» »

AM2 matična plošča napačno identificira CPU

AM2 matična plošča napačno identificira CPU

Srchko ::

Pozdravljeni, imam čuden problem, ki si ga ne znam razložiti :)

Imam starejšo matično ploščo Foxconn 6150M2MA-KRS2H ( https://www.cnet.com/products/foxconn-6... ) z naloženo zadjo BIOS verzijo (686W1P20).

Ko vstavim not CPU Athlon 64 x2 5000+ (oznaka na uhišju: ADA5000IAA5CS) mi ga v BIOSU in windowsih napačno prepozna kot model 5200+ in nastavi znižan pomnoževalnik frekvence (x7). Procesor sicer deluje, vendar pri močno znižani frekvenci (1,8 GHz namesto 2,6 GHz) in z napačno identifikacijo. Po vseh podatkih na googlu bi matična morala normalno podpirati omenjeni procesor. Manualnih nastavitev pomnoževalnika v BIOSU ni, niti česa drugega po čemer bi lahko sklepal na rešitev problema znotraj BIOSA. Reset BIOSA in ponovno flashanje ne pomagata.

Za test sem poizkusil še z Athlonom 64 3800+ in deluje vse normalno, procesor pravilno zaznan, frekvence štimajo.

Je mogoče skurjen procesor ali je težava lahko kje drugje?

Hvala za predloge :)

filip007 ::

A ni 5200+ več. Si obremenil CPU, recimo z Winrar benchmark. Ali deluje pri polni frekvenci vodila, probaj ga malenkost naviti, da se sprosti, če mogoče dela v varnem načinu plošče.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

hojnikb ::

cool&quiet izklop, pol bi mogu delat na polno.
#brezpodpisa

Srchko ::

zdravo, hvala obema, vendar ni nobene razlike.

Benchal sem z različnimi programi in frekvenca ostaja ista/fiksna ne glede na obremenitev ali Cool&Quiet nastavitve. 3800+ doseže precej boljše benche kot ta čudni 5000+.

Frekvenca vodila je default 200Mhz (poskusil sem tudi povišat za par Mhz), voltaže testirane vse med 1V in 1,3V. Nastavitev pomnoževalnika je, kot sem že omenil, avtomatska.

Skratka vse osnovne nastavitve štimajo, razen pomnoževalnika in tega, da mi ga prepozna pod napačnim imenom.

Riff ::

http://www.cpu-upgrade.com/mb-Foxconn/6...

za procesor tle piše da je normalno podprt na tej plošči, kaj pa bios si kaj posodabljal ?

Vesoljc ::

multiplier na roko?
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

videc ::

Piši na podporo proizvajalco plošče, če ti lahko razložijo.

Srchko ::

kot že omenjeno, BIOS je zadnja posodobitev (probal sem tudi z dvema prejšnjima verzijama). Ročne nastavitve multiplierja ni.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje amd athlona(tm) 64 ×2 dual core processor 4400 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
936832 (5158) Goldee
»

Kateri procesor za podnožje AM2 ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
554146 (3167) Mitja358
»

Navijanje AMD Athlon 3000+ 64

Oddelek: Navijanje
392488 (2488) bluefish
»

Navijanje AM2 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
16411276 (7819) asus
»

"težava" z NF7-S in AthlonXP 2500+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
735170 (3911) Tilen

Več podobnih tem