» »

A1 Smart Home

A1 Smart Home

noob96 ::

Zasledil sem da je A1 začel z avtomatizacijo doma. Pozna kdo njihove rešitve, malo gledam, pa zgleda dokaj preposto. Že dolgo si želim, da bi malce avtomatiziral zadeve doma, pa si nikakorne upam zaplavati v te vode amazona...ker me je strah da ne bi nič razumel, tukaj pa omogočajo 24/7 support.

Še link: https://www.a1.si/smarthome

starfotr ::

Kar drago je tole.

jb_j ::

pa je, pa ni.

plačaš imaš najbrž dobr software, pod kontrolo ene aplikacije.
in zravn še support. kdor nima časa, pa ima denar, se mu splača.
kdor ima čas se mu da jebat z večimi aplikacijami. (za manj denarja)

zgleda, da gre a1 v smer slovenskega appla. (v mal širši obliki)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

starfotr ::

Kdo ima denar, si bo kupil proper sistem, ne pa nek čunga lunga sistem. Kdor pa želi poceni, si bo pa kupil od kitajca zadeve. Sploh ne vem, komu je namenjena tale ponudba.

jb_j ::

me prov zanima ta a1,
telekom ima praktično monopol, dobre/super storitve. (kupovanje praktično vseh stvari na obroke). vse dela tako kot mora. (net/tv/telefon) v večini primerov

a1 gre mal po drugi strani, še več storitev. (z novitetami, želi večji kos pogače).

najbrž ima a1 cilj pri mlajši množici (tej internetni), telekom gre old school (je high tech, da ne bo pomote//samo gre na zihr).
a1 išče ali se bodo te "nove" stvari prijele (dejstvo, pa je, da je samo vprašanje časa, ko se bodo)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

Tilen ::

noob96 je izjavil:

Zasledil sem da je A1 začel z avtomatizacijo doma. Pozna kdo njihove rešitve, malo gledam, pa zgleda dokaj preposto. Že dolgo si želim, da bi malce avtomatiziral zadeve doma, pa si nikakorne upam zaplavati v te vode amazona...ker me je strah da ne bi nič razumel, tukaj pa omogočajo 24/7 support.

Še link: https://www.a1.si/smarthome


Kaj točno te zanima?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

noob96 ::

Tilen je izjavil:

noob96 je izjavil:

Zasledil sem da je A1 začel z avtomatizacijo doma. Pozna kdo njihove rešitve, malo gledam, pa zgleda dokaj preposto. Že dolgo si želim, da bi malce avtomatiziral zadeve doma, pa si nikakorne upam zaplavati v te vode amazona...ker me je strah da ne bi nič razumel, tukaj pa omogočajo 24/7 support.

Še link: https://www.a1.si/smarthome


Kaj točno te zanima?



Imam idejo, da pridem domov/grem od doma, pritisnem gumb/z govorno komando, začnem več akcij kot so vklop/izklop varnostnega sistema, vklop/izklop ogrevanja/hlajenja, vklop/izklop glasbe, luči,...

Recimo daljinsko upravljanje gretja/hlajenja, preverjanje dogajanja doma v živo prek telefona, gledanje posnetkov kamer za nazaj (koliko časa, itd..),

Več "scenarijev" za osvetlitev, električne žaluzije, itd itd...

Samo bolj kot gledam tale A1 omogoča to, da si npr. eno žarnico vklapljam in izklapljam s telefonom kar je malce lame.

Tilen ::

Zagotovo ni samo to. Lahko preveriš recimo, če ti je kdo stikal po predalu, ko te ni bilo. Gre celo tako daleč, da lahko dobiš SMS, ko kdo odpre tvoj predal. Regulacija termostatov je možna, tudi kamere lahko upravljaš.

Odvisno od naprav, ki jih imaš. Ni vendor lock-ina.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

d4vid ::

Ce podprete se Seltronove regulatorje ogrevanja, takoj kupim :)
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Apple ::

TIlen, enkrat sem poslal SMS hiši, ko še Apple ni imel HomeKita, da naj se mi odprejo garažna vrata, ko sem bil cca 100m stran od hiše. Vrata se niso odprla. Krivil sem svoj sistem, da ima pač bug. Ko sem se zjutraj zbudil in šel v službo, so bila garažna vrata odprta. Po logih sem videl, da so se odprla ob cca 02.00h.

Enkrat pozimi sem pa poslal SMS hiši, da naj se dvignejo vse rolete, tako da sonce ogreje hišo. Ko sem prišel domov, so bile rolete še vedno dol. Krivil sem svoj sistem, da ima pač bug. Ob cca 02.00h , ko smo vsi spali, so se dvignile vse rolete :).

SIM kartico, v sprejemniku v hiši, sem imel takrat od A1.

Malo je moteče, če storitev deluje v 99,99%.
LP, Apple

link_up ::

Sms? Je bil zih ze a1? ;) sicer pa ja, dokler ne podpira activities je nonsense.
In and Out

Apple ::

OK, bil je Simobil :)
LP, Apple

link_up ::

ja v tisti eri je bil res neodporen na drevesa in podobno.
In and Out

d4vid ::

link_up je izjavil:

ja v tisti eri je bil res neodporen na drevesa in podobno.


O kakih drevesih ti bluzis?

Btw, v casu pametnih telefonov in hitrega interneta so smsi prastara tehnologija. Mosquitto je recimo ena opcija, precej zanesljiva in hitra.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Apple ::

Takrat ni bilo HomeKita, tako da so bili SMSji skor edina rešitev (razen lastne aplikacije za iOS). Danes HomeKit deluje "as expected".

SMSji pa so še vedno za backup, tudi če pade internet ali zmanjka elektrike - krmilniki in senzorji so na UPSu.
LP, Apple

urosh ::

Zadeva laufa na Z-Wave protokolu, nekateri senzorji/kontrolerji so Fibaro. Malo si preberite o tem kaj in kako to dela.

abazuu ::

To lahko sam nardiš z esp8266/sonoff in mqttjem :)

za 5% te cene

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: abazuu ()

madog ::

abazuu je izjavil:

To lahko sam nardiš z esp8266/sonoff in mqttjem :)

za 5% te cene


Mislim da si preveč procentov napisal......

ampak resnično to kar prodajajo je vse preokorno/preveliko, niti lepo za pogledat. Je pa res da Z-wave je opensource šele 2 leti ker so pogruntali da ne bo šlo naprej z licenčninami ampak so bili prepozni in so proizvajalci raje prešli na wifi ali lora. Z naslednjo generacijo 5G pa se bo vse še bolj štrene zmešalo. Standard je sedaj potrjen v roku enega leta bo pa že poplava na trgu z 1000+1 HW/SW aplikacijo...
Phenom II X4 955 BlackEdition|M4A87TD EVO|OCZ 2x2GB @1333MHz|Sapphire HD5770 OC

MadMax ::

d4vid je izjavil:

Ce podprete se Seltronove regulatorje ogrevanja, takoj kupim :)

Najprej bo moral seltron pri sebi poštimat in prag pomest, pa dat kaj v javnost.
Že ene 7 let čakam njihov mnogokrat obljubljen protokol komunikacije, pa ga skrivajo kot kača noge.
Tako da ni realno pričakovat, da bo A1 (ali kdorkoli) podpiral take brontozavre.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

d4vid ::

MadMax je izjavil:

d4vid je izjavil:

Ce podprete se Seltronove regulatorje ogrevanja, takoj kupim :)

Najprej bo moral seltron pri sebi poštimat in prag pomest, pa dat kaj v javnost.
Že ene 7 let čakam njihov mnogokrat obljubljen protokol komunikacije, pa ga skrivajo kot kača noge.
Tako da ni realno pričakovat, da bo A1 (ali kdorkoli) podpiral take brontozavre.


Lani se je rihtala kurilnica, pa je seltron itak “zakon”... Saj dela, samo nekateri bi radi to elektroniko (ki ni poceni) vkljucili v sistem hisne avtomatizacije.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

MadMax ::

Verjemi da še predobro vem kaj te žuli.
A kljub temu da ni poceni, se seltronu fućka za advanced uporabnike.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A1 Slovenija (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
35086146 (404) Cantstandya
»

M2M SIM kartica

Oddelek: Mobilne tehnologije
203795 (2124) bastadu
»

GSM-PSTN konverter za daljinski vklop centralne

Oddelek: Omrežja in internet
101464 (1198) hojnikb
»

IP Kamere

Oddelek: Pomoč in nasveti
163196 (2062) Vanich
»

A1 Si - mobilni operater

Oddelek: Omrežja in internet
4013962 (10179) radmannsdorf

Več podobnih tem