» »

Linux instalacija

Linux instalacija

Salcka ::

Poskušam si instalirati LINUX. Probal sem že več različnih distribucij, ampak pri vseh se isto konča. S črnim monitorjem.
Opisal bom (ne)instalacijo RedHat, ki sem ga pred nekaj časa že imel na računalniku (drugem, kot ga imam sedaj). V glavnem zadeva brez problemov poteka do zagona "anaconde". Napiše še, da je "najdo" grafično, monitor, miško..., nato pa ne dobim na monitor nobenega signala več (kot, da bi bil računalnik ugašen).
Podobno se mi zgodi pri ostalih distribucijah. Do neke točke vse poteka OK, ko pa bi moral na zaslon dobiti nekaj drugega kot tekst (naprimer neko pogovorno okno) se ne pokaže nič več. Zgleda kot, da monitor (LCD) dobi neuporabni signal (napačna frekvenca, resolucija..).

Ali mi mogoče lahko kdo pomaga?

Gandalfar ::

ne uporabljat graficnega installerja ampak konzolni

Salcka ::

kaj?

Dusan_83 ::

Imel enake probleme. Takrat sem "rocno" pognal instalacijski program in pri tem zahteval resolucijo 800x600. Poglej si malo dodatne moznosti ob zagonu boot CDja.

Glede distribucij pa ti predlagam Slackware ali Gentoo.

Salcka ::

Resolucijo spremenil na 800x600. Črno.
Probal še tri distribucije Linuxa, ki se zaganjajo direktno iz CD-ja (SuSE Live-Eval, Knoppix...). Črno.
Sprobal sem tudi varianto zagona samo z tekstom. Ta pride do konca, samo žal nevem kaj naj si s tem počnem.

Deluje pa mi LindowsCD.

Brane2 ::

Kot je videt, se ti iz nekega vzroka ne zazenejo X-i. Se dogaja, pravzaprav kar pogosto. Se bos pac moral nauciti instalirati stvar v tekstovnem nacinu, tako kot vsi mi. Welcome to the club :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Lith ::

kaj pa če pri instalaciji X, ko prepozna grafično, ročno dopoveš , da je monitor tak ubogi 800x 600 in pri 60Hz (kar vsak LCD podpira), namesto da daješ avtomatiko... sej ti ponuja ročne nastavitve....

Salcka ::

Monitor mi podpira resolucijo do 1280x1024 do 75 Hertz.

dr.J ::

Ali je monitor priklopljen na DVI vhod?

Instaliraj v tekstovnem načinu; popolnoma jasno piše, kaj in kako, tako da se boš znašel. Grafični sistem potem usposobiš naknadno.

lahko si pa ogledaš http://www.ibiblio.org/mdw/HOWTO/BootPr...

Gandalfar ::

ali imas nvidia kartico? Ce imas nvidia kartico in dvi potem ti seveda ne bo delalo, ker ti bo graficni nacin preklopil na vga kabel, ker tvoja verzija nv driverja ne podpira dvi outputa.

Kasneje, ko bos upgrejdal na nvidiine binary driverje bos dobil se ta bonboncek, poleg 3d pospesevanja seveda.

Salcka ::

Najlepša hvala vsem za pomoč!
Problem rešen.
Knoppix sem zagnal z fb800x600, pri SeSU sem nastavo test resolucijo in ga zagnal z acpi=off.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zožanje slike na netbook-u?

Oddelek: Pomoč in nasveti
211770 (1514) rbalig
»

[Linux] namestitev (črn ekran)

Oddelek: Operacijski sistemi
431829 (1283) Makkaba
»

Slo-Tech GNU/Linux [vprašanja, problemi, predlogi] (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Operacijski sistemi
190295304 (22961) Skrat
»

Suse 9.0 problem

Oddelek: Operacijski sistemi
101131 (969) Nerdor
»

PINGO 2.0 & FX5600 MEGA problem (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
795290 (4516) marsovec gugu

Več podobnih tem