» »

Kateri sušilni stroj kupiti

Kateri sušilni stroj kupiti

«
1
2 3

undertacker ::

Prvič kupujem sušilni stroj pa me zanima kaj je najbolj pomembno pri njem oz. kaj moram gledati? Zanima me tudi kaj pomeni da nekateri imajo vgrajeno toplotna črpalko nekateri pa ne? Cena nekje do 900€. Hvala že vnaprej za odogovore ;)

kingsix ::

Jaz imam doma Gorenje D8666N ..moja pravi, da je super.

undertacker ::

Še mogoče kdo? Kaj to pomeni da ima že vgrajeno toplotno črpalko?

Bellzmet ::

Nujno takega, ki ima vsaj 5 let garancije.

feryz ::

Beko (lahko tudi druga znamka), s toplotno, s petimi leti garancije, med 400 in 450 evri. Vse ostalo je stran vržen denar.

undertacker ::

Res ni nobena razlika če kupim sušilca za 900€ ali pa za 450€?

kingsix ::

Seveda je. Tisti za 900€ ima vče funkcij katerih ne boš nikoli potreboval, posledično ima več gumbov in izgleda bolj profesionalno. Kar je najpomembneje pa je, da boš lahko ljudem rekel, da si dal skoraj 1000€ za sušilni stroj in s tem vzbudil nevoščljivost. Can't put a price tag on that.

domenc ::

Imamo enega Bekota za 530 €. Po začetnih težavah (menjali so en del pokrova) sedaj že slabe dve leti dela nemoteno 2x na dan (in če se ne motim od XX funkcij se uporabljata natanko 2 :D); posušeno pa je OK.

MostWanted ::

tudi mi imamo bekota, pravzaprav mamo vse aparate od bekota. sušilec 450eur. dela bp. redni letni pregledi z strani serviserja. to je to. isto pralni stroj.

Blindeye ::

Živijo.

Do letos sem imel Bosch (star cca 7 let, brez toplotne). Sušil je super. Uporabljal 3 funkcije (belo, barvno perilo) in dodatno funkcijo "nižja temp" za sušenje pri nižji temperaturi :) (občutljivo perilo). Trajalo je sicer dlje,a posušilo je vredu. Ni se pokvaril niti enkrat. Redno sem ga čistil.

Zdaj Beko (5 let garancije), s toplotno črpalko - že 3 mesece. Uporablja se 1 funkcija (belo, zelo suho). Ostalo ne posuši dovolj. Nima funkcije za nižjo temperaturo.

Mnenje: Funkcija za nižjo temperaturo manjka Bekotu. Prav tako je glasen kot hudič. Raje bi Boscha in bi ga tudi vzel par mesecev nazaj, samo je pretehtala daljša garancija Bekota.
Imel sem priložnost tudi preizkusiti Miele... Super. Samo drag.


Mimogrede: imam tudi pralni stroj Beko. Zelo kul. Pomivalni stroj Beko opere posodo super, je pa precej glasnejši kot 3 leta star Bosch. Toliko.

kingsix ::

Beko so izgleda, da znani po tem, da ne posuši...Ko sem kupoval so to pisali povsod. Zato sem potem vzel Gorenje, ki v 99% vedno posuši vse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

Daliborg ::

Sicer nimam najrajši znamke Bosch ampak imam sušilni stroj od njih. Da, veliko funkcij, ampak uporabljamo vedno isto, nekako zazna težo sam in posuši res dobro. Čas sušenja je odvisen od količine koliko not nabašemo cca 1h-1.5h, ima toplotno črpalko. Star približno 5 let vse kar je zaenkrat zanič je to da se je plastika na vratih zlomila in sem lepo sam zrihtal po domače tako da bo prej kaj drugega šlo po zlu. Zanj dal cca 700e (pred 5 leti)
Lp
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

xardas ::

Beko 8506gxb1, 8L, 5 let garancije.

Drevesce ::

Kupi enega boscha, ki ima samočistilni kondezator. Cene varirajo med 600-900€, odvisno kateri model kupiš. Sam imam Boscha in posuši super, programsko pa ima vse kar potrebuješ.

zmaugy ::

Stroj za 900 EUR boš čez nekaj let večkrat popravljal, zneski popravil ti bojo na koncu znesli kot en manj drag stroj.
Garancija čim daljša, sam bi vzel Gorenje, ker je servis hiter in poceni (če popravljaš izven garancije). Znamke ala Bosch po mojih izkušnjah delajo na tem, da se stroj pokvari prvi dan izven garancije in te potem odirajo s popravili.

MostWanted ::

kako vam ne posuši? nam zmeraj vso perilo posuši tudi tiste tamokre kot so rjuhe dekne...

undertacker ::

Kaj pa pravite na samsung? Si lasti kdo? Gledam tega https://www.mediamarkt.at/de/product/_s...?

Drevesce ::

Pozabil sem omeniti še Miele. Če gledaš top varianto je potem to ravno Miele. Preglej si malo njihovo ponudbo. Cene so tam od 700 pa do 1500 €.

zmaugy ::

Pa je 5 let garancije? Mislim da ne.

Drevesce ::

Naj jo pa doplača. Nemške blagovne znamke kot so Miele, Neff ne ponujajo teh garancij, ker jim je vseeno. Kupci ki so Miele kupili se ponavadi vrnejo in svojo ceno nekako upravičujejo s kakovostjo. Sigurno se bo nekdo našel, ki mu je tudi aparat Mieleta crknil po dveh treh letih.

zmaugy ::

Kupiš stroj za 1000 EUR, nato naj bi doplačal še garancijo? Saj se hecaš? Kupiš dva ali tri stroje Gorenje ali Beko za ta denar. S tem da imaš garancije 5 let. Se pravi kupiš Miele in imas dve leti (?) garancije. Stroj ti crkne po dveh letih in pol in začneš plačevati za popravila. Kupiš stroj Gorenje in če ti po petih letih in pol crkne, kupiš novega in ga imaš naslednjih vsaj 5 let in si še vedno na plusu v primerjavi z Miele tudi finančno.

Drevesce ::

zmaugy je izjavil:

Kupiš stroj za 1000 EUR, nato naj bi doplačal še garancijo? Saj se hecaš? Kupiš dva ali tri stroje Gorenje ali Beko za ta denar. S tem da imaš garancije 5 let. Se pravi kupiš Miele in imas dve leti (?) garancije. Stroj ti crkne po dveh letih in pol in začneš plačevati za popravila. Kupiš stroj Gorenje in če ti po petih letih in pol crkne, kupiš novega in ga imaš naslednjih vsaj 5 let in si še vedno na plusu v primerjavi z Miele tudi finančno.


Razumem kaj želiš povedati, ampak, če ima OP na voljo 900 € za nakup sušilnega stroja, mu pač predlagam Miele. Kvaliteta med njim in ostalimi znamkami je res očitna, čeprav bodo nekateri dvomljivci, ki tega stroja še nikoli niso imeli trdili drugače.

Niso zastonj vodilni na področju pralcev in sušilcev in so praktično Mercedes med Opli in Fiati...

zmaugy ::

A veš koliko razlike opaziš med strojem za 900 EUR in takšnim za 350 EUR? Pri vsakdanji uporabi natančno nič.

undertacker ::

Jaz sem samo povedal koliko sem pripravljen dat za sušilca, tako da je cena lahko tudi seveda manjša. Kaj pa pravite na tega samsunga https://www.mediamarkt.at/de/product/_s... ? Uporablja kdo sušilca od samsunga?

MostWanted ::

isto preseravanje kot pri bmw - kia. sicer pa vsakmour svoje.

zmaugy ::

undertacker je izjavil:

Jaz sem samo povedal koliko sem pripravljen dat za sušilca, tako da je cena lahko tudi seveda manjša. Kaj pa pravite na tega samsunga https://www.mediamarkt.at/de/product/_s... ? Uporablja kdo sušilca od samsunga?


A je garancija 5 let ali je tistih 90 EUR doplačiko za to?
Drugače je pa tukaj link na Gorenjev sušilec s TČ za 200 EUR manj in 5 let garancije:

https://www.mimovrste.com/susilni-stroj...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

BladE_ ::

zmaugy je izjavil:

undertacker je izjavil:

Jaz sem samo povedal koliko sem pripravljen dat za sušilca, tako da je cena lahko tudi seveda manjša. Kaj pa pravite na tega samsunga https://www.mediamarkt.at/de/product/_s... ? Uporablja kdo sušilca od samsunga?


A je garancija 5 let ali je tistih 90 EUR doplačiko za to?
Drugače je pa tukaj link na Gorenjev sušilec s TČ za 200 EUR manj in 5 let garancije:

https://www.mimovrste.com/susilni-stroj...


Mislim, da imava točno takega s TČ(Gorenje), že cca eno leto dela bp...
Akcija - Reakcija

zmaugy ::

V kleti imam pralni stroj Gorenje, star 18 let, ene dvakrat sem ga moral dati popraviti pred leti (pa niso bili neki veliki računi, manj kot 50 EUR) in sem se potem odločil, da po zadnjem popravilu menjam za "orenk" stroj od "taprave" firme in sem kupil Boscha (za cca 600EUR). To jebeno sranje je začelo požirati manjše kose perila in mašit odtok. Seveda ga daš popravit, parkrat. Popravilo seveda ni poceni, še dobro da imam v kleti tisti stari Gorenje stroj, ki lepo dela brez napak še po 18 letih.
Podobna situacija s sušilcem. Kupim fensi-šmensi sušilnik AEG s TČ (takrat drugih strojev s TČ sploh še ni bilo), cena cca 900 EUR. Super, stroj manj greje okolico, po nekaj letih se začnejo težave, crkne elektronika - več kot 100 EUR, ... popraviš nekajkrat in te na koncu pridejo popravila skoraj kot nov sušilnik od Gorenja, brez TČ, res da je v kopalnici bolj vroče, ampak perilo se posuši veliko hitreje. In imam jebenih 5 let garancije in po petih letih lahko kupim še enega za isti denar pa ne bom porabil kot stane en fensi super-duper sušilnik.
Pod črto: delikatnih kosov itak ne dajemo v sušilnik, za ostalo pa ni razlike, razen da je hitreje posušeno in da je v kopalnici potencialno bolj toplo (kar pa je rešljivo z napravo, ki se ji reče okno).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

undertacker ::

Ok hvala vsem za odgovore ;) Se pravi da se najbolj splača kupiti sušilca do 600€ z 5 let garancije

zmaugy ::

Jaz bi rekel da zapraviš cca 50 % budgeta, ki si ga navedel kot max in da je 5 let garancije. Tako imaš za isti denar potencialno dve napravi. In tista na max budgetu enostavno ne bo zdržala za dve napravi. Plus da boš za znamko plačal manj in še vedno dobil spodobno napravo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

buttcrack ::

zmaugy je izjavil:

undertacker je izjavil:

Jaz sem samo povedal koliko sem pripravljen dat za sušilca, tako da je cena lahko tudi seveda manjša. Kaj pa pravite na tega samsunga https://www.mediamarkt.at/de/product/_s... ? Uporablja kdo sušilca od samsunga?


A je garancija 5 let ali je tistih 90 EUR doplačiko za to?
Drugače je pa tukaj link na Gorenjev sušilec s TČ za 200 EUR manj in 5 let garancije:

https://www.mimovrste.com/susilni-stroj...

ga imam že skor 4 leta in pri dveh mulcih dela nadure, servisa še ni videl. je bil pa takrat še dobrih 500€

Drevesce ::

zmaugy je izjavil:

A veš koliko razlike opaziš med strojem za 900 EUR in takšnim za 350 EUR? Pri vsakdanji uporabi natančno nič.


Se opazi ;)

zmaugy ::

A res? Opaziš razliko na enem jebenem stroju, ki nekje v kotu kopalnice dela ali stoji? Dej ga ne srat. Po enem tednu ne boš vedel ali na škatli piše drek ali cmok ali karkoli.
Veš kdaj boš stroj opazil? Ko ti bo crknil in boš čakal na serviserja. In ko boš popravila začel plačevati.

Drevesce ::

zmaugy je izjavil:

A res? Opaziš razliko na enem jebenem stroju, ki nekje v kotu kopalnice dela ali stoji? Dej ga ne srat. Po enem tednu ne boš vedel ali na škatli piše drek ali cmok ali karkoli.
Veš kdaj boš stroj opazil? Ko ti bo crknil in boš čakal na serviserja. In ko boš popravila začel plačevati.


Pri starših imajo pralni stroj Miele in tako kot opere ta stroj, ne more noben drug. Enostavno ni konkurenc. S sušilnim pa sem imel sam izkušnjo ter ga imel tri tedne (promocija) in lahko potrdim, da je razlika med sušenjem! Ni pa tako bistvenih kot med pralci, to pa je res.

Promoviraš ta Gorenje kot da je top shit, hkrati pa kritziraš Boscha in AEG. Moj AEG dela že 4 leta brez napak, pa ima prav tako garancijo 5 let. Servisov pa je že skoraj enako ali pa celo več za Elektrolux/Bosch kot pa pri Gorenju. Gledamo seveda pooblaščence, ker drugače garancija itak ne velja.

zmaugy ::

Pralni stroj opere skladno s kvaliteto detergenta, ki ga uporabljaš. Če notri mečeš najcenejše sranje, ti noben ne bo opral.
Moj Gorenje dela 18 let, moj Bosch pa 6 in smo ga popravljali že kar nekajkrat. In zdaj moramo paziti na majhne kose in jih prati v vreči. A ti je vsaj približno jasno, kako pranje v vreči zmanjša tvojo opevano učinkovitost pranja?
Moj super-duper AEG sušilni stroj sem že opisal, moj 15 let star Gorenje sušilni stroj dela kot bomba. Sem opazil razliko medtem, ko je bil vesoljski AEG na popravilu - razlika v času sušenja je bila neverjetna, AEG spaceship je delal doktorat (časovno), v istem času mi je Gorenje sušilec posušil vsaj dve rundi. In še vedno D E L A.
Zato sem kot primarmi sušilec kupil Gorenjevega za cca 350 EUR.
Mimogrede, o BOSCH pomivalnem stroju rajši ne bi, imam 3 in najnovejši in najdražji je največji klump. Tisti 15 let star se nikoli ni pokvaril, zadnji pa že kar nekajkrat, med drugim je crknila vzmet za vrata in so mi vrata z vso težo podrsala po golenici in mi posnela kožo. Te fensi znamke hišnih strojev za veliko denarja so brezvezarija. Večini slej ko prej potegne, enim pa nikoli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

user4683 ::

zmaugy je izjavil:

Moj Gorenje dela 18 let, moj Bosch pa 6 in smo ga popravljali že kar nekajkrat. In zdaj moramo paziti na majhne kose in jih prati v vreči.


Ti verjamemo, vzorec dveh pralnih strojev nam zadostuje.

btw, kakšna je bila cena tega Gorenjevega ob nakupu? In Boscha?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: user4683 ()

zmaugy ::

Za Boscha sem napisal, ane? Saj si prebral...? Gorenje je bil nek podoben kvalitetni rang v času nabave.
3 Bosch pomivalne stroje si tudi registriral? Se pravi imamo 4 Bosch stroje in tri Gorenje stroje.

Trenutno Gorenje vodi po vzdržljivosti, hitrosti in ceni servisa. Mimogrede, baje je pranje manjših kosov za Bosch normalno.

Uno AEG sranje pa samo služi kot primer, kako se splača kupit dvakrat dražje stroje s fensi znamko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

zmaugy ::

Še glede Miele strojev: Če so tako super in vzdržljivi, zakaj si ne upajo dati ene orenk garancije?

Drevesce ::

zmaugy je izjavil:

Še glede Miele strojev: Če so tako super in vzdržljivi, zakaj si ne upajo dati ene orenk garancije?


Takšno politiko imajo. Nemci na sploh nikoli niso kaj dosti dali na garancije, kaj šele pri teh višjih znamkah. Misliš, da se oni ubadajo s takšnimi kot si ti, ki trobijo svoje v nedogled brez kakršne koli veze ali dejanskih izkušenj s tovrstnimi stroji? Vsi imajo narobe, samo ti imaš prav, zato, ker enkrat si pa pač imel slabo izkušnjo z nekim strojom in z drugim srečo.

Že samo, da pogledaš iz kakšnih materialov je narejen Miele in ostali stroji vidiš razliko.
Njihovi pralci niso za brezveze 20-30kg težji od konkurence ;)

Verjetno bi še med hladilniki zagovarjal Gorenje in ne denimo Liebherr, ki so vodilni na tem področju in je 3/4 stvari praktično prekopiranih od njih. S tem postom sem tudi zaključil debato s teboj.

OP-ju pa še enkrat sporočam. Če se ti res gre za to garancijo pač kupi Gorenje, Electrolux, Bosch, AEG. Vsi imajo 5 let garancije s to razliko, da moraš pri zadnjih štirih omenjenih znamkah garancijo potrditi preko interneta (zastonj).

Za 600-700€ dobiš vrhunski Bosch s samočistilnim kondezatorjem ali AEG (za ta denar sta verjetno že oba delana v Nemčiji, to lahko preveriš na nalepkah tudi v trgovini).

zmaugy ::

Ah, sevede, za Miele stroj moraš biti vsaj Von, da si sploh lahko prislužiš čast kupiti to. Dejstvo je, da znamke nič več ne pomenijo in da ti tudi visoka cena ne garantira več ničesar.
Če določena znamka zaupa v kvaliteto svojih izdelkov, bo temu primerno dolga garancija. Si pa verjetno zaradi visoke cene obetajo tudi določene prihodke od servisiranja, saj se boš težje odločil vreč v kanto stroj za jurja kot takšnega za 350 EUR.
Poleg tega pa je, ko plačaš jurja in več za en pralni stroj ali sušilnik, težje priznati, da si preplačal, ker se to negativno odraža na samopodobo.

Badwolff ::

Se pridružujem mnenju, da so vsi bolj ali manj isti. Ne kupit glih najcenejšega, ampak preko 400€ je sam preseravanje. Mi imamo neki od Gorenja.

urosh ::

Imam tistega iz Hoferja za okrog 200€ in sluzi svojemu namenu. To je to, kar pricakujem od susilca.
Soseda je bila zaprisezena Miele fanica (starejsa gospa 60+, vse Miele 20 let+) in je pred kratkim kupila novo indukcijo od njih in se ji je ful pokrampala v nekaj mesecih (kar se ji stara v 20 letih ni) in je komaj s pomocjo Nemcije resila, da so ji prisli to menjali. Tudi z novo pecimo ima probleme (dihtunga na dihta, se drkajo ali je to napaka ali ne). In na vprasanje moje drage (ki ima idejo, da rabi nov pralni stroj, kljub temu, da obstojec 10 let star Gorenje deluje normalno) ji je odgovorila - bilokaj, samo Miele trenutno ne.
Tak da se sam pridruzujem mnenju bilokaj poceni z dosti garancije. Funkcij pa itaq ne rabis nekaj ful.

jero_no1 ::

Imava tega Bosch slabega pol leta in je super. Kako se bo obnesu čez 5 let, ko bo garancija mimo, bomo pa še vidl :)

ozbolt ::

Jaz pa iscem susilni stroj z 5 let garancije in hladnim susenjem za obcutljivo perilo. Lahko kdo kaj priporoci?

Karen ::

Jaz imam Candy-ja 8kg s toplotno črpalko. Suši precej hladno (definitivno ni primerjave s prejšnjim navadnim). Garancije je 2 leti plus online v 15. dneh po nakupu registriraš in dobiš podaljšano garancijo na 5 let. Zaenkrat (nakup pred kratkim) deluje bp.

jype ::

Jaz bi na tvojem mestu kupil belega.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: MostWanted ()

T-Back ::

Sem pred nakupom sušilnega stroja(mogoče počakam black friday). Po nekih primerjavah in glede na ceno tam nekje do 500€ sta prišla v ožji izbor Beko DS 8433 RX in Gorenje DE82 (83+invert.motor??? cena 500+).
Ima kdo kakšne izkušnje s katerim od teh? Mogoče kakšen boljši predlog v tem razredu? Glede znamke sem se odločil, da bo samo Beko ali Gorenje tako da kaj drugega ne pride v poštev.

Redkvica ::

Zelo dobro je kupiti sušilni stroj s toplotno črpalko in programom za občutljivo perilo. Ker ti sroji sušijo na bistveno nižji temperaturi kot pa stroji s klasično metodo sušenja. V takem stroju lahko posušim tudi marsikaj, kar v prejšnji moj sušilec ni smelo iti. Ko se mi je mudilo, sem sušila notri tudi že fine viskozne bluze in so to izkušnjo odlično prestale. V praksi sušim notri vsaj občasno vse, kar ni občutljivo na premetavanje in trenje. Stranski učinek sušenja pri nižjih temperatureh je precej daljši čas sušenja in sušilec ne ogreva več prostora, v katerem je. Poraba elektrike je pa tudi precej manjša.

Pri sušilnih strojih je pomembno tudi to, ali ima klasični motor s krtačkami ali inverterski motor. Inverterski naj bi bil trajnejši.

Tretja pomembna stvar je kapaciteta. Več kot lahko daš notri sušit, boljše je:) Ker tudi če sušiš majhno količino perila, ni nič narobe, če je boben velik. Ko bo posušil, se bo ustavil. Velika nevšečnost je, če je kapaciteta sušilca manjša od kapacitete pralnega stroja.

Za nas, ki živimo v bloku, je pomebno tudi, da je stroj čim tišji, da ga lahko na časovnik nastavim tako, da zjutraj ven poberem suho perilo in da nas s hrupom ne moti pri spanju.

Drugače pa je ZPS objavil test sušilnih strojev.

T-Back ::

T-Back je izjavil:

Sem pred nakupom sušilnega stroja(mogoče počakam black friday). Po nekih primerjavah in glede na ceno tam nekje do 500€ sta prišla v ožji izbor Beko DS 8433 RX in Gorenje DE82 (83+invert.motor??? cena 500+).
Ima kdo kakšne izkušnje s katerim od teh? Mogoče kakšen boljši predlog v tem razredu? Glede znamke sem se odločil, da bo samo Beko ali Gorenje tako da kaj drugega ne pride v poštev.

?

Bye ::

Mene pa zanima, v čem je razlika sušilca s toplotno črpalko oz. brez nje. Rad bi kupil čim tišjega, ker bo bil na terasi. V zvezi s slednjim bi rad vaše mnenje, ali je to škodljivo za mašino zaradi vlage.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri pralni stroj (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Loža
782181128 (1335) dope1337
»

Susilni stroj

Oddelek: Kaj kupiti
206880 (2943) edi123
»

Kateri sušilni stroj ? Test sušilnih strojev? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5521083 (9697) LeXani
»

Kateri sušilni stroj s TČ (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8830170 (22132) oberskitona
»

Kateri sušini stroj

Oddelek: Loža
304438 (2685) Dajarra

Več podobnih tem