» »

Kje kupiti 4K HDR Bluray filme?

Kje kupiti 4K HDR Bluray filme?

edi45 ::

Zanima me, če se da kje pri nas kupit kakšen 4K HDR Bluray film. Gledal sem jih v nemških in avstrijskih trgovinah, samo nočem sinhroniziranega filma v nemščino. Najvišjo kvaliteto, kar sem zasledil pri nas je bil navaden 1080p Bluray. Ker se mi vseeno zdi, da bluray rip iz partisa ni tako kvaliteten kot original film, saj ima že manjšo resolucijo in bi rad pogledal kakšen film tu in tam v najvišji možni kvaliteti.

mtosev ::

in amazon.de, co.uk, com in ebay.com?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

edi45 ::

mtosev je izjavil:

in amazon.de, co.uk, com in ebay.com?


to vem da se da, zanima me kaj bolj lokalnega in hitrega.

neo5468 ::

4k REMUX iz partisa je popolnoma ista kvaliteta kot kupljen 4k film. V naših trgovinah jih ne najdeš ker smo ene 10-15 let zadej in se po naših TV shemah še vedno vrti 480p kvaliteta. Navadnega človeka 4k film ne zanima in ga ne bo kupil, tako kot ne kupi navadnega 1080p bluraya, ker mu je dvd kvaliteta čisto dovolj, oziroma tisto kar je pač na pop tv. Kar poglej kaj ima največ prenosov na partisu. DVD kvaliteta z 20 let starim xvid kodekom. V sloveniji če hočeš gledat 4k nimaš druge izbire kot bit pirat.

Pa ne mi omenjat Netflix in podobne streaming strani, ker so vsi 4k filmi bit starved in zgledajo slabši kot 1080p blurayi, saj imajo bitrate mnogo manjši. Pa še optiko rabiš da gledaš, to pa nima vsak.

Mavrik ::

Težko boš dobil HDR UHD Remux na Partisu, ker kolikor sem gledal še vedno niso razbili AACS 2.0, ki ga ti BRji uporabljajo.

(In ja, kvaliteta BRjev je bistveno večja od česarkoli kar dobiš streamano na internetu.)
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

edi45 ::

https://www.bigbang.si/blu-ray-filmi/li...

edini 4K film, ki sem ga našel pri nas. Še na bolhi so po večini samo 1080p blurayi, edino en star wars je 4K.

To kar se tiče netflixa in amazona, ter njihovih "4K" filmov se pa strinjam. 1080p iz partisa dosti lepše zgleda.

To je trenutna zbirka 4K filmov, ki jo imam in je že zasedla 700gb;((



Par od teh filmov, bi naj bilo UHD HDR REMUX.

Ne vem če sem samo jaz oz moje mišljenje to, ampak ali je možno da 1080p bluray cca 45gb zgleda lepše kot 4K bluray, ki je velik cca 25-30gb?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

neo5468 ::

Mavrik je izjavil:

Težko boš dobil HDR UHD Remux na Partisu, ker kolikor sem gledal še vedno niso razbili AACS 2.0, ki ga ti BRji uporabljajo.

(In ja, kvaliteta BRjev je bistveno večja od česarkoli kar dobiš streamano na internetu.)

To ni res. AACS 2.0 so razbili že 1 leto nazaj. Nekje 1 mesec nazaj so pa že razbili AACS 2.1. Sedaj imaš že polno 4k filmov na voljo na tujih trackerjih, kjer rabiš invite, nekaj 4k filmov je pa na voljo tudi na našem partisu. 4k zaščita je šla, pirati so zmagal, samo malo dlje časa je trajalo. En 4k film je povprečno 45-70 gb velik, če je remux. Remux pomeni da je samo ena .mkv datoteka v torrentu, torej ni dodanih extras, behind the scenes in teh stvari, zato je datoteka manjše velikosti, ampak kvaliteta videa je identična kot če film kupiš v trgovini. Encoded 4k releasi, ki so manjših velikosti, imaš na public trakcerjih, ampak HEVC še ni dovolj mature da bi bila ista kvaliteta kot pri remuxu (tako kot je 1080p encode isti kot 1080p remux), zato se p2p scena temu še ni posvetila. Prav tako vzame ogromno več časa za encodanje 4k filmov, napram 1080p. Čez leto ali dve bo pa verjetno HEVC že dovolj mature da bo tudi p2p scena začela encodati 4k filme, takrat se bo pa velikost 4k filmov lahko zmanjšala za 50% ali več, torej boš lahko 1:1 kvalitetne 4k filme gledal v velikosti 25-35 GB, kar je bolj razumljivo kot današnji remuxi.

Če vidiš zraven 4k da je film REMUX, to pomeni da če je bil film posnet z HDR, bo vedno HDR zraven remuxa. Ne pišejo vsi HDR zraven torrenta, tako da te to ne rabi skrbet. Ti samo pogooglej če je filmu uradno dodan HDR in remux ga bo imel, ker je video copy paste iz 4k full bluraya.

vaščan ::

edi45 je izjavil:

https://www.bigbang.si/blu-ray-filmi/li...

edini 4K film, ki sem ga našel pri nas. Še na bolhi so po večini samo 1080p blurayi, edino en star wars je 4K.

To kar se tiče netflixa in amazona, ter njihovih "4K" filmov se pa strinjam. 1080p iz partisa dosti lepše zgleda.

To je trenutna zbirka 4K filmov, ki jo imam in je že zasedla 700gb;((



Par od teh filmov, bi naj bilo UHD HDR REMUX.

Ne vem če sem samo jaz oz moje mišljenje to, ampak ali je možno da 1080p bluray cca 45gb zgleda lepše kot 4K bluray, ki je velik cca 25-30gb?


Čeprav je tema zastarela napišem par zadev, če bo kdo ponesreči bral saj vidim, da smo v slo še vedno precej zadaj kar se teh zadev tiče.
Tudi samo mišljenje, da mora bit film velik nevem koliko GB, da je kvaliteta dobra je samo v naših glavah. Vse je relativno.
Fora 4k HDR bluraya je v HDR prvo, če nimaš televizije ki zna HDR pravilno pokazat, da imaš nek cheap HDR tv bolje, da ne gledaš ker bo slika slabša kot navaden 1080p. Ogromno
4k HDR bluray filmov ki jih kupimo niso 4k ampak so upscalani 1080p. To pa zato, ker se filmi obdelujejo s raznimi specialnimi efekti itd to se dela v takorečeni 2k resoluciji 2048×1080 šele končni produkt se nato upscala v 4k malenkost bolje izgleda kot 1080p ampak ni kej dosti razlike. Fora je v barvah svetilnosti kontrastu tukej se pa pozna razlika HDR, če je televizija temu kos.
Zato, če že hočeš gledat 4k filme si potegni dol 4k ripe ostrine je čez glavo tisto kar rabiš za boljši izgled je HDR.
Ripi so seveda raznih velikosti in kvalitet jaz 4k ripa slabe kvalitete še nisem zasledil četudi je bil 2urni film velik samo kakšne 4gb.
To pa zato, ker je velikost zelo odvisna od samega sourca. Naprimer novi marvelovi filmi so snemani s nekimi hudimi digitalnimi kamerami ta source se stiska na nevrjetno majhne fajle naprimer 4-8gb za 4k film spet kakšen drug bolj zrnat source, bo za isto kvaliteto rabil 20gb velikost. Tako nekako to deluje. Tudi tisti DTS master zvok 7.1 ki zasede precej placa, če nimate fršterkarja za ene 1000eur ki zna to odkodirat in en ornk 7.1 sistem je brez veze. Navadn AC3 5.1 ali AAC 5.1 Sta čez glavo dobra.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vaščan ()

janilemy ::

In vprašanje je bilo, kje se da 4k HDR filme kupit v SLO ...

Han ::

Konlov ::

V sosednji temi je pa 270 strani kreganja, katera firma prodaja boljši TV.

opeter ::

Han je izjavil:

https://www.bigbang.si/?sn.q=blu-ray+4K


Hudo. 6 filmov!

Ja, drugje nisem videl. Pri nas je filmski trg bolj kot ne mrtev.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Han ::

Tudi fizična izposoja v videotekah je šla po gobe, ker so praktično vse zaprle vrata.

Konlov ::

Siol videoteka ?

Han ::

Ima na voljo 4K vsebine?

Konlov ::

:))

dvojka ::

Na žalost smo kar obsojeni na kupovanje pri našem najbolšem ponudniku vsebin Partis. Osebno bi z veseljem kupil in plačal film online ampak dandanes moraš biti naročen na vsaj 4 različne service eg. Neflix, Amazon, Apple, Disney... kar pa na koncu nanese kar lepe naročnine. To, da vsaka produkcijska hiša ponuja samo svoje je za nas končne uporabnike slabo. Gledam pa vse v 7.1 tako da je film kar velik.

mahoni ::

Tudi pri meni se nabira prah na 4k Samsung TV-ju in sem videl, v trgovini partis par filmov, ki bi jih rad probal gledati v 4k.

Kaj vse tocno potrebujem, da gledam taksen film na TV-ju?

1.) DVDFab Player 6
2.) HDMI kabel 4k ready
Se kaj?

Anney ::

Potrebuješ samo dovolj zmogljivo grafiko (katera zmore 4k), film, povezavo in pa predvajalnik, če gledaš iz računalnika na tv.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

H.265 / HEVC (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
527438 (2092) Valvoline
»

4k predvajanje filmov (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
539717 (7430) Han
»

Kje legalno gledati nove filme?

Oddelek: Zvok in slika
224566 (3748) XS!D3
»

Gledanje 4k filmov na Led Smart Tv Samsung

Oddelek: Zvok in slika
133931 (3436) bbobst
»

Kje dobiti kakšen 4k film (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5926649 (23457) Anney

Več podobnih tem