» »

Slaba prodaja S9 krati prihodke in spanec Samsungu

1
2
»

facepalm ::

da mi je vedet, katere telefone si lastite, da se niso pogruntali nacina za root w/o unlock..

tryhard ::

klinker je izjavil:


Mavrik je izjavil:

Kar pomeni da ti gre tudi garancija a ne? Če lahko rootaš telefon brez odklepa bootloaderja, potem telefon takoj vrži v koš, ker je varnostna katastrofa.


Tocno tako.

Oba se motita.

Mavrik ::

tryhard je izjavil:


Oba se motita.


Komot napišeš slovenski servis (ter proizvajalca telefona), ki ti je odobril popravilo telefona ob skurjeni KNOX varovalki oz. jasno označenim odklenjenim bootloaderjem. Sem šel čez dovolj primerov brezveznega kreganja, da mi je jasno, da boš moral romati preko AKOSa da lahko karkoli probaš doseči.

facepalm je izjavil:

da mi je vedet, katere telefone si lastite, da se niso pogruntali nacina za root w/o unlock..


V bistvu bi upal, da je to večina. (Jaz konkrentno sem uporabljal Pixla, Pixla 2 in zdaj S9). Možno je da za kitajski drek to ne velja (kar bi tudi razložilo zakaj moja firma niti približno ne pusti imeti emaila na kitajskih Androidih).
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

facepalm ::

meni je slo servis popravil telefon (isti 2x). bilo je leta 2012, Sony Ericsson. kateri servis je bil se ne spomnem. telefon je bil odklenjen, rootan in overclockan s custom kernelom.
prvic je romal na servis zaradi nekega kontrolerja za baterijo (zaznal vedno 0%). pred servisem sem zaklenil bl in flashal stock fw file.
drugic pa je baje sla maticna. menjali bp.

ne vem kako je dandanes z rootom brez unlocka. pred se 3mi leti, se je dalo nekje 90% androidov rootat brez unlocka ali pa se je dalo unlockat in nato relockat bl z backupom particije z drm podatki.
sedaj pa itak kupujem telefone brez garancije in odklenem bl takoj ko ga dobim v roke. je pac vse lazje ko imas root in twrp.

oglasi so mi moteci tudi med browsanjem.. 90% tega opravim preko telefona.

ce tvoja firma ne pusti maila na "kitajskih" androidih.. kaj ti preostane? iphone?

klinker ::

tryhard je izjavil:

klinker je izjavil:


Mavrik je izjavil:

Kar pomeni da ti gre tudi garancija a ne? Če lahko rootaš telefon brez odklepa bootloaderja, potem telefon takoj vrži v koš, ker je varnostna katastrofa.


Tocno tako.

Oba se motita.


Bos odgovoril...

Raje objasni, kaj bi z rootom pridobil, razen varnostne luknje itd, ter pusnu garancijo seveda.

tryhard ::

Rooting (Android) @ Wikipedia
Kot sem povedal. Če ne veš, čemu služi root, ga ne rabiš.

klinker ::

Meni je popolnoma jasna definicija roota, sem buildal rome ko si ti verjetno se v plenice kakal, ampak te sprasujem nekaj drugega, pa vidim da ne znas odgovorit in lepis neke brezvezne linke.

tryhard ::

A ti sprašuješ za garancijo? Sodišče, če ti ga servis ne prizna. Kaj torej narediš? Izbereš produkt z boljšim servisom. Če le ta ne obstaja, greš drugam.

klinker ::

Bos odgovoril...

Raje objasni, kaj bi z rootom pridobil,.....

tryhard ::

svoj čas smo undervoltali soce.

Spreminjali guvernore.

Brisali nepotrebno smetje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tryhard ()

klinker ::

Danes...pusti preteklost :)
Ni potrebe vec po teh neumnostih, ker gre skoraj vse to brez roota, undervoltat in spreminjat governorje tudi ni vec potrebno, ker naprava oz. soc ima ze dovolj dodelano sparanje itd.
Kot sem napisal, je danes to za geeke ki nimajo kaj pocet oz. se radi igrackajo s telefoni, dejanske koristi pa na koncu vidis da ni, oz. izpostavis napravo raznim varnostnim tveganjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

tryhard ::

To je jasno vsakomur, ki telefon roota.

          ::

biorudi je izjavil:

Temu se reče pogoltnost.
Tudi v "naši" firmi je bilo podobno. Ko je bilo po seriji rekordnih dobičkov eno leto za nekaj procentov pod planom (ponovno rekornega dobička), so se vrstili panični sestanki, reorganizacije itd.


Problem je v tem, de če ne rasteš ti, bodo rasli ostali. Sle ko prej te bodo prerasli in izrinili na obrobje.

Furbo ::

Zanimivo, rootanje je brezveze. Ne pozabite tega, ko ga boste ob prihodu novega ajfona spet omenjali. :))
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Mavrik ::

Furbo je izjavil:

zanimivo, rootanje je brezveze. ne pozabite tega, ko ga boste ob prihodu novega ajfona spet omenjali. :))


a plačaš gajbo kakega craft piva če ne bomo?
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

gruntfürmich ::

nič jokat ker želijo firme vedno večje dobičke. takšen je naravni cikel in je čisto normalno.
in ni pri vseh tako.
pač nato firme investirajo da želijo znova čez rob in narediti cenejši in boljši izdelek. to je napredek.
če se zakalkulirajo bodo pač sledile sancije ki jih trg narekuje.
skratka čisto normalen cikel nekega tekmovalnega gospodarstva. kdor pa ne potrebuje vedno večje rasti pa pač dela drugače.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

klinker ::

Furbo je izjavil:

Zanimivo, rootanje je brezveze. Ne pozabite tega, ko ga boste ob prihodu novega ajfona spet omenjali. :))


Te muci samo funkcionalna superiornost android ekosistema, al samo dejstvo da se ga da prilagodit svojim potrebam, ce to zelis?

Nesta ::

Pri S10 naj dajo super baterijo notri pa dober foto, brez touchwiza pa kupim...

link_up ::

kako hudica root ni pomemben? Kako pa se stempljate v sluzbi??
In and Out

Meizu ::

Furbo je izjavil:

Zanimivo, rootanje je brezveze. Ne pozabite tega, ko ga boste ob prihodu novega ajfona spet omenjali. :))


To je drugo, ko lastniki ne moremo niti enega fajla spravit na telefon brez da polozimo masters degree iz telekomunikacije in programiranja.

bambam20 ::

Jap. od S7 je šlo samo navzdol.

Spock83 ::

Preprosto jasno je. Konkurenca se je okrepila in tisti, ki imamo vsaj S7 nimamo potrebe po novem telefonu. Ni nekaj novih funkcij.

matjash ::

facepalm je izjavil:

klinker je izjavil:

In kak je smisel roota danes?

adblock


Samsung browser podpira adblockerje brez roota. Žal je potreben preklop iz chrome, ampak so skoraj ista jajca, če se vključi sinhronizacijo med njima.
... bolje pozno kot nikoli.

slo81 ::

Imam s8+ da bi šel na s9 nisem neumen,razlika v ceni je velika v strojni opremi pa malenkost,v izgledu pa je ni,izgleda da je večina naroda spregledalo.

krneki0001 ::

Mare2 je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Kitajc za 100 evrov cisto v redu dela, pa se pod vodo komot slikam z njim kar s telefonom za 800 evrov nebi upal.


Verjetno rabiš telefon samo za telefoniranje. :)


telefoniranje, sms, plačevanje (NFC), maili (službeni in privat), brskanje po netu, …

Ne igram pa iger. Telefon mi zdrži nekje 7 dni (5500mAh baterija)
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung bo zaradi padajočega dobička odpuščal

Oddelek: Novice / Ostale najave
3019346 (10667) gzibret
»

Galaxy S5 se prodaja slabo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
7316468 (12329) Nummy
»

Samsung: "Imamo preveč mobilnih telefonov" (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5321718 (17293) Doman
»

AMD zaradi izgube odpušča

Oddelek: Novice / Rezultati
145052 (4006) opeter
»

Pametni telefoni: Samsung prehitel Apple

Oddelek: Novice / Rezultati
2712042 (10012) Elysium

Več podobnih tem