» »

Avto vprašanje problem?

Avto vprašanje problem?

bigbada ::

Imam bolj stari avto. Opel letnik 1990. Torej skoraj bo 30 let star. Lepo ohranjen pa vse laufa...

Se mi je pa dvakrat zgodilo, da se mi je avto kar ugasnil medtem ko sem se peljal. Enkrat pred 3 meseci in zdaj pred parimi dnevi spet. Torej peljem se proti semaforjem in naenkrat se avto kar ugasne (kot da bi obrnil ključ), seveda avto še naprej se pelje.. ga ustavim ob strani in spet ponovno prižgem in vse normalno dela. Medtem, ko se mi je "ugasnil" oz. karkoli se je zgodilo pa so se spodaj pokazale rumene lučke.. Mislim da je bilo za olje narisano pa elektrika(strela oz. nekaj takega)... Nisem popolnoma ziher...

Kaj bi to lahko bilo? To se mi je sedaj dvakrat zgodilo v 3 mesecih.. Drugače pa vse normalno vmes, kot da ni bilo nič. Olje je bilo menjano pred kratkim in je na vsakih 10.000km pa vedno gledam če je dovolj notri med min in max in dolivam. Nekako dvomim, da bi tole bilo krivo kaj od olja? Verjetno se avto potem niti ne bi več vžgal ali pač? Kaj bi lahko bilo še drugi krivec?

Scorpia ::

Sicer nisi napisal kateri avto imas, in predvidevam da nima elektronsko upravljanje prostega teka. Lahko je samo kaksna majhna tezava, ker je vse mehansko in je treba nastaviti uplinjac ali pa zamenjati vzmet. Mehaniku se oglasi.
////

miraldi ::

Lahko je regulator prostega teka.
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

d4vid ::

Najboljse da zapeljes do mehanika. Tukaj gor ti lahko svetujemo, ampak ker avta ne vidimo, je tezko rect "tole menjaj".
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

tomazic89 ::

Pelji mehaniku, ker tu je res lahko prevec stvari, da bi jih zacel kar po vrsti menjavati.. Samo nekatere, ki lahko povzrocijo taksno tezavo:
- senzor pretoka zraka
- pumpa goriva
- filter goriva
- regulator prostega teka
- senzor odmicne gredi (lahko tudi glavne)

Resujem identicno tezavo na mojem vozilu in sem si narocil tester, ker sem obupal nad rocnim diagnosticiranjem.

zk_eu ::

Jaz sem imel isto težavo z mojo Opel Astro G, 1.6 16v motorjem (l. 1999), vendar je imela že elektronsko reguliran vbrizg goriva. Nekje enkrat do dvakrat na pol leta se mi je zgodilo, da mi je ugasnila iz ljubega miru. Ko sem jo prižgal, je bilo vedno tako kot da ni bilo nič. Tudi tester ni pokazal nič, pa tudi okoliščine ni bilo mogoče nikoli ponoviti. Tako, da nikoli nisem ugotovil zakaj mi je to naredila. Sicer pa je motor po 18 letih še vedno tekel tako kot tebi, kot švicarska urica,saj sem jo tudi redno lepo vzdrževal. Jo prav pogrešam, kultni avto zame :).
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Scorpia ::

tomazic89 je izjavil:

Pelji mehaniku, ker tu je res lahko prevec stvari, da bi jih zacel kar po vrsti menjavati.. Samo nekatere, ki lahko povzrocijo taksno tezavo:
- senzor pretoka zraka
- pumpa goriva
- filter goriva
- regulator prostega teka
- senzor odmicne gredi (lahko tudi glavne)

Resujem identicno tezavo na mojem vozilu in sem si narocil tester, ker sem obupal nad rocnim diagnosticiranjem.


Avto je 1990 tako, da lahko senzorje izkljucimo.
////

dxx ::

Imam dva 1990 doma, pa imata oba kar nekaj senzorjev. Tako, da senzorjev ne izključimo kot vzrok.

akasa ::

Lahko so samo svečke ;) sploh če niso bile zamenjane lep čas (naj bi se zamenjale vsakih 60K km).. Pridejo pa par 10€ ;)

d4vid ::

Senzorje ze imajo tudi 1990 letnik avti, diagnosticiranje je pa druga stvar. OBD je standard postal sele po letu 2000.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Peugeot 206 - Nasvet za servis?

Oddelek: Na cesti
3511065 (10012) hojnikb
»

Avto samo vergla ?

Oddelek: Na cesti
102801 (2541) Highlag
»

Megane zgublja na moci

Oddelek: Na cesti
4412091 (10706) energetik
»

Ugašanje avtomobila v prostem teku

Oddelek: Na cesti
4315131 (13773) miraldinjos
»

Ugašanje avtomobila

Oddelek: Na cesti
268976 (8190) Opkow

Več podobnih tem