» »

Zaščita

Zaščita

rko ::

hi

mam problemček glede zaščite v samih windows xp. In siscer sem dostavil računalnik stranki, na katerem tečejo sql zahteve, operacije itd.
Zanima me kako bi mu lahko jst omejil delovanje oz. uporabo računalnika samo na program ki ga lahko uporablja?

Je to sploh možno? V winsih imamo administrator user pa limited user, kar pa mi ne zadostuje niti približno!

Mogoče kakšen programček zaščiten s kodo ali kako drugače?

LP
Rok

Loki ::

ce te prav razumem, noces, da bi kdo uporabljal/ imel dostop do racunalnika?
preprosto nastavis zapleten admin password in ga poves samo sefu, v biosu onemogocis zagon z diskete ter zavarujes skatlo pred izgubo napajanja/ resetom (zaklenes, UPS).

v Windows XP imas vse vrste uporabnikov, kot v 2000:
-Administrators
-Backup Operators
-Guests
-Network Configuration Operaters
-Power Users
-Remote Desktop Users
-Replicator
-Users

dobis jih tako, da kliknes z desnim gumbom miske na My Computer, izberes Manage, kliknes na + na Local Users and Groups in izberes zeljeno (users/ groups - verjetno ti bo bolj prav prisla Users sekcija).

Lincolin ::

Da se na preprost način zakleniti.Potrebuješ le program winkey kjer ga lahko downloadaš na www.downloads.com kjer v okenček napišeš winkey.Potem ga navadno inštaliraš .Ko je program že inštaliran greš v razikovalca na c: in odpreš datoteko autoexec.bat in v novo vrstico napišeš celo pot do programa.Pojavi se lahko manjša napaka ko boš resertiral računalnik da neboš mogel priti več v windowse vendar moraš računalnik šeenkrat resertirati in potem pritisneš F8 in daš MS-DOS način kjer napišeš edit autoexec.bat vrstico ki si jo napisal zbrišeš.To dejanje je nevarno >:D>:D saj sem sam to poskušal pa sem šeenkrta naložil windowse ako bi lahko zbrisal samo tisto usodno vrstico v autoexec.bat.
To sem delal v windowsih 98-.

BigWhale ::

Ja, vse se da... Windowse lahko spremenis v dumb (oh really) terminal z eno samo ikono na desktopu ali pa se tega ne. Tudi XPje.

Group Policies, System Registry, User Policies...

:) Microsoft Knowledge base je edina stvar od microsofta, ki mi je vsec ;)

rko ::

Najprej Hvala za odgovore.
jaja sej jst vas popolnoma razumem. WinXp se da prerihtat na 100 in en način.
Kaj pa glede instalacije drugih programov. Recimo preprečevanje, da bi uporabnik instaliral raznorazne programe na ta racunalnik?

Jst sm si zamislu zadevo tako, da bi bila celotna zadeva zascitena z nekim geslom, za samo razvojno okolje, ki bi ga pa potreboval pri servisiranju, bi pa normalno lahko dostopal do vseh progz-ov.
Ker dostikrat se je že zgodilo, da je stranka dobila comp, pol pa nanj nametala raznorazne bad zadeve in se je začel sesuvat. Pol pa na koncu seveda "oni nič krivi pa to". S tem se jst želim samo zaščitit pred raznoraznimi neprijetnimi dogodki.

LP
R

ToniT ::

@rko:
Glej en post višje (nad tvojim). Local security settings (Lokalni varnostni pravilnik) dela čudeže....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slovenske nastavitve v MS Dosu

Oddelek: Pomoč in nasveti
302673 (1814) boogie_xlr
»

Napačen bios :(

Oddelek: Pomoč in nasveti
151439 (1120) Azrael
»

windows xp sovraži dos

Oddelek: Pomoč in nasveti
193185 (2821) SasoS
»

Izdelava zagonske diskete!

Oddelek: Operacijski sistemi
101662 (1479) Lincolin
»

Autoexec.bat

Oddelek: Operacijski sistemi
121740 (1522) alien-w

Več podobnih tem