» »

Verodostojni slovenski mediji

Verodostojni slovenski mediji

Temo vidijo: vsi
1
2
»

jernejl ::

imagodei je izjavil:

Pika na i je izjavil:

Zanimivo, da bi moral biti politično truplo le en J, tadrugi, povsem čist superjunak J, pa nekak ne.

Očitno ima teflonski premaz tudi ljubljanski J.....

Mhm, Pod črto so me danes zelo razveselili - s Stožicami!

Kdaj pa sem jaz rekel, da Janković ne bi smel biti politično truplo? K sreči je ta človek v smislu politike zgolj ljubljanski problem. Če ga Ljubljančani želijo/želite še naprej na županskem mestu, ga kar volite. Jaz ga ne bi, prav zaradi vsega dima, ki se kadi okoli njega. Safe bet je, da če je dim, je tudi ogenj.

Erjavec ima z ljubljanskim J očitno drugačne namene, v primeru uspeha zna to postati tudi problem na ravni države.

imagodei je izjavil:

A stvar je v tem: ob količini dima se zdi, da ima Mladina vso podlago, da kot družbeno odgovorni cajtng preiskuje ozadje delovanja Janše.

Zadnje čase nisem kaj veliko bral Mladine, pa me zanima, ali ta - kot družbeno odgovorni cajtng - s podobno mero preiskuje tudi ozadje delovanja ljubljanskega J?

jype ::

jernejl je izjavil:

Erjavec ima z ljubljanskim J očitno drugačne namene, v primeru uspeha zna to postati tudi problem na ravni države.
Zato je pa toliko bolj pomembno, da nihče ne voli za takšne ljudi. Poslanci imajo imuniteto, kar je bistveno nevarneje za ljudi, ki jih preiskujejo zaradi toliko različnih oblik gospodarskega kriminala.

jernejl je izjavil:

Zadnje čase nisem kaj veliko bral Mladine, pa me zanima, ali ta - kot družbeno odgovorni cajtng - s podobno mero preiskuje tudi ozadje delovanja ljubljanskega J?
Pojma nimam, ker je ne berem redno - bi pa seveda morala, če se ima za resen cajtng.

Pika na i ::

@imagodei...ni letelo prav posebej konkretno nate.
Stožice pa niso samo ljubljanski problem.

Mladina podrobno preiskuje samo Janšo.

imagodei ::

jernejl je izjavil:

Zadnje čase nisem kaj veliko bral Mladine, pa me zanima, ali ta - kot družbeno odgovorni cajtng - s podobno mero preiskuje tudi ozadje delovanja ljubljanskega J?

Ne vem, na prvo žogo bi rekel ne. Ampak morda samo ne najdejo v vsakem predalu kakega obremenjujočega dokumenta, za vsakim vogalom nekoga, ki bi bil pripravljen govorit čezenj.

Po spominu Jankoviča trenutno precej pribijajo na križ zaradi Celice; lani so ga zaradi (domnevnega?) nadlegovanja farmacevtke. V zadnji številki (od petka 25.5.) ni bilo še nič o zadnjih peripetijah Jankovičevih sinov.
- Hoc est qui sumus -

tryhard ::

zmaugy je izjavil:

Samo motiv je napačen (promocija Tesle). Pa ime bi si tudi lahko izbral malo manj nesmiselno kot je ime propagandnega trobila iz cajta Sovjetske zveze. Ali pa je ime, glede na namen, povsem ustrezno, le da vse skupaj nima nobene zveze z objektivnim novinarstvom.

https://globalnews.ca/news/4236145/elon...

Ej, čestitam.
Pod verodostojne medije ti tiščiš globalnews.

nejclp je izjavil:

Bistvo novinarstva je iskanje resnice. Koncept uravnoteženosti (ne levo ne desno) medijev je izjemno bedast: Ni važno kaj je res in kaj ni res, važno je, da daš na tehtnico levo in desno in kar dobiš je neka srednja mera, ki naj bi bila resnica. Pa ni, ampak je še vedno laž. Resnice pač ne moreš uravnotežiti z neresnico. Krčevito postavljanje na sredino pomeni večjo neobjektivnost kot ideološka usmerjenost.
tole:
https://www.truthdig.com/articles/away-...

Pri nas znači desni medij medij, ki zavaja in laže. Ali je tudi v resnici desni, ni pomembno. Tako kot rečemu človekom, ki so politična golazen Janšisti, četudi nimajo veze z Janšo.

3p je izjavil:

tryhard je izjavil:

Elon Musk ima rešitev za vse objektivne novinarje.


Ja, izumil je rumeni tisk, kjer se o kredibilnosti medijev glasuje z novci porabljenimi za nakup?

Po mojem bi bilo legendarno že, če bi obstajal način, da se medije razvrsti po številu očitno preverljivih nerasnic, ki so jih razširjali. Z dodatkom, koliko časa so potrebovali, da so objavili popravek. Dosti zadev pa se objektivno enastavno ne da preveriti.

Če napišem, da je bil za bančno luknjo kriv X (vstavi: predsednik vlade, predsednik, guverner, ...). A mislite, da bo to kdaj preverljivo? A bi moralo biti? Ker X ni bil obsojen, ni kriv, in torej ne smemo tega napisati?!

Pomaga pa, kot piše smrekar, medije brati z distanco (zavedati se, kaj bereš). Če bereš Mladino, boš težko našel kaj o zdrahah v Levici, v Novi24 pa ne bo dvoma v SDS-ove finance...

Tole ravno zagovarja Elon.

jype je izjavil:

A Pod črto se vam ne ljubi brat, ker je premalo zabaven slog pisanja, ali ker je preveč objektiven in ste potem depresivni?

Premalo rumen, da bi ga povprečen slovenski Janez sploh znal brati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tryhard ()

zmaugy ::

tryhard je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Samo motiv je napačen (promocija Tesle). Pa ime bi si tudi lahko izbral malo manj nesmiselno kot je ime propagandnega trobila iz cajta Sovjetske zveze. Ali pa je ime, glede na namen, povsem ustrezno, le da vse skupaj nima nobene zveze z objektivnim novinarstvom.

https://globalnews.ca/news/4236145/elon...

Ej, čestitam.
Pod verodostojne medije ti tiščiš globalnews.


Ne. Za globalnews prvič slišal. Ker je predhodnik navrgel trditev brez linka ali pojasnila za kaj točno gre, sem na hitro sam poguglal in to je padlo ven.
Drugače pa podobno poroča tudi CNN.

http://money.cnn.com/2018/05/27/media/e...

Tako da ne vem v čem ti vidiš problem.

tryhard ::

Tudi jaz prvič slišim, da je motiv za to idejo Promocija Tesle.

zmaugy ::

Tudi iz pisanja CNN se lahko sklepa podobno:

"The ruminations come after coverage of Tesla (TSLA) for missing Model 3 production goals, losing top executives and clashing with the government over an Autopilot crash investigation"

tryhard ::

Kar ni značilnost zgolj tega podjetja. Da mediji za motiv Pravde označujejo prav v celoti ne ravno uspešno poslovanje Tesle, pri tem pa pozabijo omeniti tudi druga bistveno bolj novice pomembne podjetja, je ironija sama po sebi.

Ja, Elon bo šel na Mars, ker hoče sam it.
On bo pocenil električna vozila, ker se sam hoče đabe vozit.
On se bo fural čez tunele, zato, ker mu mediji očitajo, ker z avtom čez pol celine ne pride pravi čas na tiskovno konferenco. Na tiskovko z ravno temi idioti.

Mediji, ki svoj čas vlagajo v širjenje in raziskovanje resnice in ne nabiranja lajkov, se nimajo česa bati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tryhard ()

zmaugy ::

V čem se pri svojem "nezadovoljstvu" z mediji razlikuje od Trumpa? Tudi Musk rabi pozitivno in optimistično poročanje medijev, drugače mu bo zmanjkalo investitorjev.
Podobno je s Trumpom.

PS: Elon? A se osebno poznata?

tryhard ::

Trump? A se osebno poznata?
Ja, Tudi Musk rabi pozitivno in optimistično poročanje medijev. Kar pa mi rabimo je to, da nam mediji ne poročajo o treh let starih dejstvih kot povzetek dogajanja danes.
Ker potemtakem, glede na 30 let stare trditve, danes niti Trump ni predsednik - ker noče biti.

3p ::

imagodei je izjavil:

jernejl je izjavil:

Zadnje čase nisem kaj veliko bral Mladine, pa me zanima, ali ta - kot družbeno odgovorni cajtng - s podobno mero preiskuje tudi ozadje delovanja ljubljanskega J?

Ne vem, na prvo žogo bi rekel ne. Ampak morda samo ne najdejo v vsakem predalu kakega obremenjujočega dokumenta, za vsakim vogalom nekoga, ki bi bil pripravljen govorit čezenj.


https://www.mladina.si/171818/nedotaklj...

imagodei ::

Ja... Žal je Janković (Ctrl-F pomaga) v celem članku s priimkom omenjen le 3x.
- Hoc est qui sumus -

3p ::

imagodei je izjavil:

Ja... Žal je Janković (Ctrl-F pomaga) v celem članku s priimkom omenjen le 3x.


Seveda. Vsekakor ni deležen enake obravnave kot JJ.

luli ::

Torej bi lahko rekli, da je oni fris, ki se reži kot Joker diskriminiran, saj cajtengi, ki so financirani preko davčnih oaz nočejo pisati o tem tipu.

zavajon ::

jype ::

A lahko zdaj vidimo zdaj še podobne članke zoper Janševe rabote v Nova24?

luli ::

jype je izjavil:

A lahko zdaj vidimo zdaj še podobne članke zoper Janševe rabote v Nova24?

Prvo preiščimo tvoje poslovanje in plačevanje davkov. Janši je že sodilo sodišče, pa kolikor vem ni obsojen. Ve filozofke pa danes na protest proti opoziciji.

imagodei ::

Ja, volitve bodo. Nomen est omen falični organ se oglaša.
- Hoc est qui sumus -

luli ::

imagodei je izjavil:

Ja, volitve bodo. Nomen est omen falični organ se oglaša.

Res je. Pozdrav tudi tebi študentka filofaksa.

Odjava ::

Nisem bral vseh zgornjih objav, ker nimam časa, lahko pa prispevam le tole: Mediji so osvetljevalec ljudem o političnem dogajanju. Nikoli niso neodvisni in nepristranski in osebno tega od njih niti ne pričakujem. Važno pa je, da so mediji pluralni, da lahko dobimo čim bolj neizrivljeno in popolno sliko dogajanja.
Osebno me zadnje čase najbolj vleče k Delu, saj delujejo najbolj strokovni, a še zdaleč si ne delam utvar, da so popolnoma verodostojini in nepristranski in nimajo nekje zadaj svojih interesov. Ne škoduje, da se preleti novice tako nove24, kot mladine ipd., če ne drugega, da dobimo mal kritične distance in odlepimo od svojega ideološkega balončka.
Slabo pa je, če se omejimo le na en medij ali po njihove "neprave" medije celo ukinili. To bi nekateri tule zgori radi, ne? Kar pa že malo diši po prejšnjih časih, ko je bilo le eno dovoljeno, ane? Dvomim, da si to res želimo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Odjava ()

jype ::

Odjava je izjavil:

Dvomim, da si to res želimo.
Tisti, ki zagovarjajo "trdo roko", si zares tega želijo.

Pozabili so že, kako je biti to, čemur strokovno rečemo "jebena stranka".

Še posebej luli.

TESKAn ::

Pozabili so že, kako je biti to, čemur strokovno rečemo "jebena stranka".

Sej vejo, kako je, samo si domišljajo, da ko bo JJ na oblasti, bodo oni "jebači".
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

jype ::

Vsi taki poizkusi iz preteklosti so se vedno končali na enak način, oni pa verjamejo, da bo tokrat drugače?

Na podlagi česa?

Truga ::

Ker so suckerji.

FrRoSt ::

3p je izjavil:

FrRoSt je izjavil:

Nekaj DRUGEGA pa je, če se sprašuješ kaj in kako objavljajo komercialni mediji in kaj in kako objavlja, ali pa BRIŠE, (in to brez obrazložitve) nacionalna RTV in mmc javno poročevalska PR GREZNICA. :)):)):))


Ne zagovarjam umetnega-desno-sredinstva RTVslo, ampak če govoriš o brisanju komentarjev... Narod tam bi rabil psihoterapevta, ne pa komentarjev. Vsebine nobene, primitivnost maksimalna.

Govorim o brisanju blogov. Tudi moje bloge so začeli avtomatsko brisati, brez kakršnekoli obrazložitve. ;)

Saj to me ne moti, tako zelo. :D Moti me samo to, da sem tako dolgo rabil, da sem doumel, da se jim jebe, po domače povedano, in da se nimam kot kritični domači uporabnik kaj udejstvovat na nacionalni RTV in mmc greznici! :))

In ko to dojameš, je to to! :))

S komentarji je pa tako. So taki in so drugačni in so še drugačni.... Sto ljudi, sto čudi. ;)

Sem bral eno kolumno, konkretno na Financah, (kake 3 mesece nazaj) od Avblja, in sicer je razpravljal in razlagal dilemo o EU situaciji in kako se nahaja na razpotju, tudi sama EU politika (od smetane), katero pot izbrati !? in katera bi bila bolj primerna, če se tako izrazimo. Tisto, malo bolj široko ali odprto, tudi za malo bolj čudne in delikatne zadeve, kjer bi vsaka država imela možnost svoje politike ali odločanja, ali tisto malo bolj zaprto in strogo, kjer bi se morale države podrediti in sprejeti osnovne principe človekovih pravic, humanizma in ostalih takih in drugačnih pridobitev. :D

NO, niti EN, niti en samcat komentar pod kolumno se ni nanašal na to vprašanje ali dilemo. :)) So pa bruhale ven vse druge dileme in frustracije. :))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Integriteta Ustavnega sodišča

Oddelek: Problemi človeštva
274099 (2817) imagodei
»

Delnice Nova24TV (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6516101 (6484) Ganon

(Ne)pluralnost slovenskih medijev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10623727 (21884) jype

Več podobnih tem