» »

Kateri senzor za merjenje temperature vode?

Kateri senzor za merjenje temperature vode?

egomez ::

Meril bi temperaturo tekočine z mikrokontrolerjem. Nekateri sami izdelujejo ohišja za dallasove 1820, vendar jaz bi raje kak že narejen senzor za te namene. Videl sem nekaj PT100 senzorjev v primernem ohišju, vendar so precej dragi.
Katere senzorje se še da dobit v Sloveniji za ta namen? Natančnost pa naj bi bila okrog ene stopinje.

neoto ::

Kupiš tisto tekočo plastiko/gumo, ki so jo reklamirali pred leti. Potem pa prilotaš dallasa na žico, vse skupaj potopiš v plastiko in je.

egomez ::

Kupiš tisto tekočo plastiko/gumo, ki so jo reklamirali pred leti. Potem pa prilotaš dallasa na žico, vse skupaj potopiš v plastiko in je.


Se strinjam, da se da tudi tako pripraviti senzor. Če se bi mi šlo samo za to, da si za lastne potrebe merim temp. v neki tekočini, bi to naredil na tak način. Če bi videl da senzor kaj nagaja, bi si že popravil.
Ker pa bi hotel, da stvar zgleda bolj "profesionalno", si želim senzorja (oz. več senzorjev), ki so že tovarniško tako narejeni.

Kar se tiče merilnega razpona pa nimam hudih zahtev. Nekje med 0 in 50 stopinjami celzija se bi uporabljal.

neoto ::

Zakaj pa si sam ne narediš senzorjev, ki bi zgledali tovarniško narejeni?
Poiščeš kovinske kapsule, v katere daš senzor, notranjost pa z nečim zaliješ? Potem bi zgledali čisto profesionalno narejeni... (mimogrede, takšne senzorje imamo pri pri centralni in dvomim, da jih dobiš za ceno DS18S20...).

egomez ::

Na opisan način se bi res dalo izdelati tako, da bi zgledalo kot original.
Pa vseeno bi se raje izognil delaju tega doma.

Nekaj sem dobil v Burklinovem katalogu:

KTY 83-110

Je že kdo uporabljal ta senzor?

Kje pa bi se dalo v Slo dobiti PT100 v ohišju za v vodo? Enkrat sem naletel na firmo v Lj, ki to dela, pa sem pozabil ime.

egomez ::

Poiščeš kovinske kapsule, v katere daš senzor, notranjost pa z nečim zaliješ? Potem bi zgledali čisto profesionalno narejeni...


Kaj kdo ve kje bi dobil kovinske kapsule?

gumby ::

>>Kje pa bi se dalo v Slo dobiti PT100 v ohišju za v vodo? Enkrat sem naletel na firmo v Lj, ki to dela, pa sem pozabil ime.

tule vprasaj
my brain hurts


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Regulacija grelca

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
434320 (2744)    -S\/\/-  
»

termočlen

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
295655 (5207) YZY
»

natančni termometri

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
81778 (1669) radiator
»

Vročina

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
81572 (1369) Red_Mamba
»

Prikaz temperature

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
202649 (2309) Bungee-

Več podobnih tem