» »

Internet ne zna določiti prave lokacije

Internet ne zna določiti prave lokacije

IcyFox ::

Pozdravljeni, zadnja dva tedna imam zelo čudno težavo in me zanima, kaj bi lahko naredil. Tako na Philips SmartTV, ki ga uporabljam za glasbo preko youtubo, kot na Spotifyju na PC-ju se mi pojavljajo avstrijske reklame. V preteklosti na Spotifyju nisem imel reklam oz. sem imel angleške, na Youtubu pa večinoma slovenske. Verjetno ne gre za kakšno nastavitev, saj v tem primeru ne bi vplivalo na obe napravi. Ima kdo kakšno idejo, kaj bi lahko bila rešitev?

P.S. avstrijske reklame so izjemno nadležne :)

starfotr ::

Tvoj operater je A1.

Naš Simobil in Amis sta sedaj pod A1. Torej imajo sedaj dostop do celotnega pool-a IP naslovov. Ker jim IPv4 naslovov zmanjkuje, jim je mama A1 iz tujine dala del svojega nabora, ki pa očitno ni označen, da je sedaj slovenski, pač pa se ga še vedno smatra, kot avstrijskega.

Uvedba IPv6 bi rešila težave, ker teh naslovov je pa dovolj. Torej, zaprosi A1, da ti da IPv6 in najbrž bo ok.

IcyFox ::

starfotr je izjavil:

Tvoj operater je A1.

Naš Simobil in Amis sta sedaj pod A1. Torej imajo sedaj dostop do celotnega pool-a IP naslovov. Ker jim IPv4 naslovov zmanjkuje, jim je mama A1 iz tujine dala del svojega nabora, ki pa očitno ni označen, da je sedaj slovenski, pač pa se ga še vedno smatra, kot avstrijskega.

Uvedba IPv6 bi rešila težave, ker teh naslovov je pa dovolj. Torej, zaprosi A1, da ti da IPv6 in najbrž bo ok.

Operater ni A1... je možno, da je kakšna nastavitev na routerju, ki to povzroča?

EDIT: Veliko strani, ki določajo lokacijo glede na IP (ne vse) kaže mojo lokacijo kot neko avstrijsko mesto...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IcyFox ()

xda develope ::

Da ti ne laufa kaksen vpn na routerju.

IcyFox ::

xda develope je izjavil:

Da ti ne laufa kaksen vpn na routerju.

Sam nisem kaj nalagal, z bandwithom ni kakih problemov, tako da nebi rekel... tudi custom firmwara ni gor

nsa_ag3nt ::

Tote ti potem dela ?
https://tvthek.orf.at/live/Tennis-Gener...

Je prenos omejen na at ip-je.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Bakunin ::

starfotr je izjavil:

Tvoj operater je A1.
...


sheesh.

Ne A1 AT, ampak "A1 Slovenija".

in pri več kot 320000 IPv4 naslovih ni vrag, da bi si morali "sposojati" od A1 AT.

Če pogledaš WHOIS zapis za IP nabor A1 Slovenije se lepo vidi

inetnum: 80.95.232.0 - 80.95.235.255
netname: A1SI-NET
descr: A1 Slovenija
country: SI

be sure you have the facts straight

IcyFox ::

Hah zanimivo, 5 minut po tem ko sem pisal mail mojemo ISPju, se je zadeva popravila, brez odgovora na email... tako da je bilo nekaj iz njihove strani

Bakunin ::

in kdo je tvoj ISP, ce smemo zvedeti ? 8-)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IPv6 na mobilnih operaterjih z Apple-om

Oddelek: Omrežja in internet
252558 (2023) starfotr
»

Kako do hitrega interneta

Oddelek: Omrežja in internet
425292 (3417) jb_j
»

OŠO Optika IPv6

Oddelek: Omrežja in internet
343289 (1920) Bakunin
»

Bob - statični IP

Oddelek: Mobilne tehnologije
212848 (2200) SeMiNeSanja

Več podobnih tem