» »

Ugašanje avtomobila v prostem teku

Ugašanje avtomobila v prostem teku

miraldinjos ::

Pozdravljeni.

Imam Ford Fiesto l.96 1.3(44kw)

Pred nekaj dnevi ko sem prišel domov mi je avto v prostem teku sam ugasnil. Najprej nisem imel toliko zamar potem pa se mi je to še večrat ponovilo. Ugaša mi na semaforju in povsod kjer se ustavim za par sekund. To se mi dogaja samo ko je motor segret na normalno temperaturo pri hladnem motorju pa ne. Sumim da je šel "motorček prostega teka" vendar nisem čisto prepričan ker naslednji dan po tem ko mi je prvič motor ugasnil v prostem teku mi je med vožnjo(pri normalni temp.motorja) avto začel cukati in izgubljati moč.
Kaj bi lahko narobe? Ali je morda samo motorček prostega teka ali kaj drugega in kakšno vezo imam ta motorček prostega teka z cukanjem avtomobila in izgubljanjem moči motorja?
Vsake pomoči bom zelo vesel saj bi rad avto vozil še eno leto ker je bil ravnokar registriran.

LordTado ::

Mojemu sosedu se je to dogajalo v križiščiš in je baje serijska napaka...

Doman ::

Meni se je na moji mazdi 6 dogajalo isto in sem spihal in očistil motorček prostega teka in je bilo ok :)

bond007 ::

Mogoče imaš pa primitivni start/stop sistem, kjer je start ročni :)

Dust ::

Glih hotu sm rečt. To je start/stop sistem za reveže :D

flipflop ::

Mogoče maš filter zabit?

kalko ::

Zapacana loputa, zapacan/hin motorček prostega teka, hin senzor pretoka zraka (če ga ta motor ima), ... najprej očisti loputo in motorček prostega teka, ker je edina reč, ki te ne stane nič.

miraldinjos ::

Motorček prostega teka je že očiščen pa ga še vedno mori.

Blinder ::

44kW, to je pač tok švoh da ne uspe bit pržgano
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

harvey ::

miraldinjos je izjavil:

Motorček prostega teka je že očiščen pa ga še vedno mori.

Kdaj čiščenje ne pomaga in je potrebna menjava.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

amigo_no1 ::

Blinder je izjavil:

44kW, to je pač tok švoh da ne uspe bit pržgano

Potem 49 ccm3 mopedi z 2-3 kW moči delajo samo zaradi čudeža 8-) ?
Raje ne več norih gob jest.

Na tester ga priklopi, mogoče bo kaj pokazalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

;-) ::

To se mi dogaja samo ko je motor segret na normalno temperaturo pri hladnem motorju pa ne.


lambda sonda

Invictus ::

Sam ne verjemi "znalcem", ki za vsako stvar pravijo daje crknila lambda sonda. Boš preplačal ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

;-) ::

Potem pa še naj prvo menja svečke, motorček prostega teka itd. itd. na koncu pa bo lambdo =)

Probat ni greh, motomat in lokalni prodajalci avtodelov ti tudi posodijo stvar ali pa se dogovoriš da stvar vrneš in pač vzameš naprimer olje za tisto ceno pa nisi nič na zgubi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

šernk ::

Invictus je izjavil:

Sam ne verjemi "znalcem", ki za vsako stvar pravijo daje crknila lambda sonda. Boš preplačal ...


zato pa obstaja tester!
in stvari ki jih je opisal verjameš ali ne...lahko bo menjal 3/4 stvari in na koncu bo lambda sonda kriva. edino kar me moti je, da pri lambi ponavadi avto ne crkne. tako da bi sedaj rekel, da je kaj drugega...našteto je bilo pa že precej stvari in nobena ni narobe. pri avtu je pač tako...ena stvar ima lahko več krivd. dobit problem je včasih dražje kot pa ga potem odpravit. logično pa je da začneš pri stvareh, ki najbolj rade odpovejo. pa še enkrat dvomim da je lambda, ker avto crkne, razen če je totalno fuč no.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

;-) ::

Govorim iz izkušenj, ista fiesta le da je bil motor 1.25 je isto delala, menjali smo svečke -nič, ker lastnik ni ravno nek bogatun smo menjali še lambdo kar za drugo rabljeno in cinšpulo smo dali kar od ford escorda 1.4, čeprav jo ima fiesta za motorjem zadaj -in so zraven kolegi pametovali da nebo delalo seveda (mislim da ima omenjana fiesta isto zadaj), escord pa jo ima spredaj, pač malo predelaš z daljšimi kabli in jo še pri fiesti namestiš pač nekam spredaj ali obstrani. Motor deluje brez problema že 2 meseca.

Dvomim da je bila kriva cinšpula, ker katerokoli svečko si iztaknil je motor še bolj zatrokiral kot prej. Ampak dobro, kabli so, bili dotrajani tisti iz escorda pa kot novi.

Vikking ::

Pri takšnih simptomih preveriš osnovne stvari, seveda najprej tiste ki so tudi najcenejše. Nekatere stvari so ti že drugi svetovali.

- najprej preveri vse svečke, nato kable ki gredo od razdelilne kape do svečk (zamenjaj oboje če so v slabem stanju)
- Odklopi lambdo sondo na katalizatorju, vozilo ponavadi gre v zasilni način delovanja (sicer zato pokuri več) a če je kriva lambda sonda cukanja in ugašanja pri odklopljeni ne bi smelo biti več.
- zamenjaj map senzor
- zamenjaj senzor pretoka zraka
- preveri oz. zamenjaj filter za bencin.
- očisti loputo
- očisti motorček prostega teka

Nekako so to stvari, ki jih lahko na hitro sam poštimaš.

amigo_no1 ::

Če se s tem avtom voziš samo po par km na dan, je mogoče krivec tudi kratka mestna vožnja, motor (in vse ostalo povezano z njim) se sploh ne segreje.

Če bi bil zamašen filter za bencin, motor ne bi imel prave moči.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Good Guy ::

Menjaj svečke.

Imel isti problem, sicer z leto novejšo fiesto(isti motor, 55kw). Po menjavi ni bilo več problemov.
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Good Guy ()

jrtjtejtt ::

najdi forum za forda in tam vpraši, če ne drugega, pa na bmwslo.com. Jaz vse tam vprašam in večinoma dobiš kvalitetne odgovore. Ta forum je eden boljših za računalnike, za avte je pa BMWSlo.com :)

šernk ::

za avte je pa BMWSlo.com :)


za BMWje :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

jrtjtejtt ::

šernk je izjavil:

za avte je pa BMWSlo.com :)


za BMWje :)


sj pravim, za avte ;)



resno, tam znajo povedat, sj principi delovanja so več al manj isti, pa dost je mehankarjev, ki vejo stvari

;-) ::

Za avte :D
1.Pravi avti nerabijo takih forumov da bi spraševali po okvarjah ampak samo malo da pač je nekaj.
2.Nemec še ni vojne zmagal in ni avta naredo.

jrtjtejtt ::

no sj tam je forum bolj o druženju, tuningu, hvaljenju svojih predelav in kazanju slik...rubrika okvare je na dnu pod razno :)

balocom ::

;-) je izjavil:


2.Nemec še ni vojne zmagal in ni avta naredo.


Zato imajo pa v svojih tovarnah zaposlene turke:D
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

miraldinjos ::

Za vtom nardim usak dan po 70km tko da ni zamorjen do zdj je delu normalno nobenih problemov, zdj je pa neki začel. bom probu svečke zamenjat pa motorček prostega teka pa upam da bo to to thx za nasvete. Blinder: 44kw mi je čist zadost mam porabo do 6l pa registracijo skor za đabe, meu sm že 87kw mašino blo fajn ja sam k je pa požrla 12l ap tud 16l pa ni blo več pa same kazni od radarjev meu tko da!

balocom ::

Po tem pa ne znaš vozet (poraba in radarji). Jaz sem edino kazen dobil z avtom ki je imel 76kW, zdaj pa nobene pa imam avto z 110kW.
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

amigo_no1 ::

Povezave med kW ina kaznijo nekako ne vidim.
Tudi s tašvohno katrco/stoenko/pejčkom/fičotom lahko za faktor 3x presegaš omejitev 30 kmh ali za 2.5x omejitev 50.Samo malo bolj "pritisniti" je treba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

miraldinjos ::

Ja lej fiesta nima nobenih pospeškov niti negre nikamor tako da pol sploh nimam veselja prtiskat na gas pa 1.2.3.prestavo pohodt do kraja da potegne avto to je ta faktor moč motorja+radar ker če negre avto pol nimam veselja ga terat. Pa še tko đabe teb met 110kw men pa 44kw k bo tebe bolj noga žulila k mene k mi itak nikamor negre.

Glavno da mi pije 6l pa da se čist lepo laganini okol vozm pa mi ni treba kup dnarja dat za benz

pa še nobene kazni ne dobim k mam švoh mašinco:)

Zgodovina sprememb…

floyd1 ::

Najverjetneje je Lambda.
Meni je povsem enako delal stari fiat bravo. Ko sem stal je včasih ugasnil, največkrat pa je postal motor izredno "nemiren" v prostem teku (čisto na meji, ravno toliko da ni ugasnil). Potem mi je enkrat celo med vožnjo začel "kašljat" in izgubljat moč, sem moral ustaviti in ugasniti, po ponovnem štartu pa je bilo spet ok. Po tej dogodivčšini sem ga seveda takoj peljal k mehaniku (pred tem na uradnem servisu na "računalnik" ki pa ni pokazal nič pametnega) in je rekel, da je sigurno lambda. Ga je malo "pošraufal" pri lambda sondi in samo dobro očistil (izpihal) umazanijo. In je šel kot nov, pol leta nobenih problemov več (dalje ne vem, sem ga prodal).
Še to - tudi meni ga je začel avto (če lahko fiatu tako rečem ;)) srat šele takrat, ko je bil ogret, hladen je delal OK.

miraldinjos ::

Ja upam da ni lambda sonda k ni lih ful pocen glede na vrednost avta, upam so sam svečke kokr pravjo nekateri..

Phoebus ::

Lambda ni tak strošek, če se da generično (~70 eur).

floyd1 ::

Meni ni menjal sonde, le očistil je vse skupaj in je delalo. Drugače pa, kot je rekel Phoebus.

Vikking ::

floyd1 je izjavil:

Meni ni menjal sonde, le očistil je vse skupaj in je delalo. Drugače pa, kot je rekel Phoebus.


Sicer malo teško, saj lambda ni dimnik da bi saje z nje čistil. Če je kriva lambda jo naj samo odklopi, ter gre na vožnjo. Če avto ne ugaša več in se ne zaganja v obrate, potem je čas da jo zamenja. Čiščenje ne bo prav nič pomagalo, sploh pa ne na dolgi rok.

;-) ::

miraldinjos je izjavil:

Ja upam da ni lambda sonda k ni lih ful pocen glede na vrednost avta, upam so sam svečke kokr pravjo nekateri..

Probaj to kar je rekel viking, svečke pa probaš tak da vsak kabel posebaj iztakneš ko te zabava če bo vedno isto trokiral/ružo je ok, če pa so spremembe ko kateri kabel iztakneš pa več da tista svečka/kabel ni kriv in poiščeš tistega z katerim ni spremembe.

residual ::

meni je podobno ugašal v prostem teku (križišča...) in so obrati padali pod 700-800 vrtljajev. Kriv je bil okvarjen senzor podtlaka oz. pretoka zraka za cca 50€.

;-) ::

in so obrati padali pod 700-800 vrtljajev


Hudiča kje pa maš štantgas ? Taščina fiesta ga ma na 700.

miraldinjos ::

Nabavu sm svečke pa filter goriva pa od enga sm uzel za probo regulator prostega teka tko da jutr to zmontiram pa upam da bo delal tko k more.
Prosti tek laufa na 980 obratih.

Good Guy ::

;-) je izjavil:

in so obrati padali pod 700-800 vrtljajev


Hudiča kje pa maš štantgas ? Taščina fiesta ga ma na 700.


moja na 500 :P
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

floyd1 ::

Vikking je izjavil:

floyd1 je izjavil:

Meni ni menjal sonde, le očistil je vse skupaj in je delalo. Drugače pa, kot je rekel Phoebus.


Sicer malo teško, saj lambda ni dimnik da bi saje z nje čistil. Če je kriva lambda jo naj samo odklopi, ter gre na vožnjo. Če avto ne ugaša več in se ne zaganja v obrate, potem je čas da jo zamenja. Čiščenje ne bo prav nič pomagalo, sploh pa ne na dolgi rok.

Pri mojem avtu očitno je. Nisem bil sicer zraven, ko je delal, a glede na račun (gratis) bi rekel, da je bila res ena taka malenkost.

Vikking ::

floyd1 je izjavil:


Pri mojem avtu očitno je. Nisem bil sicer zraven, ko je delal, a glede na račun (gratis) bi rekel, da je bila res ena taka malenkost.


Tudi to je možno, ampak ponavadi jo mehanik pri starem vozilu odklopi in pusti. Stara lambda je ponavadi kar precej zapečena v izpušni del, in jo je kar teško odvijačit. Glede na to da je zadeva bila narejena gratis, se bolj nagibam k temu da imaš lambdo odklopljeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

miraldinjos ::

Evo popoldne sem dal zamenjat svečke, regulator prostega teka pa filter goriva in zdej mi spet dela tako kot mora :)

flipflop ::

Sam da laufa, pa karkoli je že bilo. ;)

miraldinjos ::

Mislm da je blo kr use potrebno zamenjave drgač pa ja sam da lufa mašina tko kokr mora:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avto mrzel ne vžge (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5018475 (11417) jalovec09
»

Težave v prostem teku

Oddelek: Na cesti
366817 (5268) tony1
»

Peugeot 206 - Nasvet za servis?

Oddelek: Na cesti
3511064 (10011) hojnikb
»

Obrati motorja v prostem teku

Oddelek: Na cesti
4012392 (11133) menjalnik
»

Težave z avtomobilsko elektroniko

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
259605 (8915) mevden

Več podobnih tem