» »

Ugašanje avtomobila

Ugašanje avtomobila

dronyx ::

Imam Grande punto letnik 2006. Do letos je vse delovalo brez problema, ko pa sem ga pripeljal iz rednega servisa, so se začele pojavljati težave. Namreč avto mi je med vožnjo začel ugašati.

Najprej se je to dogajalo samo nekajkrat na mesec in na servisu so pogledali log od računalnika, pa ni bilo notri zabeleženo nič, sami pa tudi niso imeli ideje, kaj je narobe. Napako na servisu se pa ni dalo ponoviti.

Sedaj se mi pa to dogaja praktično nekajkrat na dan. Vedno motor ugasne, ko stisnem sklopko in pri nizki brzini. Zadeva postaja pa čedalje bolj nevarna, saj mi je včeraj ugasnil na cestninski postaji, ko sem zaviral pred tovornjakom, ki mi je pripeljal iz desne. Sicer motor potem takoj vžge ko obrnem ključ.

Ima kdo kakšno idejo, kaj je lahko tu narobe (serviserji očitno nimajo pojma, ali pa jaz hodim na napačni servis)?
  • spremenil: dronyx ()

Valvoline ::

Motorček prostega teka.

BlaY0 ::

onyx: preverijo naj ti pritisk olja. Motorček prostega teka še nisem slišal da bi imel takšno anomalijo. Ponavadi ti pri zjebanem ležaju motorčka potem le ta non-stop spreminja obrate v prostem teku. Da bi pa pol dneva čisto normalno delal potem pa kar crknil pa težko. Je pa tudi možno.

Drugače pa ga pelji na servis in zahtevaj da zrihtajo, saj je zadeva smrtno nevarna! V kritičnih situacijah je vedno potrebno stisniti sklopko, a če ti avto takrat crkne, ti ne dela več servo volan, ABS, ESP...

Magari ga pelji na drug servis, sigurno ti bodo rekli "Ja kdo ti je pa to servisiral?":D

dronyx ::

Jaz študiram, kaj so mi zamenjali ob rednem servisu, ker sumim, da je to nekako povezano. Ali je možno, da bi kakšen zanič filter to povzročal? Drugače ima avto 40.000 km in ni bilo nikdar nič z njim narobe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

OZZY ::

KAj točno pa so ti menjali?

Upam, da ga nisi peljal na pooblaščeni servis!! Ker uni večinoma nimajo pojma. DAjo takoj na računalnik in samo to gledajo. Če pa je to delal kdo drug pa razmisli o menjavi serviserja.
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

energetik ::

Motorček prostega teka.

Tudi jaz mislim, da je to problem, če drugače avto normalno laufa. Lohk pa pregledaš še zračni filter, če je kaj zabasan (verjetn ne bi smel biti, če je glih s servisa..)

dronyx ::

Na rednem servisu so zamenjali samo olje in neke filtre.

#000000 ::

Najverjetneje ti je nek klukec na servisu nekaj zamenjal z napol pokvarjenim, mogoče celo motorček za prosti tek. Če voziš avto na servis kjer je dosti praktikantov pol je za to precej več možnosti.

Isotropic ::

mene pa zanima, zakaj se vcasih prizge locka za rocno? ponavadi je takrat, ko bremzam (ni pa nujno!) in se zelo pocasi premikam (vedno), pa drzim sklopko, vrt. so min takrat.

Valvoline ::

mene pa zanima, zakaj se vcasih prizge locka za rocno? ponavadi je takrat, ko bremzam (ni pa nujno!) in se zelo pocasi premikam (vedno), pa drzim sklopko, vrt. so min takrat.

Premal zavorne tekočine (prečekiraj in po potrebi nafilaj) al pa stikalo za ročno ki vklaplja-izklaplja lučko.
V primeru če manjka zavorne tekočine preverit še bremz cilindre,če mogoče kater spušča.

Zgodovina sprememb…

dronyx ::

Jaz se na delovanje avtomobilov kaj dosti ne spoznam, ampak takole laično bi rekel, če bi bil res motorček za prosti tek, potem bi avto moral ugašati tudi če ga samo prižgem in teče motor v leru? Samo to se ni zgodilo še nikdar. Vedno je ugasnil med delovanjem, običajno v drugi prestavi, ko spustim sklopko.

#000000 ::

No ja lahko je tud kak senzor klenkanja, če ga ta fiat ima, ponavad ga imajo vsi novejši.

cuso ::

Jst mam tud podoben problem pri mojem Saxo. Med vožnjo se včasih gas kar sam doda in avto pospeši, če takrat pritisnem sklopko se obrati navijejo do fula. Včasih pa ko se ustavim in nato speljem, avto crkne po 2 metrih, glih toliko da ostanem sredi križišča. Po tem ko crkne noče takoj vžgati in ko končno vžge, ne smem pritisniti gasa nekaj časa(ker spet ugasne), dokler ne pride sam v določene obrate. To je občasen problem in se ne pojavi pri vsaki vožnji, ampak pri recimo vsaki tretji.
Cusko

gzibret ::

2 varianti sta:

- nekaj narobe s sistemom za vbrizg goriva
- prenizko nastavljen "štant gas"
Vse je za neki dobr!

Zheegec ::

če je JTD je lahko še senzor glavne gredi, pogosta težava, sicer poceni za popravit.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Šimpanz ::

Imel podoben problem, ko sem kupil rabljenega Cliota. Ko je avto stal pred semaforjem v leru je kar sam od sebe ugašal. Potem je brez problema spet vžgal.Sem ga trikrat peljal na servis pa niso nič našli. Šele četrtič so našli napako.
Ko je prejšnji lastnik vgrajeval avtoradio, letega ni priklopil na pravo napajanje, ampak ga je zvezal, kar na prvo žico ki jo je našel. Ta žico je šla v računalnik. Tako je avtoradio motil računalnik, ki je zaradi tega ugasnil avto. Ko so to popravili je napaka izginila.

TOP ::

Lih sem hotel reč,da to je napaka neka na elektroniki.

Binji ::

če je JTD je lahko še senzor glavne gredi, pogosta težava, sicer poceni za popravit.

Če bi bil ta senzor, potem motor ne bi vžgal, dokler se ne bi shladil.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Pyr0Beast ::

mene pa zanima, zakaj se vcasih prizge locka za rocno? ponavadi je takrat, ko bremzam (ni pa nujno!) in se zelo pocasi premikam (vedno), pa drzim sklopko, vrt. so min takrat.
Obrabljene bremze (zavorne ploščice) ?

Glede ugašanja, vprašanje. Lahko tudi 'pomankanje' goriva, saj mašino žene sama kinetična energija avtomobila preko menjalnika, ko stisneš sklopko noter tega ni več. - Če crkne, probaj spustiti sklopko, če nazaj vžge ..
ali pa dodaj malce gasa preden spustiš sklopko.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Gregor P ::

Torej ne vem, če kaj pomaga, ko je meni podobno crkoval avto (le da je bil avtomatik), so bile težave s črpalkami za gorivo (imel je dve, ena je bila okvarjena).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

dukenukem ::

lahk je pa tud senzor pretoka zraka hin

gt55gre ::

Lahko tudi , da je glavni računalnik fuč.

matejgaser ::

Zdravo

Imam citroen saxo in imam problem. Crknil je motorček prostega teka, ga še nisem zamenjal. Sedaj je avto še začel intervalno izgubljati gas. Če držim gas mi v enkakih intervalih motor deluje normalno in potem začnejo obrati padati en interval traja kakih 5 sekund. A kdo ve kaj bi bilo lahko narobe?

gogogo ::

svečke, kabli, bencinski filter, regulator prostega teka..

Pyr0Beast ::

Verjetno zadev (motorcka) nisi scistil ?

Mozen je tudi zrak v sistemu.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

šernk ::

avtorju teme: pelji h lokalnemu mehaniku, ker z uradnimi servisimi od fiata imamo sami slabe izkušnje, kljub temu da poznamo serviserje smo rabili 3x težiti da so nam zrihtali vžig, nekdo ki je imel podoben problem kot ti, je stalno vozil na uradni servis, a niso in niso popravli, za zamenjat je bila pa le ena stvar (samo res ne vem več točno kaj)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Opkow ::

Heh.. Jaz sem imel pa ravno kontra izkusnjo... Pri lokalcu so menjali svecke, senzor vziga, filtre,... Vsakic nekaj... Dokler se mi ni dopizdilo in odpeljal h Kavcicu (pooblascen fiatov servis), kjer so menjali senzor prostega teka... Od takrat imam mir.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Opkow ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avto mrzel ne vžge (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5018404 (11346) jalovec09
»

Težave v prostem teku

Oddelek: Na cesti
366763 (5214) tony1
»

Peugeot 206 - Nasvet za servis?

Oddelek: Na cesti
3511021 (9968) hojnikb
»

Clio 1.5 dci ne vžge - topel

Oddelek: Loža
4614039 (10696) BorutK-73
»

Težave z avtomobilsko elektroniko

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
259589 (8899) mevden

Več podobnih tem