» »

Nakup posamičnih komponent in kompatibilnost

Nakup posamičnih komponent in kompatibilnost

marjan_h ::

Gredo naslednje komponente skupaj? Kakšna pripomba, izboljšava, cenejša cena kje drugje?

GTX 1050Ti

i5 8400

Gigabyte matična

RAM Kingston 8GB

Ohišje ATX k1 midi

Napajalnik tecnoware 520W

Trdi disk bo 1TB SATA3, katerega imam doma.

m0LN4r ::

Takih napajalnikov _se_ _ne_ _kupuje_ !
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

Ce ciljas na 650Eur max. budget tu malo za primerjavo:

570eur
Pa eno poceni ohisje in si tam. Napajalnik je bistveno boljsi in graficna tudi. Ce si na budgetu, ne rabis maticne za 100eur. Lahko je tudi kaka za 45eur pa blo glih tako delalo vse par let.
Lahko se gre tudi v smeri Ryzen 2600 z neko poceni plato in to je to.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

marjan_h ::

Hvala, vendar kako je potem z garancijo?

Nekako sem prepričanja, da če kupim komponente v SLO jih lažje zamenjam za nove, če ne delujejo.

Glede napajalnika, sem opazil, da ima dobre komentarje na mimovrste. Za matično pa sem mislil, da je nizka cena glede na to, da so nekatere po 200EUR.

Dr_M ::

Maticno vzami eno B360 ali H370 chipset, nekaj 10e prisparas, namesto tega vzames boljsi napajalnik, recimo corsair CX450M, eden boljsih budget napajalnikov.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

hojnikb ::

ja, tale napajalc je škart... Z tujino ni težav z garancijo, ponavadi še manj komplicirajo kot pri nas.
#brezpodpisa

marjan_h ::

@m0ln4r predlaga H310 mATX, medtem ko @Dr_M pa H370. Katero bi hojnikb? :)

Katera stran je to m0ln4r? Amazon.de? Ali bi te komponente naročil iz trgovine amazon ali posameznih uporabnikov?

hojnikb, torej če kaj ne dela moraš na svoje stroške poslati nazaj po pošti?

Hvala za odgovore.

hojnikb ::

za 8400 je vseeno kako plato vzames, dokler ma prikjucke ki jih rabis.

posljes na svoje stroske, ki ti jih poe povrnjeo. vsaj tako je na mindfactory blo vcas.
#brezpodpisa

marjan_h ::

Kaj če bom kdaj potreboval dodatne PCI priključke na matični plošči? Ali je to razlog zakaj, ko kupiš celoten računalnik, da imaš velikost matične plošče Standard ATX, in ne mATX?

Torej tista stran katero sliko je pripel m0ln4r je mindfactory.de?

marjan_h ::

Imam še eno vprašanje:

Ali so LC Power napajalniki za kej? Na mimovrste stane 600W samo 33 EUR.

Za grafično kartico piše, da je minimum napajanje 400W.

hojnikb ::

ne.

kupi kvalitetno stvar. corsair, evga, seasonic, nekateri coolermasterji.....
#brezpodpisa

m0LN4r ::

Lepo prosim OP, jaz sem ti dal bequiet silver+ napajalnik, ki je dalec dalec bolsi od vsega krsa kaj ti gledas pa brez zamere. Sistem, ki pa je tam sestavljen ne porabi vec kot 250W.
Ravnozato proizvajalci graficnih napisejo gor 2x vec kot treba, ker ljudje kupujejo krs napajalnike, na katerih skatli pise 500W, pljunejo ven pa polovico in so sestavljeni iz najbolj nekvalitetnih materialov in ponavadi so brez kakrsnekoli zascite oz. ce jo majo pa ponavadi ne dela.
Trgovina je mindfactory.de - glede posiljanja v slo se pozanimaj v temi o mindfactory, nekaj casa nazaj so nehali dostavljati v SLO in so decki tukaj zadeve posiljali preko mailbox.de
Polek mindfactory mi pride na pamet se computeruniverse naprimer. Tle decki samo se v tujini kupujejo. Redko koga ne premamijo tuje cene.

Do kakega uveljavljanja garancije pride zelo redko, ce kupis naprimer kvaliteten napajalnik. Ko pa pride do garancije, tujci manj mutibarijo kot prinas. Papirje izpolnis, posljes gor (ja sam mors placat vcasih) in cakas. Vse se da zmenit.

Maticno kupis kako rabis in to je to. Nebos rabil nekih ogromnih prikljuckov. Imas se en slot za ram, graficna se pa kvecjemu zamenja in ne doda. Tako da ne rabis bas nekaj.

Lp
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

marjan_h ::

Hvala m0ln4r za tvoj trud. Nisem omenil, da sem v stiski s časom, saj moram nekaj dokončati.
Bom vzel grafično iz nemčije za 200 EUR, medtem časom bom pa uporabljal tisto ki je v procesorju.

Ali lahko prilepiš linke od napajalnikov iz slo trgovin, ki so dobavljivi takoj in so kvalitetni? Sam sem gledal Corsair VS450 na topsolutions, vendar ni dobavljiv takoj.

Hvala.

marjan_h ::

Se opravičujem za double post, tukaj je ta napajalnik:

VS450 Corsair

Cena je podobna kot iz Nemčije, vendar nikjer ne piše da ima napajanje za mATX matične plošče. Ta je ATX napajalnik.

marjan_h ::

marjan_h je izjavil:

Se opravičujem za double post, tukaj je ta napajalnik:

VS450 Corsair

Cena je podobna kot iz Nemčije, vendar nikjer ne piše da ima napajanje za mATX matične plošče. Ta je ATX napajalnik.


Tega napajalnika se ne dobi več, tako da ignorirajte ta post.

@hojnikb je rekel, da so nekateri Coolermasterji dobri, ali je ta: CoolerMaster 400W vredu?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Konektorji matična/napajalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
191264 (903) _Denny_
»

Konfiguracija računalnika za pisarniško delo

Oddelek: Kaj kupiti
142989 (2695) Han
»

PC komplet, 500 €, nisem igračar. ?

Oddelek: Kaj kupiti
273431 (2837) slitkx
»

Računalnik za domačo uporabo

Oddelek: Pomoč in nasveti
363675 (3099) Berni_01

Budget pc ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17427969 (25400) krneki0001

Več podobnih tem