» »

Tv box za staro mamo

Tv box za staro mamo

gusto ::

TV Slovenija z 11. junijem prehaja na HD signal in opušča SD, zato na starih televizorjih ne bo več možno spremljati omenjenih kanalov. Stara mama, ki ima starejši katodni Gorenje TV, bi torej rabila nek TV box, da bo lahko še naprej gledala omenjene kanale. Ker sam slabo poznam to področje, pa da ne kupim kaj napačnega, prosim za kakšen konkreten link do "škatle", da to po hitrem postopku naročim, priklopim in zadeva deluje.

Magic1 ::

Poceni 32 inčni TV te stane pod 150€. Razliko v ceni bo kmalu prinesla not z prišparano elektriko.
Magic

gusto ::

Magic1 je izjavil:

Poceni 32 inčni TV te stane pod 150€. Razliko v ceni bo kmalu prinesla not z prišparano elektriko.

Pa saj imaš prav, samo saj veš kako je s starejšo generacijo. Z boxom predvidevam, da bi neprestano gledala črne robove (verjetno ni signala v 4:3), razen če raztegne/popači sliko? Ji bom probal na mehko prodati TV, drugače pa še vedno iščem kak predlog za box.

polpo ::

DVB sprejemnike se dobi že za okoli 30EUR. Pač pogledaš, da sprejema HD signal in Mpeg4 kodiranje. Bolj pomembno, bo mogoče kakšen pilot je priložen, če gre za starejšo osebo in če ima Scart/RCA za povezavo s TV.
Recimo Bigbang, Mimovrste, mogoče še v Intersparju pogledaš za Xplore. Ali pa če se najde kaj v tvoji bližini z Bolhe.

Ja črni robovi ("zgoraj in spodaj") bodo prisotni, razen če ne raztegneš sliko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polpo ()

starfotr ::

Ima mama prostor ali je problem s prostorom (omare z luknjo)? Če nima težav: Predlagam nabavo čim večjega TVja, zadnjič so imeli 49 colsko za 300 eur v diskontu H.

Če je težava, pa na nabavi največje kar gre v luknjo od omare.

gusto ::

polpo je izjavil:

DVB sprejemnike se dobi že za okoli 30EUR. Pač pogledaš, da sprejema HD signal in Mpeg4 kodiranje. Bolj pomembno, bo mogoče kakšen pilot je priložen, če gre za starejšo osebo in če ima Scart/RCA za povezavo s TV.
Recimo Bigbang, Mimovrste, mogoče še v Intersparju pogledaš za Xplore. Ali pa če se najde kaj v tvoji bližini z Bolhe.

Ja črni robovi ("zgoraj in spodaj") bodo prisotni, razen če ne raztegneš sliko.

Hvala, bom pregledal tole. Jo pa tisti črni robovi zelo motijo (posledično tudi majhna slika), možno da bo tole pretehtalo za nov TV. :))


starfotr je izjavil:

Ima mama prostor ali je problem s prostorom (omare z luknjo)? Če nima težav: Predlagam nabavo čim večjega TVja, zadnjič so imeli 49 colsko za 300 eur v diskontu H.

Če je težava, pa na nabavi največje kar gre v luknjo od omare.

Mja, ima omaro z "luknjo", notri paše zgolj 32" TV. Če bo kupovala, bo kupila nekaj v rangu 200-250€ (FHD Samsung, LG, Philips). Mora se sedaj sama odločit.

beni ::

@gusto

Kaj se mora sama odločit ?

Greš v štacuno in kupiš babici TV.

Kje je problem ?

LP
Pojma nimam ...

rejven ::

Točn tko, btk če ma fhd ipd na tri metre boš še ti težko opazu, če sploh.
Daljinc je važn da ma čimvečje tipke, pa po možnosti enostavno razporeditev.
Sem sicer že nekaj let nazaj to skozi dal:)

gusto ::

Toliko je še pri sebi, da se takšne stvari sama odloča in jaz toliko pameten, da se v te stvari ne vtikam preveč. Sem ji dal na mizo dve opciji, box za 30€ in povedal da bo gledala črne robove in dva daljinca ali pa tv za dobrih 200€. Pri TV je sama rekla, da ni treba, da je najcenejši za 150€, da ima raje neko "firmo", tiste oznake HD ready pa nisem maral gledati že 10 let nazaj in je tudi v 2018 ne bom, pa tudi če samo enkrat na mesec na obisku.:)) Glede daljinca je pa tako, da zraven težko dobiš kakšnega posebno drugačnega, sem pa pozoren tudi na to.

beni ::

Nisi dobro prebral ...

Ne sprašuješ - prideš in prineseš.
Vsaka babica si to zasluži.

Verjemi, da bo vesela.

LP
Pojma nimam ...

starfotr ::

Jaz sem za starejšo osebo kupil najcenejši neumen 32 colski TV. Glavno mi je bilo, da je daljinec pregleden in da lovi dobro. Vse ostalo je brez pomena. Ne rabijo ljudje FHD, dovolj je 720p. Niti ni potrebe po drugih lastnostih. Manj kot 200 eur je bilo v lokalni tehnični trgovini.

kihc ::

https://www.mimovrste.com/led-lcd-telev...

A to je ql? Za dumb-tv? Vse kar je drazje ima smart tv.
x

videc ::

beni je izjavil:

Nisi dobro prebral ...
Ne sprašuješ - prideš in prineseš.
Vsaka babica si to zasluži.
Verjemi, da bo vesela.

LP
+1.
Jaz sem v podobni situaciji kupil Sony-ja, ki je bil v akciji.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri OZEK avto kupiti :D

Oddelek: Na cesti
223055 (1652) twom
»

Prihajajo telefoni z luknjo za selfije v zaslonu

Oddelek: Novice / Android
299463 (5314) looser
»

MacBook Pro 2007 & Linux

Oddelek: Operacijski sistemi
201554 (1265) zee
»

SiOL TV - ali rabim njihov set-top box

Oddelek: Pomoč in nasveti
153836 (3393) Macketina
»

RTV Slovenija-HD

Oddelek: Zvok in slika
489775 (5797) Alexius Heristalski

Več podobnih tem