» »

Hyundai - poraba

Hyundai - poraba

tiger112 ::

Imam Hyundai i40 1.7 CDRI avtomatih (136km), 2012.
Po števcu porabe kaže zelo visoko porabo goriva. Tudi ko avto stoji (semafor) kaže na indikatorju max. Pri vožnji pade, ampak v povprečju ne manj kot 8 l/100km.
Imam občutek da indikator porabe ni niti malo zanesljiv..
Kakšne so vaše izkušnje?

Utk ::

Izmeri porabo sam pri tankanju. In komot tak avto avtomatik porabi 8 litrov, zakaj ne bi.

DePalmo ::

Tisti indikator ima svojo pamet, pa to opažam na Ceedu letnik 2017. Raje glej povprečno porabo in tisto primerjaj med računano na roke.

Sicer pa, a ni več v garanciji? Pelji pokazat in naj poštimajo.

DamijanD ::

Pri meganu imam dolgoletno razliko med računalnikom in dejanskim stanjem 2-3 dcl/100km. Dejanska razlika pa niha glede na zunanjo temperaturo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DamijanD ()

Ganon ::

Napolni rezervoar do konca, ponastavi števec kilometrov, se vozi, dokler ne prideš do rezerve in potem izračunaj porabo.

springfield ::

Ali uporabi Spritmonitor, ki bo racunal namesto tebe

Spxy ::

Poraba.com Slovenska zadeva, še trenutno ceno goriva ti ponudi samodejno.

TOP ::

Ja za avtomatik nič čudnega.Imaš pa res nekam veliko porabo za 136KM.Če boš računal ročno je lahko odstopanja2-3 dcl več ne vidim pri meni.

-valvoline- ::

Na testu je povprecna poraba glih okrog 8l.
https://www.avto-magazin.si/avtomobilsk...
Korejski dizli pijejo vec k primerljivi evropski, to je dejstvo. Zakaj je tako, go figure.

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

Mercedes in Mini, ki sta trenutno pri hisi kazeta tam tam z realnostjo. Za moj okus je za i40 dizla to prevsoka poraba.

EnStot ::

tiger112 je izjavil:

Imam Hyundai i40 1.7 CDRI avtomatih (136km), 2012.
Po števcu porabe kaže zelo visoko porabo goriva. Tudi ko avto stoji (semafor) kaže na indikatorju max. Pri vožnji pade, ampak v povprečju ne manj kot 8 l/100km.
Imam občutek da indikator porabe ni niti malo zanesljiv..
Kakšne so vaše izkušnje?

Najprej; kako sploh lahko postaviš takšno vprašanje, ne da bi tudi izračunal porabo "na roke"?!
Drugič pa je to povsem običajna poraba za avtomatskega Hyundaia z 1.7 mašino.

Nekaj mesecev nazaj sem testiral Kio Optimo karavan s tako mašino in avt. menjalnikom. Po povsem povprečni vožnji malo po deželnih cestah malo po AC, mi je na čaranalniku pokazalo 7.6 l/100 km. Sicer zelo prijeten avto za vozit, z žametnim menjalnikom, a ko bi ga vozil po "mojih specifikacijah", bi poraba poskočila verjetno čez 8. To pa je 2L več od moje krave, tako da sem se zahvalil za kavico in odskakljal novim dogodivščinam naproti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poraba avta - nazivna in dejanska (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
839108 (6437) smacker
»

Prevelika poraba? Renault megane 1.9dci 2005 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8520672 (17140) nekoman
»

Vw, škoda, seat 1.4, 1.6 dizl in poraba (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6215099 (11239) jalovec09
»

Poraba na AC in izven nje (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7821617 (19773) WarpedGone
»

Poraba goriva pri določeni hitrosti (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7117824 (16196) Aston_11

Več podobnih tem