» »

Gledanje 4k filmov na Led Smart Tv Samsung

Gledanje 4k filmov na Led Smart Tv Samsung

mihag1 ::

Zdravo zanima me kako gledate filme v dobri kvaliteti na 4K Tvjih.
Sam imam Samsung TV 49MU6402 Led smart 4k hdr.
Rad bi gledal filme v dobri kvaliteti. Potegnil sem si dva filma iz partisa in oba mi štekata na polno.
Imam pa na USB nekem kitajskem cca. 128 gb

Probal sem tudi preko app Plex kjer gre preko wifija ali kabla in če dam na najbolšo kakovost spet šteka napolno šele nekje na manjši nekako deluje. To je najbrš problem v hitrosti interneta, imam pa 150/4 Mbps
Kaj mi predlagate?

Hvala in lp
Miha

Mavrik ::

Netflix ima stvari v 4K HDR.
The truth is rarely pure and never simple.

mihag1 ::

Mavrik je izjavil:

Netflix ima stvari v 4K HDR.


Samo je problem v podnapisih ni slovenskih pa mislim da so bolj serije.

zee ::

Samsungove TV aplikacije so iz vidika varnosti in stabilnosti sranje. Spodoben set-top box (Apple TV in cenejši ) zlahka prebavi 4K.

Preko USB-ja bo pa film v vsakem primeru štekal, ker tisti USB na TV-ju podpira največ standard 2.0, kar je prepočasno za 4K.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

bbobst ::

zee je izjavil:

Samsungove TV aplikacije so iz vidika varnosti in stabilnosti sranje. Spodoben set-top box (Apple TV in cenejši ) zlahka prebavi 4K.

Preko USB-ja bo pa film v vsakem primeru štekal, ker tisti USB na TV-ju podpira največ standard 2.0, kar je prepočasno za 4K.

To ne drži, USB2.0 vhod na TV normalno prebavi 4k filme.
Bolj je problem, kateri profil še predela (kolikšenj bitrate) TV in hitrost branja USB ključka.
Na mojem TV-ju še noben 4k HEVC film ni štekal iz ključka na USB2.0.

St235 ::

Meni 4k predvaja brez tezav direktno na tv (LG), kakor tudi preko raspbery pi

Mavrik ::

Med 4K pri 15Mbit/s (video, ki je komaj kaj boljši od 1080p) in 4K pri 60-100Mbit/s (BR kvaliteta, ki verjetno ne bo delala preko USB 2.0) je kar precej razlike. Dajte povedat kaki 4Kji "vam delajo brez težav".
The truth is rarely pure and never simple.

bbobst ::

Najbolje ,da pogledaš v specifikacije TV-ja, kateri profil podpira, verjetno pa Main 10, 5.1 , do 160Mbps
Meni delajo vsi 4k remux-i, to je nekje do 90M, Večjega v filmih nisem imel.
http://jell.yfish.us
Tuki si potegni sample, pa testiraj.

Je že nekaj časa, odkar sem testiral in preko USB 2.0 deluje mislim da do 160Mbps.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bbobst ()

mihag1 ::

bbobst je izjavil:

Najbolje ,da pogledaš v specifikacije TV-ja, kateri profil podpira, verjetno pa Main 10, 5.1 , do 160Mbps
Meni delajo vsi 4k remux-i, to je nekje do 90M, Večjega v filmih nisem imel.
http://jell.yfish.us
Tuki si potegni sample, pa testiraj.

Je že nekaj časa, odkar sem testiral in preko USB 2.0 deluje mislim da do 160Mbps.


Kateri TV pa imaš? Kje pa najdem kateri profil mi podpira in kako poteka to testiranje?
Hvala

edi45 ::

daj točne linke od filmov, da vidimo kateri format imaš. Je pa res, da imaš samo usb 2.0 in večji kot je ključek, počasnejši je in budget TV. Sam sem imel istega lani, vendar vse kar sem gledal preko USB, so bili max 1080p filmi, saj 4k mi je štekal, sem pa rešil problem potem z HDMI kablom iz PC na TV.

mihag1 ::

The Revenant 2015 SloSub 2160p UHD BluRay FLAC 7 1 x264-NTb
47 Meters Down 2017 1080p BluRay REMUX AVC DTS HD MA 5 1 FGT

A 3.0 usb nima moj tv? Ja sam problem je k mors met najbrs spet dobr komp da deluje. A preko ps4 pro pa negre?
Pol nisi bil zadovoljen s tem tvjem si ga prodal.

mat xxl ::

Meni celo iz hdd malega diska preko USB prebavi BP, Panasonic 2015

edi45 ::

mihag1 je izjavil:

The Revenant 2015 SloSub 2160p UHD BluRay FLAC 7 1 x264-NTb
47 Meters Down 2017 1080p BluRay REMUX AVC DTS HD MA 5 1 FGT

A 3.0 usb nima moj tv? Ja sam problem je k mors met najbrs spet dobr komp da deluje. A preko ps4 pro pa negre?
Pol nisi bil zadovoljen s tem tvjem si ga prodal.


Isto sem imel s the revenant probleme, ne meni integrirana prebavlja 4k filme, oz procesor. Ne prek ps4 ne gre, ker je lahko datpteka max 4gb, ker ne podpira ps ostaloh formatov kot fat32.

bbobst ::

mihag1 je izjavil:

bbobst je izjavil:

Najbolje ,da pogledaš v specifikacije TV-ja, kateri profil podpira, verjetno pa Main 10, 5.1 , do 160Mbps
Meni delajo vsi 4k remux-i, to je nekje do 90M, Večjega v filmih nisem imel.
http://jell.yfish.us
Tuki si potegni sample, pa testiraj.

Je že nekaj časa, odkar sem testiral in preko USB 2.0 deluje mislim da do 160Mbps.


Kateri TV pa imaš? Kje pa najdem kateri profil mi podpira in kako poteka to testiranje?
Hvala

Tvoj TV podpira Main 10, 5.1 , do 160Mbps.
Potegni si dol 4k sample različnih bitratov, skopiraj jih na en hitrejši ključek, še bolje na zunanji disk in preveri kateri se še tekoče predvaja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako močan PC za gledanje 4K na TV

Oddelek: Zvok in slika
493651 (2133) vaščan
»

4k predvajanje filmov (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
539608 (7321) Han
»

Kateri dvd oz. multimedijski predvajalnik

Oddelek: Zvok in slika
322851 (2144) marvin42
»

TV šteka pri gledanju 4K vsebin

Oddelek: Pomoč in nasveti
286043 (5517) David83
»

1080p film ne predvaja na PCju...

Oddelek: Pomoč in nasveti
414931 (4201) smacker

Več podobnih tem