» »

izsiljevalski virus ransomed

izsiljevalski virus ransomed

okna ::

Na računalnik sem dobil virus Ransomed@india.com. Računalnik sem tudi očistil tega virusa, ter naložil na novo win7. Imam pa sledeč problem, virus je vso arhivo slik in drugih uporabnih dokumentov na diskih označil z svojo končnico ime datoteke.ansomed@india.com. Kako sedaj datoteke dobiti nazaj, prosim za pomoč in podrobna navodila!

jukoz ::

Tole maš:

https://www.bleepingcomputer.com/news/s...

Si imel vklopljen RDP? In dostopen iz neta?

lonz ::

Če uporablja ransomware zaseben - unikaten ključ, katerega določi sam haker, je izredno težko tako enkripcijo zlomit; tako da se lahko od datotek praktično posloviš, ali pa čakaš x mesecev (let), da nekdo to enkripcijo zlomi. Nam se je zgodila podobna reč in je bil dober in reden backup edina rešitev.
...arrrrrr, shiver me timbers...

shadeX ::

Naj še kdo reče, da Indijci ne znajo programirat. Iz tutorialov na Youtubu se še opica zna naučit nekaj :))

Škoda sam ker se očitno selijo iz klicnih (scam) centrov v pisarne kjer pišejo te viruse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kriptane datoteke

Oddelek: Pomoč in nasveti
6821 (575) mat xxl
»

Kripto virus kako reševati če sploh, umrem sicer ne če ne restavriram (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
25064202 (41058) SeMiNeSanja
»

virus ki kriptira datoteka - končnica ecc (strani: 1 2 )

Oddelek: Informacijska varnost
5312617 (10692) StratOS
»

Kako do GMO oz. GSO semen

Oddelek: Problemi človeštva
153572 (2175) Matija82
»

[Fork] Resničnost: Internetni kriminal aka Varnost sistemov aka Restavracija na koncu

Oddelek: Informacijska varnost
331828 (1445) jype

Več podobnih tem