» »

Rezervacija na Booking.com

Rezervacija na Booking.com

qwertyy ::

Torej za Exit festival smo s kolegi rezervirali apartma v Novem Sadu preko strani Booking.com. Na oglasu je pisalo, da ni nobene are in da vse plačaš ob prihodu. Ker nismo bili sigurni v to "rezervacijo", smo tipa klicali in je rekel, da bo ta teden v Sloveniji in, da se lahko dobimo, da mu damo aro in se pomenimo ostale stvari.

Nočem pa tipu dati aro, nakar bo on spihal v Srbijo in skenslal našo rezervacijo.

Zanima me, če obstaja kakšna uradno pogodba, s strani Bookinga ali jo moramo "spisati" sami?

starfotr ::

Če se že greš balkanske posle, potem mu plačaj mimo bookinga, da ne bo provozije. Pa skrnslaj rezervacijo.

nejcek74 ::

zakompliciral si za brez veze, booking dela točno to, kar zdaj ti hočeš opraviti direktno s ponudnikom, rezervacije in povezane stroške / tveganja z njim.
- ponavadi te vsi spletni posredniki opozarjajo da ne delaj mimo njih

Kolikor sem jaz izkusil booking, sta bili dve možnosti:
- ob rezervaciji hkrati plačaš nočitve
- ob rezervaciji uporabijo kartico samo za zavarovanje prihodnjega plačila, plačaš neposredno ponudniku
booking hoče imeti svojo provizijo in jo pobere ponudniku
booking je ugoden tebi ker ti daje varnost
booking je ugoden ponudniku ker ga oglašuje, drugače mu je drag

1. kvečjemu naredi tako kot ti predlaga starfotr, samo s tem izgubiš praktično vse garancije, denar daš človeku ki ga sploh ne poznaš v Sloveniji za bivanje čez x časa v tuji državi????????
2. reci mu, da se lahko dobite aro, pa ma zacahnjeno že booking
Z bookingom sem brez problema najemal prenočišča bogu za hrbtom (Uzbekistan, osrednja Turčija) pa nisem imel nikoli problema da bi me kdo nategnil. Samo enkrat je moral posredovat booking, pa še takrat v mojo korist.

btw, daj link od bookinga za oglas, da vidim kako to poteka v srbiji.

qwertyy ::

https://www.booking.com/hotel/rs/stan-n...

To je apartma. Uglavnem na strani piše, da ni vnaprej potrebno plačati nič. Ampak tako nimamo garancije, da nas bo apartma dejansko čakal, ko pridemo v srbijo.

Kaj naj torej naredim v mojem primeru, ko se v torek dobimo? Plačam na roke, na trr ali preko bookinga?

nejcek74 ::

glej, če si opravil naročilo na bookingu imaš rezervacijo,
- si se ti obvezal da boš ravnal v skladu s pogoji, vedno ti piše tudi če in do kdaj imaš pravico do brezplačne prekinitve rezervacije
- obvezal se je tudi ponudnik

plačati preko bookinga ne moreš, vse ostalo pa je tvoje tveganje in v resnici bedarija

Pri ponudniku piše:
REZPLAČNA odpoved
Brezplačno lahko odpoveste do 14 dni pred prihodom. Zaračunan vam bo znesek v višini 100% celotne cene v primeru odpovedi v 14 dneh pred prihodom.
Predplačilo
Pravila o predplačilu se spreminjajo glede na vrsto apartmaja. Ko med zgornjimi apartmaji izberete vašega, si prosimo preberite pravila
pod pravili za sobo pa meni piše (ti si imel lahko tudi drugače)
BREZPLAČNA odpoved pred 25. jun. 2018
PREDPLAČILO NI POTREBNO - Plačate v nastanitvi


V takem primeru rezervacija velja brez pračila. Ne glede na to ali ti zdaj tvegaš in mu daš denar v naprej.
Dzizus kaka cena na noč če prav vidim, 120 evrov? za eno noč za 1 zakonsko posteljo in dva kavča? Verjetno je to mesečna najemnina stanovanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nejcek74 ()

qwertyy ::

Ok, se pravi rezervirano že imamo. V torek mu nakažemo aro na račun. V Srbiji plačamo ostanek. Za aro ni nobene pogodbe oziroma je sklenjena že ob rezervaiji apartamaja. Torej nas on oguljufati ne more?

Drugače pa bomo za 6 ljudi in 4 nočitve plačali 480e, kar pride na osebo 20e na dan. Glede na to, da so zaradi Exita napihnjene cene, se mi ne zdi tako drago.

Ice-Heki ::

qwertyy je izjavil:

Torej za Exit festival smo s kolegi rezervirali apartma v Novem Sadu preko strani Booking.com. Na oglasu je pisalo, da ni nobene are in da vse plačaš ob prihodu. Ker nismo bili sigurni v to "rezervacijo", smo tipa klicali in je rekel, da bo ta teden v Sloveniji in, da se lahko dobimo, da mu damo aro in se pomenimo ostale stvari.

qwertyy je izjavil:

Ok, se pravi rezervirano že imamo. V torek mu nakažemo aro na račun. V Srbiji plačamo ostanek. Za aro ni nobene pogodbe oziroma je sklenjena že ob rezervaiji apartamaja. Torej nas on oguljufati ne more?

Rezervacijo imate, ni vam potrebno plačati are.
Če pridete tja in nastanitve ne bo, potem to rešuješ preko bookinga, ne direktno z njim (zato pa si uporabil booking).

Včasih se zgodi (npr. novo leto ali pa sedaj Rusija, ko bo nogometno prvenstvo), da te ponudnik naknadno kontaktira in te prosi, če nakažeš aro, ker želi potrditev, da res pridete ... ker drugače lahko sobo odda še bistveno dražje :) Ampak te ni! Ubistvu si ga pa ti :|

nejcek74 je izjavil:

Z bookingom sem brez problema najemal prenočišča bogu za hrbtom (Uzbekistan, osrednja Turčija) pa nisem imel nikoli problema da bi me kdo nategnil.

Dej no, to še ni bogu za hrbtom. Na tem svetu obstajajo še bolj čudne države 8-)

nejcek74 ::

Ice-Heki je izjavil:

Dej no, to še ni bogu za hrbtom. Na tem svetu obstajajo še bolj čudne države 8-)

Ja, samo tam booking ne dela :)

Sheteentz ::

nadvse neverjetno, kako si nekateri ljudje komplicirajo življenje :D

feryz ::

Temu se reče opravilna nesposobnost. Navkljub vsesplošnemu drugačnemu mnenju, ta zelo skokovito narašča. Ljudje so, preprosto, po srbsko povedano, vse bolj glupi.

PunkDude ::

Se strinjam. Nikoli ne uporabljam Bookinga. Vedno pokličem in se zmenim, ponavadi mi ponudijo še vsaj 10% popusta, če ne rezerviram preko Bookinga.

japke ::

men so 1 mesec nazaj skenslal apartma v Španiji 7 dni pred prihodom.
Iz Bookinga so me poklicali (iz Nemčije) in mi našli drug 1x dražji apartma. Tega novega sem normalno plačal, Na Booking sem nato poslal kopijo računa, naslednji dan sem dobil vrnjeno razliko na moj TRR.

w4nkst4 ::

Torej na booking.com sem rezerviral nek apartma v crikvenici...cena je bila 425eur, +66 eur ob prihodu. Rezervacija je bila možna brez kreditne kartice, sem pa sedaj na email dobil invoice s strani Interholiday AG da plačam 456 eur na njihov trr...je možno da ima booking nekega zunanjega izvajalca oziroma je varno da plačam, ima kdo podobne izkušnje? ponavadi se plača preko kartice -npr visa, direktno bookingu, v tem primeru želijo plačilo na njihov nemški trr, tudi kontaktna številka za nastanitev je nemška +49...ali pa so nemci lastniki tega apartmaja? problem je da ob rezervaciji na booking tega podjetja Interholiday AG ni bilo omenjenega, mi pa sedaj piše na booking.com, da v primeru odpovedi moram nekaj plačati...nisem pa itak dal nobenih podatkov o kartici, samo svoje podatke...torej ali je varno da plačam oziroma če skenslam me lahko terjajo?????

nooby ::

Zdravo.


Na bookingu sem rezerviral apartma za 3dni.

Plačal sem z Viso.
Ker se datum ni ujemal sem brez problemov dal brezplačno odpoved., dobil potrditve na mail.

Zanima me kdaj dobim denar nazaj na račun? Al kako ti povrnejo?

Dobil sem tudi 4mestno PIN kodo pa nevem kaj naj z njo XD
i7 9990k | Msi 2080ti |
Crucial 32gb |
Asus Z390 |

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nooby ()

feryz ::

A si plačal z Viso!?
Jaz na Bookingu še nikoli nisem plačal in tudi ne mislim.
Pred nedavnim sem tako brez problema storniral rezervacijo, ki ni imela možnosti preklica. Seveda dogovorno s ponudnikom namestitve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

nooby ::

Z Viso sm plačal. Celoten postopek odpovedi je bip enostaven. Tudi piše mi Odpovedano. Samo dnarja ni nikjer..
i7 9990k | Msi 2080ti |
Crucial 32gb |
Asus Z390 |

Badwolff ::

feryz je izjavil:

A si plačal z Viso!?
Jaz na Bookingu še nikoli nisem plačal in tudi ne mislim.


Ker?
Enim plačaš prek bookinga in jih potem mogoče sploh ne vidiš. Recimo v Atenah smo imeli ključ na vratih, dobil sem pin za ključavnico. Zvečer so mi samo poslali sms, če je vse ok.
Drugim plačaš na licu mesta.

Miha 333 ::

nooby je izjavil:

Z Viso sm plačal. Celoten postopek odpovedi je bip enostaven. Tudi piše mi Odpovedano. Samo dnarja ni nikjer..

Traja nekaj dni. Lastne izkušnje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Booking popust (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
36239241 (914) Pogacniko
»

Rezervacija na Booking.com

Oddelek: Omrežja in internet
172189 (1210) c3p0
»

Rezervacija apartmaja preko Booking strani

Oddelek: Loža
384488 (3610) stara mama
»

Booking.com - Odpoved - Visa: Kako Dobim Denar Nazaj?

Oddelek: Loža
214961 (4077) c3p0
»

Kje do apartmaja /naslednji teden

Oddelek: Loža
121797 (1370) jest10

Več podobnih tem