» »

Čezmerno igranje računalniških iger postalo duševna motnja

1
2
3

gruntfürmich ::

digitalcek je izjavil:

NIČ ni odvisno od vsebine.
Vsakršna dejavnost na spletu, pa tudi na mobilnem telefonu, razen izobraževanja, je katastrofalno metanje časa stran.


kaj pa NI izobraževanje oz odkrivanje novi vsebin ???

katastrofalno metanje časa stran... zanimivo kako bi nekateri radi upravljali življenja drugih...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

GizmoX ::

MisterM je izjavil:

Saj je v članku tudi definicija, kdaj igranje dejansko postane motnja. Jasno, da streamerji in pro igralci niso avtomatsko odvisniki. Kaj med sommelierjem in alkoholikom je tudi težko ločiti?

- Oslabljen nadzor: samo še tole rundo zaigram, da bom lahko kaj dal na YT.
- Povečano dajanje prednosti pred ostalimi aktivnostmi: potem pa še zmontiram, dodam voice-over in animacije, uploadam in počakam na komentarje da lahko hitro vidim odziv. Aja, potem grem pa res jest/spat.
- Nadaljevanje/stopnjevanje početja kljub pojavu negativnih posledic:
-- osebnih (neprespan)
-- družinskih (otroci bodo že)
-- družbenih (prijatelji me gledajo on-line)
-- poklicnih (v službi ne bom spočit, ampak bo že sodelavec razmišljal)
udirač => uni. dipl. inž. rač.

Markoff ::

Jarno je izjavil:

Čakamo na novico, da je "prekomerna uporaba mobilnega telefona" duševna motnja. :)
Pridejo obiski, pa visijo na telefonu, potem, ko jim prižgeš TV.

Predlagana terapija: zamenjaj kanal na TV. :)
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Master_Yoda ::

Le kako si upajo gledati v svojo majhno zepno skatlo, ko se hoces povaziti s svojo novo veliko 4K OLED skatlo! Samo tvoja velika skatla je OK, druge manjse skatle pa zasvojujejo !

Markoff ::

stjan je izjavil:

Kaj je sploh normalno?
človek vstane on pol sedmih, gre v službo, dela kot žival 8 ur, gre domov, naštepa par frocev, gre spat , potem pa do pokoja nadaljuje zadevo?

Biološko gledano si točno navedel našo funkcijo. Vse je sprejemljivo po modernih doktrinah (globalisti, anarhisti, progresivci, konservativci, vsi hočejo, da garaš zanje), le tisto s froci je postalo znak družbene zaostalosti, go figure. Nimaš otrok, izumiraš = napredno. Imaš froce, ne izumiraš = zaostalo.

stjan je izjavil:

Je to normalno delovanje? Kaj sploh je bistvo življenja v tej družbi? Biti navadna ovca brez svojega razuma, ki dela kar jo v šoli programirajo. Vse kar odstopa je pa treba označiti za nenormalno...

Bistvo si mora vsak najti sam...in nikoli ne pozabi - ne spreminjaj sveta! https://www.scrapbook.com/poems/doc/124...

stjan je izjavil:

Res so napačni zmagali 45 leta :(

Zmagali so že pravi, samo ne pri nas. :(

Vazelin je izjavil:

V katero kategorijo spada browsanje po slotechu medtem ko čakamo zeleno luč?

V kategorijo "Raje spremljaj promet".

carota je izjavil:

Kako pa zgleda odvajanje na kliniki? Imajo velik lan party in postopoma podaljšujejo respawn time?

:))

Diablo 3 brez sovražnikov. Zdaj pa igrajte, odvisneži! ;((
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Markoff ()

MisterM ::

GizmoX je izjavil:

MisterM je izjavil:

Saj je v članku tudi definicija, kdaj igranje dejansko postane motnja. Jasno, da streamerji in pro igralci niso avtomatsko odvisniki. Kaj med sommelierjem in alkoholikom je tudi težko ločiti?

- Oslabljen nadzor: samo še tole rundo zaigram, da bom lahko kaj dal na YT.
- Povečano dajanje prednosti pred ostalimi aktivnostmi: potem pa še zmontiram, dodam voice-over in animacije, uploadam in počakam na komentarje da lahko hitro vidim odziv. Aja, potem grem pa res jest/spat.
- Nadaljevanje/stopnjevanje početja kljub pojavu negativnih posledic:
-- osebnih (neprespan)
-- družinskih (otroci bodo že)
-- družbenih (prijatelji me gledajo on-line)
-- poklicnih (v službi ne bom spočit, ampak bo že sodelavec razmišljal)


Žal ne razumem, kaj si želel s tem povedati. Takšnim gamerjem se pač sprožajo endorfini, ko iz svojih objav dobijo odzive, pohvale in všečke. Velika večina odraslih ljudi zna balansirati družino, družbo, službo in hobije. Imaš pa par člankov iz zadnjega pol leta, ki govorijo o zgodbah odvisnikov, kateri se zdravijo na kliniki v Novi Gorici.

GizmoX ::

MisterM je izjavil:

GizmoX je izjavil:

MisterM je izjavil:

Saj je v članku tudi definicija, kdaj igranje dejansko postane motnja. Jasno, da streamerji in pro igralci niso avtomatsko odvisniki. Kaj med sommelierjem in alkoholikom je tudi težko ločiti?

- Oslabljen nadzor: samo še tole rundo zaigram, da bom lahko kaj dal na YT.
- Povečano dajanje prednosti pred ostalimi aktivnostmi: potem pa še zmontiram, dodam voice-over in animacije, uploadam in počakam na komentarje da lahko hitro vidim odziv. Aja, potem grem pa res jest/spat.
- Nadaljevanje/stopnjevanje početja kljub pojavu negativnih posledic:
-- osebnih (neprespan)
-- družinskih (otroci bodo že)
-- družbenih (prijatelji me gledajo on-line)
-- poklicnih (v službi ne bom spočit, ampak bo že sodelavec razmišljal)


Žal ne razumem, kaj si želel s tem povedati. Takšnim gamerjem se pač sprožajo endorfini, ko iz svojih objav dobijo odzive, pohvale in všečke. Velika večina odraslih ljudi zna balansirati družino, družbo, službo in hobije. Imaš pa par člankov iz zadnjega pol leta, ki govorijo o zgodbah odvisnikov, kateri se zdravijo na kliniki v Novi Gorici.

Da marsikaj že (ali pa bi lahko) ustreza podani definiciji novonastale duševne motnje ;). Črto je pa težko potegniti.
Skrajni primeri seveda izstopajo in se jih hitro "polovi". Za vse ostale si pa pomagači že manejo roke:
udirač => uni. dipl. inž. rač.

Jerry000 ::

Vse to velja tudi za šport ali drug hobi. Pri vsakemu lahko rečeš: še tole potem pa grem (in to rečeš 100x). Prav tako si lahko neprespan v vseh hobijih. Ne vem zakaj se targetira direktno na igre. Ker igre roko na srce je enako kot vsak hobi.

harmony ::

Nova motnja je definirana kot "oslabljen nadzor nad igranjem, povečano dajanje prednosti igranju iger pred ostalimi aktivnostmi v obsegu, da ima prioriteto nad ostalimi interesi in dnevnimi opravki, in nadaljevanje ali stopnjevanje početja kljub pojavu negativnih posledic"

9-12h na delovnem mestu (vkljucno z voznjo) pa nepusca nobenih posledic.

Ma jebem vam mater kdor kol se je tole izmislil.

D3m ::

kuglvinkl je izjavil:

kar se mene tiče je tudi 3-4 ur na dan TVja (al pa FB) motnja. Vsekakor pa waste of life.


Se strinjam. Spokaj ven ne pa tukaj moderirati in izgubljati življenja.
|HP EliteBook|R5 6650U|

kuglvinkl ::

D3m je izjavil:

kuglvinkl je izjavil:

kar se mene tiče je tudi 3-4 ur na dan TVja (al pa FB) motnja. Vsekakor pa waste of life.


Se strinjam. Spokaj ven ne pa tukaj moderirati in izgubljati življenja.


Mami ne pusti bit po osmi zunaj.
Your focus determines your reallity

SleepyFE ::

harvey je izjavil:

filip007 je izjavil:

To je zdaj moderna muha, debelost in igralci iger, nov trg za tablete.

Dejavniki tveganja se spreminjajo in tako tudi nastanejo različne motnje in bolezni. Povsem logično, da se opazi in popiše nekaj kar je praktično opaziti na vsakem vogalu, le oči je potrebno imeti odprte.

Druga plat pa je tvoje opažanje o modernosti, vse imeti pod predalčkom, in vse kar malo ven štrli je že patologija.



V sami novici piše da je tako diagnosticiranih med 2 in 3% rednih igralcev. Ti jih pa kr povsod vidš. A to pomeni da so čisto vsi v Sloveniji? Bomo vidl če bo statistika to pokazala čez par let.

digitalcek ::

gruntfürmich je izjavil:

digitalcek je izjavil:

NIČ ni odvisno od vsebine.
Vsakršna dejavnost na spletu, pa tudi na mobilnem telefonu, razen izobraževanja, je katastrofalno metanje časa stran.

kaj pa NI izobraževanje oz odkrivanje novi vsebin ???
katastrofalno metanje časa stran... zanimivo kako bi nekateri radi upravljali življenja drugih...


Enostaven matematični izračun pokaže, da če gre oseba na splet z 12-imi leti (kar je ZELO realno), pokuri pri dnevnem "udejstovanju" v trajanju 4 ure (kar je tudi zelo realno), do svojega 60-ega leta starosti več kot 6 let življenja.

6 let! Desetina življenja za fejk novice, za branje tujih verbalnih onaniranj,za desetine ton "verbalne driske", za barnje "mnenj" pro et contra. KATASTROFA!

Splet je daleko največji kradljivec časa ever v zgodovini. To ni bila ne knjiga, ne mogoče voajerstvo...

Paradoks je, da zaradi spleta "vsivedo vse" in zato POSLEDIČNO nihče kaj prida ne uspe. Po raziskavah eden od 19-ih, ali celo od 29-ih... :)

Hvala lepa.

Tratenje časa slovenske mladine na YT:
"https://postimg.cc/image/d6mezz10p/"

Zgodovina sprememb…

D3m ::

In other news gentlemen

|HP EliteBook|R5 6650U|

link_up ::

transgender ni montja, je zelo opazna reverzibilnost intelekta.
In and Out

D3m ::

Mmmhhmmm

|HP EliteBook|R5 6650U|

Jerry000 ::

digitalcek je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

digitalcek je izjavil:

NIČ ni odvisno od vsebine.
Vsakršna dejavnost na spletu, pa tudi na mobilnem telefonu, razen izobraževanja, je katastrofalno metanje časa stran.

kaj pa NI izobraževanje oz odkrivanje novi vsebin ???
katastrofalno metanje časa stran... zanimivo kako bi nekateri radi upravljali življenja drugih...


Enostaven matematični izračun pokaže, da če gre oseba na splet z 12-imi leti (kar je ZELO realno), pokuri pri dnevnem "udejstovanju" v trajanju 4 ure (kar je tudi zelo realno), do svojega 60-ega leta starosti več kot 6 let življenja.

6 let! Desetina življenja za fejk novice, za branje tujih verbalnih onaniranj,za desetine ton "verbalne driske", za barnje "mnenj" pro et contra. KATASTROFA!

Splet je daleko največji kradljivec časa ever v zgodovini. To ni bila ne knjiga, ne mogoče voajerstvo...

Paradoks je, da zaradi spleta "vsivedo vse" in zato POSLEDIČNO nihče kaj prida ne uspe. Po raziskavah eden od 19-ih, ali celo od 29-ih... :)

Hvala lepa.

Tratenje časa slovenske mladine na YT:
"https://postimg.cc/image/d6mezz10p/"

Izračunaj koliko časa sediš na WC, ali pa koliko časa se voziš na cesti, ali koliko časa ješ kosilo...to je neumno. Čas ki ga rad preživljaš za PCjem NI zapravljen čas!! Je zate, za drugega ne. Jaz sem veliko časa pustil za PCjem in igranju. In mi ni žal niti minute. To računanje koliko časa preživiš je neumnost. Enaka neumnost je: iPhone X stane 1100EUR. Za ta denar si lahko kupim X in X. Ja, lahko, ampak nekdo si je raje iPhone X kupil, so fcking what?

gruntfürmich ::

digitalcek je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

digitalcek je izjavil:

NIČ ni odvisno od vsebine.
Vsakršna dejavnost na spletu, pa tudi na mobilnem telefonu, razen izobraževanja, je katastrofalno metanje časa stran.

kaj pa NI izobraževanje oz odkrivanje novi vsebin ???
katastrofalno metanje časa stran... zanimivo kako bi nekateri radi upravljali življenja drugih...


Enostaven matematični izračun pokaže, da če gre oseba na splet z 12-imi leti (kar je ZELO realno), pokuri pri dnevnem "udejstovanju" v trajanju 4 ure (kar je tudi zelo realno), do svojega 60-ega leta starosti več kot 6 let življenja.

6 let! Desetina življenja za fejk novice, za branje tujih verbalnih onaniranj,za desetine ton "verbalne driske", za barnje "mnenj" pro et contra. KATASTROFA!

Splet je daleko največji kradljivec časa ever v zgodovini. To ni bila ne knjiga, ne mogoče voajerstvo...

Paradoks je, da zaradi spleta "vsivedo vse" in zato POSLEDIČNO nihče kaj prida ne uspe. Po raziskavah eden od 19-ih, ali celo od 29-ih... :)

Hvala lepa.

Tratenje časa slovenske mladine na YT:
"https://postimg.cc/image/d6mezz10p/"

če uporabimo tvoje vatle je cel tvoj lajf totalno zavržen čas in denar!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

dripac ::

harmony je izjavil:

Nova motnja je definirana kot "oslabljen nadzor nad igranjem, povečano dajanje prednosti igranju iger pred ostalimi aktivnostmi v obsegu, da ima prioriteto nad ostalimi interesi in dnevnimi opravki, in nadaljevanje ali stopnjevanje početja kljub pojavu negativnih posledic"

9-12h na delovnem mestu (vkljucno z voznjo) pa nepusca nobenih posledic.

Ma jebem vam mater kdor kol se je tole izmislil.


Indeed.

Sploh je pa "prekomernost" za enega normalnost za drugega in obratno, nivo samokontrole itd.

opeter ::

A nimajo na Kitajskem neke "zdraviliščne tabore" za odvisnike, kjer uporabljajo tudi elektrošok?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

kuglvinkl ::

Point je, da je ves entertainement (spili npr.) opcijski, lajf pa obvezen in se slednjemu vse podreja. Enmu, drugmu..., seveda, znotraj lajfa.
Your focus determines your reallity

Jerry000 ::

Tud lajf ni obvezen...

ZaphodBB ::

Od sedaj naprej je kritiziranje prekomernega igranje video iger navaden umazan ableizem.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Sssaga ::

stjan je izjavil:

Kaj je sploh normalno?
človek vstane on pol sedmih, gre v službo, dela kot žival 8 ur, gre domov, naštepa par frocev, gre spat , potem pa do pokoja nadaljuje zadevo?

Je to normalno delovanje?
Kaj sploh je bistvo življenja v tej družbi?
Biti navadna ovca brez svojega razuma, ki dela kar jo v šoli programirajo.
Vse kar odstopa je pa treba označiti za nenormalno...
Faking, brave new world.

Res so napačni zmagali 45 leta :(



Bravo!

gus5 ::

link_up je izjavil:

transgender ni montja, je zelo opazna reverzibilnost intelekta.
Resocializacija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gus5 ()

m0LN4r ::

filip007 je izjavil:

To je zdaj moderna muha, debelost in igralci iger, nov trg za tablete.

Debelost? Jaz sem mislil, da pravi geek nima za jest. To so tisti, k jim mamice vse k riti nosijo, ni nujno da je geek/gamer.
Ko sem jaz imel gamer obdobje z sosolci, je blo tko da si boljkone pozabil jest za 2 dni.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

digitalcek je izjavil:

shadeX je izjavil:

Vsekakor pa waste of life.

Se ne strinjam. Vse je odvisno od vsebine, ki jo končni uporabnik konzumira.


NIČ ni odvisno od vsebine.
Vsakršna dejavnost na spletu, pa tudi na mobilnem telefonu, razen izobraževanja, je katastrofalno metanje časa stran.

Problem pa je v tem, da ljudje ne znajo ovrednotiti časa. Razen rakavega bolnika v terminalni fazi, ki mu zdravnik da še dva meseca življenja...
Ter da nimajo skoraj nikakršne samodiscipline.

Ostali pa delajo, no delamo, s (prostim) časom kot svinja z mehom. V ogromni velčini.

P.S. Letos bom gledal samo finale fuzbala.Še nekajlet nazaj sem gledal najmanj 10 tekem = 20ur = skoraj en cel dan...

Kaj pa ce lovis ribe? Moj sosed zna sedet tudi 10 ur v stoli in ne mrdne cel dan in to 1-2x na teden. Izobrazevanje je tudi lahko brezveze, ce ni prilagojeno lastnemu cilju. Jaz sem se tudi naucil igrati klavir zelo dobro, porabil ogromno brezveznega casa, nekaj let... Pa se ga ze 15 let nisem dotaknil po tistem.

PS:
Uporaba slo-techa.... Vsi ste okuzeni.

Glugy je izjavil:

klinker je izjavil:

Vsak narkic bo vedno branu svoje, da je prav to kar pocne ;)

Ja ravno tako kot strastni mesojedec prav da nisi taprav dec če ne ješ mesa. Pa je bilo mesa ravno v časih ko je bilo največ tapravih močnih decev redkost. Ampak ja vedno ljudje zgradimo okol svojega ena taka prepričanja da si dajemo mal prov. Problem nastane ko en drugemu očitamo; res brez pomena. Vsi smo subjektivni v končnem stanju. In vsi kej vidimo kakšno reč v svojih radostih življenja preveč skoza roza očala. Pa to ni slabo; dokler ne obsojaš drugega ko počne isto pri čem drugem.

Razen pozimi-pomladi, takrat so pa jedl najvec sveze zelenjave, mandarine, banane in kivije :)
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

D3m ::

m0LN4r je izjavil:

filip007 je izjavil:

To je zdaj moderna muha, debelost in igralci iger, nov trg za tablete.

Debelost? Jaz sem mislil, da pravi geek nima za jest. To so tisti, k jim mamice vse k riti nosijo, ni nujno da je geek/gamer.
Ko sem jaz imel gamer obdobje z sosolci, je blo tko da si boljkone pozabil jest za 2 dni.


|HP EliteBook|R5 6650U|

Markoff ::

harmony je izjavil:

9-12h na delovnem mestu (vkljucno z voznjo) pa nepusca nobenih posledic.

Tako je, (prostovoljni ali prisilni) deloholizem očitno ne potrebuje rehaba, delovni inšpektorji pa na tem področju mižijo z vsemi tremi očesi, da ne bi zaznali sistematičnih kršitev delodajalcev. Koliko ljudi je odvisnih od iger in koliko od dela?

Točno tako.

PS: pa ne mi o dodani vrednosti dela za družbo. Človek, ki se kuri, zanemarja svoje najbližje in svoje telo, s tem pa povzroča bistveno višje zdravstvene stroške, kot človek, ki službi posveti razumno količino časa.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Markoff ::

digitalcek je izjavil:

6 let! Desetina življenja za fejk novice, za branje tujih verbalnih onaniranj,za desetine ton "verbalne driske", za barnje "mnenj" pro et contra. KATASTROFA!

Imaš prav. Nehal bom brati tvoja mnenja in takoj pridobil nazaj svoje življenje. Sploh, ker sem nehal brati tudi umotvore jypea.

Hvala, ker si me razsvetlil.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

MisterM ::

Markoff je izjavil:


Tako je, (prostovoljni ali prisilni) deloholizem očitno ne potrebuje rehaba, delovni inšpektorji pa na tem področju mižijo z vsemi tremi očesi, da ne bi zaznali sistematičnih kršitev delodajalcev.


Stres, ki nastane kot posledica prekomernega dela in slabih delovnih razmer, se že lep čas zdravi tudi pri nas, večinoma z obiski pri psihologih in psihiatrih.

m0LN4r ::

Naj zdravijo delodajalca ne pa delavca.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

MisterM ::

Takšnemu delodajalcu ni potrebno zdravljenje, temveč sankcije. Je pa boj s stresom slikovito opisal Dr. Alojz Ihan v kratki prozi Hvalnica rešnjemu telesu.

jype ::

Js nism odvisn od slo-techa.

Sem pa presenečen, da v to temo še ni nihče napisal, da sem.

[D]emon ::

Cezmerno definiranje dusevnih motenj je dusevna motnja.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

tikitoki ::

HighBane je izjavil:

Veliko iger je zasnovanih tako, da te potegnejo noter in komot padeš noter in se ljudi niti ne zavedajo, koliko jih trpi življenje - 1-2h na dan za sprostitev ne škodi (eni gledajo tv, drugi športajo), 10h+ dnevno pa je čisto drugo.
Se pravi igre uporabiš za preživljanje prostega časa, namesto da bi imel zraven kakšen bolj uporaben hobij.
Drugi del problema igranja iger je tudi bežanje v ta svet zaradi drugih težav v življenju. Depresija in ostale duševne bolezni (motnje?). Ker ti je življenje nikavo bežiš v drugi svet in ljudje ne znajo sami poiskat izhoda.


Hoces reci, da je veliko iger zasnovanih tako, da meces proc cas za ponavljanje duhamornh opravil, ki podjsujejo "gameplay"

tikitoki ::

filip007 je izjavil:

Lobotomija in elektro šok, se uporablja ko vse ostalo odpove. Sem sam tudi na Zolrix, vem kaj je to bolezen, sem imel blažje znake vsega po malem. Igre igram sem in tja...



Memories cna lobotomija je v splosni uporabi

Markoff je izjavil:

stjan je izjavil:

Kaj je sploh normalno?
človek vstane on pol sedmih, gre v službo, dela kot žival 8 ur, gre domov, naštepa par frocev, gre spat , potem pa do pokoja nadaljuje zadevo?

Biološko gledano si točno navedel našo funkcijo. Vse je sprejemljivo po modernih doktrinah (globalisti, anarhisti, progresivci, konservativci, vsi hočejo, da garaš zanje), le tisto s froci je postalo znak družbene zaostalosti, go figure. Nimaš otrok, izumiraš = napredno. Imaš froce, ne izumiraš = zaostalo.

stjan je izjavil:

Je to normalno delovanje? Kaj sploh je bistvo življenja v tej družbi? Biti navadna ovca brez svojega razuma, ki dela kar jo v šoli programirajo. Vse kar odstopa je pa treba označiti za nenormalno...

Bistvo si mora vsak najti sam...in nikoli ne pozabi - ne spreminjaj sveta! https://www.scrapbook.com/poems/doc/124...

stjan je izjavil:

Res so napačni zmagali 45 leta :(

Zmagali so že pravi, samo ne pri nas. :(

Vazelin je izjavil:

V katero kategorijo spada browsanje po slotechu medtem ko čakamo zeleno luč?

V kategorijo "Raje spremljaj promet".

carota je izjavil:

Kako pa zgleda odvajanje na kliniki? Imajo velik lan party in postopoma podaljšujejo respawn time?

:))

Diablo 3 brez sovražnikov. Zdaj pa igrajte, odvisneži! ;((


Bioloska funkcija je 8 urni delovnik? Si padel na glavo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

tikitoki ::

harmony je izjavil:

Nova motnja je definirana kot "oslabljen nadzor nad igranjem, povečano dajanje prednosti igranju iger pred ostalimi aktivnostmi v obsegu, da ima prioriteto nad ostalimi interesi in dnevnimi opravki, in nadaljevanje ali stopnjevanje početja kljub pojavu negativnih posledic"

9-12h na delovnem mestu (vkljucno z voznjo) pa nepusca nobenih posledic.

Ma jebem vam mater kdor kol se je tole izmislil.


Dober si napisal

dreta ::

Samo da 8h sluzbe na dan ni problematicnih.

bajsibajsi ::

Jerry000 je izjavil:

Izračunaj koliko časa sediš na WC, ali pa koliko časa se voziš na cesti, ali koliko časa ješ kosilo...to je neumno. Čas ki ga rad preživljaš za PCjem NI zapravljen čas!! Je zate, za drugega ne. Jaz sem veliko časa pustil za PCjem in igranju. In mi ni žal niti minute. To računanje koliko časa preživiš je neumnost. Enaka neumnost je: iPhone X stane 1100EUR. Za ta denar si lahko kupim X in X. Ja, lahko, ampak nekdo si je raje iPhone X kupil, so fcking what?


V bistvu, kakorkoli zelimo gamerji obrniti, prekomerno igranje iger je zapravljanje casa in potenciala.

Pomisli, da hardcode gamer nameni zgolj 10% svojega igralnega casa npr. https://www.bookdepository.com/Beginnin... s tem, da preostali del in dejavnosti v zivljenju bistveno ne spreminja oz. ostanejo enake.

Osebno rad prezivljam cas za racunalnikom. V splosnem se mi cas, ki ga prezivim za racunalnikom, ne zdi stran vrzen, a se zavedam oz. vem, da je (znatni) delez casa, ki ga prezivim za racunalnikom, nesmotrno porabljen.

edit/ Pojasnilo. Za HC gamer mislim nekoga, ki letno porabi par 100, nekateri nemara 1k+ ur za igranje iger.

Zgodovina sprememb…

[D]emon ::

bajsibajsi je izjavil:


Pomisli, da hardcode gamer nameni zgolj 10% svojega igralnega casa npr. https://www.bookdepository.com/Beginnin... s tem, da preostali del in dejavnosti v zivljenju bistveno ne spreminja oz. ostanejo enake.


In zakaj bi po tvoje *moral* zabijati cas z necem, kar ga najbrz sploh ne zanima ?
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

bajsibajsi ::

[D]emon je izjavil:

bajsibajsi je izjavil:


Pomisli, da hardcode gamer nameni zgolj 10% svojega igralnega casa npr. https://www.bookdepository.com/Beginnin... s tem, da preostali del in dejavnosti v zivljenju bistveno ne spreminja oz. ostanejo enake.


In zakaj bi po tvoje *moral* zabijati cas z necem, kar ga najbrz sploh ne zanima ?


1. Nikjer nisem napisal moral.
2. Zdravorazumski ljudje imamo razvit cut za splosno veljavne resnice - v konkretnem primeru praviloma dojemamo razliko med smotrno porabljenim in zabitim casom.
3. Najbrz pa ga kaj bolj ustvarjalnega zanima, mar ne? Zato sem z npr. podal le en primer.
4. Verjetno najpomembnejsa tocka. Beri moj post v kontekstu ostalih v tej temi/novici in se ne delaj budale.

Zgodovina sprememb…

Furbo ::

2. Hej, jaz pa nisem moški, ampak sem ženska, čeprav imam penis.
-ni problema gospa, povsem normalni ste

Hej, jaz pa igram igre.
-moteni ste gospod, zreli za v norišnico

Jap, splošno veljavne resnice za novodobne dohtarje.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

[D]emon ::

@bajsibajsi, edini, ki se tu dela budalo, si ti.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

D3m ::

Bo treba en gaming lobi podpreti, da umaknejo to pravilo iz WHO.
|HP EliteBook|R5 6650U|

nevone ::

Meni se tudi zdi, da naštevanje vrst odvisnosti nima nobenega smisla. Pač odvisnost je lahko motnja, pa naj bo to odvisnost od česarkoli. Pri čemer motnja postane šele, ko to dejansko postane moteče za dotičnega in ne, ko mu drugi prilepijo to oznako iz lastnega veselja ali zadoščenja.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

jype ::

To boš morala razložiti Furbotu, ki tega ne razume.

ftzj ::

jype je izjavil:

Js nism odvisn od slo-techa.

Sem pa presenečen, da v to temo še ni nihče napisal, da sem.


Zakaj bi nekdo napisal nekaj kar je samoumevno. Nekaj kar ze vsi vemo.

Slon: jaz sem vecji kot krava. Sem pa presenečen, da v dzungli še ni nihče povedal, da sem.

kuall ::

človek mora bit z nečim zasvojen drgač je depresiven.
samo to je treba pazit, s čim boš ratal zasvojen.
najbolje je z delom, fizično aktivnostjo in kakšnimi kvalitetnimi ljudmi.
igrce niso tako škodljive, vsaj ne če jih igraš tako kot sem jih jaz, ko sem trudil, da bi pemagal druge. veliko se lahko naučiš o psihologiji zagnanega dela, koliko je uspeh odvisen od tega, koliko imaš želje za uspeh. zelo!

jype je zasvojen z nesramnostjo. na ta način išče pozornost, hoče bit opažen tako. attention whore. z njim je podobno kot s kakšnim starim človekom, ki te grdo pogleda in ti gre na živce, kaj te grdo gleda, kaj ti kvari vzdušje. podobno se jaz počutim, ko berem njegove blodnje. škodljive so. nam škodi, da je "zadel na loteriji" in ga moramo zdej brati.

MasterTade ::

bajsibajsi je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Izračunaj koliko časa sediš na WC, ali pa koliko časa se voziš na cesti, ali koliko časa ješ kosilo...to je neumno. Čas ki ga rad preživljaš za PCjem NI zapravljen čas!! Je zate, za drugega ne. Jaz sem veliko časa pustil za PCjem in igranju. In mi ni žal niti minute. To računanje koliko časa preživiš je neumnost. Enaka neumnost je: iPhone X stane 1100EUR. Za ta denar si lahko kupim X in X. Ja, lahko, ampak nekdo si je raje iPhone X kupil, so fcking what?


V bistvu, kakorkoli zelimo gamerji obrniti, prekomerno igranje iger je zapravljanje casa in potenciala.

Pomisli, da hardcode gamer nameni zgolj 10% svojega igralnega casa npr. https://www.bookdepository.com/Beginnin... s tem, da preostali del in dejavnosti v zivljenju bistveno ne spreminja oz. ostanejo enake.

Osebno rad prezivljam cas za racunalnikom. V splosnem se mi cas, ki ga prezivim za racunalnikom, ne zdi stran vrzen, a se zavedam oz. vem, da je (znatni) delez casa, ki ga prezivim za racunalnikom, nesmotrno porabljen.

edit/ Pojasnilo. Za HC gamer mislim nekoga, ki letno porabi par 100, nekateri nemara 1k+ ur za igranje iger.


In ta bi se v 100 urah letno naučil programirat...
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WHO prekomerno igranje iger dodaja na seznam duševnih motenj

Oddelek: Novice / Igre
4516780 (9039) GizmoX

Aspie test (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6213115 (7259) Mavrik
»

Prvi ameriški center za odvisneže od interneta

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
153028 (2042) SmeskoSnezak

Več podobnih tem