» »

Nakup Macbook Pro 15

Nakup Macbook Pro 15

Ashrack ::

Pozdravljeni

Razmisljam o nakupu Macbooka Pro 15". Trenutni 2013 model ga ze leta dajejo.
Nagibam se k 2015 modelu, saj me moti touch bar in s tem manjko Fn tipk.
Potreboval bi 16GB RAMa, 512GB SSD in nek soliden Core i7 CPU.
Gre se pa za programiranje specificno Android mobilnih aplikacij.

Kje svetujete da kupim to? In ali so kaksni pomisleki ce kupim 2015 model?
....

Invictus ::

Kupi 2018.

Tukaj je preveč Apple haterjev da bi objavili novico ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

klinker ::

Hmja no, 2015 pa gor imajo svoje kikse. Za specificno android programiranje je mogoce res boljse kak "klasicen" laptop z Linuxom pogledat.
Ce ze macbook bi sam pogledal kak ebay, iz de po moznosti in z garancijo, ki jo nekateri nudijo nekaj mesecev.

Ashrack ::

Invictus je izjavil:

Kupi 2018.

Tukaj je preveč Apple haterjev da bi objavili novico ;).

Nekako mi je škoda Fn tipk zato preferiram 2015. Touch bar je pa useless

klinker je izjavil:

Hmja no, 2015 pa gor imajo svoje kikse. Za specificno android programiranje je mogoce res boljse kak "klasicen" laptop z Linuxom pogledat.
Ce ze macbook bi sam pogledal kak ebay, iz de po moznosti in z garancijo, ki jo nekateri nudijo nekaj mesecev.

Kupil bi novega. Linuxa nočem, rabim da stvar deal out of the box. Pri Windowsih me pa moti ker nimam Unix lupine na voljo.
Tako da kompromis je OS X
....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ashrack ()

Mavrik ::

Načeloma če kupiš do konca nabutan 2015 model, potem ne boš imel problema. Moraš pa pohiteti, ker so jih glih nehali prodajati - v trgovinah bi moral še dobiti zaloge novih s polno garancijo.

Za programiranje nekih hudih downsideov ne vidim - 2018 modeli so sicer opazno hitrejši (imajo veliko hitrejši SSD ), ampak 2015ke so še vedno čisto dovolj hitre, imajo boljše tipkovnice in baterije držijo dlje.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

klinker ::

Samo pol ne jamrat o pregrevanju ipd. Imam par frendov z nabutanimi proji in niso lih najbolj zadovoljni kot so bli s starejsimi modeli.

Invictus ::

Saj se novi tudi grejejo, sploh 6 core variante.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

c3p0 ::

Invictus je izjavil:

Kupi 2018.


Nah, zaenkrat veliki CPU throttling / TDP issues. Zna pa bit 2017 model dober nakup, ko se jih bodo trgovine po tujini želele rešit.

Mavrik ::

klinker je izjavil:

Samo pol ne jamrat o pregrevanju ipd. Imam par frendov z nabutanimi proji in niso lih najbolj zadovoljni kot so bli s starejsimi modeli.


2015 o katerem OP sprašuje JE starejši model.
The truth is rarely pure and never simple.

klinker ::

Sej za 2015 pisem. 2018 je komaj izsel.
En ga je ze 2x imel na servisu, oba pa jamrata da sta precej vroca med delom (foto&video editing) in so s starimi bli bolj zadovoljni.

c3p0 ::

Katerega je imel 2x na servisu? 2018? 2015?

klinker ::

2015. Prvic crknu zaslon, drugic pa wifi modul

c3p0 ::

Ni imel sreče. Tu okoli mene je nekje deset 2015k in do zdaj je enemu crknil napajalnik, ostalo vse bp deluje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

Invictus ::

Če ti MacBook Pro ni ultrafetiš in nujen pogoj za delo, si raje kupi en Thinkpad.

Rabljeni, dovolj hitri, se dobijo za bakšiš.


Sam sploh ne bom več kupoval novih laptopov, dokler so stari tako ugodni in primerljivo hitri.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

klinker ::

c3p0 je izjavil:

Ni imel sreče. Tu okoli mene je nekje deset 2015k in do zdaj je enemu crknil napajalnik, ostalo vse bp deluje.


No, jst ciljam bolj na pregrevanje.
Sicer sklepam ker so res zafilani, top cpu, max rama itd...pa foto in video editing tudi nardijo svoje. Oba sta res kr vroca med delom in jih na nogah npr. ne mores uporabljat na tak nacin. So pretanki in kr zmogljivi, kar pac ne gre skupaj.

TheBlueOne ::

Ashrack je izjavil:

Kupil bi novega. Linuxa nočem, rabim da stvar deal out of the box. Pri Windowsih me pa moti ker nimam Unix lupine na voljo.
Tako da kompromis je OS X


Si siguren?

https://www.heise.de/newsticker/meldung...

Sicer nisem iz foha, ampak menda je znanec imel podoben problem, ko mu je riknil MAC in je zadeve nekako vzpostavil na svojem gaming laptopu, kjer menda dela se danes. Ampak zna biti, da sem mimo...

DOOM_er ::

klinker je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Ni imel sreče. Tu okoli mene je nekje deset 2015k in do zdaj je enemu crknil napajalnik, ostalo vse bp deluje.


No, jst ciljam bolj na pregrevanje.
Sicer sklepam ker so res zafilani, top cpu, max rama itd...pa foto in video editing tudi nardijo svoje. Oba sta res kr vroca med delom in jih na nogah npr. ne mores uporabljat na tak nacin. So pretanki in kr zmogljivi, kar pac ne gre skupaj.


punca ima "do konca nabutan" 2015 model, ob renderjih in intenzivnem kurjenju CPU-ja prenosnik ni uporaben ker se preveč segreje.
Robots will steal your job. But that's OK

SaXsIm ::

TheBlueOne je izjavil:

Ashrack je izjavil:

Kupil bi novega. Linuxa nočem, rabim da stvar deal out of the box. Pri Windowsih me pa moti ker nimam Unix lupine na voljo.
Tako da kompromis je OS X


Si siguren?

https://www.heise.de/newsticker/meldung...

Sicer nisem iz foha, ampak menda je znanec imel podoben problem, ko mu je riknil MAC in je zadeve nekako vzpostavil na svojem gaming laptopu, kjer menda dela se danes. Ampak zna biti, da sem mimo...


Točno to. LINK
SaXsIm

c3p0 ::

DOOM_er je izjavil:


punca ima "do konca nabutan" 2015 model, ob renderjih in intenzivnem kurjenju CPU-ja prenosnik ni uporaben ker se preveč segreje.


Ni imun niti 2018, pač za vsako ceno vedno tanjše ohišje in preslabo hlajenje za CPU spec, prinese svoje.

klinker ::

Ja, jst sem jim ze reku da laptop pac ni workstation in lahko k vecjemu sluzi kot obcasno nadomestilo ko nimas na voljo kiste. Macbooka vzames srednji rang, i5 max brez dodatne grafe, zraven pa se iMac ali MacPro, ceprav tudi nabutan iMac ni bas hladna zadeva kot sem vidu. Ne vem koji klinac vsaj na iMacu ne uredijo spodobno hlajenje in se tudi tu grejo v neko brezvezno tanjsanje u 3pm.
Sem jim predlagal hackintosha, pa bo en mogoce celo poskusu s tem, ker mu itak jst vse zrihtam, tako da se ne bo rabu sam nic zajebavat s tem.

Vitamin-B ::

Ashrack je izjavil:


klinker je izjavil:

Hmja no, 2015 pa gor imajo svoje kikse. Za specificno android programiranje je mogoce res boljse kak "klasicen" laptop z Linuxom pogledat.
Ce ze macbook bi sam pogledal kak ebay, iz de po moznosti in z garancijo, ki jo nekateri nudijo nekaj mesecev.

Kupil bi novega. Linuxa nočem, rabim da stvar deal out of the box. Pri Windowsih me pa moti ker nimam Unix lupine na voljo.
Tako da kompromis je OS X

Najprej pardon za obujanje 1 mesec stare teme, a mislim da slednje dovolj splošno relevantno:

Android Studio na Ubuntu dela out of the box in do zdaj nisem imel nobenih težav. Uporabljam na dveh laptopih (star T520 namesto stacionarca in poceni Aspire S13 (i5, 8gb ram) za potovanja). Nobenih težav s priklopi telefonov, updatei ipd. čisto nič - kar je tudi mene presenetilo. Tako da za Android razvijat ni prav upravičljivega razloga, da bi se skeširal za Apple.

Če pa želiš še kak app za iOS razvit pol si pa praktično prisiljen na OS X. Za ta namen zdaj čakam 13' 2018 i5/16/512, vmes, ko potuje, pa lahko berem kk tipkovnice crkujejo in da se jih ne da enostavno zamenjat :'( Zgleda da zadeva greje tipkovico do te mere, da se kontakti poškodujejo + super občutljivost na prah in smetke. Ta dodatni celofan na 2018 mi tudi ne vliva večjega zaupanja :/ Tko da ja, če se mi nebi šlo za razvoj aplikacij za iOS nebi vzel Appla.

Drugače, kar se novih macbookov tiče, če poznaš kakega študenta v tujini (znotraj EU, da ni komplikacij z uvozom), je še do 25 Septembra back2school akcija s študentkim popustom in slušalkami, ki se jih tudi da vsaj za kakih 100€ prodat dalje. Tipkovnico se da povsod izbrat UK mednarodno (L enter) ali ENG-US (vodoraven enter), slednja mi seveda neprimerno bolj ustreza za programiranje od slovenske (v bistvu hrvaške - CR) tipkovnice.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Macbook Pro - iStyle (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7010324 (7957) Meizu
»

Macbook Pro 13" - Kje?

Oddelek: Kaj kupiti
173166 (2602) Jerry000
»

MacBook.. Dobra izbira? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8814036 (11297) opeter
»

MacBook 2016 vs 2015

Oddelek: Pomoč in nasveti
458716 (8045) fujtajksel
»

MacBook Pro 13 Retina - zmogljivost

Oddelek: Kaj kupiti
204491 (3815) mrkć_majstor

Več podobnih tem