» »

Slušalke-katere kupiti?

Slušalke-katere kupiti?

znamovsi ::

Pozdravljeni!
Katere slušalke mi priporočate v rangu 40€? Uporabljal bi jih za igranje igric/ukvarjanjem z glasbo (urejanje pesmi), dobro bi bilo, če bi imele tudi mikrofon
Lp

Mare3 ::

Po mojih izkušnjah s slušalkami je problem da slušalke za igre ponavadi za glasbo niso dobre. Za igro sploh za streljačine me je najbolj motilo če so imele preveč izrazit bass ker je vse odmevalo in ne slišiš od kod prihaja zvok. V nasprotnem primeru so mi oa slušalke s premalo bass-a zvenele pusto in kot iz konzerve... Morda sedaj obstajajo katere za oboje, to pa ne vem naj kdo ki se bolj spozna pove kaj več.

neo5468 ::

hd598, mic pa dokupi.

krepki ::

Iščem slušalke za fitnes,sem nabavil tole https://www.bigbang.si/slusalka/sportai... ampak mi desna slušalka zmerom zleze iz ušesa ne glede kateri nastavek uporabim,rabim nekaj bolj stabilnega,ki se obdrži v ušesu.

MostWanted ::

Jaz bi prosil ce mi pomagate najti slusalke brez mikrota, ne rabijo bit gejmerske, za gledanje filmov in poslusanje glasbe. Kabl mora biti dolg najmanj 2.5m, slusalke pa zelo velike tako da je okoli usesa se veliko prostora tem cim glasnejse, saj imam slusne aparate. Rad bi kdaj tudi brez aparatov uporabljal slusalke.

Kaj je bol pomembno decibeli ali razpon hz?

dope1337 ::

V kakšnem rangu pa gledaš?
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

ProGo ::

MostWanted je izjavil:

Jaz bi prosil ce mi pomagate najti slusalke brez mikrota, ne rabijo bit gejmerske, za gledanje filmov in poslusanje glasbe. Kabl mora biti dolg najmanj 2.5m, slusalke pa zelo velike tako da je okoli usesa se veliko prostora tem cim glasnejse, saj imam slusne aparate. Rad bi kdaj tudi brez aparatov uporabljal slusalke.

Kaj je bol pomembno decibeli ali razpon hz?


Skoraj vsake slušalke lahko dosežejo čez 90dB, kar je več kot preveč.
Tole z aparatom - ne bo šlo preko foruma svetovat, pod pot noge in prosit v bang bigu, naj ti dajo poslušati različne slušalke.

Wisor ::

za 40€ je edina resna stvar Superlux 681/668

Če boš dodal še malo dobiš AKG K240

Pro_moted ::

Wisor je izjavil:

za 40€ je edina resna stvar Superlux 681/668

Če boš dodal še malo dobiš AKG K240



Za 40 evrov, se strinjam, SuperLux , ali pa ekvivalent Samson:

https://www.muziker.si/samson-sr850-stu...

Katere pač dobiš ceneje. Na muziker imaš Superlux tam okrog 20-40 evrov.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

Pro_moted ::

MostWanted je izjavil:

Jaz bi prosil ce mi pomagate najti slusalke brez mikrota, ne rabijo bit gejmerske, za gledanje filmov in poslusanje glasbe. Kabl mora biti dolg najmanj 2.5m, slusalke pa zelo velike tako da je okoli usesa se veliko prostora tem cim glasnejse, saj imam slusne aparate. Rad bi kdaj tudi brez aparatov uporabljal slusalke.

Kaj je bol pomembno decibeli ali razpon hz?



https://www.amazon.de/Sennheiser-HD-599...

Tole. Pena slušalk je od uhe večja za približno 2 cm, tako da je vejretno še prostor za aparat. Za moje pojme ZELO podcenjene slušalke. Verjetno zato, ker so padle v senco večjih bratov HD 600 in HD 650, ki so pa veliko dražji. Ampak vseeno, zelo dobre allround slušalke. Jaz jih uporabljam za skoraj vse. Od klasične glasbe, jazz glasbe , do filmov, do rock glasbe, kakšne igre ... Najboljše pa je seveda it probat, kako sedejo na glavo.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

Pro_moted ::

Pro_moted je izjavil:

MostWanted je izjavil:

Jaz bi prosil ce mi pomagate najti slusalke brez mikrota, ne rabijo bit gejmerske, za gledanje filmov in poslusanje glasbe. Kabl mora biti dolg najmanj 2.5m, slusalke pa zelo velike tako da je okoli usesa se veliko prostora tem cim glasnejse, saj imam slusne aparate. Rad bi kdaj tudi brez aparatov uporabljal slusalke.

Kaj je bol pomembno decibeli ali razpon hz?



https://www.amazon.de/Sennheiser-HD-599...

Tole. Pena slušalk je od uhe večja za približno 2 cm, tako da je vejretno še prostor za aparat. Za moje pojme ZELO podcenjene slušalke. Verjetno zato, ker so padle v senco večjih bratov HD 600 in HD 650, ki so pa veliko dražji. Ampak vseeno, zelo dobre allround slušalke. Jaz jih uporabljam za skoraj vse. Od klasične glasbe, jazz glasbe , do filmov, do rock glasbe, kakšne igre ... Najboljše pa je seveda it probat, kako sedejo na glavo.



Aja, pa zraven dobiš 2 kabla. En je 1,5m, en pa 3,5 metra.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

Wisor ::

Za moje poje je tole dober nakup, sam imo...

K612 se dila za dobrih 100EUR na amazonu

HD598 dobiš v "amazon akciji (zelo velikrat)" za 90EUR

K712 pa tudi trofneš za slabih 200EUR, kar ti je pomoje gladko najboljši deal trenutno na trgu.

Pač kar hočem povedat je, da je 150EUR za slušlke en res tak smota budget.


@OP, če si res omejen na 40EUR bi jaz nabavu HD668 oz 681 (rdeče!) plus Brainwavz XL pade

Kaj so razlike pri designu si poglej sam, načeloma je driver pri 681 nekoliko slabši na midu in treblu. Lahko si iz parih elemntov sciniš enostaven filter, da spraviš v red tistih 7kh, ki ti "serje po spektru". Material te bo stal dobr evro -> Gruijter mod

http://www.rock-grotto.co.uk/HD6812.pdf
http://www.rock-grotto.co.uk/HD681.pdf

668B so nekoliko dražje in ti ni potrebno predelovati ničesar (razn zanič padov). Če nimaš nobenih premium slušalk, boš verjetno s stock padi preživel... z novimi boš pa vsekakor pridobil dosti soundstaga. Priporočam ti velour, AKG original so OK, vendar boš za isti denar dobil Brainwavz XL pade, ki so na bistveno višjem nivoju. Lahko pa to narediš enkrat v prihodnosti.

Upgrejd bolj ali manj po buildu, na zvoku ne boš pridobil kaj dosti... ti je AKG K240 oz K240 MK2. MK2 so v drugi barvi z dodanimi padi in kablom (enak driver) in so 10EUR drazje.

Za 100EUR bi si osebno nabavil K612 in imaš recimo en tak low budget "mid end/entry high" model, ki gre super v kup z lampo. Seveda boš pa za 612 potreboval tudi en konkreten fršterker

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Wisor ()

MostWanted ::

dope1337 je izjavil:

V kakšnem rangu pa gledaš?


Ne vem se, prvo bi rad videl moznosti.

Fajn bi blo iz slovenske trgovine, bom mogu res tudi it v bigbenga pogledat. Al pa harvey.

Bom vse vase predloge jutri pregledal. Hvala ;)

borut_p ::

sem kupoval slušalke nekaj časa nazaj. poslušati nasvete kaj kupiti nima smisla. sem probal na istem komadu, isti pogoji dva različna proizvajalca slušalk. Totalno drug zvok. enemu je všeč en drugemu spet drugi. ne moreš se odločit na podlagi mnenj nekoga drugega. idi v tregovino, sprobaj, kupi tiste ki ti ustrezajo - še sploh pa za tip muzike, ki jo ti poslušaš


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere slušalke kupiti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11424317 (1520) mailer
»

Gaming Headset

Oddelek: Kaj kupiti
496392 (3885) IvoJan
»

Katere Slušalke

Oddelek: Kaj kupiti
283890 (2896) Roadkill
»

Iščem udobne zaprte slušalke

Oddelek: Kaj kupiti
71846 (1462) MxxW5
»

Predlog za slušalke

Oddelek: Zvok in slika
334573 (3654) BorutK-73

Več podobnih tem