, da se nakaj vidi, samo da se vidi.

Posneto pa pogosto le zaradi štemplja, da je bil na Prešercu, kot še miljon in pol drugih turistov, ki pridejo letno v Ljubljano.

Tudi mimoidoči pes poščije skoraj VSAK vogal, mimo katerega gre. Med njim in Korejci (sem ti dokazal!) ni kakšne bistvene razlike (štempelj).

Le da pes zaenkrat še ne ureja svojo Fb stran. Jo pa zagotovo enkrat v prihodnosti....

Upam le, da bo avtor pes imel nasvojem Fb zanimivejše, "boljše", bolj kreativne fotografije, kot (avtorji) Korejci...

Okapi je izjavil:

In kaj kipu določi ceno? Teža kamna, ali znanje kiparja, da odbije stran odvečno?


Teža kamna. In oddaljenost podnajemniške sobe od akademije...

Zgodovina sprememb…

slitkx ::

Bravo, si potegnil pravi zaključek. Dela fotografov so v mojih očeh precenjena. Nekateri se na razstavah obnašajo malodane kot izumitelji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slitkx ()

Okapi ::

Je rekel en, ki še nič v življenju ni naredil.;((

St235 ::

bbbbbb2015 je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Pika na i je izjavil:

V Sloveniji je pač tako - dokler se krade drugim, je ok. Ko se krade "nam", pa v luft.
Imate dvojna merila, dečki!


Ja, grozna kraja je uporaba slike v seminarski. Najboljs, da tozijo starse, zaplenijo vso lastnino in jih vrzejo na cesto za opozorilo drugim.


Torej iz druge roke (moji otroci) vam povem, da otroci pišejo seminarske, ker morajo, za oceno. Slike režejo od kod pride, malo internet, malo knjige. Moj sin (in to eden od dveh) je naredil samo enkrat fotografije, sem mu dal Nikona, je šel po mestu naokrog. Seminarska je bila nekaj v stilu domači kraj nekoč in danes. Potrudil se je, res prišel z dosti slik nazaj, vendar umazan in blaten, en pes ga je hotel ugrizniti, deževalo je vmes. Fotoaparat je bil kar moker, ampak začuda Nikonu ni bilo nič. Drugi dan je ponovil vajo, ker je ugotovil, da je vreme lepše, hotel je imeti lastne slike, malo bolj žive. Za unega hudega psa je že vedel, kje je.

Skratka, matral se je neskončno za tisto lepo sliko ali dve.

Vsak od sinov je napisal cca 10 seminarskih na leto in tehnično ne bi šlo skozi, da bi pa zdaj šel npr.v Španijo, da bi posnel fotografije.

Fotografije bi se dalo dobiti, da se kupijo, samo ne vem, če bi se s tem jaz strinjal. Če je temu tako, naj pač šola plača fotografije.

Da bi kateri preverjal zdaj kaj se lahko kopira in kaj ne - to jih niso opozorili, kako se citira - pa so se šele učili.

Skoraj prepričan sem, da Nemci delajo enako. Samo šola je bila verjetno bolestno ambiciozna, dali so seminarsko na Internet, prvotni avtor fotografije je to videl in tožil - šolo. Po moje bi bilo pravilno, da bi tožil avtorja seminarske. Zdaj če je pa res nastala škoda, to pa je druga stvar.

Sigurno je nastala škoda, ker se ni kupila fotografija od fotografa. Samo cena teh fotografij je ponavadi 30 € ali celo 10 € po kosu.

Kaj pa vem. Siguren sem, da nihče, tudi ta šola ne, ne bodo začeli kupovati avtorskih fotografij.


Zanimivo. Clovek bi mislil, da bos po tem kako se je namatral tvoj lasten sin, lazje razumel zakaj so fotografije avtorsko zascitene.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sodišče EU: skrivanje za družinskimi člani v primeru piratstva je nedopustno (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
8518860 (14938) SeMiNeSanja
»

Sodišče Evropske unije: ponovna objava že objavljenih avtorskih del ni dovoljena (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
10427811 (21345) St235
»

Vaš seks na spletu...

Oddelek: Problemi človeštva
314662 (3618) DimmniBurek

Več podobnih tem