» »

starejša toshiba laptop in update biosa ?

starejša toshiba laptop in update biosa ?

#000000 ::

Se da nekako flešat bios na laptopih brez opcije na samem startru ko pač stisneš neko tipko in ti zažene update, ta toshiba pa sicer ima os independent bios update ampak očitno ne dela. sem uzel rufus naredu free dos ključek postavil gor še ano mapo z tem bios exe fajlom, + še dodatno mapo in extractal ta .exe a ne zažene nikakor.

konspirator ::

Najdi na travnikih hirens boot cd ali kakšen že narejen winpe, obakrat bootaš v live winse.

ali win to go
Windows to Go
--

Zgodovina sprememb…

#000000 ::

ma sem enkrat probal hiren's in mi je zjebal vse komplet, nema biše biosa sploh :)

edin če maš kak tutorial kje, sej ga bom poskal tudi sam ampak če veš zanj bi blo super da ne iščem, že zdej imam odprtih okol 60 zavihkov v FF LOL

#000000 ::

čak sej ma hirens tudi mini windows :) bom probal tako če bo ratal. thx za idejo

hojnikb ::

zakaj misliš sploh updejtat bios ?
#brezpodpisa

#000000 ::

ad vidm če slučajno je bios kriv, ker se nekao čudno obnaša, ni problem v kablih, ramih, disku, je vse že pomenjano in stestirano. Rata samo po nekem času osvetjlen ekran slika pa zgine, enako pri live linuxu ali windowsu im apa človk naložen windows in android.

Če bo šlo z flashanjem biosa ok. ker jest ga ne mislm razdirat, naj to dela kdo drug men se več ne da.

hojnikb ::

če se je to nenadno začel dogajat, sigurno ni bios kriv. Z flashanjem biosa lahko nardiš več škode kot koristi, če flash nebo uspešn
#brezpodpisa

#000000 ::

evo flash je pomagal tolk da sem dejansko prišel v android, potem je spet zginla slika.

zdej gremo dalje, windows pravi boot manager missing oz nekaj na to vižo, ne vem pa kater winse ima naložene. Bom ga bootal s live linux pa da vidmo.

aja greje se pa niti mal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

hojnikb ::

da ti kje inverter od lcdja ne crkuje

SI probal na externem monitorju ?
#brezpodpisa

#000000 ::

mislm da je res inverter, ker nekaj začne pokljat ko zalavfam CPU-video test na hbcd dela tako pk, pk pk skozi, al kje inverter prebija al pa je v bistvu zanič, pač ko pride v Graphic mode se sesuje verjetno.

hojnikb ::

dj testiraj na externem monitorju. če bo delal vse tko kot je treba, veš da je inverter. Sicer pa gpu
#brezpodpisa

#000000 ::

sem probal na externem in še naredu filmčel kako zgleda na primarnem, na obeh takoj ko uporabi GPU gonilnik zadeva crkne, v dosu ga pa lahko goniš kok češ.

http://tinypic.com/r/w227is/8

hojnikb ::

fuč grafika then
#brezpodpisa

#000000 ::

Ja 99.99 % pomojem tudi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Integrirana grafična crknila na laptopu, kako preklopit na CPU grafiko?

Oddelek: Strojna oprema
101374 (1081) franci0
»

Black screen

Oddelek: Pomoč in nasveti
8833 (635) fr4nc
»

Acer Extensa 5220 problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
71043 (887) tilenmpower
»

Tresenje slike na prenosniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
6954 (864) hojnikb
»

Display prenosnik slabo dela

Oddelek: Strojna oprema
151848 (1414) solatko

Več podobnih tem