» »

Gmail

Gmail

Sandi1987 ::

Ali oseba prejme sporočilo, ko ga pošljem in ga potem izbrišem iz Poslano?

rdecaluc ::

Seveda. Mapa poslano je za tvojo evidenco/arhiv.
Est modus in rebus. ,typos

Mare2 ::

Sandi1987 je izjavil:

Ali oseba prejme sporočilo, ko ga pošljem in ga potem izbrišem iz Poslano?


Prejme ga, ja. A ti bi raje, da ne?

TheBlueOne ::

Ce se gre za Gmail, potem ne verjamem, da obstaja zemljan, ki bi posiljko lahko zaustavil ali izbrisal. :)

Ales ::

Gmail ima "Undo Send" funkcijo. Poglej pod "Settings" -> "General" -> "Undo Send" in omogoči. Imaš tudi nastavitev, koliko sekund naj bo "Undo" mogoč.

Seveda pa to ne pomaga, če ti nekaj kapne čez pol ure.

Še najboljše je, da se ne pošilja ničesar ko si jezen, žalosten, počen ali kako drugače zblojen. Preventiva, skratka. >:D

MostWanted ::

maš pa možnost pred vsako akcijo, send, delete... ko te vpraša če res želiš do naredit.

yoco ::

Ima kdo težave z odpiranjem gmaila na računalniku? Vpišem geslo in se mi pokaže logotip potem pa samo "stoji", se ne premakne. Ne dela na FF in Chromu.

Han ::

Na FF deluje normalno.

yoco ::

Hm..., če se odjavim in se prijavim z drugim emailom deluje v redu, glavni email pa se še vedno noče.

panja003 ::

Znalci rabim en nasvet.
Ali je možno v gmail nastaviti, da se doda prefix v subjekt avtomatsko posredovanemu emailu? Da bi se avtomatsko dodal npr. Fwd.
Tako, da bi že na prvi pogled videl, da je prejeti email bil posredovan iz mojega alternativnega gmail računa.

Nikjer ne najdem namreč te nastavitve v gmail...

Tody ::

Za to imas lables in filtre. V setings poisci filter in nastavi parametre, v nadlednjem koraku izberi label kako ti ga označuje in to je to

panja003 ::

Tody je izjavil:

Za to imas lables in filtre. V setings poisci filter in nastavi parametre, v nadlednjem koraku izberi label kako ti ga označuje in to je to


Sem uredil na tak način...hvala.

yoco ::

Čisto spodaj na gmailu mi piše da imam zaseden 8,1 GB od 15 Gb. Imam 1.5k mejlov. Je možno, da se mi je nabralo zaradi tega?

nergac ::

Da ni informacija vezana na celotni google account?
(Tudi Drive, Photos ...)

harvey ::

15 Gb imaš na voljo za vse photos, drive, gmail. Poglej pod nastavitve in boš videl kje se ti porablja prostor.



Your storage is shared across Google Drive, Gmail, and Google Photos. To see how much space you have left, on a computer, go to google.com/settings/storage . Important: When your account reaches its storage limit, you can't send or receive emails
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

yoco ::

Na "google.com/settings/storage" mi pokaže 8,1 GB samo na gmail, drive je 0,03, photos je pa 0.

hojnikb ::

kakšne večje priponke...
#brezpodpisa

yoco ::

Kako bi našel take mejle s priponkami?

val46 ::

Klikni tam na iskalnik mailov (iščite po pošti) in tam izbereš velikosti mailov, ki ti jih prikaže(nastavi na recimo min 100MB ali več, odvisno kolk in kako velike maile maš ponavadi. Pa spodaj obkljukaj "vsebuje prilogo". Malo bo trajalo da boš vse pregledal, ampak če ti je vseeno vseh filmčkov in podobnega z raznih youtube kanalov, boš hitro naredil red.

yoco ::

Sem našel vzrok. V Smetnjaku sem imel skoraj 11 tisoč mejlov. Kako je to možno, če mi pa zgoraj piše, da se mejli starejši od 30 dni samodejno brišejo?

yoco ::

A vam odpre gmail v FireFoxu? Meni danes ne dela, Chrome odpre normalno!

Anney ::

Dela.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

yoco ::

Evo, zj mi zopet dela v redu! :)

Leko ::

Kako v mobilni aplikaciji skrit določene oznake. Na računalniku se v nastavitvah da skrit določene oznake v mobilni aplikaciji pa tega ne morem. Lahko se samo izklopi sinhronizacija, toda še vedno mi prikaže vse oznake. Ker jih imam kar nekaj me to moti. Ne bi pa rad starih oznak izbrisal, ker ne vem mogoče bom pa še kdaj potreboval kaj pogledat iz njih.

Leko ::

Kako preprečit določene maile oziroma določen stik, da mi ga ne bo vedno metalo pod vsiljeno pošto. Čeprav ga označim da ni vsiljena pošta mi ga naslednjič spet vrže pod vsiljeno?

Koraaz ::

Da ne odpiram nove teme o gmailu.

Danes sem želel si ustvariti email na gmailu in sem zasledil, da te sploh ne spusti skozi postopek brez, da vpišeš telefonske številke, kjer ti potem pošljejo 6 mestno številko, s katero potrdiš registracijo.

Je to morda kaj novega? Kak nov ukrep? Vem, da včasih to ni bilo potrebno ali pa je bilo poljubno, si lahko preskočil.
Sem tudi googlal, če bi bila kaka novica o tej spremembi pa nisem ničesar zasledil.

Obstaja morda kak način kako to zaobiti?

Jarno ::

Seveda, lahko od koga odkupiš obstoječi gmail naslov. ;)
#65W!

feryz ::

Ali pa kupiš SIM za evra in jo kasneje zabrišeš v smeti. Če jim nočeš svoje cifre dajati.

Likalnik ::

to je na novo ja....če se logiraš na kakšni novi napravi ali pa če samo zamenjaš SW moraš potrditi na telefonu.

Leko ::

Leko je izjavil:

Kako preprečit določene maile oziroma določen stik, da mi ga ne bo vedno metalo pod vsiljeno pošto. Čeprav ga označim da ni vsiljena pošta mi ga naslednjič spet vrže pod vsiljeno?

Kdo ve?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Leko ()

KTr1sk ::

Če komu pošljem iz gmaila povezavo link,npr "https://slo-tech.com/"
mi kopira "Slo-Tech - Tehnološki kotiček spleta (slo-tech.com)",tako da ne more kliknat na povezavo, je pri vas tudi tako?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

okoduha ::

Ne. Pošlje link, kot je.

harvey ::

KTr1sk je izjavil:

Če komu pošljem iz gmaila povezavo link,npr "https://slo-tech.com/"
mi kopira "Slo-Tech - Tehnološki kotiček spleta (slo-tech.com)",tako da ne more kliknat na povezavo, je pri vas tudi tako?

Kopiraj kot txt only in bo samo povezava
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Linhart ::

Gmail je danes sporočil, da lahko v primeru dveletne neaktivnosti izbrišejo vse podatke. Včasih so se reklamirali, kot orodje za dolgoročno shranjevanje velikih količin elektronske pošte (recimo , zdaj pa takole. Sramota.
"If you're inactive for 2 years (24 months) in Gmail, Drive or Photos, we may delete the content in the product(s) in which you're inactive."

Se pravi, če imaš neke datoteke v Drivu, pa v dveh letih nobene ne dodaš ali izbrišeš, lahko ostaneš brez vsega.

Jarno ::

Neaktivnost je navadno vezana na prijavo v račun.
#65W!

Linhart ::

Aha, če se samo prijaviš enkra v dveh letih v račun, je dovolj? Ne bodo nič izbrisali iz Driva?

Tody ::

Ja, samo login mores naredit, ker drugače majo veliko fake računov

Bolt ::

Ali je možno iz starega računa prenest vse podatke: foto, dokumente... v nov račun?
Kako je to najlaže in najhitreje? Obstaja kakšen program za sinhronizacijo-združevanje dveh računov? In potem starega lahko izbrišeš?
Seveda samega imena pred @ ni možno spremenit?

Vanadium ::

Tody je izjavil:

Ja, samo login mores naredit, ker drugače majo veliko fake računov


Ali to velja tudice uporabljas preko outloka?

c3p0 ::

Bolt je izjavil:

Ali je možno iz starega računa prenest vse podatke: foto, dokumente... v nov račun?
Kako je to najlaže in najhitreje? Obstaja kakšen program za sinhronizacijo-združevanje dveh računov? In potem starega lahko izbrišeš?
Seveda samega imena pred @ ni možno spremenit?


Ena varianta je preko IMAP.

Tody ::

Vanadium je izjavil:

Tody je izjavil:

Ja, samo login mores naredit, ker drugače majo veliko fake računov


Ali to velja tudice uporabljas preko outloka?


Seveda, saj se Outlook namesto tebe prijavi v račun

Bolt ::

c3p0 je izjavil:

Bolt je izjavil:

Ali je možno iz starega računa prenest vse podatke: foto, dokumente... v nov račun?
Kako je to najlaže in najhitreje? Obstaja kakšen program za sinhronizacijo-združevanje dveh računov? In potem starega lahko izbrišeš?
Seveda samega imena pred @ ni možno spremenit?


Ena varianta je preko IMAP.

Lahko malo bolj razložiš, kako?

c3p0 ::

Preko IMAP klienta (Thunderbird, Outlook, Apple Mail, ...) preneseš vso pošto na lokalni PC, nato se povežeš na nov account in syncaš nanj.

javr ::

(2022)
naletel sem na sledeči problem: mail.google.com (Google Chrome, Windows 10) se od sobote (včeraj) zjutraj nekaj zatika, dolgo časa traja da reagira npr. na Compose ali da odpre npr. Sent; če pa želim poslati sporočilo in pripeti datoteko, pa priponke sploh noče naložiti: tisti plavi trakec se malo premakne in potem obstane.
Ista datoteka, ki se nikakor ne da naložiti na Gmail, gre istočasno brez problema na https://imgbb.com/

Zaenkrat ugotavljam da je problem samo če je prenosnik povezan na internet preko LAN kabla; če grem preko Wifi, problema ni.

Poklical sem na Telemach tehnično podporo in so rekli da bodo nekaj resetirali, poslali nov signal, sinhronizirali, naj počakam 15-20 minut. Pred tem je bil IP 77.38.1.xx ; po preteku 15-20 minut pa je 77.38.98.xxx in še vedno ne deluje.

"ping mail.google.com -t" ne pokaže nič posebnega:
Ping statistics for 142.251.39.5:
Packets: Sent = 18, Received = 18, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 19ms, Maximum = 45ms, Average = 21ms


Kako bi, vsaj v grobem, diagnosticiral zakaj se je Gmail skregal z mojim LAN-kablom? Na Wireshark in podobno se ne spoznam; nekaj bolj na nivoju "for dummies", pls.
___

javr ::

popravek; sem še nekajkrat preveril:
problem je dostop na Gmail preko IP 77.38.98.xxx , ne glede na to ali je preko LAN-kabla ali preko Wifi;
če pa se z istim prenosnikom povežem na hotspot od telefona, IP 176.76.248.xxx , pa vse normalno deluje.
___


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DeGoogle

Oddelek: Informacijska varnost
425882 (2678) McClane
»

zavračanje emaila

Oddelek: Omrežja in internet
111333 (944) DeeCoy
»

Outlook 365 stalno sprašuje za IMAP geslo

Oddelek: Omrežja in internet
486877 (5582) tony1
»

Gmail (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
10523820 (10450) donvito
»

Google+ Photos le še do avgusta

Oddelek: Novice / Android
2412267 (10009) mihec87

Več podobnih tem