» »

Kolesarske dirke - Giro, Tour, Vuelta+

Kolesarske dirke - Giro, Tour, Vuelta+

Temo vidijo: vsi
««
92 / 94
»»

Badwolff ::

Mal zgleda, k da je šel en direkt na njega, pa se je umaknil.

Bl me zanima, zakaj je mahal tam sred ceste, ko je blo jasno, da ga bodo zgazli, sploh ker ga v skupini niso mogli videt.

hunter01 ::

Ni ga denarja, da mi nekdo reče, vzemi zastavico pa sredi ceste mahaj, ko 150+ kolesarjev mimo tebe 50kmh vozijo.
Od kod ureznina na vratu? Disk? Zobniki?

KobayashiM ::

Menda ga je še potem motorist zadel. Na videu se sicer tega ne vidi.

blink ::

Badwolff je izjavil:

Mal zgleda, k da je šel en direkt na njega, pa se je umaknil.

Bl me zanima, zakaj je mahal tam sred ceste, ko je blo jasno, da ga bodo zgazli, sploh ker ga v skupini niso mogli videt.


Na sredini ceste so gumijasti kolicki, naprej za njimi pa cestni otok z betonskim robnikom. Kam naj bi pa sel redar mahat? Ce jih je slo 99 mimo, 1 pa butnil v njega je se najbolj verjetno da se kolesar zaradi gnece ni mogel umakniti ali pa da ni gledal dovolj dalec pred sabo.

Na posnetku se vidi da je redar prestopil malo na svojo desno, kolesar z belo majico pa ga je zbil z leve strani. Ocitno je redar videl da gre eden direktno v njega.

buttcrack ::

z dežja pod kap :(

Twixz ::

blink je izjavil:

Badwolff je izjavil:

Mal zgleda, k da je šel en direkt na njega, pa se je umaknil.

Bl me zanima, zakaj je mahal tam sred ceste, ko je blo jasno, da ga bodo zgazli, sploh ker ga v skupini niso mogli videt.


Na sredini ceste so gumijasti kolicki, naprej za njimi pa cestni otok z betonskim robnikom. Kam naj bi pa sel redar mahat? Ce jih je slo 99 mimo, 1 pa butnil v njega je se najbolj verjetno da se kolesar zaradi gnece ni mogel umakniti ali pa da ni gledal dovolj dalec pred sabo.

Na posnetku se vidi da je redar prestopil malo na svojo desno, kolesar z belo majico pa ga je zbil z leve strani. Ocitno je redar videl da gre eden direktno v njega.


Če ni gledal pred sebe potem pa tk brezveze, da sploh kdo maha. Naj se furajo en čez drugega pa čez robnike pa je to to.

free_rider ::

Če me spomin ne vara, so na bolje organiziranih dirkah ti redarji na enih platformah, stopničko ali dve višje, da jih kolesarji prej vidijo.
Ta je bil pa na tleh. Še kombinirano z nižjo rastjo, nič čudnega da pride do nesreče.

A ne morejo v teh primerih naštimat tistih napihljivih možicljev - google "advertising balloon man". To bi bilo vidno od daleč, edino je pa na dnu neka trda škatla. Ampak itak je cestni otok naprej.

Utk ::

V takih primerih ima ponavadi ta mahalec še piščalko v ustih. Ne vem ali je ta ni imel ali je bil pa pač darwin na delu.

val46 ::

Si hotel rečt Murphy? Ampak ja, verjetno je res ni imel, pa najbrž je zadnji trenutek prišel in se postavil tja, pa ni nič razmišljal pred tem. Sej najbrž veš da so ti policisti/varnostniki leteči? Se premikajo s karavano in na eni dirki en sam označi preko 10x neko nevarnost na cesti. Je pa tako, da kolesarstvo je šport na prostem z na stotine nevarnosti na vsaki dirki in nesreče so se in se bodo še vedno dogajale. Držimo pesti da bo s fantom vse ok, to je to, kar edino lahko mi naredimo.

nokken ::

free_rider je izjavil:

A ne morejo v teh primerih naštimat tistih napihljivih možicljev - google "advertising balloon man". To bi bilo vidno od daleč, edino je pa na dnu neka trda škatla. Ampak itak je cestni otok naprej.

Ves koliko je taksnih odsekov? In tisti "napihljiv" mozic ima ponavadi se skatlo z ventilatorjem (zelezna z ostrimi robovi, le kaj bi lahko slo narobe) ter napajanje. Na eni sami etapi je taksnih odsekov 100+. Zato so pac ti ljudje z motorji, ki se vozijo naprej, opozarjajo in ko gre peloton mimo se vsedejo na motor in gredo naprej na naslednjega.

Utk je izjavil:

V takih primerih ima ponavadi ta mahalec še piščalko v ustih. Ne vem ali je ta ni imel ali je bil pa pač darwin na delu.

Bil kar nekajkrat zraven na motorju (vkljucno s TdF in Giro etapami) tako da ti lahko povem da se piscalke ne slisi nikjer drugje, kot na TV. Ce kdo misli, da gre peloton mimo potiho se krepko moti.

Utk ::

Če ti na motorju nisi slišal, potem se res ne sliši.
Kolesarji se normalno pogovarjajo v peletonu, ampak faking piščalke pa ne slišijo...

nokken ::

Motorji so del pelotona in se vozis zraven skupaj s kolesarji... ce slucajno se niti videl tega. Ja se pogovarjajo na 50cm, tip s piscalko pa je 100m proc... ko je 1m proc je ze vse precej prepozno... sploh pri 50+kmh/. Mah ja se bom vzdrazal za v naprej, ker ljudje, ki so pogledali dve etapi na tv vedo vse.

Utk ::

Motorji so del pelotona in se vozis zraven skupaj s kolesarji... ce slucajno se niti videl tega.

Sem vedel, ampak kaj ima to veze s čim?

Ja se pogovarjajo na 50cm, tip s piscalko pa je 100m proc...

Ne, najprej je 10 km proč, potem 1 km, pa 100 metrov, nazadnje 50 metrov, pa 20, 10, itd...tako deluje fizika ko se en objekt približuje drugemu.

Mah ja se bom vzdrazal za v naprej

To stalno obljubljaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

free_rider ::

nokken je izjavil:

free_rider je izjavil:

A ne morejo v teh primerih naštimat tistih napihljivih možicljev - google "advertising balloon man". To bi bilo vidno od daleč, edino je pa na dnu neka trda škatla. Ampak itak je cestni otok naprej.

Ves koliko je taksnih odsekov? In tisti "napihljiv" mozic ima ponavadi se skatlo z ventilatorjem (zelezna z ostrimi robovi, le kaj bi lahko slo narobe) ter napajanje. Na eni sami etapi je taksnih odsekov 100+. Zato so pac ti ljudje z motorji, ki se vozijo naprej, opozarjajo in ko gre peloton mimo se vsedejo na motor in gredo naprej na naslednjega.


Če bi bil interes s strani organizatorjev (ali celo UCI), se da vse modificirati:
- med odseki se lahko te možiclje tudi med etapo preseli
- železno škatlo z ventilatorjem se lahko nadomesti s plastično, zavarovano še z kakšnim gumenim ogrodjem
- napajanje je lahko akumulator v isti škatli

Če se jaz lahko spomnim takih rešitev, ko sem samo gledalec, mislim da bi se kdo od pristojnih za varovanje takih odsekov tudi lahko.
Dokler bomo pa imel pajace od "varnostnikov", ki bodo mahali pred drvečim pelotonom, bo pa prihajalo do takih nesreč.
Vemo, koliko zanesljive ljudi se najame za razne varnostnike.

Poglej kakšne arhivske dirke F1, kako so včasih ljudje skakali med drvečimi formulami v boxih.
Potrebno je bilo nekaj smrtnih nesreč, da so s pravili znižali možnost trka dirkalnikov z ljudmi. Še bager za odstranjevanje dirkalnikov rabi nevem kakšno odobritev od vodstva dirke, da sploh lahko zapelje na stezo (po nesreči Julesa Bianchija) le ob varnostnem avtu.
Vse se da, če se hoče. Žal je največkrat vzrok za nesreče ta "človeški faktor".

Razumem, da imaš interes, da se še naprej voziš po dirkah.

mikhaair ::

Sodobne ceste imajo več 'pohištva' in upočasnjevalcev prometa. Peloton ima pa manj kolegialnosti. Včasih so se kolesarji opozarjali med seboj, na ovire, luknje in ostale nevarnosti. Sedaj je vse na radijski zvezi, računalniku in tekmovalnosti. Vsak skrbi samo za svojo rit. Desetletja nazaj bi taki ignoranti v pelotonu dobili vzgojno in ignor.
Če kolesarji ne bodo sami nekaj naredili za svojo varnost, bodo ostali le še sodobni gladiatorji.

nokken ::

Utk je izjavil:

Ja se pogovarjajo na 50cm, tip s piscalko pa je 100m proc...

Ne, najprej je 10 km proč, potem 1 km, pa 100 metrov, nazadnje 50 metrov, pa 20, 10, itd...tako deluje fizika ko se en objekt približuje drugemu.

Da ne bos v prazno pametoval in bil strokovnjak za cisto vse na tem svetu, ceprav o nicemer nimas pojma, pojdi enkrat na eno vasko dirko pa stopi zraven ceste.... znas biti presenecen kako glasno iznenada postane. In ja tisti s piscalko je na koncu 1m od tebe (v tem doticnem primeru je bil celo 0cm od njega), ampak takrat je ze malo prepozno. Ampak saj ves kako to gre, kajne?

Samael ::

S kakšnim užitkom se tole zdajle gleda :)
Samael != Samuel

blink ::

To je to! Bravo Rogla!

Twixz ::

Ded je dal 5 minut človeku na 65k višincev pa ga 2 etapi pred koncem s kaznijo 20 sekund nažgal.
Sicer še ni konec ampak če tole dobi, kot kaže da bo, je res kot je rekel na Eurosportu "King Roglič the 4th"

Kak navdih je ta človek, res božansko.

BRAVO PRIMOŽ! :))

IL_DIAVOLO ::

Twixz je izjavil:

Hvalabogu.
Tile motoristi mi grejo že tako na ku*ac po temle pa sploh ne vem če jih bom še prebavljal. Res, fura se čisto ob kolesarju, ko bumbar...


Ko sem jaz to gledal na tdf-ju, sem si mislil da sem edini na tem planetu, ki so mu te stvari noro nevarne.

Aja, Rogla bravo starina :D
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Zgodovina sprememb…

Twixz ::

nokken je izjavil:

Utk je izjavil:

Ja se pogovarjajo na 50cm, tip s piscalko pa je 100m proc...

Ne, najprej je 10 km proč, potem 1 km, pa 100 metrov, nazadnje 50 metrov, pa 20, 10, itd...tako deluje fizika ko se en objekt približuje drugemu.

Da ne bos v prazno pametoval in bil strokovnjak za cisto vse na tem svetu, ceprav o nicemer nimas pojma, pojdi enkrat na eno vasko dirko pa stopi zraven ceste.... znas biti presenecen kako glasno iznenada postane. In ja tisti s piscalko je na koncu 1m od tebe (v tem doticnem primeru je bil celo 0cm od njega), ampak takrat je ze malo prepozno. Ampak saj ves kako to gre, kajne?


Če bi bilo na radijski zvezi bi ne rabili nič.
Dajo avtomatsko sporočilo prek radia ko je kolesar (npr.) 1 km pred oviro. Simpl.

Groot ::

Kje ste sedaj vsi pametnjakoviči kako bo Ben tole odnesel??

Bravo Rogla, dejansko ena boljših predstav v karieri bi rekel :D

val46 ::

Točno to. Malo sem bil v dvomih, ko so Martinez, Vlasov in Rogla tako potegnili, da ni morda Martinez pretiraval in da bi jih(ga) na koncu pobralo, pa je čez cel klanec samo pridobival. Zakon Rogla...čestitke. Zanimiva je bila tudi izjava Massa po etapi, ko je rekel da ne on ne Carapaz nista niti poskusila slediti tistemu pospešku Bore, ker na svetu sta edina dva, ki bi bila sposobna tega edino Tadej in Jonas.

GupeM ::

Groot je izjavil:


Bravo Rogla, dejansko ena boljših predstav v karieri bi rekel :D

Meni je bila pa bolj všeč tista, kjer sta s Carapazom pobegnila 60 km pred ciljem, nato pa je še Roglič pobegnil Carapazu.

Sicer je pa tale zagotovo ena boljših, ja.

val46 ::

Bernal je bil tisti. 2021 s ciljem na Covadongi. Sam v vednost.

GupeM ::

Res je. My bad.

Utk ::

Groot je izjavil:

Kje ste sedaj vsi pametnjakoviči kako bo Ben tole odnesel??

Bravo Rogla, dejansko ena boljših predstav v karieri bi rekel :D

Normalno, zdaj se bi vsi zvijali kako niso nič napovedovali, samo mislili so...
V resnici ni bilo nikoli neke panike.

Twixz ::

Ni konec dokler ni konec ampak je pa blizu. Sam nisem bil prepričan v zmago Rogle, hrbet, 5 minut, vročina, rekordno višincev... Ampak sem in še vedno verjamem.
Je pa res, da bi bili potem kaj, 4. država na svetu ki je osvojila vse tri Grand Toure v istem letu po Franciji (1964), Španiji (2008) in Veliki Britaniji (2018). Kar legendarno, se mi zdi :)

Anney ::

Moramo danes pohvaliti celotno ekipo Bora-Red Bull.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Samael ::

Ja, res je. Tisti trojni pobeg je pa sploh izgledal fantastično. To mi je skozi sezono manjkalo od točno teh dveh kolesarjev.
Malce pozneje sem sicer za nekaj momentov živčno gledal kilometre in upal, da niso šli prezgodaj oz. da ga ne bodo skupinsko vseeno dohiteli, ampak ... ne, prav super je izpadlo.
Samael != Samuel

Samael ::

Mimogrede, ne vem če koga zanima, ampak Higuita, precej soliden climber Bore (za katerega se ne spomnim, če smo ga letos kaj videli kolesariti z Rogličem - mislim, da ne) se z novo sezono seli k Astani. Mislim, da je podpisal predvčerajšnim.

Škoda, on bi znal biti precej hvaležen Kuss-like domestique našemu kolesarju. Sem pred sezono upal, da bo letos kaj več na vidiku s Primožem.
Samael != Samuel

nokken ::

Ker vem da sta Groot in Utk funkcionalno nepismena vama se enkrat citiram kar sem napisal jaz in na kar masturbirata ze 14 dni, ceprav nisem nikjer in nikoli napisal kdo bo zmagal:

nokken je izjavil:

Ko ze mislis da ne gre se bolj bolano in naivno te vedno znova presenetijo. IQ v kolesarski karavani je kot kaze resno odvisen od temperature s tem da se pred to da se minus, kar pomeni bolj kot je vroce, nizji je. Ideje o predajanju majic ker je full lazje voziti brez so bolane od vekomaj. Konec koncev tudi brez majice bo vlekel kdo? Najbrz Euskaltel kajne? Se vedno bodo vlekli in kontrolirali etape tisti, ki se jim gre za GC, kar pomeni Bora in UAE. Ampak definitivno pa to idejo o predajanju majic z odskokom poseka ideaj o predajanju majice z darilom 5 minutne prednosti.... in to ne nekemu nonameu ampak nekomu ala O'Connor. Ni ravno top favorit, ampak s 5min prednosti pa ni vec tako nenevaren.


Tole spodaj je pa par vajinih umotvorov ki so se res precej dobro postarali, kajne in od katerih se niti en sam ni niti priblizno uresnicil... toliko o vajinem statusu "strokovnjakov" o stvari, ki jo v zivljenju se niti v zivo nista videla.

Groot je izjavil:

Ben ni slab, ampak tudi ne ravno presežek. Je zelo labilen kolesar, ki je do sedaj še praktično na vsakem GT imel dan ko je fasal relativno preprosto 3 min zaostanka. Do konca je še daleč in verjamem da bo že čez vikend marsikaj precej drugače.


Utk je izjavil:

Jutri če bo ekipa naredila svoje, bo dobil vsaj 2 min, to je moja napoved. Ne vem pa kolk je njegova ekipa res vredna.


Groot je izjavil:

No danes pa se kaže na možno taktično napako Bore (za razliko od Bena). Tale današnji beg je res močen z kar nekaj nevarnimi kolesarji, predvsem tule ciljam na Adama Yatesa, ki ima zraven še Solerja in Vina. Najbrž so pri Bori računali da bo Decathlon bolj nadzororoval vse skupaj, ampak pričakovati to od njih je malo račun brez krčmarja.


Groot je izjavil:

Bo pa po mojem mnenju še zelo nevaren predvsem Mas. Trenutno precej pametno vozi zraven in se ne izpostavlja preveč.


Utk je izjavil:

O'Connor ni več faktor sploh, drugi so bolj nevarni. Morda Roglič ne bo zmagal, ne rečem, da ima to v žepu, ampak O'Connor pa 100% ne bo.


Trenutni rezultati 2 etapi pred koncem:
1. Roglc
2. O'Connor 1:54
3. Mas 2:20
4. Carapaz 2:54
...
12. Yates 11:44

Utk ::

Mislim da sem kar zadel. Ko je njegova ekipa naredila svoje, je dobesedno točno 2 min pridobil.
Boš videl jutri O'Connerja kolk bo zaostal, ko ne bo imel več kaj dost za branit. Mas ga bo sigurno prehitel, zelo verjetno tudi Carapaz.
Roglič lahko samo sledi.

Groot ::

Hahah daj samooklicani velešportnik, ki je bil zraven vsega kar kdo omeni tukaj, preboli že enkrat da ti pametovanje ni uspelo. Tudi jaz v svojih izjavah ne vidim nobenega umotvora in še sedaj stojim za prav vsem. Boš po jutrišnjem dnevu povedal kakšno bo stanje. Sem 99,9% prepričan da bo Ben po jutrišnjem dnevu zagotovo za Masom. Carapaz bomo pa videli, malo je morda popustil v tem tednu, zna biti težko najti še 1min.

Edit: sem moral dati še edit da dodam še malo hahahahahhaaha ker mi je preprosto komično da se en en osebek tako obremenjuje s tem da drugi izpostavijo njegove bedarija na nekem forumu XD XD priporočan kakšen pogovor morda

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Groot ()

Twixz ::

Malo sem šel gledat statistiko, ker imam rad številke (pa ker sem nor Rogla fan).
Včerajšnji ciljni vzpon:
Alto de Moncalvillo (8,48km; 9,02%; 765m)

23'55min
21,27km/h
1919 VAM
6,97?w/kg
661 aSLP
CLIMBING RECORD

Rekord iz leta 2020, ko je bil finiš isto na Alto de Moncalvillo je popravil za minuto.
S tem da je leta 2020 bila ta etapa 8., včeraj pa 19.

Brutalno. Kapo dol!

GupeM ::

Mene je včeraj Kuss presenetil. Je kar hitro prišel v cilj.

Saj smo že prej vedeli, da je dober climber. Ampak da lahko cel GT zdrži tako blizu, me je pa malo presenetilo. Dobro, lanska Vuelta je bila kakršna je pač bila. Sem bil prepričan, da letos ne bo tako blizu.

Samael ::

Pa saj, a ni lani skozi sezono vozil podobno? Mogoče si pozabil.
Trenutno je na 11 mestu.
Giro je lani končal na 14 mestu, Tour pa na 12 mestu. Verjetno ima letos na Vuelti precej bolj proste roke, kot jih je imel lani, ko je bil Jonas absolutna prioriteta, na Touru.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

GupeM ::

Možno. Nikoli ga nisem posebej spremljal, ker je bil vedno "samo" pomočnik Rogliču in/ali Vingegardu. Sem pa vedno imel občutek, da je ponavadi na koncu zaostal kar nekaj minut na etapo. Moram pa priznat, da nisem preverjal.

Groot ::

Kuss je bil praktično na vsakem GTju na katerem je nastopil med top 20

blink ::

Jutri bo bitka za drugo mesto, Mas zaostaja za O'Connorjem zgolj 9s.

Groot ::

Očitno tudi Masova forma že v padcu, sem pričakoval več od njega danes. Sicer je jutrišnji kronometer malo uganka, večinoma bo odvisno predvsem od tega koliko energije še ima kdo, ampak dejansko ima Ben načeloma morda celo malce prednosti na kronometru. So pa stopničke načeloma kar oddane, kronometer Carapaza je namreč še malo slabši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Groot ()

blink ::

Groot je izjavil:

Očitno tudi Masova forma že v padcu, sem pričakoval več od njega danes. Sicer je jutrišnji kronometer malo uganka, večinoma bo odvisno predvsem od tega koliko energije še ima kdo, ampak dejansko ima Ben načeloma morda celo malce prednosti na kronometru. So pa stopničke načeloma kar oddane, kronometer Carapaza je namreč še malo slabši.


Na prvi etapi je bil ravninski kronometer (12km) in je O'Connor zaostal 13s za Mas-om.

Na 14 kronometrih kjer sta oba tekmovala je bil Mas 9-krat boljsi od O'Connorja.

Groot ::

Tnx za info, potem bo pa še zelo zanimivo. Sem imel v glavi da je statistika malo bolj na Benovi strani.

Si pa dejansko oba zaslužita tole drugo mesto, čeprav bi si večno drugi Mas zagotovo želel več.

Samael ::

Sanjskih 5 let za slovensko kolesarstvo. To leto vsi trije Grand Touri v enem letu Slovenskima kolesarjema. Neverjetno. Res neverjetno.
Samael != Samuel

Okapi ::

Zdaj mora samo še Pogačar na svetovnem prvenstvu zmagati za poln izkupiček leta.

Groot ::

Long live King Primož the 4th!! Neverjetno kako je ta človek trmast in se pripravljen vedno vrniti še boljši.

Ko že misliš da lepše za SLO kolesarstvo ne more biti, postane Slovenija 4 država v zgodovini, ki je zmagala vse GTje v eni sezoni. Res neverjetna sezona, upam da vidimo še kaj dobrega jeseni, ampak že vse do sedaj je bilo top.

hotig ::

Bravo Primož Roglič. Čestitke!

Groot ::

Groot je izjavil:

Očitno tudi Masova forma že v padcu, sem pričakoval več od njega danes. Sicer je jutrišnji kronometer malo uganka, večinoma bo odvisno predvsem od tega koliko energije še ima kdo, ampak dejansko ima Ben načeloma morda celo malce prednosti na kronometru. So pa stopničke načeloma kar oddane, kronometer Carapaza je namreč še malo slabši.


Ker me skrbi za zdravje našega dežurnega profija, bom kar sam citiral en, kot on njemu reče, umotvor. Upam, da ni prehudo zate, sem ti želel vsaj iskanje prikrajšati ;)

Samael ::

Zadnja dirka za Gesinka, meni osebno enega najbolj kul kolesarjev Visme in Primoževega zvestega pomočnika na preteklih treh zmagovitih Vueltah.
Tudi pred letošnjim Tourom je rekel, da navija zanj :)
Samael != Samuel

gusto ::

Čestitke Primožu, vsi GT-ji so naši, res noro in nepredstavljivo.

O'Connor pa suvereno drugi. Ni bil faktor, ane strokovnjaki?;) Napaka vseh ekip je bila, da so mu pustili toliko časa, se pa edino Bori ni maščevala. Sem pa vesel za Bena in mu privoščim stopničke.
Have you tried turning it off and on again?
««
92 / 94
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Olimpijske igre Francija 2024 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Šport
21910269 (3106) Hypathia
»

Doping v vrhunskem športu

Oddelek: Loža
434067 (1759) nokken
»

Tour de France 2017 (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
5411328 (9030) harvey
»

tour de france

Oddelek: Loža
333570 (2861) IČA

Več podobnih tem