» »

Mikrotik IPv6 na T-2

Mikrotik IPv6 na T-2

overlord_tm ::

Pozdravljeni,

je komu na Mikrotiku uspelo nastaviti IPv6 DHCP za T-2 omrežje? Hvaležen bi bil za kak namig, išcem po internetu ampak ne najdem ničesar kar bi bilo up to date, sami stari tutoriali, preden je T-2 začel uporabljati DHCP.

Zaenkrat sem poskusil s tole nasavitvijo DHCP klienta, ampak je stalno v stanju "searching" in nikoli ne pridobi prefixa.
/ipv6 dhcp-client
add add-default-route=yes interface=ether1 pool-name=pool6 prefix-hint=::/56 request=prefix


ether1 je port, ker pride kabel iz Innboxa, ki je v bridge mode. Kolikor gledam loge, router stalno pošilja DHCP requeste, nazaj pa ne pride nič.

Navodila, ki sem jih dobil od T-2 so taka:

Kako deluje ?
Vsaka naprava (PC, TV, Kamera,…) katero priklopite na naš priključek in če podpira IPv6 bo dobila preko DHCPv6 ip naslov /128.
Naprave tipa (router) »usmerjevalnik« in podpirajo IPv6 (piše na njih IPv6 ready), ter pošilja na DHCPv6 paket tipa PD (Prefix Delegation) bodo dobili naslovni prostor /56.


Router je hAP ac2 z RouterOS 7.5

LLPMR ::

Pozdravljen,

Pod /ipv6 dhcp-client request address in prefix
Pod /ipv6 settings odkljukaj disable IPv6 (sam sem imel po defaultu kljukico).

overlord_tm ::

Address+prefix kombinacjo sem poskusil, prakticno vse mozne sem poskusil, povsod isti rezultat. Disable IPv6 je pa tudi odkljukan.

/ipv6/settings/print 
                  disable-ipv6: no
                       forward: yes
              accept-redirects: yes-if-forwarding-disabled
  accept-router-advertisements: yes
          max-neighbor-entries: 8192

LLPMR ::

Sam dobim na interfacu proti modemu (ether1) IPv6 z masko /64 , ter DHCP prefix /56.

Request address moraš dat, da dobiš na interface ether1 ipv6 address, prefix pa za naprave od zadaj. Če ne dobiš IPv6 naslova in nimaš nekih posebnih ipv6 firewall politik potem poskusi s pc-em direkt v modem, da vidiš, če je T2 naredil prav iz svoje strani.

overlord_tm ::

Konfiguracija je bila cisto OK, problem je bil pri T2, IPv6 za moj prikljucek ni bil vklopljen. Sedaj deluje :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IPv6 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
36387888 (5903) Klemen86
»

Mikrotik nastavitve

Oddelek: Omrežja in internet
262918 (2318) Poldi112
»

Siol IPV6 in Mikrotik

Oddelek: Omrežja in internet
215144 (4688) Lonsarg
»

Innbox F50 -> Mikrotik in IPv6

Oddelek: Omrežja in internet
416969 (4717) XS!D3
»

IPv6 na DD-WRT (radvd)

Oddelek: Omrežja in internet
111698 (1401) Gapi

Več podobnih tem