» »

Huawei P20, kamera in Telekom/Emonagram

Huawei P20, kamera in Telekom/Emonagram

galu ::

Pred časom sem imel prižnost testirati Huawei P20 od nekoga drugega za par ur. Seveda sem svojo pozornost usmeril k njegovi opevani kameri.

Oversharpeninga ne bom posebej izpostavljal, ker je precej znan problem/feature te serije.

Bom pa izpostavil 2 sliki, posneti ponoči, v samodejnem načinu. Ob zajetju 2. slike je bil telefon zarotiran za 180° (torej landscape "na glavo"):


Na sredino sem v MS Paint dal črni pravokotnik, ker ta del slike pač ni relevanten.

Opaziti gre torej vijoličen skew barv + večja zameglitev slike v enem delu slike. Ko je kamera obrnjena za 180°, je problematičen del na drugi strani.

Telekomov del:
Stvar se je menda predala v garancijsko popravilo 20. junija. Baje sta bili priloženi tudi ti dve sliki... Dejanskemu lastniku telefona sem sicer svetoval naj raje kar zahteva vračilo vračilo kupnine (ker telefon ni bil starejši od 14 dni in kupi nekaj drugega), ampak so ga očitno na Telekomu prepričali v garancijo.

Sledi izpisek garancijskega popravila:

Servis je rabil 2 tedna, da je naredil... nič. SW je že prej bil posodobljen, poleg tega sem probal tudi druge kamera aplikacije in pro način in v vseh se je opazila ista težava.

---------------------

Kaj več o servisu ne nameravam povedati, ker se nas večina zaveda, da so (vsaj slovenski?) smešno slabi.
Me pa vseeno preseneča telefon sam. Je taka slaba leča (oz. karkoli je že krivec za tak color shift) standardna za ta telefon ali je samo ta dotičen primerek pokvarjen?

P.S. t.i "popravljenega" telefona potem osebno nisem več testiral, ker se mi ni zdelo vredno, glede na izpis iz servisa. :)
Tako to gre.
  • zavaroval slike: Mavrik ()

blackbfm ::

Lahko je serijska napaka ki jo itak ne bo priznal nihce

Mene nič ne preseneča, na splosno je kamera za svojo velikost dobra ampak ce se upiknes v detajle vidis da je izdelava na nivoju igrace iz pralnega praska..

louser ::

A običajen P20?
Sicer pa stvarna napaka bi morala rešiti ta problem.
Morebiti znajo še naši Evropski volivci podaljšati rok brez dokazovanja stvarne napake iz 6 na 12 mesecev (kot je bilo predvideno v enem izmed predlogov).

Dimnik ::

Uveljavljal je garancijo, tako da stvarne napake več ne more....bi moral takoj uveljavljat stvarno napako....

tomy5 ::

P20 ali P20 Pro ?

kalorijagr ::

Dimnik je izjavil:

Uveljavljal je garancijo, tako da stvarne napake več ne more....bi moral takoj uveljavljat stvarno napako....


Seveda to ne drži. Prebrskaj po sodbi vrhovnega sodišča. Zakaj zavajaš ljudi?

galu ::

Nekako se mi zdi, da bi servis/Telekom vseeno mirno zavrnil stvarno napako, ker njihova diagnostika pač kaže same zelene kljukice.

Gre se pa za navaden P20 (ne pro).
Tako to gre.

Dimnik ::

Ne zavajam, ampak kolikor imam v spominu od svojega primera je tako, lahko da se motim..

Tudi mene so v poslovalnici pregovarjali, da naj dam pod garancijo, ko sem omenil tržni inšpektorat, pa je bil molk
Ti pa prilepi link, da ne bomo brskali

Sicer pa ja, izpolni obrazec za uveljavljanje stvarne napake in gre v poslovalnico, zgubit nima kaj...edino pregovarjanje z servisom, ko bodo zavračali stvarno napako...glede na dopis iz servisa....

tomy5 ::

Za resne nočne fotke si itak raje kupi fotoaparat.
za mobi so fotke čist kul, kolkor plačaš - tolk dobiš

louser ::

Opevane so fotke za P20 Pro. Tole xna biti samo normalen način delovanja.

kalorijagr ::

Dimnik je izjavil:

Ne zavajam, ampak kolikor imam v spominu od svojega primera je tako, lahko da se motim..

Tudi mene so v poslovalnici pregovarjali, da naj dam pod garancijo, ko sem omenil tržni inšpektorat, pa je bil molk
Ti pa prilepi link, da ne bomo brskali



Seveda zavajaš. Brska tisti, ki se mora naučiti, ne tisti, ki že zna. Mogoče pa zato toliko ljudi zavaja tukaj, ker se zanašate na druge, da popravljajo vašo škodo?

facepalm ::

Je bilo morda slikano s flashom?
Izgleda kot light leak. Torej, da ni diodica prav "izolirana" znotraj ohisja in uhaja svetloba med senzor in zunanje "steklce". Se spomnim da je imela ena Xperia to serijsko napako..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

Dimnik ::

Ali pa slučajno od etuija, ko slika s flešom?

Ti brihta frances pa daj link, kaj se zgovarjaš, da ti veš....jaz sem povedal kako je bilo v mojem primeru in koliko sem takrat zasledil je ali servis ali stvarna....

louser ::

galu je izjavil:

Nekako se mi zdi, da bi servis/Telekom vseeno mirno zavrnil stvarno napako, ker njihova diagnostika pač kaže same zelene kljukice.


Ni težko, če zadeve ne spustiš čez diagnostiko. Tako so meni povedali (na neki drugi napravi), da sem sam zaflašal uradni OTA update s tem, ko sem flašal neuradnega.
Da, to je bil njihov odgovor.
Tudi opevani EPL dela podobno. Prav prositi jih moraš, da ti dajo podatke, ki jim jih nameče diagnostično orodje.

Dimnik je izjavil:

Ali pa slučajno od etuija, ko slika s flešom?

Ti brihta frances pa daj link, kaj se zgovarjaš, da ti veš....jaz sem povedal kako je bilo v mojem primeru in koliko sem takrat zasledil je ali servis ali stvarna....

Jah, prodajalci radi rečejo, da lahko koristiš zgolj eno: ali to ali ono.
Se pa motijo seveda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

kalorijagr ::

Dimnik je izjavil:

Ali pa slučajno od etuija, ko slika s flešom?

Ti brihta frances pa daj link, kaj se zgovarjaš, da ti veš....jaz sem povedal kako je bilo v mojem primeru in koliko sem takrat zasledil je ali servis ali stvarna....


Izvoli, zanalašč ti dajem link za nelenuhe. Kako so tebi kršili pravice nima veze, ne moreš zavajati ljudi, če tebe drugi ljudi zavajajo. http://www.sodnapraksa.si/?q=id:2015081...

louser ::

kalorijagr je izjavil:

Dimnik je izjavil:

Ali pa slučajno od etuija, ko slika s flešom?

Ti brihta frances pa daj link, kaj se zgovarjaš, da ti veš....jaz sem povedal kako je bilo v mojem primeru in koliko sem takrat zasledil je ali servis ali stvarna....


Izvoli, zanalašč ti dajem link za nelenuhe. Kako so tebi kršili pravice nima veze, ne moreš zavajati ljudi, če tebe drugi ljudi zavajajo. http://www.sodnapraksa.si/?q=id:2015081...


POPRAVLJEN LINK

galu ::

facepalm je izjavil:

Je bilo morda slikano s flashom?
Izgleda kot light leak. Torej, da ni diodica prav "izolirana" znotraj ohisja in uhaja svetloba med senzor in zunanje "steklce". Se spomnim da je imela ena Xperia to serijsko napako..


Brez flasha.
Tako to gre.

louser ::

Modul te stane 20evrov in ga sicer lahko menjaš kar sam, glede na to, da huaweijevi telefoni niso težavni za popravljanje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nadomestilo za neizrabljen dopust

Oddelek: Loža
423282 (1561) Mato989
»

Zavrnitev stvarne napake

Oddelek: Mobilne tehnologije
244360 (3666) Diogenes
»

nov fotoaparat (2 meseca) - garancija ali stvarna napaka

Oddelek: Kaj kupiti
336286 (5232) koyotee
»

Uveljavljanje stvarne napake (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5914276 (7498) solatko

Več podobnih tem