» »

Očala z dioptrijo iz aliexpressa

Očala z dioptrijo iz aliexpressa

««
8 / 8
»
»»

GupeM ::

bambam20 je izjavil:


Nimam pojma.

Točno to. V teh dveh naročilih je lahko 300 parov očal. Dobiš tako poceni očala pri nas?

Mr.B ::

bambam20 je izjavil:

wcpapir je izjavil:

Kaj pa vem, a sploh razbereš iz tega koliko očal sem naročil in kakšnih ?

Nimam pojma. Tud pr nas se dobijo zelo pocen stekla z okvirji. Lp.

S tem, da tile kitajski polizdelki niso narejeni v nulo. Samo dzi se vam, da ste kupili kvaliteto.


Kvaliteta je to, da imaš stekla, ki so stara 8-9 let in nimajo nobenih risov gor.

Pa, ko nosiš pozimi masko ,da se ti ne meglijo stekla.

Ti pomagam. ko ti tecejo da bodo ocala nared v roku dveh tednov, so narejena na kitajskem.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

bambam20 ::

Mr.B je izjavil:

bambam20 je izjavil:

wcpapir je izjavil:

Kaj pa vem, a sploh razbereš iz tega koliko očal sem naročil in kakšnih ?

Nimam pojma. Tud pr nas se dobijo zelo pocen stekla z okvirji. Lp.

S tem, da tile kitajski polizdelki niso narejeni v nulo. Samo dzi se vam, da ste kupili kvaliteto.


Kvaliteta je to, da imaš stekla, ki so stara 8-9 let in nimajo nobenih risov gor.

Pa, ko nosiš pozimi masko ,da se ti ne meglijo stekla.

Ti pomagam. ko ti tecejo da bodo ocala nared v roku dveh tednov, so narejena na kitajskem.


Ti pomagam. Da se stekla zbrusijo v optiki.

matobeli ::

Tvojo denarnico brusijo v optiki :)

GupeM ::

Tudi stekla.

wcpapir ::

Kaj brusijo v optiki tocno? Samo izrezejo da pase v okvir.

bambam20 ::

matobeli je izjavil:

Tvojo denarnico brusijo v optiki :)

Očitno imajo tam stroje za okras.

wcpapir je izjavil:

Kaj brusijo v optiki tocno? Samo izrezejo da pase v okvir.


Stekla se pobrisijo. Ne vem od kdaj se stekla režejo. Očitno ne veš v kakšnem stanju pridejo stekla v optiko. Sami poznavalci.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

wcpapir ::

Zato si ti tukaj da nam razlozis znalec.

matobeli ::

Stekla se seveda pobrusijo v optiki. Tud utor ti vrežejo če maš delni okvir.

Ampak ne po ploskvi skozi katero gledaš...

bambam20 ::

matobeli je izjavil:

Stekla se seveda pobrusijo v optiki. Tud utor ti vrežejo če maš delni okvir.

Ampak ne po ploskvi skozi katero gledaš...


Seveda ne na površini skozi kateor gledaš. Ideje, da pridejo izdelana stekla iz kitajske je popolnoma mimo.

wcpapir je izjavil:

Zato si ti tukaj da nam razlozis znalec.

Zarad mene ti kupuj očala v nikaragvi, če hočeš-

Jaz vem, kaj dobim za ceno, ki jo plačam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

m3k ::

matobeli ::

Mislim da mamo v sloveniji še en vmesni člen med proizvajalcem leč (kitajc, japonc, nemc...) in optikom, tam materjal zbrusijo v željeno obliko, v optiki pa potem samo dodelajo če okvir to zahteva

Master_Yoda ::

Zarad mene ti kupuj očala v nikaragvi, če hočeš-

Jaz vem, kaj dobim za ceno, ki jo plačam.


Dioptrijo imam isto ze 10 let in sem tudi bil skepticen ko sem prvic narocil pri Zenniju. Ampak ne vidim razlike med temi za 60 eur ki pridejo iz kitajske in kupljenimi v sloveniji za 400 eur (Essilor stekla) iz slovenskih zlatarn em. optik.
Po 300 eur za par gramov plastike/kovine iz monopolista Luxxotice + okoli 100 za lece ...
Dovie'andi se tovya sagain.

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

Kitajske leče imajo večinoma slabše premaze (AR, oleofobični, blue light filter), ker ti postopki trajajo, oni pa hitijo. Ti premazi delujejo OK, se pa hitreje spraskajo.

Glede optične kvalitete pa mislim da ni nobene razlike, vsaj pri ne-ekstremnih dioptrijah.

Cena je pa ~80% nižja.

Pri okvirjih v optikah gre pa za posilstvo, s tem da te prepričajo, da jim še sam malo razširiš anus.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Master_Yoda ::

Kitajske leče imajo večinoma slabše premaze (AR, oleofobični, blue light filter), ker ti postopki trajajo, oni pa hitijo. Ti premazi delujejo OK, se pa hitreje spraskajo.


Mozno, samo trenutna ocala imam ze 3 leti in se ni prask. Ce pa se bo po taksnem casu katera pojavila bom pa reskiral se enih 60 eur za nove in bom se vedno vec kot polovico prisparal.
Dovie'andi se tovya sagain.

bambam20 ::

Master_Yoda je izjavil:

Zarad mene ti kupuj očala v nikaragvi, če hočeš-

Jaz vem, kaj dobim za ceno, ki jo plačam.


Dioptrijo imam isto ze 10 let in sem tudi bil skepticen ko sem prvic narocil pri Zenniju. Ampak ne vidim razlike med temi za 60 eur ki pridejo iz kitajske in kupljenimi v sloveniji za 400 eur (Essilor stekla) iz slovenskih zlatarn em. optik.


Ne vem kakšna stekla ti kupuješ in koliko imaš dioptrije Jaz imam dioptrijo - 8.25 + 0.25 cilindra, pa dam za 2 kratnik tanjšave 1,67 z svemi možnimi premazi ( antireflex, proti praskam, hidrofobni sloj, lažje čiščenje ) od hoye 115€ po šipci .

Optiki veselo ponudijo visok količnik tanjšave 1.74 , kar močno podraži izdelavo šipc ;)

Jaz vzamem vedno zgolj 1.67 tanjšavo.. pri nižjih dioptrijah pa še to ni potrebno in je dovolj 1 kratna tanjšava 1.6 količnik.

Drugače pa vsakomur svoje.

Jaz sm s Hoyo ultra zadovoljen, ker imajo odličen AR, ki močno zmanjša bleščanje ponoči ( imam sindrom suhega očesa ) in po 9 letih uporabe skoraj nič prask. Essilor je jajc proti Hoyi. Mam tud od essilorja, pa pri njih poka AR LOL.

Ko smo že pri Essilorju.. za kleto jim poka AR, ko poteče 3 letna garancija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

bambam20 ::

darkolord je izjavil:



Glede optične kvalitete pa mislim da ni nobene razlike, vsaj pri ne-ekstremnih dioptrijah.




Jaz pa mislim,da so razlike glede napak v steklu in prizmatičnega učinka. Zeiss-ova stekla so zagotovo top glede optične izdelave. Razen če je kdo, ki ne opazi napak v steklu. Jaz opazim vsako napako.

matobeli ::

zeiss in hoya sta top, ampak pri nižjih dioptrijah se skor ne opazi razlika med dobrim kitajcem in brand znamko, zahtevnejšo (debelejšo) lečo kot imaš, bolj se opazijo nepravilnosti.

darkolord ::

bambam20 je izjavil:

darkolord je izjavil:

Glede optične kvalitete pa mislim da ni nobene razlike, vsaj pri ne-ekstremnih dioptrijah.


Jaz pa mislim,da so razlike glede napak v steklu in prizmatičnega učinka. Zeiss-ova stekla so zagotovo top glede optične izdelave. Razen če je kdo, ki ne opazi napak v steklu. Jaz opazim vsako napako.
Nisem še nikogar videl, ki bi to opazil oz. leč, ki bi imele opazne napake.

Večina Kitajcev uporablja kitajske leče, pa gotovo ne hodijo po svetu na pol slepi :)

bambam20 je izjavil:

Ne vem kakšna stekla ti kupuješ in koliko imaš dioptrije Jaz imam dioptrijo - 8.25 + 0.25 cilindra, pa dam za 2 kratnik tanjšave 1,67 z svemi možnimi premazi ( antireflex, proti praskam, hidrofobni sloj, lažje čiščenje ) od hoye 115EUR po šipci .

Optiki veselo ponudijo visok količnik tanjšave 1.74 , kar močno podraži izdelavo šipc ;)

Jaz vzamem vedno zgolj 1.67 tanjšavo.. pri nižjih dioptrijah pa še to ni potrebno in je dovolj 1 kratna tanjšava 1.6 količnik.
Omenjati "tanjšave" bi jaz prepovedal, ker je to nategunski izum optikov, da ti dajo vtis, kot da je z "dvakrat tanjšami" ali "trikrat tanjšanimi" lečami kaj posebej več dela in ti zato lahko računajo bistveno več.

V resnici gre pa samo za drugi - sicer res dražji - material z drugim lomnim količnikom.

Nič se v resnici ne "tanjša".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

bambam20 ::

Tanjsava je nateg. Samo optiki to pocnejo, ker ceno s tem nabijejo na polno. Tako, da tam, kjer v startu ponudijo najvisjo tanjsavo se je potrebno obrnat in it.


Drugace se pa men ne zdi predrago glede na visino dioptrije 115€ po šipci.

Jaz sem tako upravicen do zneska 199€ preko zzzs-ja tako da doplacilo 30 € ne igra vloge.

matobeli je izjavil:

zeiss in hoya sta top, ampak pri nižjih dioptrijah se skor ned opazi razlika med dobrim kitajcem in brand znamko, zahtevnejšo (debelejšo) lečo kot imaš, bolj se opazijo nepravilnosti.

Se strinjam. Dokler sem imel nizke dioptrije brez cilindrov je bilo precej drugace. Tudi prizmaticnih ucinkov nisem poznal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

TheHijacker ::

Bil na samoplačniškem pregledu. Imam še pol leta da grem uradno na pregled in bi si že prej nabavil cenejša očala. Starostno rabim sedaj tudi za bližino. Bi rad preko Zenni ipd. naročil pa se mi ustavi pri "receptu". Mi lahko kdo prosim pomaga kaj naj izberem? Če sem prav razbral rabim bifokalne očala (za daljavo in bližino).

Za daljavo:

D: SPH(D) = plain, CYL(D) = -175, Os (°) = 15
L: SPH(D) = plain, CYL(D) = -100, Os (°) = 165

Za bližino:

D in L: SPH(D) = add, CYL(D) = +075, Os (°) = @, Prizma (D, baza) = 35, PD (mm) = 52

PD sem sam izračunal da je 67 za daljavo. Verjetno za bližino pa 52, kot piše na receptu.
http://www.google.si

joze67 ::

PD - zeniščna razdalja - se meri, ne računa. Glede na oddaljenost se malenkostno spreminja, ampak to tako ali tako upoštevajo pri izdelavi, oftamolog ti jo meri, ko gledaš v daljavo. Od 67 do 52 se ne bo spustila, razen če resno zaškiliš. 52 je tudi netipično majhna (ne pa nemogoča) zeniščna razdalja.

joze67 ::

Naj še omenim, da bifokalne ali morda progresivne leče (slednje imajo zvezni prehod med obema dioptrijama, kar pomeni predvsem, da drugi ne opazijo tako zelo) niso nujno odgovor na vsa vprašanja.

Sam imam očala za na daleč, za delo in progresivna za vožnjo (da se mi ni treba pred vožnjo odločiti, ali bom gledal cesto ali armaturo). Ko sem dobil prva progresivna očala (ne veliko let nazaj), sem bil navdušen. Potem sem počasi razvijal glavobole in imel težave z celodnevnim delom - ob 13h sem bil izžet in neuporaben. K sreči sem pri oftamologu po naklučju dobil nasvet, naj si omislil očala za delo. (Naključje tukaj je, da mi tega nasveta ni dala moja zdravnica, pač pa njen kolega, ki je slučajno poslušal, čez kaj se pritožujem.) Lokalni okulist mi je potem izmeril dioptirijo posebej za delo 60-100 cm (številki sva določila glede na naravo dela) in to je bilo kot noč in dan. Ni glavobolov, ni (posebne) utrujenosti.

Če imaš spodnjo dioptrijo dobro določeno, znajo biti tudi progresivna/2fokalna očala v redu (samo glavo boš moral imeti ustrezno pokonci). Sicer pa se bodo oči pridno prilagajale, pri progresivnih še bolj, ker se z vsako spremembo položaja nekoliko spremeni dioptrija, in na koncu si tam, kjer sem bil sam.

Buggy ::

Med korono, ko smo delali od doma sem opazil da rabim ocala tako za branje kot tudi za delo na racunalniku. Optik, ki je predlagal naj vzamem bifokalna ocala da bo za oboje. Naredili so mi zgoraj +0.75 in spodaj +1. Do pred kratkim je vse skupaj se nekako funkcioniralo (ce odmislim da so bili na zacetku monitorji (triple screen) ob strani ko sem gledal srednjega - trapezoidni...potem sem se navadil), nazadnje je postajalo vse bolj neostro in sem na racunalnik zacel gledati tako da sem galo dvigal in gledal nanj s spodnjim delom (+1).
Sedaj opazam da tudi s temi ocali ne vidim vec dobro dobre dve leti po tem. Sem sel na kobajagi "zastojn" (placa to zavarovalnica, ker so rabili zdr. kartico?) pregled k lokalnem okulistu, ki ga nekako hvalijo, pa mi je izmeril +1.5 s tem da mi je pri pregledu dal tablico v roko pa na steno sem gledal cca 3 metre stran. Monitor razdalja je verjetno nekaj vmes ali se motim?

Kakorkoli. Predlagal mi je da ne kompliciram z dvojnimi dioprijami ampak vzamem samo +1.5, na kar sem tudi pristal.
Zdej me pa malo skrbi. Iz DM-a imam ze neke 25€ spegle z +1.5 ki jih dam na faco, ko imam na ekranu kaksen res obsezen excel in je zoomanje neprakticno....me pa zacne po cca 2-urah s temi spegli boleti glava. Bo s temi od okulista spegli (naj bi se cilinder 0.75 dodali poleg +1.5 korekcije) kaj drugace ali lahko pri delu z racunalnikom sedaj s povecano dioptrijo pricakujem iste tezave (glavobol in napete oci).

Se bo oko s tem dodatno poslabsalo, da bom na dalec imel vecje probleme videti jasno kot sedaj s temi spegli ki sem jih "prerasel".

Tezko mi je s tistimi testi res tocno zadeti katera od verzij lec ki jih vstavlja je boljsa...zato se malo bojim da nisem kaj zajebckal. Ocala grem prevzeti verjetno danes ali ponedeljek...seveda so me spet kot prvic hoteli ocuriti za 300€, ko sem rekel da za spegle ne dam nikoli vec tolk dnarja se je isti set nekako nasel za 200€...krneki.

A recept oz meritve lahko zahtevam od okulista, da bi si za doma (dnevna/klet) kupil se kaksne cenejse preko online stacun (zanni), ker brez teh meritev menda ne gre ali pac?

GregiB ::

Eno totalka laično vprašanje... Imam Police korekcijske špegle, kjer sem po nesreči zvil eno od ročk... Stekla v špeglih pa so dražja od suhega zlata... Če kupim enak model špegl (ebay), bi se moral dat premontirat stekla, jele? Thx
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

estons ::

Buggy, nosim očala pri delu z monitorji že par desetletij, pa me ne boli glava niti oči. (Seveda govorimo o normalni uporabi in ne 12h+ ždenje za računalnikom.)

S cilindrom ti bo zagotovo bolje. Npr. sam brez cilindra (isto imam 0.75) vse vidim nekako nefokusirano, razmazano, nikoli ni prav ostra slika... S cilindrom je kot noč in dan.

Pomemben faktor je tudi, da ti pravilno zmerijo medzenično razdaljo oz. kje naj bo "fokus" leč v očalih - če je ta preveč odmaknjen od tvoje naravne lege zenic, bo spet čudno. Imam ena poceni očala iz spletne trgovine, in so sicer ok, ampak očitno ta fokus ni bil ok narejen. Druga poceni očala iz spletne trgovine so brez težav.

Okulista lahko prosiš za rezultate meritev, eni dajo, eni tečnarijo. YMMV.

Za zavarovalnico lahko preveriš svojo "porabo" zdravstvenih storitev na portalu ZZZS. Če so pri okulistu kaj zaračunali zavarovalnici, bo tam pisalo. Mislim pa, da bi moral imeti napotnico od osebnega zdravnika za okulista. Mogoče pa ni treba, saj si načeloma upravičen na 2 leti imet pregled pri okulistu na račun obveznega zdrav. zavarovanja. Potem ti pa ZZZS subvencionira nek denar za izdelavo očal (višja kot je dioptrija, višji je znesek). Mislim, da za te "manjše" dioptrije pride okoli 40EUR.

Z očali je itak nateg, ker mastno zaračunavajo plastične okvirje, za katere oni dajo po 1-2 eura. Leče in njih brušenje pa tudi ne stane 100+ eur. Ampak lokalnemu okulistu lahko hodiš osebno težit, če kaj ni ok. V primeru spletnega naročila držiš pesti in upaš na najboljše. Nekateri spletni imajo tud možnost vračila, ampak ne vem koliko je to v praksi izvedljivo.

Aja, pa oči lahko načeloma nekoliko natreniraš (npr. redno gledaš bolj oddaljene zadeve, če si kratkoviden, ali pa gledaš nekaj blizu nosa, če si daljnoviden), ampak če imaš delo za računalnikom, kjer 8+ ur skoz gledaš na isto razdaljo, je to bolj jalovo početje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: estons ()

Buggy ::

estons: 10X hvala za ta pomirjujoc in informativen odgovor!

Okapi ::

Buggy je izjavil:


Sedaj opazam da tudi s temi ocali ne vidim vec dobro dobre dve leti po tem. Sem sel na kobajagi "zastojn" (placa to zavarovalnica, ker so rabili zdr. kartico?) pregled k lokalnem okulistu, ki ga nekako hvalijo, pa mi je izmeril +1.5 s tem da mi je pri pregledu dal tablico v roko pa na steno sem gledal cca 3 metre stran. Monitor razdalja je verjetno nekaj vmes ali se motim?

Ne motiš se. Ta okulist je na žalost ostal malo za časom. Že lep čas ne obstajajo več samo očala za daleč in za blizu (za branje, na razdalji, kot držiš knjigo ali časopis ali tablio), ampak tudi za delo z računalnikom in monitorjem, na približno 1 m razdalji. Odvisno od oči in dioptirje so lahko klasična očala "za na blizu" precej neuporabna za delo z monitorjem.

joze67 ::

@Buggy,
sam sem imel progresivna očala za delo (in vožnjo). Pač, tradicionalna kratkovidnost in starostna daljnovidnost 2-v-1. Končalo se je tako, da sem po 6h urah dela max imel glavobole.

Sem našel optika, ki mi je izmeril dioptrijo od zgoraj, spodaj, levo in desno - tako me v Slo še niso obdelali. Rezultat so očala, prilagojena za mojo dioprtijo za 0,6-1,2m (ali nekaj takega) in s tem delam že dve leti bp.

Prva očala sem dal delat pri temu optiku (stara bifokalna sem mu dal, je samo leče zamenjal). Ostalih n je iz AliExpressa. Mi je optik Oblak (pri hotelu Turist v Lj) izmeril taka očala in trdi, da so po spec - in pa omenil je, ker je nekaj časa živel in delal tam, da se azijci radi motijo pri zeniščni razdalji (nekaj napake je state of the art) navzdol, ker je za njih mojih 72mm gromozansko in skorajda user error. Od takrat vedno dopišem Note: really 72mm!!! in ni težav.

energetik ::

Buggy je izjavil:

Med korono, ko smo delali od doma sem opazil da rabim ocala tako za branje kot tudi za delo na racunalniku. Optik, ki je predlagal naj vzamem bifokalna ocala da bo za oboje. Naredili so mi zgoraj +0.75 in spodaj +1. Do pred kratkim je vse skupaj se nekako funkcioniralo (ce odmislim da so bili na zacetku monitorji (triple screen) ob strani ko sem gledal srednjega - trapezoidni...potem sem se navadil), nazadnje je postajalo vse bolj neostro in sem na racunalnik zacel gledati tako da sem galo dvigal in gledal nanj s spodnjim delom (+1).
Sedaj opazam da tudi s temi ocali ne vidim vec dobro dobre dve leti po tem. Sem sel na kobajagi "zastojn" (placa to zavarovalnica, ker so rabili zdr. kartico?) pregled k lokalnem okulistu, ki ga nekako hvalijo, pa mi je izmeril +1.5 s tem da mi je pri pregledu dal tablico v roko pa na steno sem gledal cca 3 metre stran. Monitor razdalja je verjetno nekaj vmes ali se motim?

Kakorkoli. Predlagal mi je da ne kompliciram z dvojnimi dioprijami ampak vzamem samo +1.5, na kar sem tudi pristal.
Zdej me pa malo skrbi. Iz DM-a imam ze neke 25€ spegle z +1.5 ki jih dam na faco, ko imam na ekranu kaksen res obsezen excel in je zoomanje neprakticno....me pa zacne po cca 2-urah s temi spegli boleti glava. Bo s temi od okulista spegli (naj bi se cilinder 0.75 dodali poleg +1.5 korekcije) kaj drugace ali lahko pri delu z racunalnikom sedaj s povecano dioptrijo pricakujem iste tezave (glavobol in napete oci).

Se bo oko s tem dodatno poslabsalo, da bom na dalec imel vecje probleme videti jasno kot sedaj s temi spegli ki sem jih "prerasel".

Tezko mi je s tistimi testi res tocno zadeti katera od verzij lec ki jih vstavlja je boljsa...zato se malo bojim da nisem kaj zajebckal. Ocala grem prevzeti verjetno danes ali ponedeljek...seveda so me spet kot prvic hoteli ocuriti za 300€, ko sem rekel da za spegle ne dam nikoli vec tolk dnarja se je isti set nekako nasel za 200€...krneki.

A recept oz meritve lahko zahtevam od okulista, da bi si za doma (dnevna/klet) kupil se kaksne cenejse preko online stacun (zanni), ker brez teh meritev menda ne gre ali pac?
Napiši točen izvid, ki ti ga je dal optik.
Iz napisanega ne vem, ali imaš dejansko pod ADD +1.50?
Za delo za ekrani rabiš office očala, ki imajo dioptrijo za daljavo zmanjšano za cca. 1 dioptrijo, za bližinsko ostane enaka. Imaš pa seveda možnost vzeti bifokalna ali progresivna office očala. Lahko tudi enofokalna, če pri delu ne bereš nič od blizu, je pa res da rabiš že za pogledat telefon bližinski dodatek na leči.
vires in numeris

Buggy ::

Napiši točen izvid, ki ti ga je dal optik.


...sej to je stos, ker mi izvida/meritev ni dal niti tisti prvi optik pred 2+ leti niti tale zdajsnji. Ga bom lepo prosil, ko bom ze narocena ocala prevzel in upal, da se me usmili...potem pa preko online narocit dodatna.

Res bi rad se ene dva extra para ocal vzel, ki ne bosta spet ravno iz Hofer/DM za 20EUR in kjer pise, da so zgolj za kratko uporabo, kar bi tudi prosil koga, ki zadeve malo bolj pozna, ce mi lahko po domace razlozi kaj pomeni.
Kje je tista glavna razlika, da so hofer/DM z +1.5 slabsa in zgolj za kratko uporabo, te ki jih kupis pri optiku z +1.5 pa ne?

...pa resnicno hvala za vse informacije...je kar jeba, ko se zaves da postajas na pol slep :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

GregiB ::

Buggy je izjavil:

sej to je stos, ker mi izvida/meritev ni dal niti tisti prvi optik pred 2+ leti niti tale zdajsnji.


Zaradi slabe izkušnje pred desetletjem, ko je optik kar nekako "izgubil" izvid, ko sem zanj zaprosil insistiram na tem, da izvid dobim v roke, preden karkoli kjerkoli naročam... Izvid slikam in šele nato oddam optiku za izdelavo špeglov...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Buggy ::

Za zavarovalnico lahko preveriš svojo "porabo" zdravstvenih storitev na portalu ZZZS. Če so pri okulistu kaj zaračunali zavarovalnici, bo tam pisalo. Mislim pa, da bi moral imeti napotnico od osebnega zdravnika za okulista. Mogoče pa ni treba, saj si načeloma upravičen na 2 leti imet pregled pri okulistu na račun obveznega zdrav. zavarovanja. Potem ti pa ZZZS subvencionira nek denar za izdelavo očal (višja kot je dioptrija, višji je znesek). Mislim, da za te "manjše" dioptrije pride okoli 40EUR.


tole sem preveril (hvala se enkrat) in zaenkrat nimam notri drugega kot tisto zadevo, ko sem claimal prva ocala:

Podatki o prejetem pripomočku:
Šifra pripomočka: 1902
Datum izdaje naročilnice: xx.xx.2020
Naziv medicinskega pripomočka: OČALA Z MINERALNIMI ALI PLASTIČNIMI STEKLI ZA DALJAVO DO VKLJUčNO 2 DCYL
Datum prejema: xx.xx.2020
Izdaja / Izposoja pripomočka: IZDAJA
Datum izteka izposoje: /
Datum izteka trajnostne dobe: xx.xx.2022 Informacija
Količina predpisanih pripomočkov: 1
Količina prejetih pripomočkov: 1
Garancijska doba: /
Predpisano obdobje: 0 dni Informacija
Vrsta naročilnice: NAR2 - NAROČ. ZA VID (PREDPIS ENEGA MP
Vrednost celotne izdaje: 50.16 EUR
Veljavnost obnovlj. naročilnice do: /

Podatki o zdravniku, ki je predpisal pripomoček:
Ime in priimek zdravnika: Joan Doe
Naziv izvajalca: /

Podatki o dobavitelju, ki je pripomoček izdal:
Naziv dobavitelja: INMED MEDICINA IN TEHNIKA, D.O.O., LJUBLJANA
Naziv organiz. enote dobavitelja: INMED MEDICINA IN TEHNIKA, D.O.O., LJUBLJANA

sem mislil da bo tukaj naliman tudi izvid/meritev

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

energetik ::

Buggy je izjavil:

Napiši točen izvid, ki ti ga je dal optik.


...sej to je stos, ker mi izvida/meritev ni dal niti tisti prvi optik pred 2+ leti niti tale zdajsnji. Ga bom lepo prosil, ko bom ze narocena ocala prevzel in upal, da se me usmili...potem pa preko online narocit dodatna.

Res bi rad se ene dva extra para ocal vzel, ki ne bosta spet ravno iz Hofer/DM za 20EUR in kjer pise, da so zgolj za kratko uporabo, kar bi tudi prosil koga, ki zadeve malo bolj pozna, ce mi lahko po domace razlozi kaj pomeni.
Kje je tista glavna razlika, da so hofer/DM z +1.5 slabsa in zgolj za kratko uporabo, te ki jih kupis pri optiku z +1.5 pa ne?

...pa resnicno hvala za vse informacije...je kar jeba, ko se zaves da postajas na pol slep :(
"Hofer" očala za blizu so sicer OK za svoj namen, vendar nimajo antirefleks premaza in imajo fiksno medzenično razdaljo.

Kar pa tebi morda ne ustreza je, da imaš po mojem +1,5 ADD, kar pomeni dodatek na tvojo korekcijo za daljavo, česar pa ne vemo kakšna je.
Če za daljavo ne rabiš nobene korekcije, potem ja, so Hofer +1,5D očala identična tvojemu bližinskemu dodatku.
Če pa imaš za daljavo npr. +1,00, pomeni da moraš v hoferju vzeti kar +2,50 očala za branje na blizu. Za ekran pa nekje +2,00. Zato pravim, da rabimo cel izvid, da se ti izračuna office očala. Sploh ker imaš očitno še cilinder.

EDIT: za daljavo povej, ali vidiš popolnoma ostro tudi v neskončnost?
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Buggy ::

te razumem kaj zelis povedat...na daljavo z vidom IMO nimam tezav, oz mi niso to omenili, niti nisem sam tega opazil, ker pa moja opazanja niso merodajna, bi resnicno rad imel ta izvid in res upam da ga dobim, sicer bom zaprosil za placljivo meritev...ce si tako srce ti lahko posljem na ZS v "analizo", da ne bom smetil tukaj. TNX

energetik ::

Za daljavo se lahko približno testiraš sam (če cilinder ni tako velik). Sprintaj tole (gor imaš merilo) in daj na 6m. Vsako oko posebej. Če vidiš ostro tisto nad rdečo črto, potem boš vedel da nimaš kratkovidnosti. Če ne vidiš, se približuješ dokler ne vidiš ostro, izmeriš razdaljo od očesa do lista. To je za kratkovidnost.

Za daljnovidnost obstaja pa trik ravno s "Hoferjevimi" očali. Daš gor tvoja +1.50 in spet začneš na 6m in se približuješ, dokler ni ostro, izmeriš razdaljo.

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/...
vires in numeris

Buggy ::

hehe...sicer so me sodelavci mal cudn gledal, pol so se pa takoj pridruzil k testu ROFL.

Sem sprintal pa nalepil v officu...zdej na uc (neposreceno a vseeno) mislim da smo zmerli 6 metrov, rezultat pa sledec:

-6m stran; zaprto levo/desno oko brez ocal : vid na obeh isto jasen nad rdeco crto vidim vse, celo pod rdeco je razbrati crke razen F in P nisem ziher

-6m stran; ocala : pod rdeco crto s starimi ocali vidim slabse a vsaj oblike, z +1.5 iz Hoferja pa zmazek
ko se priblizujem plakatu z trenutnimi +0,75/1 ocali; 4 metre vidim pod rdeco jasno; Hofer +1.5 sele pri 2 metrih.


Sodelavka na 6 metrih (ima pa svoje +1.25) z mojimi +1.5 in s svojimi vidi bojda bolje z njimi kot pa brez zadeve nad rdeco crto, prebere lahko tudi vse pod rdeco crto...sicer sama pravi da je itaq cudn zvezana tako da ni referenca :))

Sodelavec par let starejsi od mene s podobno korekcijo pa ima podobno sceno kot jaz na 6 metrih.

nwm

MrStein ::

Buggy je izjavil:


Res bi rad se ene dva extra para ocal vzel, ki ne bosta spet ravno iz Hofer/DM za 20EUR in kjer pise, da so zgolj za kratko uporabo, kar bi tudi prosil koga, ki zadeve malo bolj pozna, ce mi lahko po domace razlozi kaj pomeni.
Kje je tista glavna razlika, da so hofer/DM z +1.5 slabsa in zgolj za kratko uporabo, te ki jih kupis pri optiku z +1.5 pa ne?

Kot prvo zenična razdalja, ki je na očalih izdelana po meri taka, kot ti ustreza, na teh v "veleprodaji" pa pač neka "povprečna".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

segedin740 ::

Gospoda, predlagam vam da naredite en obisk na Gorenjsko, natančneje Golnik. Tam obstaja optika z imenom "OKE". Ta optika je zanimiva po tem, da vam okvir računajo 33 eur, levo steklo 33 eur, in desno tudi 33 eur. Torej, 99 eur za komplet očala. Uporabljajo leče proizvajalcev Hoya in OKM, okvirji pa mislim da so lastne proizvodnje. Tudi "dohtar" tam je nek 30+ letni mulc, neki čudodelni deček z milijon priznanimi znanji in nek pionir na področju raziskav glede vida. Skratka, tamau je oh in sploh na področju optike, kar kmalu ugotovite, ko vstopite v prostor, saj so povsod neka priznanja in diplome. Imajo tudi svojo ordinacijo za pregled vida.
Kupujem očala tam že vsaj 12 let, kupil sem 2, in zadnja (cca 4 leta nazaj, še vedno jih imam) so bila 99 eur, za prve se pa ne spomnim več, vem pa, da je bilo smešno poceni. Zvesti kupec bom ostal še naprej. Tako kot večina folka, ki ga poznam, in ima očala. Če ste Gorenjci ste verjetno tudi sami slišali za njih.

oke.si

P.S.
Ne silim vas, da kupujete tam, tole sem podal samo kot mogoče zanimivo informacijo, kako in kaj, glede na nizke cene.

nodrim ::

Buggy je izjavil:

Ga bom lepo prosil, ko bom ze narocena ocala prevzel in upal, da se me usmili...potem pa preko online narocit dodatna.


Tvoji osebni podatki na izvidu ti morajo biti na voljo, nima se te kaj usmiljevat in te držat v šahu s skrivanjem podatkov.

Pithlit ::

GregiB je izjavil:

Eno totalka laično vprašanje... Imam Police korekcijske špegle, kjer sem po nesreči zvil eno od ročk... Stekla v špeglih pa so dražja od suhega zlata... Če kupim enak model špegl (ebay), bi se moral dat premontirat stekla, jele? Thx

Ja pa pejd sam ročko zamenjat.
Life is as complicated as we make it...

estons ::

Buggy je izjavil:

sem mislil da bo tukaj naliman tudi izvid/meritev


ZZZS se ukvarja samo z denarjem, njih izvidi ne zanimajo. Izvide najdeš v eZdravju, preko portala za paciente: https://zvem.ezdrav.si/ . Ampak zaenkrat se vsi, ki so povezani z zdravstvom, otepajo pošiljanja podatkov v eZdravje, zato ni garancije, da boš notri našel vse kar te zanima.

Buggy ::

sem gledal tudi v mobilni aplikaciji Zvem, pa ni nicesar (se) notri, razen covid potrdil o cepljenju in narocilnica za UZ rame, ker sem 2 leti nazaj fuknil s kolesom kot slon pa ni nic boljse, dohtar me je pa ignoral dokler mi niso ugotovil na medicini dela, da desne roke ne morem uporabljat 100% :P

Buggy ::

Dolzan sem epiloga moje zgodbe.

V lokalni optiki, kjer so zeleli za ene spegle 300EUR in sem jih seveda skenslal s tem, da mi niso dali nobenih informacij glede meritev, ki so bile ze takrat za moje pojme smesne - netocne. Izmerili so mi +1.5 pred tremi leti sem imel +1 za razdaljo 60-80cm (delo z racunalnikom)

Je sla zena v LJ v Della Spina (ni reklama) kaksen mesec nazaj in so ji poslali na dom 3 ocala z njeno dioptrijo in se je potem po tednu dni odlocila kateri okvirji ji najbolj ustrzajo in kaj bi zelela obdrzati, Vzela je dvoje od treh. Pregled 17EUR.

Sem sel se sam na podlagi dobrih izkusenj. Kot prvo je bila meritev opravljena na dveh aparatih. En je bil isti kot v vukojebini a tam se je delalo "test" zgolj minuto. Vsaj 15 minut sem pa prezivel se na enem drugem aparatu, kjer smo se sli igrice "Kaj bolj vidis".

Ker delam cca 10-12 ur na dan z racunalnikom na cca 60-80 cm so mi izmerili, da je za "delovna ocala" cca +1.75 na uc



Ce bom zelel pa knjige brat na cca 30cm pa rabim +2.25

Bil tam v sredo, danes so jih ze dobili v LJ, poslali po posti in dobim v ponedeljek, ravno pred pregledom za medicino dela ;)
Na dom dobim 3 ocala, ki jih potem testiram. Cena enih je 99EUR, drugih v bundlu 75EUR in tretjih 65EUR.

Odlocil sem se za dva okvirja delovnih ocal in ene na blizu. Verjetno bom obdrzal vse tri...kar je se vedno manj skupaj, kot jebeni pohlepnezi v Kocevju!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()
««
8 / 8
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Naročilnica - Recept za očala (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11829810 (4191) energetik
»

Nakup ugodnih očal z dioptrijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6514434 (3792) tomlin
»

Prvič očala za korekcijo vida

Oddelek: Loža
234330 (3534) kuall
»

Napačna dioptrija za očala

Oddelek: Loža
4710739 (9317) bambam20
»

Poceni očala za vid (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9437956 (29998) Dzhimen

Več podobnih tem