» »

Kolesarske dirke - Giro, Tour, Vuelta+

Kolesarske dirke - Giro, Tour, Vuelta+

Temo vidijo: vsi
««
30 / 71
»»

Groot ::

Tole danes je bilo pa malce nepotrebno, ampak izgleda da k sreči brez prehudih posledic.

Je pa vedno bolj očitno da nihče od Ineosa ne bo uspel biti zraven. Malce me je še strah Bernala v zadnjem tednu, ampak težko da se bo uspel toliko dvigniti v formi.

pirat ::

Je imel smolo na prašni cesti, ampak kot kaže hujših posledic ne bo.
Je pa tako - če bi le sledil ostalim bi nekateri pisali da čaka na kronometer in je premalo aktiven. Sedaj je napadel in spet nekateri kaj mu je tega treba bilo. To je dirkanje, meni se zdi pozitivno, da napada. Kot je rekel sam - no risk no glory. Vedno se ne izide, vseeno pa je ponovno lastnoročno razmontiral Ineos.

GupeM ::

pirat je izjavil:

Je imel smolo na prašni cesti, ampak kot kaže hujših posledic ne bo.
Je pa tako - če bi le sledil ostalim bi nekateri pisali da čaka na kronometer in je premalo aktiven. Sedaj je napadel in spet nekateri kaj mu je tega treba bilo. To je dirkanje, meni se zdi pozitivno, da napada. Kot je rekel sam - no risk no glory. Vedno se ne izide, vseeno pa je ponovno lastnoročno razmontiral Ineos.

No, ravno lastnoročno ne. Sta mu Mas in Lopez kar pomagala na koncu. Prej pa nisem gledal. Kmalu po padcu sem začel.

pirat ::

Mas in Lopez sta se priključila po padcu. Takrat je bil Ineos že razmontiran :)

GupeM ::

Mogoče. So pa na koncu kar dobro sodelovali, da so na 37 sekund povečali prednost. Vmes naj bi bilo že manj kot 30.

val46 ::

Ja in če Roglič ne bi padel, bi najbrž imel minuto pred Bernalom in Yatesom. Pravim najbrž. Vedeli ne bomo nikdar. Tud to je ok kar je, res da proti Masu, Lopezu in Haigu ni pridobil nič, ampak je pa dobil proti Bernalu nekaj. Predvsem pa, dokazal sebi in vsem ostalim, da če se odloči napast na vso moč, ga ni kolesarja, ki bi mu lahko sledil. Upam le, da ne dobi strahu pred spusti in da ne bo kakih posledic tega padca v prihodnjih dveh tednih. Najbrž bomo že jutri videli in vedeli kaj več, ker jutrišnja etapa je še bolj razgibana kot današnja s podobnim ciljem. Cca 20km pred ciljem en vzpon 2 kategorije, nato nekaj spusta in za razliko od danes, tudi cilj na en manjši klanček.

Zvezdica27 ::

JAo Roglič... nepotrebna potrata energije, še 2 tedna sta, ta težke šele pridejo... tudi če ne bi padel, ne vem če je bilo to pametno oz. bi lahko prej Jumbo Visma enga naprej poslala, da ga na spustu vleče in pol na ravnini... to se dela na ciljnih vzponih.

Ampak je bil pa dober TV show, jebemu...

zz

acookook ::

Upam le, da ne dobi strahu pred spusti in da ne bo kakih posledic tega padca v prihodnjih dveh tednih.
Strah pred spusti je premagal že zdavnaj. https://www.eurosport.com/cycling/tour-...

kow ::

Se se spomnim, da so mu ocitali, da vozi dolgocasno. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

GupeM ::

kow je izjavil:

Se se spomnim, da so mu ocitali, da vozi dolgocasno. :)

Saj vozi. Do zadnjih 300m. Pol so pa vsi ostali tako zdolgočaseni, da se jim ne da več lovit :P

šernk ::

kje so danes tisti, ki pravijo da TJV ne znajo vozit in kako je ineos vedno na pravem mestu da se izogne padcem?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Groot ::

Ah tisti so prebrali naslove da je Roglič spet padel in bojo jutri najbrž razlagali kako ne zna vozit ker je zamudil malo šolo kolesarstva. Gleda tako ali tako nihče.

feryz ::

Uff, odkar sem potrolal, se je že 2x zvrnil po tleh.
Tista prednost ne zgleda glih obetavno, če se misli tako metati po tleh.

Samael ::

A kar potrolal si? Še en možakar srednjih let, čigar mentalni razvoj se je ustavil tam nekje pri 14-ih? :)

Anyway, back to the topic, da ne bo preveč ukvarjanja s temi klovni.

Groot je izjavil:

Ah tisti so prebrali naslove da je Roglič spet padel in bojo jutri najbrž razlagali kako ne zna vozit ker je zamudil malo šolo kolesarstva. Gleda tako ali tako nihče.

Ni bilo najbolj razvidno in vem, da je zamenjal kolo, ampak kakor je izgledalo meni, se je padec zgodil pred njimi, medtem ko je del pelotona vključno s Primožem in nekaterimi drugimi iz TJV zgolj zapeljal v stran s ceste, da se je izognil trku. Kot poročajo iz TJV je edini, ki je dobil par prask Kruijswijk.
Ampak ja, klovni se bodo morali ponovno pofočkati v temi in nam povedati, da sicer radi kao poznavalsko razpravljajo o dirkah, gledajo jih pa ne :)
Samael != Samuel

Groot ::

Kolikor sem zasledil, naj bi prvotno padli kolesarji Ineosa, TJV in deloma Movistar pa je bil kolateralna škoda.

jotunn ::

šernk je izjavil:

kje so danes tisti, ki pravijo da TJV ne znajo vozit in kako je ineos vedno na pravem mestu da se izogne padcem?

Zares ne mores soditi vsega na podlagi enega padca. Ja tudi najboljsim se kdaj pa kdaj zgodi. Pri par 10.000km na kolesu vsako leto je verjetnost za to, da kdaj tudi pades ogromna. Ampak ce gledas realno, je Roglic zares zelo veliko na tleh. Realno precej vec kot njegovi glavni nasprotniki... z izjemo Thomasa, ki je zadnje par let vec na tleh kot na kolesu, je pa res, da v resnici Thomas niti ni konkurent Roglicu, ne glede na to, koliko na angleskem Eurosportu orgazmirajo ob njem.
Drugace pa ni point da TJV ne zna vozit, problem je Roglic ne TJV. Recimo Van Aert ni prav velikokrat na tleh pa vozi taksne dirke in na tak nacin, da je v krepko vecji nevarnosti kot Roglic. Ampak to je zares tisto, kar prinese 15 let voznje v skupini od mulcev naprej, ki pa je Roglic nima. Zato se ce pogledas na to, vseeno drzi hudicevo dobro.

Samael ::

Jaz vseeno k temu pristopam malce zadržano, ker se mi zdi, da stvari niso tako črno bele. Zanimivo bi bilo vedeti, kolikokrat so bile vse te poškodbe izključno njegova krivda in kolikokrat je imel zgolj smolo in se je našel v delu pelotona, ki se je sesul. Ne vedno, ampak znaten del teh poškodb in odrgnin je posledica padcev kolesarjev pred njim. Pa po drugi strani vseeno (potrkam po lesu) ni prišlo do poškodbe, ki bi ga stala sezone.

Seveda, so padci in so poškodbe, malce naredi pa tudi naš fokus nanj. Recimo, nihče nas se ni kaj prida oziral za tem, da je pol njegovih konkurentov (Porte, Geoghegan...) na Pariz-Nici odpadlo, se sesulo že v samem začetku, vsi pa vemo, da je dirko izgubil zaradi dveh padcev v zadnji etapi, pa četudi je v tistega drugega vozi že z dislocirano ramo. Bernal je imel lani težave s hrbtenico, letos je padel, se poškodoval tik pred Vuelto, itd... ampak o teh stvareh tu ne govorimo, na to nismo fokusirani, medtem ko na Primoža smo. Potem pa so tu še glasni posamezniki tipa Chris Horner, ki povedo marsikaj pametnega, po drugi strani pa ne bodo nikoli preboleli, da Primož ni en njih, da ni rasel s kolesom in tu prilivajo olja na ogenj, mediji in mi, bralci, pa seveda to pograbimo in nadaljujemo s famo ...
Samael != Samuel

Invictus ::

Nisi drugi na TDP in ne zmagaš Vuelte (2x), če ne znaš voziti bicikla ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Groot ::

Samael je izjavil:

Jaz vseeno k temu pristopam malce zadržano, ker se mi zdi, da stvari niso tako črno bele. Zanimivo bi bilo vedeti, kolikokrat so bile vse te poškodbe izključno njegova krivda in kolikokrat je imel zgolj smolo in se je našel v delu pelotona, ki se je sesul. Ne vedno, ampak znaten del teh poškodb in odrgnin je posledica padcev kolesarjev pred njim. Pa po drugi strani vseeno (potrkam po lesu) ni prišlo do poškodbe, ki bi ga stala sezone.

Seveda, so padci in so poškodbe, malce naredi pa tudi naš fokus nanj. Recimo, nihče nas se ni kaj prida oziral za tem, da je pol njegovih konkurentov (Porte, Geoghegan...) na Pariz-Nici odpadlo, se sesulo že v samem začetku, vsi pa vemo, da je dirko izgubil zaradi dveh padcev v zadnji etapi, pa četudi je v tistega drugega vozi že z dislocirano ramo. Bernal je imel lani težave s hrbtenico, letos je padel, se poškodoval tik pred Vuelto, itd... ampak o teh stvareh tu ne govorimo, na to nismo fokusirani, medtem ko na Primoža smo. Potem pa so tu še glasni posamezniki tipa Chris Horner, ki povedo marsikaj pametnega, po drugi strani pa ne bodo nikoli preboleli, da Primož ni en njih, da ni rasel s kolesom in tu prilivajo olja na ogenj, mediji in mi, bralci, pa seveda to pograbimo in nadaljujemo s famo ...


Točno tako! Bolje ne bi mogel napisati.

Preprosto se pozablja, da padajo tudi vsi ostali. Morda pri tem v pozitivno smer odstopa ravno Pogačar, za katerega se pa že ve da ima res res dober občutek za konstanten pregled nad glavnino. Tudi sam je že večkrat pojasnil, da redno pregleduje glavnino tako z namenom preverjanja tekmecev, kot tudi zaradi izogibanja padcev.

Na koncu pa je precej preprosto odvisno tudi od sreče. Npr. ob včerajšnjem padu je bil Roglič s celotno ekipo na povsem pravilnem mestu, ampak so pač imeli nesrečo in so se pred njimi razbili kolesarji Ineosa.

Okapi ::

Samael je izjavil:

Jaz vseeno k temu pristopam malce zadržano, ker se mi zdi, da stvari niso tako črno bele. Zanimivo bi bilo vedeti, kolikokrat so bile vse te poškodbe izključno njegova krivda in kolikokrat je imel zgolj smolo in se je našel v delu pelotona, ki se je sesul. Ne vedno, ampak znaten del teh poškodb in odrgnin je posledica padcev kolesarjev pred njim.

Tudi ko nekdo pade pred tabo, je od znanja in izkušenj odvisna verjetnost, ali boš tudi ti letel po tleh. Vsakega takega padca seveda ne more preprečit nihče, ampak bolj izkušeni recimo "po krivdi drugih" padejo v 60% primerih, manj izkušeni pa v 80%.

jotunn ::

Samael je izjavil:

Jaz vseeno k temu pristopam malce zadržano, ker se mi zdi, da stvari niso tako črno bele. Zanimivo bi bilo vedeti, kolikokrat so bile vse te poškodbe izključno njegova krivda in kolikokrat je imel zgolj smolo in se je našel v delu pelotona, ki se je sesul.

Znanje voznje v skupini je ravno v tem, da se vozis na mestu, kjer je cim manj moznosti, da te nekdo zbrise. Vecinoma ne pades zaradi lastne napake, vsaj ne taksne, ki bi povzrocila padec. Ampak po drugi strani pa je napacno pozicioniranje tudi lastna napaka in v tem se Roglic razlikuje od tekmecev. Tu ni za primerjati Roglica s kaj pa vem, Portejem ali Geogheganom, ker si jih ravno napisal, ampak s tistimi, ki so njegovi pravi tekmeci ali primerjava od prej. To so Bernal, Carapaz, Pogacar, pa prej Froome, Nibali, Contador, Armstrong in podobni. In v primerjavi s temi, je Roglic izgubil precej vec ze dobljenih dirk, kot pa ti omenjeni. Kolesarji za klasike ali sprinterji so drug rang, ker tudi vozijo precej drugace kot tisti, ki gredo na GC na 3 tedenskih dirkah. Ampak ce kljub temu pogledas recimo ravno Van Aerta, da ostanemo znotraj TJV, kolikokrat je na tleh pri neprimerno bolj nevarnem dirkanju, ti hitro postane jasno kaksno razliko naredi pravilno pozicioniranje in kaj je rezultat napacnega.

Samael ::

jotunn je izjavil:

Tu ni za primerjati Roglica s kaj pa vem, Portejem ali Geogheganom, ker si jih ravno napisal, ampak s tistimi, ki so njegovi pravi tekmeci ali primerjava od prej. To so Bernal, Carapaz, Pogacar, pa prej Froome, Nibali, Contador, Armstrong in podobni. In v primerjavi s temi, je Roglic izgubil precej vec ze dobljenih dirk, kot pa ti omenjeni.


Zakaj ne? Saj dirkajo in padajo na skupnih dirkah. Porteja in Geoghegana sem povsem na pamet napisal, ker sem vzel za primer neko random dirko, kjer sta bila ob Primožu (no v bistvu jih je bilo več, pa odstopilo) navedena med najožjimi GC kandidati. Lahko bi tudi to Vuelto, kjer jih je v prvem tednu že padlo že nevemkoliko, odstopilo pa nekih deset, vključno z Valverdejem in Pidcockom. Bernal in Yates sta se sesula samo par tednov nazaj na Vuelta a Burgos, itd ...

In ko praviš, da je izgubil več že dobljenih dirk ... Imaš kakšen podatek, ki potrjuje, da ni ravno zaradi tega "eye test" oz. občutek, ampak dejansko stanje, da to pomeni, da pada več? Recimo, ko si rekel, da je v primerjavi s temi Roglic izgubil precej vec ze dobljenih dirk (s čimer se deloma strinjam), že sam deloma potrjuješ, kaj sem rekel o fokusiranju na padec, ker če bosta padla Bernal ali Thomas že avtomatsko to ne bo v "dobljeni" dirki, ker pač Roglič in Pogačar vozita bolje in bo šel tisti padec recimo peto uvrščenega Bernala že dan pozneje v pozabo, ti bo nepomemben.

Zadnjega Toura zaradi poškodbe ob Primožu niso končali ali pa se še nekaj etap trudili poškodovani tudi Froome, Thomas, Hirschi, Ewan, Kruijswijk, Clarke, O’Connor, Pedersen ...

Glej, tule https://www.procyclingstats.com/statist... imaš seznam poškodovanih (poškodovanih, ne zgolj padcev) te sezone in na njem najdeš neskončo listo imen kot so Landa, Pidcock, Sivakov, De la Cruz, Nibali, Valverde, Kwiatkowski, Poels, Kelderman, Ewan ...

Ja, ves čas padajo skozi sezono, le da gre večino tega mimo nas, nas ne zanima, na to nismo fokusirani, medtem, ko za vsak padec Primoža (ki logično že zaradi odlične GC pozicije ob padcu izgubi več kot drugi za njim na tej isti lestvici) vemo vsi, pa če gre zares ali pa zgolj tako kot včeraj, ko je bilo nič od nič, odebeljeni naslovi pa spet, kako je Roglič padel.
Pa ne me zdaj narobe razumeti. Ne pravim, da Roglič ne pada, temveč da vsi skozi sezono padajo, le da je naš fokus, pa tudi fokus širše javnosti bolj usmerjen k njemu, ker kot praviš, pada na dobljenih tekmah, kot pa na ostalih, ki niti niso v položaju dobljenih tekem in tako padajo na "nedobljenih" dirkah.
Pogačar je do zdaj tu ena redkih izjem, so ja, izjeme (kar se lahko ob kančku smole hitro spremeni), načeloma pa glede Rogliča sam ne vidim prav nobenega ekstrema. Pa čeprav bo Horner vedno izkoristil priložnost in povedal, kako nespreten je Primož, ker pač ni kot oni, old boysi, odraščal na kolesu - kar tudi pripomore nekoliko k tej fami, kako grozno veliko Primož pada.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Groot ::

jotunn je izjavil:

Samael je izjavil:

Jaz vseeno k temu pristopam malce zadržano, ker se mi zdi, da stvari niso tako črno bele. Zanimivo bi bilo vedeti, kolikokrat so bile vse te poškodbe izključno njegova krivda in kolikokrat je imel zgolj smolo in se je našel v delu pelotona, ki se je sesul.

Znanje voznje v skupini je ravno v tem, da se vozis na mestu, kjer je cim manj moznosti, da te nekdo zbrise. Vecinoma ne pades zaradi lastne napake, vsaj ne taksne, ki bi povzrocila padec. Ampak po drugi strani pa je napacno pozicioniranje tudi lastna napaka in v tem se Roglic razlikuje od tekmecev. Tu ni za primerjati Roglica s kaj pa vem, Portejem ali Geogheganom, ker si jih ravno napisal, ampak s tistimi, ki so njegovi pravi tekmeci ali primerjava od prej. To so Bernal, Carapaz, Pogacar, pa prej Froome, Nibali, Contador, Armstrong in podobni. In v primerjavi s temi, je Roglic izgubil precej vec ze dobljenih dirk, kot pa ti omenjeni. Kolesarji za klasike ali sprinterji so drug rang, ker tudi vozijo precej drugace kot tisti, ki gredo na GC na 3 tedenskih dirkah. Ampak ce kljub temu pogledas recimo ravno Van Aerta, da ostanemo znotraj TJV, kolikokrat je na tleh pri neprimerno bolj nevarnem dirkanju, ti hitro postane jasno kaksno razliko naredi pravilno pozicioniranje in kaj je rezultat napacnega.


Bi bil komentar na mestu, če bi morda malce bolje preveril posamezna dejstva. Prvo kot prvo ne vem zakaj ne bi vsaj Port primerna primerjava, glede na to da spada med ene boljših kolesarjev zadnjega obdobja. Npr. v celotni karieri ima po mojem mnenju precej več uspehov kakor Carapaz do sedaj (je pa slednji seveda mlajši). Kot drugo pa delaš ravno tisto kar je Samael že omenil, fiksiraš se na padce Rogliča in zanemarjaš ostale. Ker večina preostalih, ki si jih naštel niti približno ni brez padec. Če naštejem zgolj iz vrha glave, pa se zagotovo še marsikaj najde:
- Froom glede na dejstvo, da se je dobesedno razbil ob zid, ne vem če je ravno primerna primerjava. Pa tudi sicer je bil npr. udeležen v slavno trčenje z motorjem na TDF, itd.
- Bernal se je razbil letos na Baskiji tik pred Vuelto. Again, če bi bil to Roglič, bi že pisali kako je zajebal grand tour še pred začetkom.
- Nibali se je razbil na letošnjem Giru.

Armstrong pa mislim, da pač ne sodi v to primerjavo (kljub temu, da sem vedno bil njegov fan).

Se sicer strinjam, da Roglič kdaj malce zamuja na pozicioniranju. Nikakor pa ni zaradi tega vedno udeležen v crashu, ampak je nekajkrat preprosto imel smolo.

Okapi ::

Ekstrema sigurno ni, ampak razlike v kakovosti vrhunskih kolesarjev so zelo majhne. Po treh tednih in 3500 km in skoraj 90 urah bicikliranja je razlika med prvim in drugim par minut, ali še manj. Se pravi so razlike med najboljšimi merijo v promilih.

In je zato lahko že za odstotek slabša "stabilnost" na kolesu vzrok, da nekdo ne zmaga tolikokrat, kot bi lahko.

Statistično pa tega ne bom šel merit.;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

GupeM ::

Okapi je izjavil:

Ekstrema sigurno ni, ampak razlike v kakovosti vrhunskih kolesarjev so zelo majhne. Po treh tednih in 3500 km in skoraj 90 urah bicikliranja je razlika med prvim in drugim par minut, ali še manj. Se pravi so razlike med najboljšimi merijo v promilih.

In je zato lahko že za odstotek slabša "stabilnost" na kolesu vzrok, da nekdo ne zmaga tolikokrat, kot bi lahko.

Statistično pa tega ne bom šel merit.;)

Ja, razlike res niso velike, ampak to ni zato, ker so med njimi tako majhne razlike, ampak zato, ker se vozijo skupaj. Prave razlike bi se pokazale, če bi vse te etape vsak vozil zase (time trial). Takrat pa razlike med najboljšimi ne bi bile več v promilih, ampak bi bila odstopanja precej večja. (Zakaj tega ne organizirajo?) Tako pa 95 % časa vozijo skupaj, razlike se pa ponavadi naredijo na vzponih in na TT-jih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

Okapi ::

Tudi na kronometrih so razlike majhne. Še toliko manjše, če sešteješ 20 kronometrov.

Če bi bil kdo res veliko boljši od vseh drugih, bi dal gasa in šel po svoje. Zakaj bi se zadrževal, čakal slabše in po možnosti še tvegal, da pade?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

juroz ::

kje se skrivaš da te ne ukradejo?

očitno še nisi bil na kolesu ali pa vozil v skupini.
pa ti bom, čeprav smo na tehnološkem forumu pa bi človek pričakoval da bi vedel kaj je to google povedal zakaj -

"In road racing, bicyclists group together in a pack known as the "peloton" or a pace line called an "echelon." Cyclists who are part of the group can save up to 40 percent in energy expeditures over a cyclist who is not drafting with the group."

do 40%, eh kaj pa je to za kavčarja okapija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: juroz ()

Okapi ::

Ne vem, kaj se repenčiš. Kaj dela zavetrje, mi je bilo jasno, ko si ti še plaval po fotrovem jajcu.>:D

Lahko si pogledaš, kakšne so razlike v kronometrih, ko se nihče ne vozi v zavetrju. Včasih tudi manj kot 1%, redkokdaj kaj dosti več.

In če sešteješ 20 kronometrov, se razlike med najboljšimi ne povečujejo, temveč manjšajo, ker enkrat je en malo boljši, drugič pa drugi.

juroz ::

očitno ti ni najbolj jasno da greš izjavit "Če bi bil kdo res veliko boljši od vseh drugih, bi dal gasa in šel po svoje. Zakaj bi se zadrževal, čakal slabše in po možnosti še tvegal, da pade?".
"Ekstrema sigurno ni, ampak razlike v kakovosti vrhunskih kolesarjev so zelo majhne. Po treh tednih in 3500 km in skoraj 90 urah bicikliranja je razlika med prvim in drugim par minut, ali še manj. Se pravi so razlike med najboljšimi merijo v promilih."

ta dva zmazka kažeta da ti tudi osnove niso jasne pa se lahko na glavo postavljaš zdaj.

jotunn ::

@juroz saj zares ima prav. Ce bi bil nekdo res veliko boljsi, bi lahko sel po svoje. Je pa res, da bi ta "res veliko boljsi" moral biti res hudicevo veliko :)) Pa tudi v tem primeru, ne vidim razloga, zakaj bi se 3 tedne matral sam spredaj, ce bi lahko, pri tako ogromni razliki v kvaliteti, cisto vse etape vozil v disco grupi, potem pa v enem ali dveh klancih skocil in jim naredil tisto uro ali dve razlike. Ker ce bi bil tako hudo boljsi, da bi se jim lahko sam odpeljal, potem bi bil tudi sposoben v enem 30km klancu narediti dovolj lufta za celo dirko.

GupeM ::

Okapi je izjavil:

Tudi na kronometrih so razlike majhne. Še toliko manjše, če sešteješ 20 kronometrov.

Kako pa izgledajo ti kronometri? Ponavadi okrog 30 km, večinoma manj. Po vrhu vsega ponavadi nimajo vzponov 2., 1., ali celo S kategorije, če sploh imajo omembe vredne vzpone.

Okapi je izjavil:

Če bi bil kdo res veliko boljši od vseh drugih, bi dal gasa in šel po svoje. Zakaj bi se zadrževal, čakal slabše in po možnosti še tvegal, da pade?

Ne, ker v treh tednih je pomembno tudi varčevanje z močmi. Pa tudi če bi nekdo od favoritov dal gasa, bi ga ostali lahko lovili zaradi zavetrja in moči skupine.

Si pa verjetno že opazil, predvsem na vzponih, da ko se skupina povsem razbije in ostanejo posamezniki sami oz v skupinicah po 2-4 kolesarje, se pa razlike med njimi ponavadi povečujejo. Na strmih vzponih tudi zavetrje ne igra tako velike vloge kot na ravninah in položnejših vzponih.

jotunn je izjavil:

@juroz saj zares ima prav. Ce bi bil nekdo res veliko boljsi, bi lahko sel po svoje. Je pa res, da bi ta "res veliko boljsi" moral biti res hudicevo veliko :)) Pa tudi v tem primeru, ne vidim razloga, zakaj bi se 3 tedne matral sam spredaj, ce bi lahko, pri tako ogromni razliki v kvaliteti, cisto vse etape vozil v disco grupi, potem pa v enem ali dveh klancih skocil in jim naredil tisto uro ali dve razlike. Ker ce bi bil tako hudo boljsi, da bi se jim lahko sam odpeljal, potem bi bil tudi sposoben v enem 30km klancu narediti dovolj lufta za celo dirko.

Tudi če je hudičevo boljši, težko pobegne skupini, če ga skupina namerava loviti. Skupina ima vedno prednost pred posameznikom.

In ja, najboljši kolesarji so precej izenačeni po moči. Ampak ne za 3 sekunde v 90 urah. Če bi vse etape vozili v obliki kronometra bi bile razlike na koncu precej večje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

jotunn ::

GupeM je izjavil:

Tudi če je hudičevo boljši, težko pobegne skupini, če ga skupina namerava loviti. Skupina ima vedno prednost pred posameznikom.

In ja, najboljši kolesarji so precej izenačeni po moči. Ampak ne za 3 sekunde v 90 urah. Če bi vse etape vozili v obliki kronometra bi bile razlike na koncu precej večje.

Recimo da sem bil vec kot dovolj casa aktivno, pa potem se kako drugace, v pro sportu da vem kaksne so razlike med vrhunskimi tekmovalci. Tisto moje je bilo deloma sarkasticno, ceprav zares 100% drzi. Ce bi bil nekdo res hudo boljsi, ga skupina ne bi ujela. Problem je, ker toliko boljsega v vrhunskem sportu ni, saj so na vrhu ze tako najboljsi ljudje na svetu in ni opcije, da bi, vsaj pri resnem sportu, lahko nekdo odstopal za 100%. Se za 1% ne, kaj sele za 100%. Pri procentu razlike, pa seveda ni vec tako hudo boljsi, da bi bilo kaj takega izvedljivo.

no comment ::

Je že res, da se malo bolj fokusiramo na Rogliča in se nam zdi, da je skoz na tleh.

No, ves športni svet (ne samo kolesarski) se fokusira na Rogličeve padce. Ko bodo enkrat videli, da je res fejst zružil na kolesu, bo to za njih znak, da morajo začeti bolj trdo trenirati. Ker nikoli ne veš v kateri šport bo Roglič prešaltal... ;)

Okapi ::

GupeM je izjavil:


In ja, najboljši kolesarji so precej izenačeni po moči. Ampak ne za 3 sekunde v 90 urah. Če bi vse etape vozili v obliki kronometra bi bile razlike na koncu precej večje.

Ravno to ni res. Ker nihče ni na vsakem kronometru boljši od drugih. Enkrat je en za nekaj sekund pred drugim, drugič je pa nekaj sekund zadaj. Če bi seštel 20 kronometrov, bi videl, da se razlike ne povečujejo, se pravi, da ni nekdo vedno boljši.

Večja razlika bi morda nastala, če bi dirkali večdnevni neprekinjen maraton - se pravi, kot recimo RAAM. Tam so razlike med prvim in drugim lahko okoli 10%, ampak verjetno predvsem zato, ker tekmovalci niso tako izenačeni, kot so med vrhunskimi profesionalci.

GupeM ::

Okapi je izjavil:

GupeM je izjavil:


In ja, najboljši kolesarji so precej izenačeni po moči. Ampak ne za 3 sekunde v 90 urah. Če bi vse etape vozili v obliki kronometra bi bile razlike na koncu precej večje.

Ravno to ni res. Ker nihče ni na vsakem kronometru boljši od drugih. Enkrat je en za nekaj sekund pred drugim, drugič je pa nekaj sekund zadaj. Če bi seštel 20 kronometrov, bi videl, da se razlike ne povečujejo, se pravi, da ni nekdo vedno boljši.

Večja razlika bi morda nastala, če bi dirkali večdnevni neprekinjen maraton - se pravi, kot recimo RAAM. Tam so razlike med prvim in drugim lahko okoli 10%, ampak verjetno predvsem zato, ker tekmovalci niso tako izenačeni, kot so med vrhunskimi profesionalci.

Ja, ampak ti gledaš bolj ali manj kratke, bolj ali manj ravninske ktonometre. Če bi imeli tritedensko dirko kronometrov z enakimi etapa mi kot so sedaj, bi bile razlike na koncu večje, kot so sedaj.

In tako kot si rekel, če bi bil nekdo 100 % boljši, bi se jim seveda odpeljal. Če bi bil nekdo 10 % boljši, pa se jim ne bi več mogel. Vsekakor pa v 90 urah kronometrskih etap (ne klasičnih kronometrov, ampak kronometrov kjer bi bile etape takšne kot so pri navadni tritedenski dirki) razlike ne bi bile znotraj nekaj sekund oz znotraj dveh minut. Tam bi razlike med najboljšimi lahko merili že v 10 minutah, mogoče celo pol ure.

Okapi ::

Pa saj lahko seštevaš pretekle kronometre (vseh vrst in dolžin), in boš videl, da razlike ne naraščajo. Naraščale bi, če bi nekdo zmagal na recimo 15 kronometrih od 20. Ampak takega ni.

no comment ::

Praviš, da Roglič na enem kronometru prehiti Lando za 2min, na naslednjem pa Landa Rogliča za 1min.

Kje to gledaš?!

juroz ::

nakladaš nekaj o seštevanju 20 kronometrov kjer boš težko našel 5 specializiranih(ali pa vsaj dobrih za TT) kolesarjev za TT da so sploh nastopili skupaj na 20 da bi primerjal.
potem pa sploh da ne govorimo da kolesar morda ni v formi, ker se pripravlja za drugo pomembnejšo dirko. ker fluktacija v formi obstaja in vsak kolesar si izbere par glavnih dirk v sezoni.
ali da je vsaj delno poškodovan (letos roglič npr), da ima druge naloge v ekipi in si ga mora vzet v easy itd...

več al manj razen par redkih izjem ni specialistov za TT ker se samo na ta način ne zmaguje dirk (razen specializiranih TTjev seveda, tistih par letno - nc, wc, olimpijske).
tako da je tole pisanje o primerjanju neprimerljivega.

drugače si pa le poglej ganno, težko mu kdo pride blizu na res ravninskih kronotih.

Okapi ::

no comment je izjavil:

Praviš, da Roglič na enem kronometru prehiti Lando za 2min, na naslednjem pa Landa Rogliča za 1min.

Kje to gledaš?!
Seštej vse kronometre, na katerih sta skupaj nasopila Roglič in Pogačar, pa poročaj o rezultatu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Samael ::

Okapi je izjavil:

no comment je izjavil:

Praviš, da Roglič na enem kronometru prehiti Lando za 2min, na naslednjem pa Landa Rogliča za 1min.

Kje to gledaš?!
Seštej vse kronometre, na katerih sta skupaj nasopila Roglič in Pogačar, pa poročaj o rezultatu.

@no comment te najbrž sprašuje, čemu se omejiti zgolj na jagodni izbor dveh kolesarjev in zakaj ne bi v ta lonec vrgli še druge konkurente (Carapaza, bratov Yates, Bernala, Lopeza, Lando itd...) glede na to, da kronometra ne dirkata samo dva?

(sam pa v tem zaenkrat ne sodelujem, ker kljub temu, da sem pozorno prebal teh nekaj zadnjih postov, še vedno ne razumem povsem kaj točno se želi dokazati oz. najdem v tem nek smisel)
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

no comment ::

Okapi je izjavil:

Seštej vse kronometre, na katerih sta skupaj nasopila Roglič in Pogačar, pa poročaj o rezultatu.

Zakaj ne narediš TI tega za vse kolesarje?

Cel svet ima kronometer za "uro resnice", ti praviš, da se takrat najmanj vidijo razlike med kolesarji.

Okapi ::

Samael je izjavil:


(sam pa v tem zaenkrat ne sodelujem, ker kljub temu, da sem pozorno prebal teh nekaj zadnjih postov, še vedno ne razumem povsem kaj točno se želi dokazati oz. najdem v tem nek smisel)

Začelo se je s tem, ali je Roglič kaj manj "stabilen" na kolesu od glavnih tekmecev. In so eni ugotavljali, sicer čisto pravilno, da velikih razlik ni.

Jaz sem pa napisal, da so razlike med vrhunskimi kolesarji na splošno zelo majhne, in se merijo v par odstotkih. In zaradi tega je lahko tudi že samo nekaj odstotkov razlike v "stabilnosti" razlog, da nek kolesar ne zmaga tolikokrat, kot bi sicer lahko.

Okapi ::

no comment je izjavil:

Okapi je izjavil:

Seštej vse kronometre, na katerih sta skupaj nasopila Roglič in Pogačar, pa poročaj o rezultatu.

Zakaj ne narediš TI tega za vse kolesarje?

Cel svet ima kronometer za "uro resnice", ti praviš, da se takrat najmanj vidijo razlike med kolesarji.

Zdaj pa poskusi še najti, kjer sem kaj takega napisal.;((

Napisal sem, da so razlike majhne, par odstotkov ali celo manj, na posameznem kronometru. Na eni uro dolgem kronometru je razlika med prvim in drugim velikokrat pod eno minuto. Včasih samo nekaj sekund.
Če kronometre seštevaš, se pa razlike kvečjemu še manjšajo, ker nihče ni toliko boljši od vseh ostalih, da bi vedno zmagoval (in s tem sešteval razlike).

no comment ::

Če mi daš vir podatkov, ti dokažem, da nimaš prav.

Če seštevaš Križajeve zaostanke za Stenmarkom, se z naraščanjem tekem na katerih sta se pomerila le-ti nič ne manjšajo. Nasprotno. Enako je s Kuraltovimi zaostanki.

Zgodovina sprememb…

Samael ::

Okapi je izjavil:

Jaz sem pa napisal, da so razlike med vrhunskimi kolesarji na splošno zelo majhne, in se merijo v par odstotkih. In zaradi tega je lahko tudi že samo nekaj odstotkov razlike v "stabilnosti" razlog, da nek kolesar ne zmaga tolikokrat, kot bi sicer lahko.

Samo potem lahko všteješ praktično vse, vsak detajl (od vremena, tehnike, prehranjevanja...), pa še takrat nimaš nekega absolutnega zaključka.
Recimo, a bi Roglič zmagoval večkrat, če bi vozil z večjim pritiskom v gumah, tako kot recimo vozi njegov moštveni kolega Tolhoek? Ali pa bi zmagoval večkrat z manjšim pritiskom, večjo stabilnostjo na kolesu, kot jo ima kdo drug njegovih konkurentov - ki mogoče ne bo tolikokrat padel, bo pa večino časa malenkost počasnejši?
Samael != Samuel

Okapi ::

no comment je izjavil:

Če mi daš vir podatkov, ti dokažem, da nimaš prav.

Če seštevaš Križajeve zaostanke za Stenmarkom, se z naraščanjem tekem na katerih sta se pomerila le-ti nič ne manjšajo. Nasprotno. Enako je s Kuraltovimi zaostanki.

Samo Stenmark je bil izjema, precej časa konkretno boljši od vseh drugih. Take dominacije v večini durugih športov ni, oziroma je zelo redka.

Pri kolesarjih bi bil ekvivalent Stenmarka nekdo, ki bi zmagal v 80% vseh gorskih (ali šprinterskih ali kronometrskih) etap.

Poleg tega ne smeš gledati samo dveh športnikov. Križaj bi lahko bil na vsaki temi boljši od Kuralta, pa zaradi tega v svetovnem pokalu ne bi zmagal niti enkrat več, kot je.

Okapi ::

Samael je izjavil:

Okapi je izjavil:

Jaz sem pa napisal, da so razlike med vrhunskimi kolesarji na splošno zelo majhne, in se merijo v par odstotkih. In zaradi tega je lahko tudi že samo nekaj odstotkov razlike v "stabilnosti" razlog, da nek kolesar ne zmaga tolikokrat, kot bi sicer lahko.

Samo potem lahko všteješ praktično vse, vsak detajl (od vremena, tehnike, prehranjevanja...), pa še takrat nimaš nekega absolutnega zaključka.
Recimo, a bi Roglič zmagoval večkrat, če bi vozil z večjim pritiskom v gumah, tako kot recimo vozi njegov moštveni kolega Tolhoek? Ali pa bi zmagoval večkrat z manjšim pritiskom, večjo stabilnostjo na kolesu, kot jo ima kdo drug njegovih konkurentov - ki mogoče ne bo tolikokrat padel, bo pa večino časa malenkost počasnejši?
Seveda lahko gledaš vsako podrobnost. Saj tudi o tem bi lahko debatirali, ali ima najboljšo opremo, in če je nima, zakaj je nima, in koliko to vpliva na njegove rezultate.

Če imaš 5% slabši bicikel, si lahko 3% močnejši, pa te bo tekmec še vedno prehitel.

juroz ::

Okapi je izjavil:

no comment je izjavil:

Če mi daš vir podatkov, ti dokažem, da nimaš prav.

Če seštevaš Križajeve zaostanke za Stenmarkom, se z naraščanjem tekem na katerih sta se pomerila le-ti nič ne manjšajo. Nasprotno. Enako je s Kuraltovimi zaostanki.

Samo Stenmark je bil izjema, precej časa konkretno boljši od vseh drugih. Take dominacije v večini durugih športov ni, oziroma je zelo redka.

Pri kolesarjih bi bil ekvivalent Stenmarka nekdo, ki bi zmagal v 80% vseh gorskih (ali šprinterskih ali kronometrskih) etap.

Poleg tega ne smeš gledati samo dveh športnikov. Križaj bi lahko bil na vsaki temi boljši od Kuralta, pa zaradi tega v svetovnem pokalu ne bi zmagal niti enkrat več, kot je.


spet osnovno nepoznavanje športa.

Okapi ::

Poskusi še razložiti, zakaj.

jotunn ::

no comment je izjavil:

Praviš, da Roglič na enem kronometru prehiti Lando za 2min, na naslednjem pa Landa Rogliča za 1min.

Kje to gledaš?!

Najbrz misli, da bi bil danes "kronometer" dolg 203km. Tu bi se hitro naredilo, da bi zares dobili cisto druge zmagovalce kot pa sedaj.... niti eden ne bi bil kronometrist in zelo verjetno niti eden ne bi bil izmed trenutnih GC favoritov ampak bi na taksni dirki zmagovali tisti, ki danes oddelajo prvih 150km etape, potem pa v naslednjih 30km dobijo pol ure zaostanka ko pridejo v cilj z disco grupo. Ampak to se nebuloze za popizdit sploh pogovarjat se o taksni "tekmi". Se vecje nebuloze pa postanejo, ko se zacne v resno kolesarstvo mesat kretenizme ala RAAM in tiste ubrisane amaterje, ki tam "dirkajo".
««
30 / 71
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Doping v vrhunskem športu

Oddelek: Loža
433381 (1073) nokken
»

Dediči Samsungovega šefa bodo plačali 60-odstotni davek na zapuščino

Oddelek: Novice / Rezultati
3511985 (9553) bbbbbb2015
»

Tour de France 2017 (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
5410412 (8114) harvey
»

tour de france

Oddelek: Loža
333328 (2619) IČA

Več podobnih tem