» »

Integrirana grafična crknila na laptopu, kako preklopit na CPU grafiko?

Integrirana grafična crknila na laptopu, kako preklopit na CPU grafiko?

franci0 ::

Zdravo,

Imam laptop z integrirano grafično NVIDIA GTX 980M, ki je prenehala delovati. Na žalost je grafika dobesedno integrirana v motherboard, tako da je ne morem odstranit, niti "odklopit" / onesposobit.
.
Rad bi, da mi prešalta na integrirano grafiko od CPU-ja (imam Intel 4720HQ CPU, ki ima integrirano Intel HD Graphics 4600).

Pravijo mi, da je to skoraj nemogoče, ampak vseeno se obračam na vas majstore :)

Kako vem da mi je 980M crknila? Ko vžgem laptop, ni slike. Sem poizkusil priklopit tudi na externi monitor (probal sem jih več), ni slike. FN + funkcijske tipke prav tako ne pomagajo (za preklop na externi monitor).

Torej, je kakšna šansa prešaltat na grafiko od CPU-ja?
  • spremenilo: franci0 ()

KAVINSKY ::

Zvok pri zagonu windowsev pa imaš?

Načeloma bi moralo za 2D delo uporabljati integrirani čip, sekundarni se vklopi pri obremenitvah (igre...).

Nikonja ::

kako veš da ni crknila integrirana, ker je ona namenjena 2D delu, tista Nvidia se vklopi šele če je potreba (kot že napiano)

Mogoče je najboljše če neseš prenosnik kar na servis, če je res grafična za k... potem je tudi prenosnik za v smeti.

franci0 ::

Ni zvoka. Ja, tudi jaz sem upal, da bo znal laptop kar sam pogruntat,da grafika ne dela in da bo sam preklopil.

Sicer pa hm...... Vem da imam BIOS Laptop startup password..... vedno me je vprašalo za ta bios password ob zagonu, še preden
je do nalaganja windowsov prišlo.... in vem da tudi če sem imel externi monitor, se mi je to pojavilo samo na laptopu...

Mogoče da je monitor hin ? In da mi noče slike na externem monitoru pokazat, ker te za geslo pozove samo na laptopu?

@Nikonja : si mi dal misliti.... za ta (BIOS Laptop startup password) verjetno res skrbi grafika od CPU-ja ....

Zgleda bom moral res na servis nest ja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: franci0 ()

care20 ::

mam isti laptop kot ti le da ima grafo 970m in sem bral na nekem asus forumu da nemogoce presaltati je na intel grafiko...ce je crknila dvomim da se bo splacalo popravljat...v tvojem primeru bi vprasal za popravilo kok bi stal...ce bi blo do 200e bi popravil drugace bi placal servis ali nekoga da mi proba prestavit v intelovo grafo

dope1337 ::

ves kaj naredi za foro - obstaja mala moznost, da bo delovalo ... ampak vseeno.

Vzami ven cmos baterijo za par minut, da se hard resetira bios, nato pa nazaj notri.

Mogoce se bo zgodil kaksen cudez in bodo default nastavitve zagnale ekran.

Upanje je malo, ampak splaca se probati.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

hojnikb ::

pri nekaterih prenosnikih so video izhodi in monitor vezani na dedicated grafiko in če le ta crkne, si pečen.
#brezpodpisa

Furbo ::

franci0 je izjavil:

Sicer pa hm...... Vem da imam BIOS Laptop startup password..... vedno me je vprašalo za ta bios password ob zagonu, še preden
je do nalaganja windowsov prišlo.... in vem da tudi če sem imel externi monitor, se mi je to pojavilo samo na laptopu...

Pač vtipkaj geslo, saj ne rabiš slike za to probat.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Dr_M ::

Ce prenosnik ne podpira Nvidia Optimus, potem ne mores kombinirat igpu in dgpu.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

xda develope ::

Probaj spečt matično.

franci0 ::

Dal sem obe ploščici (2x 8GB) ven in probal dat vsakega v vsak slot ( imam 4 slote), žal neuspešno. Bom probal še odstranit CMOS baterijo.



Dr_M je izjavil:

Ce prenosnik ne podpira Nvidia Optimus, potem ne mores kombinirat igpu in dgpu.


Sem pogooglal - Prenosnik podpira Nvidia Optimus. Ko vklopim laptop, se vrti samo ventilator od CPU-ja, od GPU-ja pa ne (če ima to kakšno vezo)

xda develope je izjavil:

Probaj spečt matično.


Ermmm sanja se mi ne kako bi naj to potekalo, prosim za več info.

Furbo je izjavil:

franci0 je izjavil:

Sicer pa hm...... Vem da imam BIOS Laptop startup password..... vedno me je vprašalo za ta bios password ob zagonu, še preden
je do nalaganja windowsov prišlo.... in vem da tudi če sem imel externi monitor, se mi je to pojavilo samo na laptopu...

Pač vtipkaj geslo, saj ne rabiš slike za to probat.


Sem probal, nič se ne zgodi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: franci0 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Black screen

Oddelek: Pomoč in nasveti
8827 (629) fr4nc
»

starejša toshiba laptop in update biosa ?

Oddelek: Strojna oprema
13756 (678) #000000
»

compaq 6735s

Oddelek: Strojna oprema
91402 (1298) meganboj
»

Enaka tipkovnica za laptop in desktop

Oddelek: Kaj kupiti
82518 (2126) mojca
»

ASUS eee PC 1000HG se ne zažene ...

Oddelek: Pomoč in nasveti
51403 (1356) aco111

Več podobnih tem