» »

je ta osnovna ok

je ta osnovna ok

Blue22 ::

ej folk kaj pravte na EPOX 8RDA3+ NFORCE2 DDR +SB+LAN+SATA+Fw za 25.750 na ATHLON XP 2700+ (2.17GHz) BOX 38.000
kurc kne vem kaj bi napisu

Jok3r ::

ABIT NF7-s + AMD 2500+ Barton = :D :D :D

monster-x ::

Raje Bartona, čeprav tudi ta ni slab. Anyway, si mogoče kej premišljeval o Intelovi platformi?
There comes a point when a dream becomes reality and reality becomes a dream.

Blue22 ::

ta kunfiguracija v eni od bližnjih trgovin stane 72k je to v redu cena (v mislih imam konfiguracijo ki si jo ti napisal)...ja sem premišlevov o intelu, ga mam tud zdej 1500mhz za i845osnovno(eno izmed prvih ki ne podpira ddr-zato menjam)in ni denarja za intel-a...aja kolk bi po vajnem mnenju dobil za 1500 mhz i845(bl natanču vama kasnej povem)256sdr rama in gf2 mx 400...
kurc kne vem kaj bi napisu

TribesMan ::

Če maš možnost pejt na intlela, drgač je pa vbistvu vseen, kiro plato (Epox, MSI, Abit, Asus) isto sranje drugo pakovanje, procesor pa naj bo Barton, 2700 je definitivno predraga, za tak danar že skoraj intla dobiš. Poglej mal v JAE, dobiš 10% popusta, če prineseš neo staro nedelujočo komponento, pol pa vzami Abit IS7 in P4 2.4GHz 800MHz skupaj za okoli 80ksit. Za tak denar vredno premisliti, pa magar če še mal počakaš da nabereš še tistih par fičnikov.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

xy! ::

Blue22: A je to cena z davkom, 25.750 je malo pocen za to plato

TribesMan: Zakaj bi za več denarja kupil počasnejši comp, ali je 2.4GHz 800MHz hitrejši od XP 2700+.

flipflop ::

xy!: jap,ampak za precej več keša. Sej če maš veliko $$$,pa ga daš samo za kišto,pol kewl,vzameš Intela,sicer pa vzameš AMD-ja pa daš solde za kako drugo stvar.

Dr_M ::

nevem zakaj tok usi forsirate intela?? pri amdju dobis dobro plato+dobr procesor za tak denar kot je pri intelu samo procesor. 55k sit za 2.4ghz cpu? hvala ampak ne hvala. potem pa se ene 40k sit za plato.
ja ljudje bozji a ste na glavo padl??
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

boom-bar ::

Ja ampk Intel 2.4c pusti 2700+(in še kej več= daleč odzadi pa še HT ma in navijalski potencial da kr glava peče.
Legalizirajte mehke droge!!!

Blue22 ::

jest bi ful rad uzev intela sam je jasno da bom nabavlov tut rame pa grafo (radeona 9500pro128 od enga tipa za 33k)zato me je proračun prislil v amd...drugač se p dr. M strinjam stabo, namest da bi mel hud proc+plato lahk za ta dnar dobim skor dva(ok mogoče mau pretiravam)al pa to denarno razliko ivestiram mau v rame ain mau v grafo in mam po moje precej močnejši računalnik...
kurc kne vem kaj bi napisu

Blue22 ::

xy!:EPOX 8RDA3+ NFORCE2 DDR +SB+LAN+SATA+FW 25.750 30.900
brez ddv z ddv v mlacomu to
kurc kne vem kaj bi napisu

TribesMan ::

Sej je bilo rečeno da je intel za tiste ki imajo denar. Če si ga pač ne moreš privoščit, kupi AMD. Je pa intel trenutvo definitivno boljša naložba za prihodnost. Če hočeš imet AMDja, ki se bo kosal z hitrostjo P4 2.4, Barton 2500+ tudi pod razno ni dovolj, rabiš vsaj 2700+. Če pa greš navijat, je pa intel itaq boljši. Morphling1 je navil 2.4GHz P4 z original coolerejm (z original termalnim trakom na njem) na 3.1GHz pri deafult napetosti. Za kej tazga bi rabu pri AMDju precej MHz (nekje 2500), kar pa definitivno ne dosežeš pri deafult napetosti.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

BoLhCa ::

definitivno vzemi intelovo platformo, ker je zmogljivejsa! res da je drazja,...
jest sm tud mal cakal preden sm kupil kar mam! proc je stabiln na 3.0Ghz z malo povecano voltažo in ima ful rezerve, jest cilam na 3.4 z H2O coolingam, al pa tud vec=)))
lp
p.s. privzeta hitrost proca je 2.4Ghz/800Mhz.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BoLhCa ()

Blue22 ::

8-O i`ll live my life with amd power ampk nism čist siguren če nebi kar gigabytke uzev..

Dr_M ::

provzaprov nimas kej falit z epox,abit,gigabyte pa mogoce bi se se ksna najdla.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Hair_Y ::

Sicer mam Gigabyte GA-7n400 Pro šele teden
dni (+Barton 2500), pa tu rečem, plata je
zakon, pa še vse reči kar ti srce poželi ima zraven.... :D

Trubadur ::

vi ste usi usekani.Kaj sploh menjate 1,5 ghz procesor in celotno konfiguracijo.kok ste bogi a vm igrce ne bojo delale?KAJ rabš 2,4 ghz procesor?
Berite Thomasa!

boštjan ::

KAJ rabš 2,4 ghz procesor?

barton 2500+ dela na 1,8GHz, ne na 2,4GHz,razen če ga naviješ na tolko

BoLhCa ::

trubadur@ kaj si ti sploh tle prjavlen ce ne podpiras tehnoloskega napredka! cist tko no...
za spile pa itaq da rabs med drugin tud hod proc=)))
lp

Trubadur ::

barton 2500+ dela na 1,8GHz, ne na 2,4GHz,razen če ga naviješ na tolko


sm mislu p4

trubadur@ kaj si ti sploh tle prjavlen ce ne podpiras tehnoloskega napredka! cist tko no...


k smo že na tem.A je slo-tech namenjen za podporo tehnološkemu napredku?

Leadtek GeForce4 Ti4200 128Mb DDR AGP 8x ViVo


O NE!!!TI ne podpiraš tehnološkega napredka.Poglej kako grafo maš............8-)
Berite Thomasa!

Blue22 ::

no trubadur (cool nick, not!!) mogoče je neki na tem, kar si reku ker 1,5ghz procesor ni ŠE glih za v smeti...a je varjanta da bi dubu dobro plato ki podpira p4 in kakšnga bartona, alpa kakšnga xp+...;)
kurc kne vem kaj bi napisu

Blue22 ::

stem sm mislu na plato z dvema procesorja, ampak kukar sm zvedu se te zadeve ne splačajo, še posebaj pri igrah...ampk zadeva je kul...
Ampk jest sm se odloču: EPOX 8RDA3+ in AMD 2500+, in še neki p4 fani res da barton nima hude frekvence je pa popolnoma enako hiter vsaj p4 2400mhz...;((

[by moderator:dovolj je en odg.;) ]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

falotXP ::

Kaj @monster-x, si ti čisto pri pameti????!!! Že v nekaj postih sem zasledil...AMD-ji niso več v modi, raje vzemi Intel...kaj je s tabo? Če ti AMD ni všeč potem mej Intel-a, če pa drugi hoče AMD-ja pa ga pusti pri miru in ne komentiraj oz. odgovarjaj tistega, kar te nihče ne vpraša!!!

boštjan ::

FalotXP,vsak človek ima pravico do svojega mnenja,tudi negativnega. In če je monster-X pač predlagal intela,ga ne rabiš zdaj napadat. Če bo tisti, ki je spraševal po nasvetu tudi to upošteval, pa je tudi njegova odločitev. Tako da prosim(apeliram na vse uporabnike), da ne napadate mnenj drugih uporabnikov.

Dr_M ::

[by moderator:kolko vem je žaljenje na forumu prepovedano,tako uporabnikov kot modeartorjev,adminov]

mnenje je neki, usiljevanje je pa cist neki druzga. in nekateri ze prov posiljujejo s temi inteli in podobnimi stvarmi.
racunalnik ni neka trendovska zadeva, je samo orodje. zakaj bi clovek zapravlu celo premozenje, ce lahko za veliko manj denarja dobi VSAJ tako dobro stvar.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

OwcA ::

Osrečite me in se umirite prosim! ;((
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Blue22 ::

ej folk dejte no ni se treba poklat...boštjan zakva smi odgovor radirov???;((

[odgovor je bil podvojen, kar poglej še eno mesto višje -OwcA]
kurc kne vem kaj bi napisu

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

BoLhCa ::

trubador@ ja sorry k ti je moja grafa pala v oci! kero mas pa ti? me prou zanima. aja pa cist tko ne, zdej drug tedn dobim FX5600Ultra, sam prej ni bil dobavljiv!!!
pa lep dan ti zelim.
blue22@ barton 2500+ niti slucajno ni tok hitr k P4 2.4Ghz!
lp bolhca

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BoLhCa ()

boštjan ::

Dr.M,nisem še opazo,da bi kdo tako hudo prepričeval nekoga v nakup dražje komponente,da ta oseba pol ne bi mela za kruh(mislim,da se zna vsaka odrasla oseba odločit,koliko bo dal za comp).Pa prosil bi te tudi če se umiriš,ker si s svojimi izjavami že kar nekaterim uporabnikom stopil na živec.

BlackHole ::

Naj me eden razsvetli z podatkom, koliko USB (1.0 in 2.0) naprav je mogoče priklopiti na plato ABIT NF7-S 2.0, brez kakih USB hubov in podobnih reči. Poleg pa še lahko dodate kateri hladilnik priporočate za Barton 2500+, če ne mislim navijat. Oz. bi še vprašal ali se da to dvoje da softversko navijat ali so potrebni kaki hardverski posegi?
Priporočate morda kako drugo (cenejšo) plato, glede na to da nisem nek "navijač". Pomembno mi je da je stabilna, 333Mhz FSB, USB 2.0, 4-6 USB priključkov, SP/DIF na zvočni in to je mislim da vse.

Zgodovina sprememb…

DjTonic ::

Na plato gre se mi zdi 6 USB naprav (3× po 2 USB-ja)

Blue22 ::

bolhca: men je pa oddaljen sosed, ki z preživetje reku da so tiste oznake na konc 2500(v tem primeru)"oznaka"skolk mhz pentiumom se zadeva primerja čeprov dela na velik manjši frekvenci...:D

FOLK NE SE KREGAT
kurc kne vem kaj bi napisu

Trubadur ::

bolha
r8500le
(nč nimam proti tvoji grafi, to sm omenu samo zato k si govoru neki o tehnološkemu napredku)

blue22
jst vem da mam zelo glup nick ampak prosm da ne bomo o tvojem
Berite Thomasa!

boštjan ::

držite se teme prosim,za vse ostalo kar se morate zmenit pa mate PM,mail in irc kanale

BoLhCa ::

Trubador@ sej vem kaj si mislil=))
no u glavnm men ce od place kej ostane zelo rad nadgradim moje računalo! in zdej naprimer pride notri FX5600Ultra.
lep dan se naprej=)
lp
ej blue22 Epox 8rda+ je pa ena boljsih plat za AMD-ja, poleg NF7-S in ksne Gigabytke!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BoLhCa ()

flipflop ::

Ce bi si jaz kupil P4,mi od place ne bi ostalo nic;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flipflop ()

falotXP ::

No, saj ni nič takega, samo tudi v moderatorji in admini, pisuni,... bi morali paziti kaj pišete.... samo poglej npr. komentar od monster-x v temin "Nadgradnja nforce2"
Kakorkoli obrneš -- AMD ni več aktualen, razen če ne živiš na veliki nogi.
in potem še
Drgač pa je sistem dokaj kul, sam plato dej raje abitko pa boš mel še hudo zvočno zravn.
-KAJ JE ZDAJ TO???? Kako misli to, da AMD ni več aktualen??? A je v šoku?

Upam, da bo monster-x nehal s takšnimi in se bo odločo kaj bo!!!

Blue22 ::

falot XP- a ti mislš na 6 kanalsko osnovno??
Mislm ne vem, hišnga kina ne bom delov, itak se pa lahko potlej zvočno nabav...8-O Ne vem men je folk priporočov, da ne uzamem abitker ker nima tuk navijaškega potenciala...
pa še okol 10k je razlike
kurc kne vem kaj bi napisu

boštjan ::

falotXP, za take zadeve pa obstaja tema pritožbe

BlackHole ::

Bi lahko bil kdo tako prijazne in še meni odgovoril na zgornja vprašanja glede plate in proca. Katera plata od Gigabyte še priporočate?

Blue22 ::

jest sm mal po oglasih brskov, pa mi en ponuja abitko nf7 za 24k. Sam ta nima sate..Je to pomembno, kaj sata sploh je, pa cena je pa kar u redi ne???
kurc kne vem kaj bi napisu

flipflop ::

Če se ne motim,je to NF7 brez -S ? Če je to to,dobiš isto stvar za isto ceno,le da je nova,za 24k,pri JAE. Tja le odneseš en star pokvarjen disk,al pa miš,pač eno staro računalniško stvar,pa ti dajo 10% popusta. Temu pa reč,da jo vzameš za ene 20k mogoče,ne pa za isto ceno kokr novo dobiš:\

Blue22 ::

kva je pa sata, al nekej tazga???
kurc kne vem kaj bi napisu

Zheegec ::

SATA (Serial ATA), je takšna zadevca, kamor si priključiš SATA trdi disk :D
Če ne veš, kaj je to, potem ne rabiš>:D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

flipflop ::

Jokerjev članek

SATA stran

Bo dovolj? Pa veliko najdeš še na slo-techu,če boš le uspel najti iskanje (psevdo).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšen računalnik imate pa vi? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18716191 (8230) Vlad Tepeš
»

začetna izbira: AMD ali Intel? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1105364 (3733) JohnyB
»

Plata,rami in procesor (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
583096 (2537) C_maniak
»

Plata + ram + procesor

Oddelek: Kaj kupiti
231304 (1051) Jux
»

Novi komp :)

Oddelek: Kaj kupiti
9797 (688) Grey

Več podobnih tem