» »

Zaslužek s študentskim delom

Zaslužek s študentskim delom

mrbungleoo9 ::

Živjo (pa pardon, če sem zgrešil subforum za tole objavo :)),

zanima me koliko lahko največ zaslužim za delo prek študentskega servisa, če me starši uveljavljajo kot vzdrževanega člana in če nimam več kot 26 let? Informacije, ki sem jih našel na spletu se gibljejo okrog številke 3325 € neto za leto 2018, vendar res nisem siguren glede tega. Obstaja kak loophole, da bi se zaslužeš napisal kot potni stroški? (lih danes so mi rekli, da je to ena od možnosti, so don't shoot the messenger :D ).


Hvala (pa res pardon na neumnem vprašanju) :)

Shegevara ::

Če si vzdrževan član in si študent mlajši od 26 imaš lahko 3.300EUR neobdavčenega dohodka
Lahko pa zmanjšaš svojo davčno osnovo z uveljavljanjem stroškov pri delu (potni stroški, to kar ti govoriš) in mogoče ti lahko koristi tudi uveljavljanje stroškov prevoza do delovnega mesta.
Najbolje da si tole vse prečitaš:
https://zavod-up.si/si/uveljavljanje-de...

Zgodovina sprememb…

smacker ::

Lahko zaslužiš več, boš pač nekaj davka plačal. Oz. boš s starši preračunal, za koliko mesecev te lahko uveljavljajo in za koliko ne, da bo družina plačala čim manj.
Potni so brezveze, če se nisi ravno 100km vozil. Morš na firmi (ali več, če si delal pri različnih) pridobit potrdilo, kolikokrat si v letu bil v službi. Torej mora nekdo več ur iskat podatke (ponavadi nimajo pametne evidence, da bi tako potrdilo hitro izdali), da ti prišparaš za eno pico.

youPlonker ::

smacker je izjavil:

Lahko zaslužiš več, boš pač nekaj davka plačal. Oz. boš s starši preračunal, za koliko mesecev te lahko uveljavljajo in za koliko ne, da bo družina plačala čim manj.
Potni so brezveze, če se nisi ravno 100km vozil. Morš na firmi (ali več, če si delal pri različnih) pridobit potrdilo, kolikokrat si v letu bil v službi. Torej mora nekdo več ur iskat podatke (ponavadi nimajo pametne evidence, da bi tako potrdilo hitro izdali), da ti prišparaš za eno pico.


Potni niso brezveze, ampak so 0,18€ po kilometru. Sam si vodiš evidenco, kolikokrat si delal in kdaj si koristil lasten prevoz. Vse kar rabiš od firme je, da ti tvoj nadrejeni prilima svoj podpis na omenjeno tvojo evidenco.

Davčna te lahko naknadno pokliče da preveri, če res nisi imel druge možnosti kot koristiti lasten prevoz (npr. študentske karte za vlak).

smacker ::

Da zaslužiš 3k eur moraš it ene 70x na šiht. Če maš 10km v eno smer, je to 1400km oz 250eur. Davek je 16%, tak da prihraniš glih 40eur za eno družinsko kosilo. Pa delodajalec je ful vesel, ko "na slepo" podpiše nekaj, kar rabiš za davčno. V vsako resni firmo bojo preveril tvojo evidenco z dejanskim stanjem, ker se morajo podatki ujemat z nakazili na ŠS in ostalimi poročili v podjetju.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izdelava osebnih dokumentov - Je GDPR izbris slik možen?

Oddelek: Loža
101639 (603) Karen
»

Dohodnina-študenti

Oddelek: Šola
143585 (2115) Ice-Heki
»

Študentsko delo

Oddelek: Šola
274358 (2949) Blinder
»

Študentsko delo - potni stroški

Oddelek: Loža
318449 (5580) St235
»

Poslovni račun za SP -- info

Oddelek: Loža
4819211 (16876) Pacient

Več podobnih tem