» »

Acronis TI - kloniranje iz HDD na manjši SSD

Acronis TI - kloniranje iz HDD na manjši SSD

akulp ::

Živjo.

Že dve uri se mučim, da bi uspel klonirati HHD (1tb) na SSD (500gb).

Na HDD sta dve particiji:

C: - zasedeno 120 gb
D: - zsedeno 130 gb

Torej 500 GB je večk kot dovolj, ampak mi Acronis nikakor ne pusti, ker stalno dobivam obvestilo, da mi primanjkuje prostora. Pod opcijo "what to exclude" sem tudi dal na exclude celoten D:, vendar nič bolje.

Nikakor ne pridem skozi, čeprav na njihovi strani piše, da bi zadeva morala delati iz večjega na manjšega, če le podatkov ni preveč.

Mi zna povedati kdo, kje je trik?

Ali pa moram na Macrium?

Hvala.
Lukcc
  • spremenil: akulp ()

Han ::

1. Backup C: na D: (pazi, da izbereš opcijo Full Backup, in da nimaš kljukice pri sector-by-sector)
2. Recovery backupa na SSD.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

akulp ::

Aha, hvala. Torej to je edina rešitev ...

Potem to pomeni, da Acronis ne zna narediti klone particij in jih ustrezno prilagoditi velikosti diska, tudi če je podatkov samo toliko, da gredo na SSD?
Lukcc

vertom ::

Seveda zna, pod tools imaš clone disk in ti bo samodejno kloniral iz navadnega diska na manjši ssd, probano že velikokrat,



lpt

akulp ::

Saj to sem sam uporabil že neštetokrat,, vendar na manjšega prvič Nikakor ga nisem pripravil do tega.

Sem uporabil Macrium, s prve, brez težav. Lahko "ožaš" particije glede na število podatkov še pred kloniranjem. Super funkcija. Tega v Acronisu nisem našel oz. kakor berem, nima tega.

Hvala vseeno za pomoč.
Lukcc

solatko ::

Z Acronis-om ne cloniraš, temveč narediš sliko (image) diska in to lahko daš na disk, ki mora bit malo večji, kot je slika.
Kloniraš lahko samo na enakovelik ali večji disk, na manjšega ne gre, ker nima kam klonirat praznih sektorjev, clon pa pomeni popolnoma enako, tako prostor, kot podatki.
Delo krepa človeka

Miha 333 ::

Novejše verzije TI so totalno zafurali in so neuporabne. Dobi si Rescue Disc od Acronis True Image 2014 in bootaj z njega. Tam lahko potem izvajaš vse operacije (kloniranje, backup) brez vsakega problema.

Seveda lahko kloniraš na manjši disk, saj TI zna prenesti samo dejanske podatke, brez praznih sektorjev, razen če označiš sector-by-sector.

akulp ::

Ja ta kloniranje na manjši disk sem uspel z Macriumom, s TI 2017 rescue diskom pa ne. Ampak, dopuščam možnost, da sem kje spregledal kako sector-by-sector kljukico in mi je zato stalno težil glede velikosti, čeprav sem mu tam na exclude dal vse particije, razen sistemske.
Lukcc

solatko ::

Clone diska je clone diska v vseh podrobnostih, saj drugače ni clon. TI ima še vedno izdelavo slike - image, katerega pa potem lahko razpakiraš na manjši disk.
Samo cloniranje podatkov v TI ni nikoli obstojal, sem več kot 10 let uporabljal plačano verzijo.
Delo krepa človeka

akulp ::

Lukcc

Miha 333 ::

solatko je izjavil:

Clone diska je clone diska v vseh podrobnostih, saj drugače ni clon. TI ima še vedno izdelavo slike - image, katerega pa potem lahko razpakiraš na manjši disk.
Samo cloniranje podatkov v TI ni nikoli obstojal, sem več kot 10 let uporabljal plačano verzijo.

Stvar terminologije, temu bi lahko rekli pametno kloniranje, saj ne vem, čemu bi kloniral prazne sektorje. Potem tudi image pomeni sliko diska skupaj z vsemi praznimi sektorji. Bolj je to oznaka za postopek, pri kloniranju priklopiš oba diska in ju kloniraš "on the fly", pri izdelavi slike in razpakiranju pa najprej nekam shraniš sliko in jo potem razpakiraš na nov disk.

akulp ::

Kakorkoli ja, Acronis to imenuje kloniranje ...
Lukcc

mihagr ::

Miha 333
Veš zakaj bi kloniral disk sector by sector (govorim o acronisu)?
Če je disk kriptiran, potem bi se to uporabilo.

Miha 333 ::

Npr. šifriran disk, reševanje podatkov, forenzična kopija, nepoznana vrsta particije, ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

težave z zagonom računalnika po kloniranju diskov

Oddelek: Pomoč in nasveti
474949 (3955) gruntfürmich
»

Kloniran disk "večji" od originala

Oddelek: Pomoč in nasveti
141611 (1080) broken/link
»

Acronis True Image WD Edition

Oddelek: Pomoč in nasveti
152140 (1726) MIHAc27
»

SSD vgrajen, kaj pa zdaj? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
10621236 (13945) MrStein
»

Kloniranje diska

Oddelek: Programska oprema
254118 (3272) Duhec

Več podobnih tem